Oryginalne eventy integracyjne – zrób to inaczej niż dotychczas!

Team BuildingTrendy
Oryginalne eventy integracyjne – zrób to inaczej niż dotychczas!

Eventy integracyjne nie wyglądają dziś tak, jak jeszcze kilka lat temu. Ale może to i lepiej? Ograniczenia zawsze pobudzają kreatywność. I tak właśnie stało się w branży eventowej, która dziś jest działa z jeszcze większą fantazją, niż wcześniej. 

Sposoby na integrację – aktualne trendy 

Sytuacja na świecie wpływa na to, jak wyglądają eventy integracyjne w 2021 roku. Po pierwsze, siłą rzeczy przybywa wydarzeń na świeżym powietrzu, na niekorzyść tych odbywających się w niewielkich pomieszczeniach zamkniętych. Drugi trend związany jest z modną ekologią czy ochroną środowiska. Razem tworzą idealne warunki do tego, by w 2022 roku jechać na event integracyjny w góry lub do lasu. Obiekty konferencyjne w górach to idealne miejsce na zorganizowanie takiego wypadu, bo właściwie przez cały sezon na szlakach nie ma tłoku. 

Integracja grupy to np. wspólne sprzątanie lasu lub plaży, które może przyczynić się do czegoś pozytywnego. Takie zajęcia mogą być małe i duże, od warsztatów z robienia kosmetyków naturalnych po zakładanie ogrodu lub pracę przy ulach. Dawniej modne były szalone pomysły na ciągle nowe eventy integracyjne. Im bardziej egzotyczna lokalizacja, tym lepiej, a niektóre firmy wysyłały swoich pracowników na Malediwy czy do Norwegii. Teraz w cenie są bardziej zrównoważone pomysły. Można nawet postawić na projekt długodystansowy, który dla niektórych będzie początkiem nowej pasji, jak różne warsztaty związane z piwami kraftowymi czy produkcją żywności.  

Weekendowe eventy integracyjne

Pozostaje jeszcze pytanie o długość eventu. Da się zorganizować nawet jednodniowe wycieczki z biura, które pomogą się pracownikom zintegrować. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to może być wypad na farmę czy do skansenu, który przeniesie zespół w czasie i przestrzeni. 

Idealny czas na integracyjny event to weekend, bo wtedy można połączyć szkolenia, relaks w grupie i czas wolny, by nie przeciążyć pracowników. To też idealny przepis na to, jak zintegrować zespół pracujący zdalnie. Pół dnia to może być za mało, by nadrobić braki powstałe podczas roku pracy z domu. Wypoczynek w stylowych pokojach, w otoczeniu natury, w połączeniu z wykwintną kuchnią, pomogą pracownikom odzyskać poczucie, że firma to ich drugi dom. 

A może dłuższe eventy integracyjne? 

A jak długo maksymalnie powinien trwać event integracyjny? Świetnie sprawdza się formuła przedłużonego weekendu, w którym wyjazd zaczyna się w środę po pracy lub w czwartek rano, a kończy w niedzielę. To pozwala też pracownikom wrócić w niedzielę do domu wczesnym popołudniem. Jeśli następnego dnia muszą iść do pracy, to docenią takie rozwiązanie. Plusem dłuższych wyjazdów jest to, że pracownicy mogą się na nie cieszyć już na kilka miesięcy wcześniej.

Tak długi czas poprzedzający jednodniowy wypad może byłby dziwny, ale już 3 dni w pięknym miejscu mogą pobudzać wyobraźnie zespołu z dużym wyprzedzeniem. Możesz zacząć od wspólnego wybierania miejsca, tematyki i scenariusza imprezy. Każdy może też dać swoją propozycję potrawy czy atrakcji, o której marzy. To stopniowo zbuduje napięcie i da zespołowi coś, na co warto czekać. Film lub zdjęcia z takiego eventu integracyjnego będą niesamowitą pamiątką. Czasem dochodzą też rzeczy stworzone na wyjeździe podczas warsztatów rękodzielniczych lub np. wspólnie uwarzone piwo. 

Idealne miejsce na weekendowy wyjazd integracyjny?

Właśnie je znalazłeś.

Eventy, które zorganizujesz wszędzie 

W świecie eventów, szczególnie ostatnio, zmiennych jest tak dużo, że trudno coś zaplanować. Przykładowo pogoda, zasady sanitarne i inne przepisy mogą w ostatniej chwili pokrzyżować plany co do wybranego miejsca. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką również scenariusze eventów integracyjnych, które da się zrealizować dosłownie wszędzie. Np. w parku, w biurze lub w hotelowym lobby.

To będą raczej krótsze gry, do których wystarczy papier, ołówki i ścieralna tablica. To wszelkiego rodzaju kalambury i zgadywanki, jak również zabawy logiczne i tzw. escape room. Gdy pogoda nie dopisuje, zawsze można urządzić wspólne karaoke. 

Jak będą wyglądać eventy integracyjne w przyszłości?

Nie ma chyba sensu podawać aktualnych przepisów dla eventów integracyjnych, bo rzeczywistość może się szybko zmienić. Organizatorzy starają się je planować tak, by nie tylko szanować obowiązujące normy sanitarne, ale nawet zadbać o dodatkowy reżim. W ten sposób, gdyby coś się zmieniło, pozostaje jeszcze pewne pole do manewru – być może uda się wówczas zorganizować imprezę zgodnie z planem.  

Nie wiadomo na przykład, czy w przyszłości szczepienia będą miały znaczenia podczas planowania eventów. Trudno też stwierdzić, czy wynajmowanie dwu- i trzyosobowych pokojów dla pracowników będzie dozwolone w sezonie jesienno-zimowym. Na szczęście branża zareagowała na nowe przepisy ze zrozumieniem i dziś jest bardzo elastyczna, jeśli chodzi o zmiany planów i modyfikacje scenariusza imprez firmowych

Szybki kontakt Zamów ofertę