Organizacja imprez firmowych

Imprezy firmowePorady
Gry terenowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Firma, która chce osiągać spektakularne sukcesy na rynku, potrzebuje zgranego, dobrze funkcjonującego zespołu. Tylko jak zbudować silną grupę pracowniczą? Jednym z ciekawych rozwiązań jest regularna organizacja imprez firmowych. Jakie korzyści dają takie wydarzenia?

Czego się dowiesz z artykułu?

Organizacja imprez firmowych staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorstw, które pragną budować silne relacje w swoich zespołach i kreować pozytywny wizerunek pracodawcy. W dzisiejszym wpisie na blogu poruszymy kluczowe aspekty związane z organizacją takich wydarzeń. Odpowiemy na pytania, jakie korzyści przynoszą firmowe imprezy, jaki jest ich koszt, jak mogą one wspierać strategię employer brandingu oraz jak skutecznie zorganizować imprezę firmową. Przyjrzymy się również najlepszym lokalizacjom we Wrocławiu oraz korzyściom płynącym z elementów team buildingu. Dowiesz się również, jak profesjonalny organizator imprez może pomóc w całym procesie, zapewniając sukces Twojemu wydarzeniu. Zapraszamy do lektury!

Osiągnięcie sukcesu w przypadku bardziej złożonych projektów wymaga starannego planowania i zgrania wszystkich elementów. Choć brzmi poważnie, to z pomocą podpowiedzi w tym artykule wszystko może okazać się łatwe i przyjemne. Zobacz sam!  

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces organizacji imprez firmowych. Wyjaśnimy po kolei każdy element istotny dla przygotowania eventu i pokażemy, co trzeba zrobić na każdym etapie planowania imprezy. Począwszy od pomysłu na firmowe wydarzenie, aż po jego realizację, podsumowanie i rozliczenie. Przedstawimy kilka propozycji miejsc i scenariuszy imprez firmowych. Czas, który poświęcisz na poznanie abecadła organizatora eventów z pewnością zaowocuje – Twoja impreza będzie wyjątkowa!

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy
Turniej kulinarny, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jakie korzyści daje organizacja imprez firmowych?

Organizacja imprez firmowych to temat licznych rozważań. Po co tak właściwie organizować imprezy firmowe? Otóż korzyści jest wiele. Pierwszą z nich jest poprawa relacji między poszczególnymi pracownikami. W luźnej, przyjemnej, na poły prywatnej atmosferze dużo łatwiej nawiązuje się kontakty. Imprezy firmowe stwarzają doskonałe warunki do rozmowy, także na tematy inne niż praca. Jest to świetny sposób na integrację pracowników i poprawę ich wzajemnych stosunków. Nic tak nie wzmacnia porozumienia jak wzajemne poznanie.

Jaki jest koszt organizacji imprezy firmowej?

Jaki jest koszt organizacji imprezy firmowej? Zależy on od kilku podstawowych czynników, takich jak liczba uczestników, wybór miejsca, w którym odbędzie się impreza, kosztów cateringu, dodatkowych atrakcji, typu wynajęcie zespołu muzycznego, DJ-a, pokazów artystycznych czy gier i zabaw, usług organizacyjnych.

Ostateczny koszt imprezy firmowej będzie zależał od wszystkich tych czynników oraz od zasobów finansowych danej firmy. Ważne jest staranne zaplanowanie budżetu, aby mieć kontrolę nad wydatkami i zapewnić udane przeprowadzenie imprezy. Można samodzielnie oszacować wstępny budżet zaplanowanego eventu, korzystając z konfiguratora imprez firmowych, dostępnego na stronach czołowych agencji eventowych.

Atrakcje na imprezy firmowe - kasyno

Organizacja imprez firmowych to też świetna okazja do poprawy i budowy wizerunku firmy w oczach pracowników. Nie każdy pracownik i nie od razu będzie się z firmą identyfikował. Możemy sobie wyobrazić sytuację, kiedy część osób zatrudnionych w danej firmie traktuje ją wyłącznie jak bankomat. Tacy ludzie nie identyfikują się z wartościami firmy, a jej cele są dla nich zupełnie obce. Łatwo domyślić się, że w takiej sytuacji nie będą mieli serca do pracy i żadnych chęci do dbania o dobro firmy.

Team building dla firm
Impreza firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Takie nastawienie pracowników można zmienić pokazując im, że są dla firmy ważni, a ich praca ma znaczenie. Doskonałym narzędziem będzie właśnie organizacja imprez firmowych z elementami team buildingu. Można to robić w formie różnego rodzaju eventów, wyjazdów firmowych, szkoleń, czy warsztatów. Podwładni będą mieli okazję poznać się bliżej, ale także zobaczyć inne oblicze przełożonych. Być może na neutralnym gruncie łatwiej im będzie zrozumieć, czemu służą pewne działania i jakie są cele firmy. Spojrzeć na firmę jako całość – jako organizm, który zależy w dużej mierze od ich zaangażowania i że to zaangażowanie przekłada się również na komfort ich pracy i życia.

Blok CTA

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

W Karkonoszach będzie na pewno udana!
Karkonosze zimą

Dobre relacje i komunikacja w zespole sprawią, że łatwiej będzie wykonywać powierzone zadania. A zadowolony pracownik z pewnością będzie bardziej wydajny. Tak więc organizacja imprez firmowych po prostu się opłaca. Planowanie eventów firmowych najlepiej na stałe wpisać do firmowego kalendarza. Jeśli sami nie mamy doświadczenia albo czasu, by się tym zając, warto skorzystać z usług renomowanej firmy eventowej. Doświadczony organizator imprezy integracyjnej bez trudu przygotuje event na miarę naszych potrzeb.  

Zalew Sosnówka
Sosnówka na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy

Jak dzięki eventom budować employer branding?

Obecnie widać na rynku dużą fluktuację kadr. Pracownicy często zmieniają miejsce zatrudnienia nawet z błahych powodów. Dobrym pomysłem, by ich zatrzymać i pozyskać nowych, jest stosowanie metod employer brandingu. Pojęcie to mówi nam, jak dana firma jest postrzegana jako pracodawca. Czyli chodzi o opinie o niej wśród już zatrudnionych osób i potencjalnych kandydatów. Wizerunek dobrego pracodawcy oczywiście pomaga w utrzymaniu zatrudnienia, a to z kolei oszczędność czasu i kosztów, potrzebnych na werbunek i szkolenie nowych pracowników. Wizerunek pracodawcy, u którego ludzie chcą pracować, który zapewnia dobrą atmosferę i daje szanse na rozwój, z pewnością przyciągnie też kolejnych kandydatów, zainteresowanych pracą właśnie u nas.

Organizacja imprez firmowych a wizerunek pracodawcy

Imprezy firmowe to znakomita okazja do tego, żeby chociaż na krótką chwilę oderwać się od codziennych obowiązków służbowych. Jest to świetny sposób na odprężenie i odstresowanie. Pracownicy po imprezie firmowej będą naładowani nową energią do działania. Może mieć to bardzo korzystny wpływ na ich wyniki w pracy oraz ogólny sukces firmy na rynku.

Opinia o pracodawcy często też jest prezentowana i komentowana na różnych forach, czasem o bardzo dużym zasięgu, ale też w ramach lokalnych społeczności, gdzie najczęściej szukamy pracowników. Dlatego tak ważne jest, żeby pracownik czuł się doceniony czy nawet wręcz dopieszczony, choćby tylko tym, że firma zorganizuje mu wyjazd w ciekawe miejsce, i przy okazji szkolenia zaoferuje jeszcze jakieś atrakcyjne zajęcia. Integracyjne eventy firmowe mają ogromy potencjał.

Impreza tematyczna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Po co właściwie organizować imprezę firmową?

Wielu managerów zadaje sobie pytanie, po co organizować imprezy firmowe? Odpowiedź jest prosta. Organizacja imprezy firmowej może przynieść wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i samemu przedsiębiorstwu. Oto kilka powodów, dla których organizuje się imprezy firmowe: integracja zespołu; motywacja i nagradzanie pracowników; pobudzenie kreatywności i innowacyjności w zespole; organizacja różnorodnych aktywności team buildingowych; kreowanie pozytywnego wizerunku firmy; wzmocnienie więzi z klientami lub partnerami biznesowymi.

Impreza przebierana dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Jak zorganizować imprezę firmową? 

Organizację imprezy firmowej należy zacząć od określenia celu, jaki chcemy dzięki niej osiągnąć. Pozwoli to maksymalne dopasować charakter wydarzenia do oczekiwanych rezultatów.

Centrum Imprez Plenerowych w Dworze Korona Karkonoszy
Imprezy integracyjne w górach, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Jako forma integracji pracowników doskonale sprawdzi się wystawne przyjęcie, wspólna wycieczka czy ognisko. W ramach odstresowania i oderwania się od obowiązków służbowych można wybrać się na ciekawe warsztaty lub inspirujący pokaz. Firmowy wyjazd integracyjny może też przybrać inną postać: sprawdzi się spotkania firmowe czy bankiet firmowy. Dużym powodzeniem cieszą się też imprezy tematyczne, podczas których pracownicy mogą dać upust swej kreatywności, wymyślając odpowiednie stroje. W sezonie mile widziane przez załogę są spotkania wigilijne. Ważne, by bez względu na typ imprezy zadbać o atrakcje firmowe.  

Blok CTA

Planujesz imprezę integracyjną?

Organizacja imprez dla firm to nasza pasja!
Karkonosze

Impreza firmowa to wydarzenie dla pracowników. Członkowie grupy powinni czuć się komfortowo i swobodnie podczas zabawy. Charakter oraz szczegóły eventu warto skonsultować z zespołem. Dzięki temu będzie on idealnie dopasowany do ich oczekiwań. Pracodawca, organizując imprezę w guście pracowników, pokazuje im, że ich zdanie jest ważne. Udowadnia, że się o nich troszczy i dba o ich potrzeby.

Menu na imprezy firmowe
Catering firmowy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Ognisko integracyjne impreza tego typu sprawdzi się w każdej grupie. Jeśli chcemy urozmaicić event, można rozważyć różne scenariusze imprez integracyjnych. Ognisko hawajskie lub w stylu Dzikiego Zachodu – załoga na pewno doceni takie atrakcje.   

Planując imprezę firmową, należy również pamiętać o założonym budżecie. Warto poszukać atrakcyjnych rozwiązań, które pozwolą w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępne środki na organizację imprez firmowych.

Gdzie zorganizować imprezę firmową? 

Jak wybrać miejsce imprezy integracyjnej? Organizacja imprezy firmowej w miejscu pracy nie jest najlepszym pomysłem. Przestrzeń firmowa może przypominać pracownikom o obowiązkach służbowych i innych sprawach związanych z funkcjonowaniem zakładu. W konsekwencji członkowie firmowej załogi mogą nie czuć się w pełni swobodnie i komfortowo. Siedziba firmy nie stwarza odpowiednich warunków do nawiązywania luźnych, przyjaznych kontaktów. Nie jest dobrym miejscem na integrację pracowników. Wydarzenia firmowe lepiej urządzać na neutralnym gruncie.

Czy istnieje idealne miejsce na imprezę firmową?

A zatem gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową? Wszystko zależy od jej charakteru. Idealnym miejscem na przyjęcie integracyjne będzie kameralna restauracja lub elegancka sala balowa (często też pełniąca rolę sali weselnej w górach). Na takiej imprezie nie może zabraknąć pysznego cateringu składającego się z ciepłych dań, zimnych przekąsek, słodkich deserów i orzeźwiających drinków. Warto pomyśleć również o muzyce – na żywo lub z odtwarzacza. Spokojna muzyka w tle nieco rozluźni atmosferę i stworzy znakomite tło do nawiązywania relacji przyjacielskich między pracownikami. Szybka, skoczna muzyka to zaś świetne rozwiązanie na imprezę taneczną. Uczestnicy zabawy chętnie poszaleją na parkiecie we wspólnym gronie.

Wyjątkowy event zorganizowany przez Dwór Korona Karkonoszy to doskonała okazja do tego, żeby skosztować najlepszych wyrobów browarniczych (w tym wyśmienitego piwa rzemieślniczego AIPA DKK) w gronie współpracowników.

Degustacja piwa rzemieślniczego - atrakcje na imprezy firmowe

W ramach odpoczynku od codziennych obowiązków firmowych pracodawca może zabrać swoich podwładnych na wycieczkę kulinarną, na której uczestnicy poznają dolnośląskich twórców serów, miodów, win czy nalewek, a także spróbują ich wyśmienitych specjałów. Dobrym pomysłem jest również organizacja biesiady piwnej ze smacznymi przekąskami. Impreza firmowa w plenerze pozwala na integrację w nieformalnej atmosferze, co potem procentuje podczas wykonywania zadań w firmie.

Hotel na imprezy firmowe w górach

Dwór Korona Karkonoszy udostępnia intuicyjny konfigurator imprez, który pozwala na zaplanowanie niepowtarzalnego eventu na własnych zasadach. Organizujemy imprezy integracyjne każdego typu. Oferujemy 113 scenariuszy imprez firmowych do wyboru. Organizacja eventów firmowych to nie tylko nasza praca – to nasza pasja!

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza

Organizacja imprez firmowych Wrocław

Organizacja imprez firmowych Wrocław – Dolny Śląsk to istne zagłębie, jeśli chodzi o atrakcyjne turystycznie miejsca. Ciekawe historycznie miejscowości, ale też atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe kumulują się tutaj w wyjątkowym wręcz stopniu i przyciągają turystów z całego świata. To również świetne miejsce do organizacji imprez firmowych, eventów, konferencji czy spotkań biznesowych. Jest to też region, gdzie spotykają się wpływy sąsiadujących ze sobą trzech narodów i ich kultur.

Z tego powodu w tym regionie odbywa się dużo imprez o zasięgu międzynarodowym, jak kongresy, sympozja czy spotkania głów państw. Ulubionym miejscem spotkań i wypadów są Karkonosze, które oferują lokalną kuchnię i regionalne piwa, a także mnóstwo innych atrakcji, poza kulinariami.

Imprezy firmowe Wrocław – to jednak wcale nie musi być stolica regionu! W odległości około godziny jazdy od Wrocławia, w Karkonoszach, mamy już bardzo duży wybór odpowiednich obiektów, jeśli chodzi o noclegi i catering. W przypadku organizacji imprez firmowych należy pamiętać też o zapleczu do przeprowadzenia szkolenia, uroczystej kolacji czy ogniska firmowego. Ważnym atutem będzie też doświadczony w organizacji takich eventów personel.

Rynek we Wrocławiu, kamieniczki

Idealnie będzie, jeśli organizator na miejscu zapewni również ciekawe atrakcje, jak na przykład warsztaty kulinarne czy spływ pontonem, albo gry terenowe lub zabawy, które pozwolą wykazać się uczestnikom i dobrze poczuć w swoim towarzystwie. Trasy narciarskie i szlaki trekkingowe oraz liczne ścieżki spacerowe to dodatkowe atuty górskiego pasma na pograniczu Polski i Czech. Budżet imprezy integracyjnej warto wykorzystać na atrakcje firmowe, niedostępne na co dzień – na przykład lot balonem czy zabawę w kasyno.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Organizacja imprez firmowych z elementami team buildingu

Czasem w firmie dochodzi do konfliktów między pracownikami. Członkowie zespołu nie potrafią się dogadać, przez co ich praca nie jest tak efektywna, jak mogłaby być. Imprezy firmowe z elementami team buildingu mogą być bardzo pomocne w takich sytuacjach. Team building to szereg procesów, które pomagają zbudować silny, dobrze funkcjonujący zespół. Są to zadania oparte na współpracy. Podczas ćwiczeń pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony, a także uczą się sprawnej komunikacji i wykorzystywania potencjału każdego członka grupy. Zabawy team buildingowe to nieocenione narzędzie budowy zgranego zespołu.

Gra detektywistyczna scenariusz którym zaskoczysz pracowników!
Gra detektywistyczna – integracja firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Idealnym pomysłem na zbudowanie silnego zespołu są różne gry opierające się na zasadach współzawodnictwa (na przykład firmowe igrzyska z ciekawymi konkurencjami), a także zabawy scenariuszowe, których celem jest rozwikłanie skomplikowanej zagadki (najlepiej kryminalnej). Zarówno w jednej, jak i w drugiej formie, chodzi o współpracę. Uczestnicy zabawy muszą umieć się sprawnie porozumieć, żeby dokończyć zadanie. Gry i zabawy na zasadach współzawodnictwa to najlepszy sposób na budowę zgranego, sprawnie funkcjonującego zespołu, który będzie osiągał znakomite wyniki w pracy zawodowej.

Blok CTA

Niepowtarzalny wyjazd firmowy?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

Czy organizacja imprez firmowych na sens? Jak najbardziej! Eventy firmowe to najlepszy sposób na poprawę atmosfery w pracy i stworzenie silnego, zmotywowanego zespołu. Każdy pracodawca powinien o tym pamiętać.

Team building dla firm
Imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Najlepsze imprezy firmowe – co to dla kogo oznacza?

Najlepsze imprezy firmowe to te, które są dobrze zorganizowane, angażujące dla uczestników i zapewniają niezapomniane doświadczenia. Czyli jakie? Na pewno sprawdzi się impreza tematyczna. Impreza z określonym motywem lub tematem, na przykład w stylu lat 20., hawajska czy bal maskowy mogą być niezwykle atrakcyjne. Elegancki wieczór – gala z bankietem, pokazami, występami artystycznymi i tańcami to idealna okazja do uhonorowania osiągnięć firmowych i nagradzania pracowników.

Także pikniki integracyjne, grille, festyny firmowe lub wyjazdy na łono natury, które zapewniają nieformalną atmosferę, sprzyjają integracji zespołu i relaksowi są bardzo lubiane przez pracowników. A organizacja konkursów sportowych, kulinarnej rywalizacji czy quizów to świetny sposób na budowanie współpracy i rywalizacji między pracownikami. Zaproszenie pracowników na koncert ulubionego zespołu muzycznego lub na wydarzenie sportowe to świetny sposób na zapewnienie im rozrywki i relaksu.

Kluczowe jest dopasowanie imprezy do charakteru firmy, preferencji pracowników oraz celów. Ważne jest również zadbanie o dobrą atmosferę, jakość obsługi oraz zaskakujące i angażujące atrakcje, które sprawią, że impreza będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników.

Integracja firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja dużych imprez firmowych

Organizacja dużych imprez firmowych wymaga starannego przygotowania. Od spontanicznych spotkań ze znajomymi różnią się one nie tylko skalą, ale przede wszystkim oczekiwaniami zaproszonych gości. Duże imprezy firmowe powinny być przemyślane i tak zaplanowane, żeby maksymalnie zrealizować założony cel. Dla przykładu, jeśli celem spotkania będzie uczczenie jubileuszu firmy, to nie może zabraknąć okolicznościowych gadżetów, odpowiedniej oprawy, przemowy czy choćby tortu. W tym przypadku również dobór gości będzie miał ogromne znaczenie – warto pamiętać o ludziach zasłużonych dla naszej firmy.

Bankiet firmowy
Jubileusz firmy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Jeśli natomiast celem będzie na przykład wdrożenie nowych standardów i przeszkolenie pracowników do zmienionych procedur, musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią salę szkoleniową z multimedialnym wyposażeniem. Rozkład dnia trzeba wówczas zaplanować przede wszystkim pod kątem celu szkoleniowego, a atrakcje i rozrywki zapewnić po zakończeniu części szkoleniowej. Organizacja dużych imprez firmowych – trzeba wziąć pod uwagę naprawdę dużo elementów. Choćby termin imprezy firmowej.

Duże eventy, konferencje, zjazdy czy imprezy firmowe nie mogą się obyć bez dodatkowych atrakcji lub innych, mniejszych, wydarzeń towarzyszących. Trzeba zadbać o to, żeby wydarzenia te były naprawdę ciekawe, i żeby towarzyszyła im odpowiednia oprawa, która zapadnie uczestnikom w pamięć. Dla przykładu, można w ramach imprezy towarzyszącej zorganizować koncert znanego trio czy muzyki bardziej popularnej, w zależności od rangi i modelu spotkania.

Także wspólne zwiedzanie okolicznych atrakcji czy udział we wspólnej degustacji wyrobów rzemieślniczych z pewnością pozwoli uczestnikom poznać się bliżej i już w nieformalnej atmosferze wymienić się doświadczeniami czy wręcz zainicjować nowe, wspólne przedsięwzięcie. Dlatego warto dać uczestnikom imprez firmowych czy konferencji możliwość spędzenia czasu poza głównymi wydarzeniami w przyjemnej atmosferze i miłym otoczeniu.

Team building - paintball, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Jak widać, organizacja dużych imprez firmowych wymaga równie dużego doświadczenia, wiedzy i jeszcze rozeznania, jak działają media oraz rozległych kontaktów. Dlatego duże przedsięwzięcia powinny realizować doświadczone agencje eventowe albo menedżerowie dysponujący odpowiednim zapleczem. Bo ciekawe i angażujące atrakcje wcale nie są takie łatwe do wymyślenia i przygotowania, jak mogłoby się z początku wydawać.  

Organizacja imprez firmowych konferencji

Organizacja dużych imprez firmowych, tak jak organizacja konferencji wymaga już profesjonalnego podejścia. Na ogół takie imprezy wiążą się już z dużym prestiżem, a ich organizacja wymaga rozmachu i doświadczenia. W tym wypadku na organizatora najlepiej wybrać firmę z dużym doświadczeniem  i rozległymi kontaktami w świecie mediów, a także w miarę możliwości z własnym zapleczem eventowym. Koordynacja imprezy firmowej, zwłaszcza dużej, kilkudniowej, nie jest wcale tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Kompleksowa organizacja imprez, oferowana przez agencje eventowa, to bardzo wygodna i bezpieczna opcja, bo mamy pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Organizacja imprez firmowych konferencji – przy tak dużej imprezie należy zacząć od przygotowania projektu wydarzenia i ustalenia kosztów. Oczywiście nie powinno tu być mowy o improwizacji. Kosztów konferencji, kongresu czy innej dużej imprezy firmowej nie można niedoszacowań. Dla przykładu wyobraźmy sobie, że na międzynarodową konferencję zaprosiliśmy 500 osób, zadbaliśmy o miejsce do obrad, noclegi dla gości, a w dniu wydarzenia okazuje się, że zabrakło pieniędzy na napoje albo wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego lub posprzątanie terenu. Co zapamiętają goście? Przykład jest oczywiście wymyślony po to, żeby pokazać, jak ważne są detale i szczegółowo dopracowany plan finansowy eventu.

Bankiet dla firm, Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce, impreza firmowa

Organizacja konferencji – ściąga

Poza określeniem budżetu inne istotne elementy do zaplanowania i realizacji to:

Wybór miejsca – dokładna lokalizacja, sprawdzenie zaplecza logistycznego, wielkość sali konferencyjnej, możliwości zakwaterowania uczestników, zapewnienie cateringu dla gości, wybór menu, rodzaj napojów, miejsc parkingowych, atrakcji w okolicy to podstawowe elementy, które trzeba uwzględnić przy planowaniu imprez firmowych konferencji.

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy
Sala na bankiety, bale, konferencje, wesela Dolny Śląsk Dwór Korona Karkonoszy

Plan – określenie dokładnego przebiegu spotkania, porządku obrad, listy poruszanych zagadnień, kolejności wystąpień, formuły prowadzenia dyskusji, prowadzącego, ewentualnie abstraktów poszczególnych wypowiedzi ułatwi percepcję prezentowanych treści.

Informacja

Trzeba ustalić sposoby dotarcia z informacją do potencjalnie zainteresowanych osób, sposobu przyjmowania zgłoszeń, ich rejestracji i potwierdzania. Obecnie najbardziej popularną formą przekazu informacji o różnego rodzaju wydarzeniach jest oczywiście Internet. Jeśli jednak zależy nam na dotarciu do bardziej konkretnej grupy adresatów, warto również pamiętać o indywidualnych zaproszeniach, z podkreśleniem znaczenia dorobku takich osób dla naszej imprezy.

Zwłaszcza zaproszenie na jubileusz firmy wymaga odpowiednich starań, dostosowanych do rangi wydarzenia. Odpowiednia promocja dużego wydarzenia to klucz do sukcesu. Im większy ma zasięg i znaczenie prestiżowe, tym bardziej trzeba dane wydarzenie nagłośnić. Jeśli będzie wiązał się z tym prestiż albo promocja miejsca, tym bardziej warto postarać się o współpracę z innymi podmiotami, na przykład z samorządem lokalnym.

Zaproszenia na bankiet firmowy

Obsługa – zapewnienie profesjonalnej obsługi dla uczestników naszego eventu to sprawa kluczowa. Bardzo ważne jest, aby podczas dużej imprezy było odpowiednie zaplecze techniczne i ludzie, którzy potrafią je obsługiwać. Należy również przewidzieć możliwość awarii, na przykład wypalenia lampy w projektorze, czy zawieszanie się sprzętu informatycznego. W takiej sytuacji warto mieć profesjonalistę pod ręką i gotowe rozwiązania awaryjne. Techniczna obsługa eventów często jest dość skomplikowana, zwłaszcza w przypadku sporych imprez. Również czytelność i odpowiednie przygotowanie oznaczeń, identyfikatorów czy agendy wydarzenia ułatwi uczestnikom poruszanie się i zapewni komfort uczestnictwa.

Warsztaty dla firm
Warsztaty dla firm

Materiały konferencyjne – przygotowanie materiałów typu ulotki, materiały pokonferencyjne, filmy, zdjęcia, różnego rodzaju gadżety i pamiątki to konieczny element przygotowania konferencji.  

W czym pomoże organizator imprez firmowych?

Organizator imprez firmowych, konferencji, sympozjów czy rożnego rodzaju zjazdów (branżowych, specjalistów, klasowych itp.) powinien również uwzględnić fakt, że część uczestników przyjedzie z osobami towarzyszącymi. Również dla takich osób warto przewidzieć atrakcje i zapewnić możliwość ciekawego spędzenia czasu poza oficjalnym nurtem imprezy. Dobrze byłoby mieć ulotki z atrakcjami w okolicy lub samemu zapewnić alternatywę dla takich osób.

Organizacja imprez firmowych z pewnością przynosi firmie korzyści. Warto przy ich organizacji i planowaniu wykorzystać obiekty z profesjonalnym i atrakcyjnym wizualnie zapleczem oraz doświadczonym personelem. Organizację dużych imprez firmowych konferencji można powierzyć renomowanym firmom eventowym, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędu. Takie rozwiązanie pozwoli nam ustalać wszystkie szczegóły tylko z jednym wykonawcą, a nie z dziesiątkami podwykonawców.

Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zakończenie

Teraz już wiesz nie tylko, jak krok po kroku przygotować imprezę firmową, ale też jakie przynosi ona korzyści. Wiesz też, jak za pomocą organizacji eventów realizować zarówno cele biznesowe, jak i te związane z team buildingiem i motywacją Twojego zespołu. Możesz też samodzielnie przygotować plan imprezy lub porozmawiać z profesjonalną agencja eventową, bo wiesz, co jest dla Ciebie istotne i na co zwracać uwagę.

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Jak widać, informacje zawarte w tym artykule stanowią swego rodzaju kompendium organizacji imprez firmowych. Na naszym blogu znajdziesz też gotowe scenariusze imprez firmowych, szeroki wybór atrakcji eventowych oraz łatwy w obsłudze konfigurator imprez firmowych. Mamy nadzieję, że od dziś organizacja imprez firmowych wyda Ci się łatwa i przyjemna. A imprezy dla Twoich pracowników staną się wyczekiwanym elementem firmowego życia!

Mapa dojazdu

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Miejsca na imprezy firmowe?

Na imprezę firmową najlepiej wybrać jakiś ośrodek z dala od miejskiego zgiełku. Oderwanie od codzienności ułatwi pracownikom skupienie się na celu imprezy firmowej. Może nim być wspólne świętowanie sukcesu, team building czy integracja w zespole. A może wszystko jednocześnie? Ośrodki eventowe w górach, na przykład w Karkonoszach, oferują doskonałe warunki na firmowe imprezy integracyjne. Choćby centrum eventowo-szkoleniowe Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza - butikowy obiekt, kilka sal konferencyjnych do wyboru, doskonała kuchnia i wspaniały ogród na aktywności na świeżym powietrzu.

Organizacja imprez plenerowych?

Imprezy plenerowe to doskonały pomysł na firmowy event. Niektóre firmy eventowe mają nawet własne obiekty, także z ogrodem. Można wtedy urządzić ognisko integracyjne, zorganizować firmową olimpiadę i posmakować przysmaków z grilla. Imprezy firmowe zwiększają lojalność i zaangażowanie pracowników, dlatego na pewno warto organizować imprezy pracownicze. Korzyści imprez firmowych są nie do przecenienia.

Atrakcje na imprezy firmowe?

Wyjazd firmowy powinien być na tyle ciekawy i atrakcyjny, by zachęcić pracowników do udziału w kolejnych eventach. A więc liczy się nie tylko lokalizacja, dobra infrastruktura szkoleniowa i eventowa, pokoje dla załogi, ale też dodatkowe aktywności, jakie możemy zaproponować naszej załodze, kontrahentom czy klientom. Ważne, by było w czym wybierać. Centrum eventowo-szkoleniowe Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza oferuje aż 113 różnych scenariuszy gier i zabaw integracyjnych na imprezy firmowe. Warto zainteresować się tą ofertą, jeśli chcemy zorganizować niezapomniany event. Profesjonalna organizacja imprez jest bardzo ważna, bo o eventach firmowych rozmawia się jeszcze długo po ich zakończeniu. Warto zadbać, by mówiono o wyjątkowej imprezie integracyjnej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Szybki kontakt Zamów ofertę