W jaki sposób zorganizować eventy firmowe?

Imprezy firmowePorady
Event firmowy

Event to słowo zapożyczone z języka angielskiego, które na dobre zagościło także w Polsce. Oznacza wcześniej zaplanowane wydarzenie, w którym uczestniczą pracownicy firmy. Czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób zorganizować eventy firmowe, które zapadną w pamięć? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czego się dowiesz z artykułu?

Eventy firmowe to nie tylko okazja do integracji zespołu, ale także świetna możliwość promocji marki oraz zbudowania silniejszych relacji z klientami i partnerami biznesowymi. W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, dobrze zorganizowany event firmowy może przynieść wymierne korzyści – od zwiększenia zaangażowania pracowników po poprawę wizerunku firmy na rynku.

Czy jednak zawsze warto inwestować w takie wydarzenia? Jak zorganizować event, który zapadnie w pamięć uczestnikom i przyniesie oczekiwane rezultaty? W tym artykule odpowiemy na te pytania oraz podzielimy się najlepszymi pomysłami i propozycjami na udany event firmowy. Poznaj zalety organizowania eventów, dowiedz się, czy warto zaprosić gwiazdę na swoje wydarzenie, i odkryj, jakie atrakcje mogą urozmaicić firmowy event. A jeśli już jesteś gotowy do działania, podpowiemy, jak zabrać się za planowanie krok po kroku. Zapraszamy do lektury!

Eventy firmowe to wydarzenia organizowane i sponsorowane przez pracodawcę. Głównym założeniem jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów – tych obecnych i potencjalnych. Oczywiście, nie są to jedyne powody, dla których organizuje się eventy firmowe. Wydarzenie może skupiać się na nauce pracy w grupie albo rozwiązaniu konfliktów i rozluźnieniu atmosfery.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Czy warto organizować eventy firmowe?

Często pada pytanie, jakie jest w ogóle sens w organizowaniu eventów firmowych. Tak naprawdę w każdej firmie znajdzie się dobry powód, dla którego warto zorganizować takie wydarzenie. Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że wydajność pracowników jest tak dobra, jak ich samopoczucie i wzajemne relacje. Eventy firmowe mogą być doskonałym sposobem na integrację i przyniosą wymierne korzyści podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zachęcają do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, pozwalają także nawiązać nowe relacje między pracownikami, a co najważniejsze – są doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków, które często bywają stresujące.

Budowa maszyny GoldbergaDwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Jak zorganizować event firmowy?

Organizacja imprez firmowych na pierwszy rzut oka może wydawać się trudna. Ale tak naprawdę wcale taka być nie musi. Zacznijmy od przygotowania dobrego planu. Gdy rozpiszemy, jak zorganizować imprezę firmową krok po kroku, to zadanie nie będzie już takie skomplikowane. Zawsze też można rozdzielić czynności do zrobienia na kilka osób albo skorzystać z usług agencji eventowej, która zrobi wszystko za nas.

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie celu imprezy firmowej. Gdy będziemy dokładnie wiedzieć, po co robimy event, łatwiej nam będzie ustalić dalsze szczegóły. Musimy zdecydować, czy ma być to impreza integracyjna lub szkolenie dla pracowników. A może spotkanie biznesowe z kontrahentami albo prezentacja nowego produktu firmy? Każde z nich ma inną specyfikę i na inne rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę. 

Team building a event firmowy

W przypadku firmowej imprezy integracyjnej będzie to team building. Należy wtedy zaplanować na przykład odpowiednie ćwiczenia i zabawy na poprawę komunikacji i współpracy w grupie. W przypadku promocji nowego produktu albo konferencji branżowej ważne będzie odpowiednie nagłośnienie takiego wydarzenia w mediach i uzyskanie jak największego rozgłosu.

Kolejnym krokiem powinno być, choćby ramowe, ustalenie budżetu, jakim będziemy dysponować. Odpowiednio wysoki fundusz da nam możliwość organizacji eventu w atrakcyjnym miejscu i zapewnienia wielu ciekawych atrakcji. Przy mniejszym budżecie prawdopodobnie trzeba będzie wysłać więcej zapytań i poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie ewentualnych podwykonawców.

Warsztaty gotowania, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wybór miejsca na imprezę firmową to kolejny punkt na naszej liście. Postarajmy się, żeby lokalizacja była na tyle ciekawa, że już sam wyjazd tam będzie jawił się wszystkim pracownikom jako nie lada atrakcja.

Musimy też określić liczbę osób, które wezmą udział w naszym evencie firmowym. A żeby zapewnić jak największą frekwencję pamiętajmy, żeby wybrać odpowiedni termin na imprezę firmową. To znaczy taki, żeby nie kolidował z prywatnymi planami większości pracowników. Czyli mówiąc wprost, unikajmy długich weekendów, wakacji i świąt. 

Satysfakcja pracownika ma znaczenie

Zadowolony pracownik to taki, który ma poczucie przynależności do firmy. Czuje się potrzebny i doceniony, a jednocześnie wie, że pracodawca nie tylko wymaga, ale i chce dać coś od siebie. Eventy firmowe można zorganizować w miejscu pracy wynajmując catering albo całe wydarzenie przenieść do hotelu, który zapewni profesjonalną obsługę. Oba rozwiązania mogą się sprawdzić, jednak warto pamiętać, że spotkanie czy impreza poza siedzibą firmy nada eventowi wyższą rangę i sprawi, że na dłużej zapadnie on w pamięć załodze czy klientom.

eventy-firmowe-catering

W jakim celu warto organizować eventy firmowe?

Jak już wspominaliśmy – w każdej firmie znajdzie się naprawdę dobry powód do zorganizowania eventu firmowego. Nie ma żadnych z góry narzuconych wyznaczników, kiedy warto to zrobić. Jeśli pracodawca czuje, że opłaca się zorganizować event, najlepiej po prostu to zrobić. Wśród najpopularniejszych powodów można wskazać:

 • imprezy integracyjne dla pracowników – dzięki temu nastąpi integracja zespołu, lepsze poznanie się nawzajem, oderwanie od stresujących codziennych obowiązków w towarzystwie koleżanek i kolegów, których zobaczymy od całkiem innej strony niż ta służbowa. Ćwiczenia na współpracę w zespole na pewno się sprawdzą podczas imprezy integracyjnej;
 • wydarzenia firmowe i konferencje – pozwalają na wymianę doświadczeń, nauczenie się czegoś nowego, zaproszenie prelegentów z ciekawymi wykładami;
Blok CTA

Szukasz wyjątkowego miejsca na event firmowy?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!
Zamek księcia Henryka, widok z drona
 • jubileusze i podziękowania dla pracowników – bardzo lubiane przez załogę, ponieważ każdy lubi czuć się doceniany. Dzięki takim wydarzeniom pracownicy identyfikują się z firmą;
 • rozwiązanie konfliktów i rozluźnienie atmosfery w firmie – czasem w każdej organizacji potrzebna jest impreza, podczas której można po prostu „się wyżyć”. W luźnej atmosferze czasem łatwiej porozmawiać o tym, co nam się nie podoba, czy co nas dzieli, albo co nam przeszkadza. Poza firmą, z pewnej perspektywy często łatwiej rozwiązać konflikty;
impreza integracyjna dla firm
Impreza integracyjna dla firm
 • nauka pracy w zespole – w tej sytuacji warto wykorzystać zabawy team buildingowe. Doskonale jednoczą zespół, uczą komunikacji w grupie, wspólnego rozwiązywania zadań.

To najpopularniejsze, ale nie jedyne powody, do organizacji eventów firmowych. Warto je potraktować jako narzędzie do realizacji z góry założonych celów i pod tym kątem zaplanować przebieg imprezy.

Okazje do organizacji eventów firmowych

 • podziękowanie kontrahentom – zawsze warto doceniać i pamiętać o starych klientach. Częstym błędem popełnianym przez firmy jest dbanie tylko o nowych klientów, a pomijanie tych dotychczasowych;
 • dotarcie do nowych klientów – nowe rynki zbytu, nowe możliwości – podczas imprezy firmowej jest okazja, by w mniej formalnej atmosferze omówić warunki współpracy;
 • nawiązanie współpracy z nowym partnerem – by to uczcić, warto zaprosić na bankiet różnych gości – zarząd, pracowników, najważniejszych partnerów;
 • wprowadzenie na rynek nowego produktu lub wdrażanie nowych usług – event to doskonała okazja, by pokazać, że nasza firma jest dynamiczna, rozwija się, szuka nowych możliwości;
 • trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem – dotyczy tylko kadry kierowniczej, bardzo ważny aspekt funkcjonowania firmy, jako że zły szef może zniweczyć wysiłki najlepszego nawet zespołu;
 • podsumowanie efektów działań kierownictwa firmy i przedstawienie nowej strategii.
25-lecie firmy - świeczki

Jakie zabawy na event firmowy się sprawdzają?

Jak powszechnie wiadomo, nie samą pracą człowiek żyje. A impreza integracyjna albo szkolenie wyjazdowe też mają swoje prawa. Oczywiście jeśli od początku do końca nie mają charakteru trudnych podsumowań, rozliczeń i poszukiwania tak zwanych kozłów ofiarnych. Takich eventów nikomu nie polecamy! Nie pomogą zbudować więzi ani nie pozwolą się odprężyć. Choć może właśnie takie „imprezy” szczególnie będą wymagały odreagowania… Załóżmy jednak, że sytuacja jest normalna, że trudne sprawy załatwiamy w firmie, a eventy firmowe mają już nieco inny cel i charakter.

Zatem jakie zabawy na event firmowy przygotować? To, czy zechcemy skupić się na team buildingu czy też dać po prostu pracownikom chwilę wytchnienia, będzie decydować również o tym, jakie zabawy na event firmowy przygotujemy. Zabawy wymagające współpracy poprawią komunikację w załodze. Zabawy na event firmowy pozwalające przebrać się za postać z jakiejś epoki albo wcielić w konkretną figurę z filmu czy książki lub gry dadzą szansę na wyrażenie własnej osobowości. A może, jak wspomniano wyżej, zespół potrzebuje odreagować jakieś wydarzenia albo zmiany? Wtedy też można zaproponować na przykład zabawy na event firmowy nieco bardziej ekstremalne, jak rajd off road, rafting, downhill albo lot balonem.

A może warsztaty na evencie firmowym?

Zawsze sprawdzają się ciekawie prowadzone warsztaty różnego typu. Warsztaty gotowania to przede wszystkim wspólna zabawa i uczta dla podniebienia. Filmowe albo teatralne prowadzone przez aktorów albo profesjonalistę, który na co dzień z nimi pracuje, to niesamowite wyzwolenie wewnętrznego potencjału i energii. Warsztaty fotograficzne, malarskie, konstruktorskie, muzyczne to pobudzenie naszej wyobraźni i kreatywności. Może właśnie idąc tym tropem, dobierzmy zabawy na event firmowy dla naszej grupy?

Każdy event firmowy powinien mieć opracowany choćby ramowy plan jego przebiegu. Oprócz części mniej lub bardziej formalnych czy oficjalnych musi się tam znaleźć też pozycja event firmowy atrakcje. To właśnie ta, mniej oficjalna część naszej imprezy firmowej, będzie przyciągać i skupiać największą uwagę pracowników. Każdy z nich będzie ciekaw, czy poza typową firmową rutyna może liczyć na dobrą zabawę i relaks. A także, gdzie faktycznie wyjedzie i co będzie mógł tam zobaczyć, zwiedzić albo czego nowego doświadczyć. Event firmowy, jeśli będzie ciekawy i intrygujący, z pewnością przyciągnie większe zainteresowanie i pracownicy chętniej będą chcieli wziąć w nim udział.

Atrakcje na imprezy integracyjne karaoke
Firmowa impreza tematyczna, lata 20.

Postarajmy się zatem przygotować pracownikom coś ciekawego i zaskakującego. Taka niespodzianka z pewnością na długo utkwi w pamięci, a nasza załoga poczuje, że ktoś się troszczy o nią i jej dobre samopoczucie. Event firmowy atrakcje powinien mieć zawsze wkalkulowane. W zasadzie są one jego głównym elementem. A wiele z nich dodatkowo integruje zespół i jest podstawą team buildingu. Na przykład wspólne budowanie maszyny Goldberga, gry terenowe, zabawy scenariuszowe, zabawy kostiumowe i tematyczne nie tylko są świetną rozrywką, ale też bardzo dobrze integrują zespół.

Pomysł na event firmowy – garść propozycji

Każdy profesjonalny organizator eventów firmowych chce, żeby impreza, którą to właśnie on organizuje, wyróżniała się czymś oryginalnym i miała indywidualny charakter. Innymi słowy, nawet zawodowcy zastanawiają się, jak zrobić ciekawy event? Chodzi o taki event firmowy, który pozytywnie zaskoczy gości, będzie miał niepowtarzalny sznyt, a atrakcje na imprezę firmową będą szyte na miarę i wymyślone z polotem. Żeby jednak takie atrakcje dobrać, organizator musi wcześniej wiedzieć kilka rzeczy. Istotne jest, jak liczna jest grupa uczestników, czym mniej więcej zajmują się na co dzień i czy preferują zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, czy też wolą gry i zabawy „na rozruszanie umysłu”.

Jak szef może wpłynąć na umiejętność pracy w grupie pracowników?
Gry i zabawy integracyjne w plenerze

Dla lubiących wyszukane kulinaria i degustację przysmaków ciekawym pomysłem na event firmowy będą różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Również konkursy, na przykład na najlepszego baristę, zawody sommelierskie lub konkurs na przygotowanie najciekawszego koktajlu mogę spodobać się smakoszom.

Inny sprawdzony pomysł na imprezy firmowe to zabawy oparte na scenariuszu, na przykład zagadka kryminalna do rozwiązania przez uczestników. Albo też inne zabawy tematyczne lub kostiumowe. Bal w stylu lat 20. czy impreza disco jak w latach 70. pozwolą uczestnikom wykazać się kreatywnością przy szykowaniu odpowiedniego kostiumu. No a potem świetnie się bawić, mając wrażenie podróży w czasie…

Fotolustro na event firmowy

W jaki sposób utrwalić te wszystkie wspaniałe, a często także zabawne chwile spędzone ze współpracownikami podczas eventu firmowego? Fotobudka albo magiczne lustro sprawdzą się idealnie! To ostatnie, w odróżnieniu od klasycznej fotobudki, gwarantuje doskonałą jakość zdjęć całych postaci, a nie tylko twarzy czy torsów. Jak to działa? Wystarczy stanąć przed lustrem, włączyć odliczanie i pozować. To „magiczny” głos z lustra poprowadzi uczestników zabawy przez wszystkie etapy robienia zdjęć. Gdy skończymy zabawę, powierzchnia lustra zamieni się w ogromny dotykowy tablet. Wtedy zdjęcie można dodatkowo podpisać, opatrzyć emotikonami czy jakimiś dowcipnymi komentarzami. A następnie wysłać sobie lub znajomym na maila lub opublikować na portalach społecznościowych. Albo wydrukować i zachować wspomnienia z imprezy w tej właśnie postaci.

Impreza przebierana dla firm

Eventy firmowe – zalety

Eventy firmowe – zalety. Jest ich mnóstwo. Oczywiście każdy event firmowy jest inny; każdy realizuje inne cele. To, co je łączy – to budowanie relacji. Wewnątrz grupy, albo między pracownikami a pracodawcą, albo między firmą i kontrahentami. Oczywiste jest przecież, że im więcej czasu ludzie ze sobą spędzają, tym większą przestrzeń na zawieranie różnorodnych znajomości zyskują. Można by powiedzieć, że przecież w pracy spędzamy naprawdę sporo czasu. To prawda. Jednak w firmie często nie ma czasu na nic poza relacjami typowo służbowymi, nie ma mowy o poznawaniu się nawzajem, o tak zwanej small talk. Trudno budować więzi mijając się tylko na korytarzu.

Dopiero eventy firmowe dają nam okazję do dzielenia się swoimi przemyśleniami, opowiadania o swoich zainteresowaniach i pasjach, zdradzenia zaprzyjaźnionym współpracownikom swoich marzeń. Do tego potrzebny jest nie tylko czas, lecz także zaufanie do reszty zespołu. A trudno je wypracować w natłoku codziennych zadań. Zmniejszenie dystansu, pokazanie się z innej, trochę prywatnej strony – oto zalety uczestnictwa w eventach firmowych. „Ludzka twarz” szefa nieraz też pozwala inaczej spojrzeć na niego i jego wymagania. Relacje międzyludzkie w zespole są nie do przecenienia!

Kreatywne zabawy integracyjne: zespół

Nauka pracy w grupie, doskonalenie tak zwanych umiejętności miękkich to kolejna korzyść wyniesiona ze spotkań i wyjazdów firmowych. Zbudowanie zgranego zespołu nie jest rzeczą łatwą. Wspólne zabawy i rekreacja sprawiają, że więzi pomiędzy ludźmi się zacieśniają. Praca z ludźmi, do których czujemy sympatię, z którymi coś nas łączy – na przykład wspomnienia z szalonego zjazdu na torze saneczkowym – wydaje się nam łatwiejsza. A gdy pojawiają się problemy, łatwiej o nich porozmawiać i poszukać rozwiązania – wspólnie! To wszystko bezpośrednio przekłada się na efektywność w pracy. Widać więc, że eventy firmowe – zalety są niewątpliwe!

Eventy firmowe skutecznie wzmacniają poczucie przynależności do danej firmy. Poza tym pracownik, który lubi swoich kolegów z pracy mniej chętnie będzie szukał nowej, a w dobie dużej rotacji kadr to też nie jest bez znaczenia. A więc dzięki eventom firmowym możemy mieć załogę nie tylko zgraną, ale i stałą.

Ponadto eventy firmowe pozwalają w miarę bezboleśnie dołączyć nowym pracownikom do zgranego już zespołu. W ten sposób łatwiej wprowadzić nową osobę do firmy. Wspólna impreza firmowa minimalizuje stres i sprawia, że nowy pracownik ma szansę poczuć przynależność do danego zespołu.

Zabawy team building dla pracowników

Gwiazda na event firmowy – czy to dobry pomysł?

Jak uświetnić imprezę firmową? To pytanie często się pojawia, zwłaszcza jeśli zależy nam na splendorze i podniesieniu rangi wydarzenia. Znana i ceniona osoba albo zespół muzyczny z pewnością sprawią dużą radość uczestnikom eventu. I pamiętajmy, że nie chodzi tylko o celebrytów, choć to oni ściągają największą publiczność.

W przypadku imprez branżowych taką postacią mogą być osoby bardzo cenione w danym środowisku albo te, które odniosły największy sukces w branży. Dla przykładu, na konferencji medycznej raczej większą uwagą i estymą będzie się cieszył odkrywca nowej metody ratowania życia niż lokalna gwiazda pop. Ale możemy też trafić w gusta uczestników eventu firmowego zapraszając na przykład gwiazdę sportu albo autora poradników kulinarnych czy ogrodniczych.

Gwiazda programów kulinarnych – event firmowy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Zatem – czy gwiazda na event firmowy to dobry pomysł? Tak, jeśli przewidujemy dużo wolnego czasu dla uczestników, aby faktycznie mogli się przygotować na takie spotkanie. A po oficjalnej części po prostu się nim delektować, cieszyć, dyskutować o nim, wymienić wrażeniami. Obecność znanego blogera czy influencera może sprawić, że pracownicy poczują się kimś wyjątkowym. Jednak warto pamiętać, że taki event firmowy nie może też przebiegać w zbyt sztywnej atmosferze. Nie każdy musi być zachwycony osobowością albo talentem naszej gwiazdy czy gwiazdeczki. Dajmy szansę takim osobom na alternatywne spędzanie czasu. I nie chodzi tu o całkiem inną atrakcję, lecz na przykład o możliwość skorzystania z uroków choćby sali klubowej i ciepła kominka albo podziwiania wspaniałego ogrodu.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Atrakcje na event firmowy – lista

Jeśli chodzi o pomysły na atrakcje na event firmowy, to w zasadzie jest ich nieskończona ilość. Poniżej wymieniamy tyko część z nich. Lista zawsze pozostaje otwarta i w zależności od potrzeb i preferencji klienta można przygotować zupełnie inne, nowe projekty gier i zabaw integracyjnych. Są to tak zwane „imprezy szyte na miarę”, bardziej spersonalizowane i dopasowane do oczekiwań danej firmy. Można oczywiście też „wymieszać” wiele różnych pomysłów i maksymalnie wypełnić uczestnikom czas atrakcjami na event firmowy. Ale dajmy im też czas na to, by mogli spokojnie chłonąć atmosferę miejsca, w którym się znaleźli, a także cieszyć się wynikami wygranych konkursów i otrzymanymi nagrodami.

Uczestnicy imprez firmowych chętnie uczestniczą w takich zabawach jak:

 • Paintball – atrakcyjna zabawa dla osób lubiących adrenalinę i aktywnych fizycznie.
 • Ognisko lub grill – to klasyk, zawsze się sprawdza! Buduje nastrój, stanowi okazję do luźnych rozmów i zacieśniania relacji.
 • Gry planszowe – teraz wróciły do mody, zwłaszcza te wymagające wyobraźni i kreatywności. Pokazują nam, w jaki sposób postrzegają świat nasi koledzy z pracy.
 • Olimpiada firmowa – świetna dla osób lubiących współzawodnictwo z przymrużeniem oka. Może wyłonić nowych liderów i pokazać ukryte talenty.
 • Budowa karmników dla ptaków albo domków dla bezdomnych kotów – zabawa integracyjna oparta na budowaniu czegoś dobrego. Pozwala pokazać wyznawane wartości. A także sporo dużo dowiedzieć się o hobby i zainteresowaniach naszych współpracowników.
 • Konkursy i quizy – najważniejsze, żeby wyeksponować element zabawy i pozwolić ujawnić się skrywanym zdolnościom naszych pracowników i talentom w różnych dziedzinach
 • Pokazy barmańskie dla firm – to prawie jak pokaz magii i iluzji… Tyle że można go połączyć z degustacją, a po powrocie do domu zaskoczyć „kolorową magią trunków” przyjaciół i znajomych.
 • Quady – idealne dla pracowników lubiących przygodę i wyzwania. Bardzo atrakcyjne i wyzwalające pozytywną energię.  
Live cooking – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka
 • Live cooking – super zabawa dla smakoszy i tych, którym nie jest obojętne, co mają na talerzu.
 • Pokazy magii i iluzji – pobudzają wyobraźnię i są świetną odskocznią od codziennej rutyny.
 • Rajdy off road – wymagają już pewnego obycia z motoryzacją. Pokazują, że przy odpowiednim podejściu wszystko jest możliwe!

Atrakcje na eventy firmowe – a może jeszcze coś innego?

 • Zorbing – to ekstremalne przeżycie polega na wejściu do dmuchanej plastikowej kuli i stoczeniu się ze wzgórza. Na pewno zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom!

 • Bubble football – rozgrywka piłkarska w kuli od zorbingu, tylko nieco mniejszej, to nie lada wyzwanie. Podczas tej zabawy z pewnością będzie wiele śmiechu.

 • Spływy kajakowe lub pontonowe – świetny relaks dla miłośników wody, natury i ptaków.

 • Lot helikopterem – któż nie chciałby poczuć się wolny jak ptak? I z jego perspektywy podziwiać niesamowite widoki na majestatyczne góry i zalew?

 • Park linowy – wymaga przełamania strachu, pokonania własnych słabości i niesamowicie pobudza.

 • Pokazy pirotechniczne, sztuczne ognie – takie fetowanie firmowego eventu podkreśli wyjątkowość i niesamowitość tego, co właśnie przeżywamy.

 • Podchody – aktywna i pobudzająca wyobraźnię zabawa na świeżym powietrzu.

 • Różne pokazy, na przykład tańca – każdy pokaz to dla wykonawcy maksymalny wysiłek, a dla odbiorcy duchowa i wizualna uczta.

 • Koło fortuny – komu sprzyja los, a komu trzeba dać kolejną szansę? Zmierzmy się z tym wyzwaniem i pomóżmy odrobinę naszemu szczęściu rozwinąć skrzydła.

 • Alkogogle – to nie lada wyzwanie i świetna zabawa! Sprawdźmy, jak wygląda świat na rauszu…

 • Kino plenerowe – seans pod chmurką, czyli rozrywka i relaks w jednym.

Bubble football - imprezy integracyjne

Jak się zabrać za planowanie eventów firmowych?

Nie ma znaczenia, w jakim celu organizowany jest event, bo każde wydarzenie trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby impreza była naprawdę udana. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. Event firmowy musi mieć z góry określony plan, według którego toczy się zabawa. Trzeba też zamówić jedzenie i zakupić najpotrzebniejsze rzeczy – zwłaszcza jeśli pracodawca planuje wręczyć nagrody w podziękowaniu za pracę albo zorganizować konkurs z nagrodami.

Nie można także zapomnieć o osobach zaproszonych na event. Zarówno wydarzenia kierowane do pracowników, jak i imprezy dla obecnych i potencjalnych klientów, muszą zostać zaplanowane znacznie wcześniej. Im szybciej wszyscy będą poinformowani, tym większa szansa, że pojawią się na evencie. Nie wszyscy są dyspozycyjni w każdy dzień tygodnia i część osób z pewnością będzie musiała uwzględnić imprezę w swoim grafiku.

Eventy firmowe dla pracowników

Eventy firmowe – organizacja tego typu spotkań to naprawdę odpowiedzialne zadanie. Komu je powierzyć? Oczywiście może zająć się tym ktoś z firmy, jednak często warto powierzyć to zadanie specjalistom. Dlaczego? Zadanie nie wydaje się przecież specjalnie trudne. Prawdopodobnie jednak oszczędzimy czas i pieniądze, jeśli zajmie się tym osoba z firmy eventowej, mająca duże doświadczenie i odpowiednie kontakty.

Grill integracyjnyDwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Nie chodzi przecież tylko o znalezienie odpowiedniego miejsca, ustalenie menu i załatwienie ewentualnego transportu. Kluczowa jest kwestia dodatkowych atrakcji – ustalenia dotyczące spędzania czasu podczas firmowego eventu. Specjalista podpowie, czy w naszej sytuacji lepiej zorganizować elegancki raut, czy postawić na niezobowiązującą imprezę w górach? Wybrać grę miejską czy spływ kajakiem? I czy DJ na eventy firmowe to dobry pomysł? Jakie zabawy zaproponować pracownikom i gościom? Jeśli sami będziemy decydować o wszystkim, łatwo możemy popełnić błąd. Dopiero doświadczenie, wiedza i kontakty event managerów i animatorów pozwolą bez problemu zapanować nad wszystkim.    

Każdy detal ma znaczenie

Organizacja eventu firmowego to szczególne wydarzenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników, dlatego podczas planowania należy wziąć pod uwagę każdy, nawet z pozoru najdrobniejszy, szczegół. Lokalizacja, catering i atrakcje eventowe – to wszystko wpływa na powodzenie imprezy i jej odbiór przez gości. Jeśli jedzenie okaże się niesmaczne, zabawy nietrafione, a miejsce niezbyt urodziwe… czy w takim wypadku firma może uznać, że był to dobry event? Raczej nie i to samo pomyślą wszyscy uczestnicy. Co szczególnie ważne – eventy firmowe mogą z różnych przyczyn pójść nie tak, jak zostały zaplanowane. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie planu B, który w razie komplikacji z pewnością uratuje imprezę.

Eventy dla firm – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Eventy firmowe – atrakcje trzeba dobrze przemyśleć. Oczywiście dobra zabawa jest podstawą każdego wydarzenia, dlatego warto szczególnie skupić się na części rozrywkowej. Atrakcje na event firmowy powinny zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy, a więc nie mogą być nudne, krępujące czy zbyt wymagające pod względem fizycznym. Najlepiej poświęcić chwilę na przyjrzenie się zaproszonym uczestnikom i na tej podstawie wybrać odpowiednie atrakcje.

Trzeba też zastanowić się, jaki cel ma event firmowy. Jeśli ma skupiać się na poprawie pracy w grupach – niechaj będą to zabawy zmuszające do zespołowej współpracy. Eventy organizowane w celach rozrywkowych mogą skupiać się wokół animatorów, którzy stale zabawiają uczestników. Warto też wspomnieć, że atrakcje powinny być dostosowane do miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie. Imprezy na świeżym powietrzu pozwolą na organizację grilla czy ogniska oraz zabawy nastawione na aktywność fizyczną. Z kolei taka forma rozrywki całkowicie nie sprawdzi się przy eventach organizowanych w sali.

Jeśli chodzi o eventy firmowe – atrakcje trzeba więc wybrać naprawdę uważnie, by nieprzemyślanym działaniem nie zepsuć całej imprezy. Czasem faktycznie trudno przewidzieć reakcje uczestników  

Blok CTA

Eventy firmowe?

Najlepsze odbywają się w Dworze Korona Karkonoszy!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

W co się bawić?

Konkurencja na rynku jest ogromna. Jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę klienta oraz zdobyć nowych pracowników i utrzymać dotychczasowych, musimy podejmować nowe wyzwania. Organizacja eventów firmowych to doskonały sposób, by zintegrować zespół i zyskać nowych kontrahentów. Co można robić na eventach firmowych? Jakie są najlepsze pomysły na firmowe eventy? Krótki przegląd – eventy firmowe pomysły – pozwoli nam zobaczyć, w czym możemy wybierać, poszukując atrakcyjnych sposobów spędzania czasu z pracownikami i klientami.  

Z pewnością część pracowników doceni propozycję aktywnego spędzenia czasu. Obecnie wiele osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia. A wszyscy wiedzą, że bez odpowiedniej dawki ruchu nie ma mowy o zachowaniu kondycji. Tak więc zabawy wymagające wysiłku zwykle cieszą się sporym powodzeniem. 

Atrakcje dla aktywnych fizycznie

 • wyprawy trekkingowe
 • warsztaty taneczne
 • narty
 • minigolf.
Zimowa integracja firmowa na nartach

Wszyscy pamiętamy zapewne czasy dzieciństwa i gry w planszówki czy kalambury. Ile śmiechu było, gdy próbowaliśmy zająć kolejne państwo, wymyślić najdłuższe słowo czy mimiką i gestami przekazać, o jaki wyraz nam chodzi. Gry tego typu wróciły do łask już kilka lat temu, i to w wersji dla dorosłych! W wielu kawiarniach można wypożyczyć planszówki i zagrać z rodziną czy przyjaciółmi, czasem tak bardzo zapominając się w grze, że obsługa musi nas wyprosić, bo zamyka lokal. W ten sposób można też doskonale bawić się na evencie firmowym z koleżankami i kolegami z pracy.  

Atrakcje dla kreatywnych

 • warsztaty DIY
 • planszówki
 • kalambury
 • quizy
 • imprezy tematyczne.
Test integracyjny

Niektórzy ludzie, by dobrze funkcjonować, potrzebują od czasu do czasu porządnego wyrzutu adrenaliny. To dla nich stworzony jest downhill czy wspinaczka skałkowa, rafting, zorbing i skok na bungee. Oczywiście to nie są odpowiednie aktywności dla wszystkich pracowników, ale jeśli mamy w firmie grupę takich zapaleńców, czemu nie sprawić im przyjemności i nie zabrać na przykład na wyprawę survivalową?  

Atrakcje dla miłośników adrenaliny

 • spływ kajakiem/pontonem
 • paintball
 • rajd quadem
 • rajdy off road
 • turystyka motywacyjna.
Team building - paintball

Atrakcje dla aktywnych umysłowo

W każdej firmie znajdą się też pracownicy, którzy wolą ruszać głową niż nogami. Miłośnicy zdobywania wiedzy, doszkalania się, rozwiązywania zagadek umysłowych. Bywalcy kursów, szkoleń i sympozjów. Zawsze chętni, by porozmawiać o aktualnej sytuacji politycznej, ekonomicznej czy społecznej i wyrazić swoje zdanie na dowolny temat. Dla nich też event firmowy może być ciekawy, pod warunkiem, że uwzględnimy ich preferencje. Warto rozważyć:

 • gry miejskie
 • gry scenariuszowe
 • warsztaty z etyki biznesu
 • szkolenia
 • konferencje.
Szachy na warsztaty integracyjne

Atrakcje dla utalentowanych

W naszym zespole na pewno kryją się nieodkryte jeszcze talenty. Może ktoś w liceum grał w amatorskim teatrze? Albo któryś z pracowników w domowym zaciszu maluje akwarele? Być może ktoś z naszych kolegów z zespołu jest lwem parkietu, choć wcale na to nie wygląda, gdy widzimy go codziennie w biurze? Warto dać szansę naszym pracownikom i zabrać ich na jakieś ciekawe warsztaty, po których będzie można urządzić firmowy „talent show”. Tuta sprawdzą się m. in.:

 • warsztaty muzyczne
 • warsztaty malarskie
 • warsztaty taneczne
 • warsztaty teatralne
 • karaoke.
20-lecie firmy - event jubileuszowy - występy

Atrakcje dla smakoszy

Któż nie lubi dobrze zjeść… To jedna z tych przyjemności, którym mało kto potrafi się oprzeć. Oczywiście na co dzień staramy się jadać zdrowo, przestrzegać zasad piramidy żywieniowej, unikać alkoholu, jednak czasem warto pozwolić sobie na kulinarną ucztę! Okazją może być właśnie firmowy event, na którym zaplanowano gotowanie ze znanym szefem kuchni albo degustację trunków w regionalnej winnicy.  Oprócze tego warto rozważyć:

 • warsztaty sommelierskie
 • warsztaty dla baristów
 • warsztaty kulinarne
 • bankiety.
Wyroby rzemieślnicze Dworu Korona Karkonoszy - trufle

Atrakcje dla towarzyskich

Są ludzie, którzy tylko w towarzystwie innych osób czują, że żyją. Nie znoszą być sami, błyskawicznie nawiązują kontakty i z nowo poznaną osobą potrafią przegadać całą noc, przy okazji opowiadając jej dzieje swego życia. Tacy pracownicy zwykle uwielbiają eventy firmowe i sami domagają się ich zorganizowania. Docenią więc:

 • pikniki firmowe
 • imprezy integracyjne
 • wyjazdy integracyjne
 • gry team buildingowe.
Firmowe ognisko integracyjne

Eventy firmowe Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to region wyjątkowo ciekawy. Obfituje w najróżniejsze atrakcje, pozwalające ciekawie spędzić czas. Położony w dolinie Odry, u stóp majestatycznych Sudetów. To kraina wielu możliwości. Organizowane są tutaj piękne wesela Dolny Śląsk. Bogata w piękne krajobrazy, wspaniałą przyrodę, ale oferująca także niezliczone zabytki pamiętające wszystkie epoki, czy możliwość skorzystania z dobrodziejstw licznych uzdrowisk.

Sosnówka k. Karpacza

Oczywiście rodzaj organizowanego wydarzenia, na który się zdecydujemy zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć. Konferencja tak znacząco różni się od rajdu off road, że właściwie trudno je porównywać pod kątem zalet i wad. Musimy sobie po prostu uświadomić, co chcemy osiągnąć, organizując dany event firmowy? Dla kogo go organizujemy? Kto ma być uczestnikiem? Zależy nam raczej na szkoleniu, czy rozrywce? Dopiero odpowiedzi na te pytania pozwolą nam przygotować event „skrojony na miarę”. Z całą pewnością jednak Dolny Śląsk to wymarzone miejsce na eventy firmowe, bez względu na ich rodzaj.  

Dolny Śląsk eventy firmowe

Warto jeszcze wspomnieć, że event firmowy niekoniecznie musi oznaczać imprezę „ociekającą luksusem”. Event firmowy przybiera różnorakie formy. Czasem wystarczy kameralne spotkanie, nawet w miejscu pracy, z cateringiem. Albo piknik czy ognisko gdzieś niedaleko firmy. Choć oczywiście wyjazd w jakieś ciekawe miejsce, impreza w zabytkowym kurorcie będzie bardziej ceniona przez pracowników. Pozwoli im mieć nadzieję, że wytężona praca całego zespołu zaowocuje kolejnym atrakcyjnym eventem firmowym – może właśnie na Dolnym Śląsku?

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza

DJ na event firmowy Jelenia Góra

Oprawa muzyczna to bardzo ważna część w zasadzie każdej imprezy firmowej. Doświadczenie uczy, że jeśli nie zadba o nią organizator eventu, to i tak zawsze znajdzie się ktoś z przenośnym głośnikiem. Taki DJ amator na własną rękę będzie próbował rozkręcać imprezę, lecz niekoniecznie mu się to uda. Lepiej jest zawczasu o tym pomyśleć i na event firmowy zaprosić profesjonalistę lub zespół muzyczny, który zagra na żywo. W trakcie bardzo oficjalnych spotkań może to być na przykład kwartet smyczkowy. Ale w mniej formalnych sytuacjach wystarczy DJ na event firmowy. Jelenia Góra i jej okolice to istne zagłębie pałaców, dworków i hoteli świadczących usługi eventowe. Stąd też sporo jest takich usług. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę DJ na event firmowy Jelenia Góra. Warto jednak sprawdzić rekomendacje i opinie o danym wykonawcy. Najbezpieczniej jest po prostu skorzystać z wypróbowanych podwykonawców organizatora imprezy albo lokalnej agencji eventowej.

Sosnówka k. Karpacza

Eventy firmowe Karpacz

Firmowe eventy warto organizować w ciekawym krajoznawczo miejscu. Oczywiście można spotkać się z pracownikami czy kontrahentami w siedzibie firmy, jednak z różnych względów nie jest to najlepszy pomysł. Atmosfera w miejscu pracy siłą rzeczy jest zawsze bardziej formalna, co zwykle nie sprzyja dobrej zabawie, wzajemnemu poznaniu się i zacieśnianiu więzi czy budowaniu atmosfery zaufania. Dlatego właśnie lepiej zaprosić załogę, współpracowników, klientów czy kontrahentów w miejsce neutralne, gdzie wszyscy poczują się swobodniej.

Karkonosze – idealne miejsce na eventy firmowe!

Karpacz i jego okolice oferują wiele atrakcji na eventy firnowe. Przepiękne góry, malownicze zamki i pałace, jedyna w tej części Europy wieża rycerska w Siedlęcinie z unikatowymi freskami przedstawiającymi legendę o sir Lancelocie z Jeziora i rycerzach Okrągłego Stołu. Wyjątkowym zabytkiem jest także Świątynia Wang w Karpaczu, przeniesiona w XIX w. z Norwegii. To doskonale zachowany przykład wczesnośredniowiecznej kultury Wikingów.

Zamek Chojnik

Jak widać, eventy firmowe Karpacz oferują wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. W dodatku to spotkania na żywo! Tylko takie tak naprawdę pozwalają nawiązać kontakt. Wymiana wiadomości przez komunikatory, wideokonferencje czy nawet rozmowa przez telefon to nie to samo. Potrzeba kontaktu z żywym człowiek, by rozpoznać mowę jego ciała, zobaczyć emocje… Event firmowy to doskonała okazja, by nawiązać bezpośredni kontakt.

Eventy firmowe mają za zadanie przede wszystkim zaprezentować i wypromować firmę na rynku. Pamiętajmy więc, że o ile dobre eventy firmowe zapadają w pamięć na bardzo długo, to te złe niestety na zawsze…

warsztaty kulinarne dla firm
Warsztaty kulinarne w sali balowej – sali weselnej Dolny Śląsk, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Co trzeba zrobić, żeby zorganizować event firmowy?

Organizację eventu firmowego zaczynamy od decyzji, jaki jest cel naszego spotkania. Może to być: impreza integracyjna, jubileusz firmy, wprowadzenie na rynek nowego produktu czy usługi, podziękowanie pracownikom czy kontrahentom za współpracę. W zależności od celu wybieramy typ imprezy – bankiet, zabawy team buildingowe, ognisko firmowe itd. Potem ustalamy po kolei: termin eventu, listę gości, miejsce na imprezę firmową, kwestię dojazdu, noclegi dla gości, catering, atrakcje na event. Jeśli impreza będzie duża, wyjazdowa, z wieloma atrakcjami warto powierzyć jej organizację doświadczonej firmie eventowej. Wtedy będziemy mieli pewność, że event firmowy zostanie dopięty na ostatni guzik.

Event firmowy w górach?

Event firmowy warto zorganizować w miejscu, które naszym pracownikom wyda się ciekawe i atrakcyjne. A takim miejscem z pewnością są góry. Na przykład Karkonosze, gdzie znajdziemy mnóstwo świetnych obiektów eventowych. Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce, położonej tuż obok Karpacza, najchętniej odwiedzanego górskiego kurortu, ma do zaproponowania 113 atrakcji na eventy firmowe. Do tego sale konferencyjne i balowe, butikowe pokoje dla gości i Centrum Imprez Plenerowych na imprezy firmowe w ogrodzie.

Co na event firmowy?

Co można zaproponować pracownikom na event firmowy? Jak ciekawie spędzić czas z kolegami z pracy? Możliwości jest sporo. Doświadczone firmy eventowe mają w swoim portfolio dziesiątki atrakcji na firmowe eventy. Do najbardziej popularnych i lubianych sposobów spędzania czasu na eventach na pewno należą: paintball, ognisko firmowe, zabawa taneczna, maszyna Goldberga, olimpiada firmowa, park linowy czy turniej kulinarny. Ale może warto zaproponować pracownikom coś bardziej oryginalnego, na przykład poszukiwanie skarbów w górach, zabawę w „odpicuj wraka”, grę terenową w mafię, wystawienie sztuki teatralnej, warsztaty dla baristów, gry wojenne czy szkołę przetrwania albo naukę gry w golfa.

Szybki kontakt Zamów ofertę