Atrakcje eventowe: niezwykłe emocje i adrenalina

Atrakcje na imprezyImprezy firmoweTeam Building
Impreza przebierana, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wielu organizatorów imprez firmowych ma problem, by wywołać w uczestnikach efekt WOW. Niestety, pomimo starań, zawsze może znaleźć się grupka osób, która powie, że już coś widziało, słyszało lub robiło. Zastanawiasz się, jak przygotować zaskakujące atrakcje eventowe? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

Atrakcje na imprezy firmowe – pamiętaj o swoich gościach! 

Planując atrakcje eventowe, zawsze myśl o uczestnikach. Zorientuj się, co robią przed planowaną imprezą, czym się interesują i w jakim są wieku. Szukasz pomysłów na niezapomniane i wciągające atrakcje na imprezy firmowe? Zastanawiasz się, czy wybrać tradycyjne, czy oryginalne atrakcje? Pomyśl, co może spodobać się Twoim współpracownikom. Jeśli masz wątpliwości, wyślij im krótką ankietę, w której zamieścisz swoje propozycje. Przy okazji zachęć członków zespołu, by zgłaszali swoje pomysły. W ten sposób pokażesz, że liczysz się z ich zdaniem.  

Jeśli Twoi współpracownicy spędzą pół dnia na konferencji lub szkoleniu, najprawdopodobniej siedzenie i oglądanie występu przez kolejną godzinę jest ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę. W takim przypadku zaproponuj im interaktywną rozrywkę, która pozwoli im aktywnie spędzić czas.  

Atrakcje firmowe – paintball,  Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

A może Twoi uczestnicy przez cały dzień przyswajali nowe techniki fitness i wieczorem pragną po prostu spokojnie usiąść i odpocząć? W takim razie pomyśl o profesjonalnym pokazie laserowym, show tanecznym, koncercie lub występie kabaretowym. 

Inne ciekawe, modne obecnie atrakcje na imprezy firmowe to fotobudka, pokaz pirotechniczny, nieme karaoke oraz nowość – dance heads. Czyli przenośna kabina multimedialna, która umożliwia gościom nagranie profesjonalnego wideoklipu do jednej z popularnych piosenek.

Blok CTA

Boisz się, że event okaże się niewypałem?

Zleć organizację doświadczonemu i kreatywnemu zespołowi!
Zamek księcia Henryka i widok na Zalew Sosnówka

Lodołamacz: zbierz wszystkie karty! 

Zastanawiasz się, jak zachęcić uczestników do zabawy? Które atrakcje eventowe sprawdzą się jako lodołamacze? Wspomniana gra skłania współpracowników, by podzielili się krótką historią o sobie. Wystarczy, że przygotujesz karteczki, rozdasz je uczestników, a następnie poprosisz ich, by zapisali jedną rzecz, której koledzy z pracy o nich nie wiedzą. Przypomnij, aby podpisali karteczkę swoim nazwiskiem.  

Teraz zbierz wszystkie karty i podziel je na różne kategorie. Zachęć każdego uczestnika do przeczytania karteczek tak, by w końcu znaleźli swoją. Na koniec poproś współpracowników, aby podzielili się swoimi wrażenia. Zapytaj, czy znaleźli jakieś cechy wspólne.  

Zabawy teambuildingowe
Maszyna Goldberga – atrakcje eventowe

Team building to grupa strategii, które pozwolą zbudować silny zespół, a tym samym osiągnąć sukces. Zadania zjednoczą nowo przyjęte osoby z pozostałymi członkami zespołu. Niektóre ćwiczenia koncentrują się na rozwiązaniu problemów z komunikacją, podczas gdy inne wzmocnią relacje w nowym zespole. Odpowiednie gry i zabawy team buildingowe ukierunkują uczestników na wspólny cel, co przełoży się na lepszą realizację projektów zawodowych. 

Niezapomniane atrakcje eventowe

Istnieje wiele wypróbowanych scenariuszy imprez firmowych i zawsze warto z nich korzystać. Jeśli jednak chcemy, aby uczestnik eventu miał też nietuzinkowe niespodzianki, to trzeba przygotować oryginalny scenariusz. Choć czasem do znanych już imprez tematycznych wystarczy dołożyć nowe elementy. Na przykład w trakcie rozwiązywania zagadki kryminalnej można zaskoczyć uczestników zabawy wprowadzeniem prawdziwej, nieznanej im postaci. Taką rolę może zagrać profesjonalny aktor albo znany celebryta. Albo też na olimpiadę firmową zaprosić prawdziwych mistrzów sportu z pokazem gry.

Gra detektywistyczna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Jakie atrakcje eventowe wybrać? 

 Taniec, muzyka i zabawy teambuildingowe to popularne atrakcje eventowe, w których uczestnicy chętnie biorą udział. Jeśli chcesz, by Twoje wydarzenie było niezapomniane, wzbogać scenariusz imprezy o pokaz iluzji. Występ iluzjonisty ożywi każde przyjęcie. Prowadzący takie show zazwyczaj jest świetnym showmanem, dlatego z pewnością zachwyci i rozbawi uczestników. To skuteczny i oryginalny sposób, by nakłonić pracowników do wspólnej zabawy. 

Atrakcje eventowe – wspólne gotowanie

Szukasz inspiracji na oryginalne atrakcje eventowe? Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawą propozycję. Warsztaty gotowania to świetna rozrywka w miejscu pracy, która może zaangażować wszystkich pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Jeśli dysponujesz większym budżetem, zajęcia może poprowadzić znany szef kuchni lub gwiazda telewizyjna.

Warsztaty kulinarne dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Pomysły na atrakcje na eventy firmowe

Niezwykłe atrakcje eventowe to oczywiście marzenie każdego organizatora eventów. Przygotowanie udanej imprezy firmowej wymaga jednak nieco wyobraźni i twórczego zaangażowania. Przede wszystkim trzeba dopasować atrakcje eventowe do uczestników imprezy. Część firm organizujących imprezy firmowe ma gotowe scenariusze eventów. Najczęściej proponują imprezę taneczną, firmową kolację albo piknik zakładowy.

Występ magika na eventy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Jednak najlepsze firmy eventowe mają w swojej ofercie dużo szerszy katalog imprez firmowych i wykaz atrakcji na eventy. Dobrym przykładem jest tu Dwór Korona Karkonoszy, który proponuje aż 113 pomysłów na eventy firmowe. Niektóre z nich na imprezie firmowej zaskakują nawet dorosłych uczestników imprezy. Takie gry integracyjne sprawiają, że uczestnicy zapominają o codzienności i w 100 procentach oddają się zabawie i integracji.

Atrakcje eventowe: garść inspiracji 

Marzysz o tym, by zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną? W takim razie rozważ zajęcia z miksologii, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się, jak robić swoje ulubione drinki. Wspomnianą atrakcję możesz połączysz z happy hour, podczas której pracownicy z różnych działów będą się spotykać i rozmawiać na różne tematy.

Zastanawiasz się, jak zbudować zgrany, skuteczny zespół? Pomyśl o tym, by zorganizować zabawy taneczne integracyjne. To doskonała okazja, by poprawić atmosferę w grupie. Impreza firmowa sprzyja nawiązaniu i podtrzymaniu przyjacielskich relacji między pracownikami z różnych działów. Po takim evencie zrelaksowani członkowie zespołu podejdą z większym zaangażowaniem do swoich obowiązków.

Tańce na imprezie firmowej

Jak przygotować oryginalne atrakcje eventowe?

Przygotowanie oryginalnych atrakcji eventowych może być wyzwaniem, ale mamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Pomyśl o unikalnym doświadczeniu

Skoncentruj się na tworzeniu atrakcji eventowych, które zapewnią uczestnikom coś nowego i niezapomnianego. Może to być interakcja z nową technologią, nietypowe zastosowanie obiektów lub niekonwencjonalne podejście do tematu wydarzenia.

Inspiruj się trendami

Śledź trendy i innowacje w branży eventowej. Na podstawie nowych pomysłów i rozwiązań możesz stworzyć oryginalne atrakcje. Możesz również zainspirować się innymi branżami, takimi jak technologia, sztuka czy design.

Gry i zabawy integracyjne

Współpracuj z kreatywnymi partnerami

Znajdź partnerów, którzy mają doświadczenie w tworzeniu oryginalnych atrakcji eventowych. Mogą to być firmy specjalizujące się w technologii, sztuce, animacjach czy rozrywce. Współpraca z takimi ekspertami może dostarczyć świeżych pomysłów i umożliwić realizację innowacyjnych konceptów.

Personalizuj atrakcje

Dopasuj atrakcje eventowe do charakteru i celu wydarzenia oraz do grupy docelowej. Zastanów się, jakie elementy możesz dodać, aby uczestnicy czuli się wyjątkowo. Może to być dostosowanie atrakcji do tematu wydarzenia, personalizacja gadżetów czy tworzenie interakcji indywidualnych.

Atrakcje firmowe – kasyno, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zaskakuj gości

Oryginalne atrakcje eventowe często polegają na zaskoczeniu gości. Możesz zorganizować niespodzianki w trakcie wydarzenia, takie jak niespodziewane wystąpienie artysty, nieoczekiwane efekty wizualne czy nietypowe atrakcje interaktywne.

Bądź kreatywny

Nie obawiaj się wyjść poza schemat i eksperymentować z różnymi pomysłami. Zachęcaj swoją drużynę organizacyjną do dzielenia się swoimi pomysłami i kreatywnym podejściem do atrakcji eventowych. Zawsze warto eksplorować nietypowe rozwiązania i wyjść poza konwencję.

Impreza firmowa atrakcje w dobrym guście

Każdy organizator eventów firmowych chce czymś pozytywnie zaskoczyć uczestników imprezy. Firmowa impreza ma jednak pewne ograniczenia. Niektóre żarty i niespodzianki mogą do niej nie pasować. To, co na prywatnym spotkaniu mogłoby uchodzić za dobrą zabawę, na firmowym evencie może być odebrane jako niesmaczna albo przesadzone.

Na przykład żarty z poszczególnych uczestników imprezy albo żarty polityczne lub religijne. Mogą one naruszać czyjeś poczucie prywatności albo dobrego smaku. Dlatego dobierając atrakcje eventowe, trzeba zawsze pamiętać o dobrym smaku. Każdy, kto był już uczestnikiem imprezy firmowej wie, że są pewne granice obyczajowe, których nie należy przekraczać.

Ognisko integracyjne zimą, Sosnówka k. Karpacza

Nowoczesne atrakcje eventowe 

Wszyscy widzieliśmy, jak wielki sukces osiągnęła aplikacja Pokemon Go. Użytkownikom spodobał się pomysł wprowadzenia fantazji do otaczającego ich świata. Zastanawiasz się, co wspomniana aplikacja ma wspólnego z atrakcjami eventowymi? Wykorzystaj koncepcję twórców Pokemon Go. 

Możesz wpleść rzeczywistość rozszerzoną w scenariusz gry poszukiwacze skarbów. Dzięki temu masz pewność, że podekscytowani uczestnicy podejdą z większym zaangażowaniem do wyznaczonego im zadania. Niektóre firmy IT tworzą specjalne aplikacje AR na potrzeby organizatorów imprez integracyjnych, gier szkoleniowych, czy symulacji biznesowych. 

Gry terenowe, Dwór Korona Karkonoszy

Jeśli chcesz zapewnić uczestnikom niezapomniane doświadczenia, postaw na atrakcje eventowe z elementami VR. Stacje VR pozwalają uczestnikom na eksplorację wirtualnego świata i doświadczenie interaktywnych gier i symulacji. To nowatorska atrakcja eventowa, która zapewnia niezapomniane wrażenia. Możesz nawet wykorzystać tę technologię do angażujących sesji szkoleniowych. W ten sposób współpracownicy zdobędą praktyczne umiejętności, których nie nabyliby w innych okolicznościach.  

Piknik firmowy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Inny pomysł to interaktywne strefy doświadczeń. To strefy, w których goście mogą korzystać z najnowszych technologii, takich jak interaktywne ekrany dotykowe, gry komputerowe, hologramy czy projekcje mappingowe. Pozwalają na aktywne uczestnictwo i angażowanie się w unikalne doświadczenia.

Nowoczesne atrakcje eventowe fotobudka, Dwór Korona Karkonoszy

Podobnie ciekawe mogą okazać się ścianki interaktywne, czyli ścianki dotykowe lub wielodotykowe, na których goście mogą grać w gry, rozwijać swoje zdolności artystyczne lub uczestniczyć w interaktywnych prezentacjach. Albo graffiti cyfrowe. Uczestnicy mogą tworzyć swoje własne dzieła sztuki na ekranach dotykowych lub tabletach, korzystając z różnych narzędzi i efektów. To nowoczesna atrakcja eventowa, która umożliwia pokazanie swojej kreatywności w cyfrowym środowisku.

I jeszcze warta rozważenia jest  rzeczywistość rozszerzona. Atrakcje eventowe oparte na technologii AR pozwalają na nakładanie wirtualnych elementów na rzeczywisty świat, tworząc efekt mieszanej rzeczywistości. To doskonały sposób na integrację elementów wizualnych z rzeczywistym otoczeniem.

Atrakcje eventowe „szyte na miarę”

Nie masz pomysłu, jakie atrakcje eventowe dla firm zarezerwować? Choć może Cię kusić, by wybrać rozrywkę zgodną z najnowszymi trendami, nie podążaj ślepo za modą. Upewnij się, że gry, zabawy i występy artystyczne pasują do celów wydarzenia. Zastanów się, dlaczego w ogóle organizujesz przyjęcie. Upewnij się, że poszczególne elementy imprezy, od motywu, przez catering i dekoracje, po atrakcje eventowe pasują do ogólnej koncepcji.

Integracja firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jakie atrakcje eventowe dla dzieci?

Wiele firm przynajmniej raz w roku organizuje imprezę firmową nie tylko dla pracowników, ale także dla ich rodzin. Organizator imprezy musi wtedy zadbać o atrakcje na event nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. Oto kilka atrakcji eventowych, które mogą zainteresować najmłodszych uczestników imprezy firmowej.

Namioty do zabaw

Postawienie namiotów, w których dzieci będą mogły się bawić, rysować, czytać książki lub oglądać kolorowe projekcje to świetny pomysł. To doskonałe miejsce, gdzie najmłodsi mogą wykorzystać swoją wyobraźnię i spędzić czas z rówieśnikami.

Parki linowy

Ciekawe może być też zbudowanie / wypożyczenie specjalnej konstrukcji z lin, po której dzieci mogą się wspinać czy przechodzić z punktu A do punktu B, rozwijając przy tym swoje umiejętności motoryczne i równowagę. Taka atrakcja eventowa bardzo rozwija zdolności przestrzenne i manualne.

Park linowy na imprezy firmowe

Animacje dla dzieci – atrakcje eventowe

Wynajęcie animatorów, którzy będą zapewniać rozrywkę dla dzieci, prowadząc gry, zabawy, pokazy iluzji czy przedstawienia teatralne, to doskonały sposób na zaangażowanie najmłodszych uczestników.

Interaktywne wystawy naukowe

Organizacja wystaw naukowych, na których dzieci mogą eksperymentować, dotykać, odkrywać i uczyć się poprzez interakcję z różnymi eksponatami i zjawiskami, to fascynująca atrakcja dla dzieci.

Blok CTA

Atrakcje eventowe?

Oferujemy aż 113 scenariuszy imprez firmowych!
Zamek księcia Henryka i widok na Zalew Sosnówka

Malowanie twarzy i tatuaże z henny

Dzieci uwielbiają bawić się w malowanie twarzy i robienie tatuaży z henny. Warto zaprosić animatorów, którzy mają w tym wprawę i zaproponują dzieciakom mnóstwo opcji ozdobienia twarzy.

Zjeżdżalnie i dmuchańce – atrakcje eventowe

Wypożyczenie zjeżdżalni, trampolin, namiotów dmuchanych i innych urządzeń, na których dzieci mogą szaleć do woli, na pewno rozwiąże problem nudy na imprezie firmowej.

Team building, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Warsztaty artystyczne i rzemieślnicze

Organizacja warsztatów, podczas których dzieci mogą tworzyć swoje własne prace artystyczne, rzeźby, biżuterię czy dekoracje, pozwoli dać upust ich kreatywności. To świetna atrakcja eventowa dla dzieci.

Pokazy cyrkowe jako atrakcje eventowe

Zaproszenie cyrkowców, którzy zaprezentują swoje umiejętności w zakresie żonglerki, akrobatyki, chodzenia na szczudłach czy sztuk walki, na pewno zachwyci dzieci.

Jak wybrać atrakcje eventowe?

Atrakcje na event firmowy powinny być „szyte na miarę”. Skoro tak, to na początku musisz jasno określić cel eventu. Czy chcesz dostarczyć rozrywki, edukacji, integracji czy wypromować markę lub produkt? Określenie celu pomoże skupić się na takich atrakcjach eventowych, które będą najlepiej służyć temu celowi. Zrozumienie potrzeb i zainteresowań swojej grupy docelowej jest kluczowe przy wyborze atrakcji eventowych. Jeśli wydarzenie ma określoną tematykę, staraj się wybierać atrakcje, które pasują do tego tematu. Na przykład, jeśli organizujesz wydarzenie związane z podróżami, fotobudka w kształcie samolotu lub kulinarne warsztaty z potrawami z różnych krajów mogą świetnie dopełniać wydarzenie.

Przed dokonaniem wyboru atrakcji eventowych, określ swój budżet. Niektóre atrakcje są bardziej kosztowne niż inne, dlatego ważne jest, aby znaleźć równowagę między jakością atrakcji a dostępnymi środkami finansowymi. Następnie, kierując się swoimi badaniami i preferencjami, stwórz listę potencjalnych atrakcji do rozważenia. Porównaj je pod względem ceny, jakości, dostępności i zgodności z celami i tematyką wydarzenia.

I na koniec, jeśli masz zespół organizacyjny, przeprowadź naradę z członkami zespołu i uzyskaj ich opinie na temat wyboru atrakcji eventowych. Możesz również skonsultować się z ekspertami z przemysłu spotkań, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w organizacji eventów.

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy z Robertem Makłowiczem

Atrakcje eventowe na imprezy plenerowe

Organizując imprezę firmową w plenerze zawsze musimy pamiętać o tym, że aura w Polsce jest zmienna. Dlatego warto mieć również przewidziany „zapasowy” wariant przebiegu imprezy firmowej, na przykład jeśli zacznie padać deszcz. Zabawy zespołowe na niepogodę też mogą być interesujące!

Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Atrakcje na imprezy plenerowe muszą być zróżnicowane. Chodzi o to, by na przykład na integracyjnej imprezie firmowej zaplanować oprócz zabaw plenerowych również możliwość przeniesienia imprezy do jakiegoś wygodnego wnętrza. A zabawy terenowe szybko zamienić na ciekawe atrakcje w hotelu na imprezy firmowe.  

Jeśli na przykład na piknik firmowy zaprosimy rodziny z dziećmi, to im również trzeba zapewnić odpowiednie rozrywki. Może to być na przykład jakaś oferta atrakcji dmuchanych dla dzieci, a dla dużych uczestników imprezy integracyjnej zabawne gry i konkursy. Ważne są również kulinarne atrakcje eventowe, takie jak na przykład zupa grochowa z oryginalnej kuchni polowej. Niezależnie od wybranego typu atrakcji, wszyscy powinni się dobre bawić. I to organizator imprez firmowych musi o to zadbać.

Katalog atrakcji eventowych

Oto katalog atrakcji eventowych, które mogą być organizowane na różnego rodzaju wydarzeniach:

  • Fotobudka interaktywna: wynajęcie fotobudki to świetny sposób na zapewnienie rozrywki uczestnikom imprezy firmowej. Goście mogą robić zabawne zdjęcia z różnymi rekwizytami i otrzymają wydruki na pamiątkę.
  • Wynajem food trucków: food trucki to popularna atrakcja na firmowych imprezach plenerowych. Oferta może obejmować różnorodne rodzaje jedzenia i przekąsek, takie jak burgery, tacos, pizza, makarony, lody czy kawa.
  • Zawody i gry zespołowe: zorganizowanie turnieju gry w piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę lub gry planszowe może zapewnić emocjonującą zabawę siatkówkę plażową, koszykówkę lub gry planszowe może zapewnić emocjonującą zabawę dla uczestników. Inny dobry pomysł na atrakcje eventowe to również olimpiada firmowa.
  • Show barmański: wynajęcie profesjonalnego barmana, który przygotuje widowiskowe drinki i zaprezentuje swoje umiejętności, z pewnością zachwyci gości firmowego eventu
  • Występy artystyczne: organizacja występów artystycznych, takich jak koncerty, pokazy tańca, komediowe występy stand-up czy występy iluzjonistów, ożywi imprezę i dostarczy rozrywki.
  • Ścianki wspinaczkowe: wypożyczenie przenośnych ścianek wspinaczkowych pozwoli gościom spróbować swoich sił i przełamać rutynę imprez firmowych.
  • Strefa relaksu: wygospodarowanie miejsca na strefę relaksu, gdzie goście mogą odpocząć lub usiąść w fotelu masującym, zapewni im chwilę wytchnienia podczas intensywnego eventu firmowego.
  • Pokazy kulinarnych mistrzów: zatrudnienie szefa kuchni, który przeprowadzi pokaz przygotowywania potraw na żywo, pozwoli gościom eventu nauczyć się czegoś nowego.
  • Pokazy sztucznych ogni: pokazy pirotechniczne to doskonały sposób na zakończenie wydarzenia. Zapewniają niezapomniane wrażenia wizualne i tworzą wyjątkową atmosferę.

Impreza przebierana, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Nietypowe atrakcje dla dorosłych na imprezach firmowych

W czasach intensywnego rozwoju branży MICE do wyboru mamy dziesiątki, a nawet setki atrakcji na firmowe spotkania. Jak jednak znaleźć coś świeżego, niebanalnego? Czym zaskoczyć pracowników? Istnieje kilka nietypowych atrakcji, które mogą zainteresować dorosłych na różnego rodzaju eventach.

Pierwszy pomysł to escape room. Organizacja interaktywnej gry, w której uczestnicy muszą rozwiązywać zagadki i wydostać się z zamkniętego pomieszczenia, to doskonała atrakcja, która rozwija współpracę w grupie. Ponadto dostarcza sporej dawki adrenaliny! Z kolei zaproszenie uczestników eventu do udziału w warsztatach kulinarnych, podczas których będą mogli nauczyć się przygotowywać różne potrawy, to świetny sposób na połączenie nauki i zabawy. Warto to połączyć z degustacją alkoholi, takich jak whisky, wino czy piwo. Wraz z ekspertem, który przedstawi historię i smakowe walory różnych produktów, uczestnicy mogą zagłębić się w świat sommelierów czy cervesariów.

Degustacja piwa – atrakcje na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja sesji karaoke, kiedy uczestnicy mogą śpiewać swoje ulubione piosenki i bawić się w towarzystwie przyjaciół z pracy, to świetna rozrywka. Można połączyć ją z lekcjami tańca pod okiem doświadczonego instruktora.

A jeśli program eventu firmowego był bardzo napięty i uczestnicy nie mają zbyt wiele sił na kolejne intensywne doznania, zorganizujmy kącik gier planszowych i strefę relaksu z masażami. To idealne atrakcje dla osób, które chcą się zrelaksować i zregenerować.

Gry planszowe i karciane na imprezy firmowe

Pomysły na atrakcje na eventy firmowe – gdzie szukać?

Zorganizowanie ciekawej imprezy firmowej z niebanalnymi atrakcjami wcale nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli w naszym przedsiębiorstwie odbywa się sporo eventów, a co za tym idzie, wiele scenariuszy imprez firmowych już wykorzystano. Gdzie więc szukać inspiracji?

Na pewno warto zwrócić się o pomoc do agencji eventowej. Firmy specjalizujące się w organizacji wydarzeń firmowych mają mnóstwo pomysłów i wiedzę, kiedy i gdzie można je wykorzystać. Mają doświadczenie w projektowaniu i realizacji różnorodnych atrakcji eventowych i mogą zaproponować pomysły dostosowane do twoich potrzeb. Na przykład firma eventowa Dwór Korona Karkonoszy z własnym centrum szkoleniowo-eventowym w Sosnówce koło Karpacza oferuje do wyboru aż 113 scenariuszy imprez firmowych.

Hotel na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Warto też odwiedzić targi branży MICE i wystawy związane z organizacją eventów, rozrywką, technologią czy innowacjami. Tam możesz zapoznać się z nowymi trendami i pomysłami na atrakcje firmowe, a także nawiązać kontakty z dostawcami i specjalistami w danej dziedzinie.

Także internet i media społecznościowe mogą stanowić dobre źródła informacji. Internetowe fora, grupy dyskusyjne i blogi poświęcone organizacji eventów firmowych, gdzie specjaliści i entuzjaści dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniem na pewno dostarczą inspiracji.

Jest jeszcze inny sposób na znalezienie pomysłu na idealną imprezę firmową. W dodatku to pomysł najprostszy ze wszystkich. A przy tym dający gwarancję satysfakcji uczestników. Jaki?  Zapytaj swoich pracowników! Zorganizuj burzę mózgów i zapytaj załogę o pomysły na atrakcje na firmowe wydarzenia. Na pewno podrzucą cenne sugestie, które mogą pomóc w wyborze oryginalnych i odpowiednich rozwiązań.

Najczęściej zadawane pytania

Pomysły na eventy?

Ciekawe pomysły na eventy firmowe można znaleźć po prostu na stronach najlepszych agencji eventowych. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza proponuje ponad 100 pomysłów na imprezy firmowe. Są to między innymi: ognisko firmowe, lot balonem albo helikopterem, paintball, bubble football, spływy pontonowe, rajdy off road, olimpiada firmowa i wiele ciekawych gier opartych na oryginalnych scenariuszach, a także inne atrakcje dla dorosłych.

Miejsca eventowe?

Na event firmowy najlepiej jest wybrać miejsce, dokąd wszyscy i tak chętnie by pojechali. Na przykład Karkonosze albo nadmorski kurort. Aby impreza firmowa na pewno się udała, trzeba też sprawdzić, czy wybrane miejsce na event spełnia nasze oczekiwania i warunki hotelu konferencyjnego. Wybrany obiekt na event firmowy musi też mieć doświadczoną w organizacji imprez obsługę. Warto też przejrzeć opinie na jego temat w internecie.

Oryginalne atrakcje eventowe?

Oryginalne atrakcje eventowe dla firm najłatwiej przygotować po prostu w oparciu o niepowtarzalny scenariusz imprezy firmowej. Obecnie można zaskoczyć też gości eventu wykorzystując najnowszą technologię i nowoczesne atrakcje eventowe. Na przykład wprowadzić uczestników do wirtualnego świata i interaktywnych symulacji. Albo wprowadzić ścianki interaktywne lub wirtualne graffiti. Ale oryginalne atrakcje eventowe to również świeży pomysł na grę terenową albo ciekawą zagadkę kryminalną do rozwiązania przez cały zespół.

Jakie atrakcje na event?

Atrakcje na imprezę firmową należy dobrać w zależności od jej charakteru. Na przykład na luźną imprezę firmową można przygotować grilla albo imprezę taneczną w stylu hawajskim. Natomiast na bardziej oficjalny event firmowy, jak na przykład jubileusz firmy, niespodzianki powinny być również bardziej eleganckie. Może to być na przykład koncert kwartetu lub bal firmowy z bardzo eleganckimi przystawkami i bufetem, albo zabawa w kasyno.

Szybki kontakt Zamów ofertę