Piknik integracyjny: pomysł na budowę zgranego zespołu

Team Building
piknik integracyjny: organizacja

Niezależnie od tego, ile osób ma się pojawić na Twojej imprezie plenerowej, postaraj się dopracować każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie wystarczy, że wybierzesz lokalizację i menu na piknik integracyjny, powinieneś również zadbać o dekoracje, atrakcje i bezpieczeństwo uczestników. Organizacja takiego przedsięwzięcia stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tym obszarze. Poniżej znajdziesz krótki poradnik dla event managerów.

Jak zaplanować niezapomnianą imprezę firmową?

Zanim przystąpisz do budowania budżetu czy wymyślania atrakcji na event, zastanów się, kto weźmie w nim udział. Nie chodzi tylko o liczbę uczestników, lecz także wiek, czy zainteresowania. Organizujesz piknik integracyjny dla samego zespołu, a może zależy Ci na tym, żeby pojawili się na nim współpracownicy z rodzinami? Decydując się na drugie rozwiązania, powinieneś zaplanować nie tylko popularne zabawy team buildingowe, lecz także ciekawe atrakcje dla najmłodszych uczestników. 

Dzieci uwielbiają zjeżdżalnie i dmuchawce, chętnie bawią się też w basenach z piłkami. Nie trzeba ich namawiać, żeby wzięły udział w wyścigach mini aut. Możesz również skorzystać z usług doświadczonego i kreatywnego animatora, który zorganizuje kącik małego artysty, turnieje, konkursy, czy warsztaty ekologiczne. Pamiętaj, żeby wynająć maszynę do waty cukrowej lub popcornu na piknik integracyjny. Taka atrakcja spodoba się zarówno młodszym, jak i dorosłym uczestnikom.

Kiedy zorganizować piknik firmowy?

Jeśli do tej pory nie zajmowałeś się organizacją pikników firmowych, najprawdopodobniej nie wiesz, od czego zacząć. Przygotowaliśmy garść wskazówek, które powinny ułatwić Ci zadanie. Zazwyczaj wydarzenia plenerowe organizuje się w okresie wiosenno-letnim. Istnieje wtedy duża szansa, że pogoda będzie sprzyjać naszym planom. Zanim zarezerwujesz termin na piknik integracyjny, upewnij się, że nie będzie kolidował ze sprawami rodzinnymi i zawodowymi uczestników.

W tym celu możesz przeprowadzić ankietę wśród pracowników. Zaproponuj kilka terminów, a przy okazji zachęć respondentów, żeby podali swoją propozycję. Upewnij się, że wybrana data nie wypada w gorącym okresie dla Twojej firmy. To moment, w którym współpracownicy powinni całą energię włożyć w realizację projektów, a nie świętowanie pod chmurką.

piknik integracyjny: akcesoria

Piknik integracyjny możesz zorganizować po zakończeniu takiego okresu. W ten sposób podziękujesz swojemu zespołowi za włożony wysiłek, a przy okazji stworzysz idealne warunki na reset. Pamiętaj jednak, żeby nie organizować eventów firmowych na wakacjach, kiedy wiele osób wyjeżdża na upragniony urlop. Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie plenerowe warto zaplanować na maj, czerwiec lub początek września.

Piknik integracyjny: jak go zorganizować?

Zastanawiasz się, jak poprawić relacje w zespole? Szukasz sposobu, aby wdrożyć nowych pracowników? A może chcesz wprowadzić luźną atmosferę, która sprzyja kreatywności? Pikniki firmowe to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Aby impreza zakończyła się sukcesem, powinieneś zadbać o kilka spraw. Nie wystarczy, że wybierzesz odpowiednie miejsce na zabawę. Na Twojej liście spraw do załatwienia muszą się również znaleźć:

  • jedzenie i napoje,
  • atrakcje dla uczestników,
  • dekoracje i akcesoria piknikowe,
  • zaplecze techniczne i sanitarne (przenośne toalety, stoły i ławki piknikowe, parasole przeciwsłoneczne, kosze na śmieci).

Zastanawiasz się, jak zorganizować udany piknik integracyjny?

Prześlij brief, a my przygotujemy ciekawą ofertę!

Piknik integracyjny: porady dla organizatora

Co zrobić, żeby piknik integracyjny na długo zapadł w pamięci uczestników? Uwzględnij w scenariuszu wyjątkowe zabawy integracyjne. Nie tylko zjednoczą zespół, lecz także sprawią wszystkim mnóstwo radości. Popularne gry team buildingowe pomagają utrzymać i zacieśnić więzi między współpracownikami. Pamiętaj, żeby dopasować atrakcje na imprezy firmowe do wieku i preferencji uczestników. Dzięki temu masz pewność, że każdy będzie się dobrze bawił. Jeśli Twój zespół prowadzi aktywny tryb życia, zaplanuj gry zespołowe.

Możesz nawet zorganizować firmowe igrzyska, w których pracownicy będą rywalizować w różnych konkurencjach. Aby zwiększyć zaangażowanie uczestników, możesz podzielić ich na zespoły. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. Przygotuj też ciekawe nagrody, które zachęcą do działania. 

Zastanawiasz się, jak uniknąć zamieszania na imprezie plenerowej? Możesz wynająć charyzmatycznego konferansjera na piknik integracyjny. Nie tylko będzie pilnował programu, lecz także zachęci uczestników do wspólnej zabawy.

Jak urządzić udany piknik integracyjny?

Wielu początkujących event managerów zastanawia się, jak wybrać menu na swoje wydarzenie. Przypominamy, że w dużej mierze zależy to od zakładanego budżetu. Jeśli masz ograniczone fundusze na piknik integracyjny, zorganizuj grilla, kuchnię polową, czy pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. W przypadku większego budżetu możesz skorzystać z cateringu.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy dana firma zajmuje się nie tylko przygotowywaniem pysznych dań i przekąsek, lecz także ich sprawnym wydawaniem. Dzięki temu unikniesz kolejek nawet podczas największego eventu. Upewnij się, że wybrana firma wydaje gorące posiłki w bemarach ze stali nierdzewnej, a stoły cateringowe stawia w namiotach. Chodzi tutaj nie tylko o walory estetyczne, ale też praktyczne.

Piknik integracyjny jest złożonym i wymagającym przedsięwzięciem. Warto jednak włożyć trochę wysiłku, żeby poprawić nastrój w zespole. Z drugiej strony, jeśli czujesz, że zadanie Cię przerasta, możesz skorzystać z usług doświadczonej agencji eventowej.

Szybki kontakt Zamów ofertę