Hotel na imprezy integracyjne – kiedy i w jakich sytuacjach się sprawdzi?

PoradyTeam Building
Hotel na imprezę integracyjną

Imprezy integracyjne to doskonały sposób na podniesione morale w firmie. Pracownicy, którzy mają szansę na odrobinę rozrywki sfinansowanej przesz szefa, z pewnością będą znacznie wydajniejsi i bardziej zadowoleni z pracy. Hotel na imprezy integracyjne w niektórych sytuacjach sprawdza się znacznie lepiej niż wydarzenie organizowane w plenerze. W jakich? Sprawdźmy.

Imprezy integracyjne w hotelu, zwłaszcza jeśli zorganizowane z pomysłem i ciekawymi atrakcjami, mogą być doskonałą okazją do nawiązania głębszych relacji. Regularne wyjazdy integracyjne wpływają na jakość pracy całego zespołu, dlatego nie warto traktować ich jako przykrą konieczność, a okazję do poprawy efektywności pracy. Kiedy warto zorganizować je w hotelu? I dlaczego Dwór Korona Karkonoszy to doskonały wybór?

Zakończenie roku czy nagrodzenie pracowników? Hotel na imprezy integracyjne to najlepszy wybór

Pracodawcy często decydują się wyróżnić pracowników za ich ciężką i wytrwałą pracę albo organizują imprezy integracyjne, które są zwieńczeniem całego roku i w ten sposób dziękują za wkład w rozwój i funkcjonowanie firmy. Zwykle są to huczne wydarzenia, które trwają cały wieczór – a niejednokrotnie i noc. Hotel przy wyjazdach integracyjnych jest wtedy jedynym sensownym wyborem, bo oprócz tego, że firma może na miejscu skorzystać z sali konferencyjnej czy bankietowej, to jednocześnie zapewni pracownikom dostęp do pokoju. To szczególnie ważne w przypadku imprez organizowanych w znacznym oddaleniu od siedziby firmy. Pracodawca nie musi martwić się o bezpieczny powrót wszystkich uczestników.

Hotel jako miejsce na imprezy integracyjne to także doskonały sposób na oderwanie się od biurowej rzeczywistości, z którą każdego dnia mierzą się pracownicy. Dwór Korona Karkonoszy dysponuje odpowiednim wyposażeniem do obsługi wydarzenia, przez co na firmie nie spoczywa ciężar przygotowania planu i dopracowania szczegółów. To także doskonała alternatywa dla pracodawców, którzy w firmie nie mają na tyle dużej powierzchni, aby komfortowo pomieścić wszystkich uczestników imprezy. Warto też wspomnieć, że imprezy integracyjne to nie tylko siedzenie przy suto zastawionym stole, ale też gry i zabawy, w których mogą wziąć udział pracownicy. A te często trudno zorganizować w ciasnej i ograniczonej przestrzeni biurowej. A już na pewno nie ma mowy o locie balotem 😉

hotel na imprezy integracyjne

Ostatni z powodów, dla którego hotel na imprezy integracyjne jest doskonałym pomysłem, dotyczy roli jaką pełni dla integracji całej firmy. Często firma ma oddziały rozlokowana w różnych rejonach Polski, przez co dojazd może zająć nawet kilka godzin. Oczywistym jest, że uczestnicy nie będą pokonywać kilkuset kilometrów dla jednego dnia – zwłaszcza jeśli mają mieć też czas na udział w imprezie.

Hotel imprezy integracyjne i jego zalety

Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba martwić się w zasadzie niczym, bo organizację wydarzenia można w całości powierzyć specjalistom. Jedyne co pozostaje po stronie firmy, to ewentualny wybór atrakcji i określenie menu. Oczywiście nie oznacza to, że organizator nie może samodzielnie zaplanować całej imprezy integracyjnej. Czasem jednak warto zdać się na specjalistów, którzy mają za sobą lata praktyki i doskonale wiedzą, co się sprawdza, a co nie cieszy się zbyt ciepłym odbiorem.

Organizując imprezy integracyjne w hotelu, nie musisz nawet zaprzątać głowy zatrudnieniem firmy specjalizującej się w eventach. O ile zrobisz to w Dworze Korona Karkonoszy. U nas nie Ty odpowiadasz za przygotowanie sali. Masz gwarancję, że jedzenie będzie świeże, pyszne i podane z największą starannością.

Dodatkowe udogodnienia

Organizacja imprezy integracyjnej w hotelu to także dostęp do bardzo wielu udogodnień, z których mogą skorzystać uczestnicy. Hotel położony w górach daje okazję do zrelaksowania się w pięknych okolicznościach przyrody. Majestatyczne góry w tle sprawiają, że nawet największe problemy, wydają się przy nich nie warte troski. Spacer po okolicy Karpacza to idealny sposób na odzyskanie sił po intensywnej zabawie. Takie możliwości są szczególnie istotne, jeśli imprezy integracyjne trwają dłużej niż jeden dzień i przewidują czas wolny.

Jak sprawić, aby impreza integracyjna była udana?

Wiele zależy od okazji, z jakiej organizuje się imprezę integracyjną, ale jedno jest pewne – uczestnicy nie mogą się nudzić. Gry i zabawy są świetną formą rozrywki, a każdy chętnie weźmie w nich udział. Warto o nie zadbać zawsze – impreza może być np. organizowana z powodu wypuszczenia na rynek nowego produktu. Wszyscy zaproszeni zapewne z chęcią i zaangażowaniem będą uczestniczyć w evencie. A część rozrywkowa z pewnością to ułatwi. Dla pracowników liczy się także wieczorna część imprezy, która powinna być wisienką na torcie. Można pokusić się o wynajęcie magika albo zespołu muzycznego, który poprowadzi uczestników wprost na parkiet. Z pewnością trafionym pomysłem będą także atrakcje zorganizowane poza hotelem – wyjazd na narty, paintball czy spływ kajakowy.

Szukasz miejsca z doświadczeniem w organizacji imprez integracyjnych?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Sprawdź wolne terminy!

Jak znaleźć odpowiedni hotel – imprezy integracyjne na miarę XXI wieku

Organizacja eventu integracyjnego w hotelu to doskonałe rozwiązanie! Grunt to znaleźć odpowiedni obiekt, który zapewni uczestnikom wyjazdu komfortowe warunki do odpoczynku, a także zaoferuje im ciekawe atrakcje.

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na imprezę integracyjną, jest charakter wydarzenia. Spotkanie integracyjne może bowiem przybrać różne formy – począwszy od tradycyjnego wyjazdu, którego celem jest zacieśnienie więzi między pracownikami, a kończąc na integracji połączonej ze szkoleniem czy team buildingiem. Określenie charakteru wydarzenia pozwoli wybrać obiekt maksymalnie dopasowany do naszych wymagań – np. miejsce na szkolenie powinno oferować dostęp do przestronnej, odpowiednio wyposażonej sali szkoleniowej lub konferencyjnej.

Druga ważna kwestia to dostępność miejsc noclegowych. Organizatorzy powinni zadbać o to, aby uczestnicy czuli się dobrze i swobodnie podczas wyjazdu. Każdemu pracownikowi należy zapewnić nocleg w komfortowym pokoju, w którym będzie mógł odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń i ciekawych aktywności.

Na wyjeździe integracyjnym nie może zabraknąć atrakcji. Idealny hotel na imprezę integracyjną to ten, który oferuje szeroki wybór atrakcji, które zapewnią uczestnikom eventu moc wrażeń i potężną dawkę wyśmienitej zabawy, które wygenerują mnóstwo wspaniałych wspomnień. Plusem będzie również usytuowanie hotelu w pobliżu lokalnych atrakcji turystycznych.

Dużym atutem hotelu na imprezę integracyjną będzie otoczenie urokliwej przyrody. Zapierające dech w piersiach widoki i bliskość natury to czynniki, które sprzyjają odprężeniu i pogłębianiu przyjacielskich więzi. Wyjazd w takie miejsce będzie dla pracowników wyjątkowym przeżyciem! Pozwoli im się rozluźnić, a także doda energii i motywacji do pracy.

hotel na imprezę integracyjną

Hotel na imprezy integracyjne – jakie atrakcje zorganizować?

Odpowiednio dobrane atrakcje na imprezy firmowe to nieodłączny element każdego wyjazdu. Nawet kilkudniowych szkoleń czy konferencji! Podczas takiego eventu nie można przecież przez cały czas pracować. Każdemu przyda się chwila wytchnienia i odpoczynku.

Hotel na imprezę integracyjną powinien zapewniać takie atrakcje, które ułatwią zbudowanie przyjacielskich relacji, a także rozluźnią atmosferę panującą w zespole i odstresują uczestników zabawy. Przykładem są wszelkie przyjęcia – zarówno klasyczne biesiady z taneczną muzyką, smacznym jedzeniem i orzeźwiającymi drinkami, jak i szalone imprezy tematyczne, bale przebierańców, ogniska czy grille integracyjne. Charakter przyjęcia warto uzgodnić z pracownikami. Przed wyjazdem można zrobić mały research – np. przygotować ankietę, w której pracownicy będą mogli anonimowo wyrazić swoje zdanie na temat poszczególnych rodzajów eventów integracyjnych lub przedstawić swoje propozycje.

Jednak wystawne przyjęcia i szalone imprezy integracyjne to idealne zajęcia na wieczór. A co robić za dnia? Kilkudniowy wyjazd powinien obfitować w atrakcje, które zapewnią uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. W ramach integracji pracowników można zorganizować:

  • wciągające warsztaty wypełnione po brzegi interesującą wiedzą i ciekawostkami z danej dziedziny – np. kurs tańca, gotowania, survivalu, pierwszej pomocy czy rzemiosła regionalnego,
  • magiczny lot helikopterem, podczas którego będzie można podziwiać piękną okolicę z lotu ptaka,
  • pieszą wycieczkę – najlepiej z przewodnikiem, który zabierze uczestników w najwspanialsze miejsca i opowie co nieco o lokalnej kulturze, tradycjach, zabytkach itd.,
  • mecz piłki nożnej, karaoke party, paintball, wyprawę do parku linowego, kabaret lub stand-up, pokaz (np. barmański) i wiele innych zabaw.

Hotel na imprezy integracyjne może również oferować zabawy z elementami team buildingu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które chcą wzmocnić swój zespół pracowników. Team building to skuteczne narzędzie do budowania silnej, sprawnie funkcjonującej grupy pracowniczej, które wyposaża uczestników w umiejętności przydatne w codziennej pracy – takie jak umiejętność współpracy, aktywnego słuchania, efektywnej komunikacji, wykorzystywania potencjału, wiedzy i doświadczenia każdego członka grupy.

Przykładem zabawy z elementami team buildingu są drużynowe igrzyska olimpijskie, podczas których uczestnicy rywalizują w ciekawych konkurencjach – takich jak bieg z przeszkodami czy wyścig na skrzyniach. Do tego, żeby wygrać, nie potrzeba wyłącznie dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Dużo ważniejsza są współpraca i skuteczna komunikacja!

Inne atrakcje team buildingowe, które można zorganizować w hotelu na imprezę integracyjną to: budowa maszyny Goldberga, turniej kulinarny lub taneczny, zabawa scenariuszowa (np. zagadka kryminalna).

Szybki kontakt Zamów ofertę