Wyjazd firmowy

Imprezy firmowePorady
Organizacja wyjazdów firmowych - atrakcje na event, helikopter

Każdy wyjazd firmowy to nie lada przedsięwzięcie, niezależnie od tego, czy pracownicy wyjeżdżają na szkolenie czy na imprezę integracyjną. Jak powinna wyglądać organizacja wyjazdów firmowych? Sprawdź, czy pamiętasz o wszystkim! 

Organizacja wyjazdów firmowych to kompleksowe zadanie, które wymaga staranności i szczegółowego planowania. W naszym artykule podpowiadamy, od czego zacząć przygotowanie wyjazdu firmowego oraz jakie elementy należy uwzględnić i skoordynować. Dowiecie się też, jak dobrać atrakcje eventowe do specyfiki grupy oraz gdzie i kiedy najlepiej planować zespołowe wyjazdy. 

Blok CTA

Chcesz zorganizować
niezapomniany wyjazd firmowy?

Zrobimy to za Ciebie!
Panorama Karkonoszy

Ten poradnik na pewno przyda się nie tylko osobom, które po raz pierwszy organizują wydarzenia firmowe. Również doświadczony event manager może z niego skorzystać, by sprawdzić, czy w swoim projekcie wyjazdu firmowego o niczym nie zapomniał.

Centrum Imprez Plenerowych Dworu Korona Karkonoszy
Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Wyjazd firmowy korzyści

Chyba każdy lubi wakacje czy choćby krótkie weekendowe wypady, kiedy można złapać oddech, oderwać się od codzienności i nieco się odprężyć. A wyobraźmy sobie, że dostajemy taki wyjazd w prezencie i w dodatku w godzinach pracy! Brzmi jak bajka, ale to możliwe. Tak z perspektywy pracownika może wyglądać wyjazd firmowy. Do nas należy zadbanie, by tak właśnie postrzegał to wydarzenie. Jeśli więc zależy nam na dobrej atmosferze i zadowolonych ludziach wokół siebie, zacznijmy działać i zastanówmy się, od czego zacząć.

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Warto na początek sprawdzić, czy w pobliżu firmy nie ma interesującego miejsca, gdzie można wyjść z pracownikami. Otwarto nowe bistro za rogiem? Niedaleko powstała nowa pizzeria? Spotkanie tam po pracy może być idealnym pomysłem na szybkie wyjście integracyjne. Wspólnie spędzony wieczór oznacza możliwość porozmawiania nie tylko na tematy firmowe. Oczywiście taki spontaniczny wypad to dobry pomysł, jednak rzadko zdarza się, że dostaniemy stolik na większą liczbę osób bez wcześniejszej rezerwacji.

Centrum Imprez Plenerowych w Dworze Korona Karkonoszy
Firmowa impreza plenerowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zaimprowizowane spotkania mają swój urok, jednak często jest tak, że ktoś nie może dołączyć do grupy, bo musi odebrać dziecko z przedszkola, albo przyjechał do pracy autem, a po degustacji piwa nie będzie mógł nim wrócić etc. Dlatego warto jednak takie spotkania zaplanować nieco wcześniej i dać każdemu szansę na wspólną zabawę. Wcześniejsza organizacja wyjazdów firmowych ma tę zaletę, że właściwie wszyscy mogą w nich uczestniczyć. Jeśli zaplanujemy taki wyjazd w środku tygodnia i z odpowiednim wyprzedzeniem, to większość ludzi ucieszy się, że zamiast iść do biura czy fabryki wsiądzie w autokar i pojedzie na przykład w góry, do urokliwego pensjonatu.

Od czego zacząć organizację wyjazdu firmowego?

Organizacja wyjazdów firmowych to wbrew pozorom trudna, ale satysfakcjonująca praca. Dobry pomysł i chęci to za mało. Planując wyjazd firmowy musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Jest takie powiedzenie: najlepsze jest dobrze przygotowane spontaniczne wystąpienie…

I tej zasady warto się też trzymać w przypadku wyjazdów firmowych. Będziemy mieć przecież pod opieką kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu pracowników, co nie zostawia zbyt wiele miejsca na zaimprowizowane działania. Nie ma innego wyjścia, impreza integracyjna musi być drobiazgowo zaplanowana.

Ognisko integracyjne zimą, Sosnówka k. Karpacza

Po co organizować wyjazd firmowy? 

Jaki cel chcemy osiągnąć dzięki temu wydarzeniu to podstawowe pytanie, jakie musimy sobie zadać. Czy chcemy tylko zintegrować zespół i cyklicznie staramy się zabierać pracowników na wspólną wyprawę? Czy mamy jakiś konkretny powód, by właśnie teraz zabrać nasz team poza siedzibę firmy, bo chcemy coś omówić? Załatwić? Często przecież organizacja wyjazdów firmowych wynika z jakiejś konkretnej potrzeby.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza
Obiekt na imprezy firmowe – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Może chodzić na przykład o odbycie szkolenia, niezbędnego w związku z nowymi zadaniami naszego zespołu. Albo w firmie pojawili się nowi pracownicy i chcemy zintegrować zespół, organizując wyjazd z elementami team buildingu. Może być też tak, że chcemy po prostu poprawić atmosferę w zespole lub sensownie wykorzystać wolne środki. Zdarza się też, że wyjazd firmowy jest potrzebny dla rozładowania napięcia po jakimś zdarzeniu, albo po zmianie kierownictwa. Lub przeciwnie, wyjeżdżamy po to, by przygotować grunt pod pewne zmiany, restrukturyzację czy wprowadzenie nowych zasad. To bardzo ważne, żeby pracownicy rozumieli, co i dlaczego się dzieje. Wtedy dużo łatwiej będzie im to zaakceptować. W takich wypadkach organizacja imprez firmowych to świetny pomysł.

Team building dla firm
Zabawy integracyjne dla firm, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Liczba uczestników wyjazdu firmowego

Ile osób pojedzie? To kluczowa kwestia. Najłatwiej założyć, że wszyscy, jednak są firmy i zakłady, w których należy zapewnić ciągłość pracy. W dużych zakładach nie da się tak po prostu wszystkiego wyłączyć. W takim wypadku lepiej jest organizować wyjazdy firmowe w okresach przerw, na przykład w długie weekendy albo wtedy, kiedy i tak planujemy konserwację czy remont linii produkcyjnej. Jeśli pracodawca opłaci wyjazd i jeszcze dodatkowo zapewni atrakcje, z pewnością wiele osób zainteresuje się i weźmie udział w wyjeździe. Także jeśli będziemy zmieniać profil działalności czy wprowadzimy nowe rozwiązania, to warto wykorzystać ten czas przejściowy i zorganizować wyjazd firmowy połączony ze szkoleniem.

Musimy pamiętać, że istnieją też firmy zbyt duże, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko poszczególne wydziały, by zebrać wszystkich. W takiej sytuacji oczywiście możemy jedynie podzielić pracowników na grupy i zorganizować kilka wyjazdów.

Żeby zachęcić pracowników do udziału w szkoleniu czy po prostu w imprezie integracyjnej, warto przedstawić im korzyści z tego płynące. Dla przykładu – w trakcie wyjazdu firmowego można zwiedzać miejsca niedostępne dla indywidualnych gości, albo poznać jakiegoś celebrytę, który specjalnie dla naszej grupy poprowadzi na przykład warsztaty kulinarne.

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Kiedy zorganizować wyjazd firmowy?

Kiedy zaplanować firmowy wyjazd? Wybór terminu, jak już wcześniej wspomniano, może wynikać z pewnej konieczności – na przykład nastąpił przestój w produkcji na czas usunięcia awarii. Albo też potrzeby zrealizowania jakiegoś celu w konkretnym terminie – na przykład wprowadzono nowy akt prawny, który istotnie wpływa na naszą działalność i chcemy zapoznać z nim pracowników w spokojnej i przyjemnej atmosferze. Jeśli chodzi o wyjazdy firmowe planowane z większym wyprzedzeniem, to raczej należy unikać ferii i wakacji. Zwykle większość rodziców woli ten czas spędzać z dziećmi. Również obłożenie w hotelach i pensjonatach będzie większe niż zwykle. Z tego samego powodu unikajmy też tak zwanych długich weekendów.

Jeśli chodzi o porę roku, każda ma swoje wady i zalety. Wyjazd firmowy na narty musi oczywiście odbyć się w sezonie zimowym, ale poza tym nic nas nie ogranicza. Latem długi dzień i wysoka temperatura sprzyjają integracji na świeżym powietrzu, ale jesienne wieczory przy kominku także mają dużo uroku. Z kolei wiosna, gdy wszystko budzi się do życia, może naszych pracowników napełnić dodatkową energią.   

Wyjazdy integracyjne – noclegi

Warto zastanowić się, jak pracownicy będą rozmieszczeni w pokojach, jeśli będą one kilkuosobowe. Musimy też wcześniej znać orientacyjne ramy czasowe wszystkich zajęć. Jeśli to wyjazd szkoleniowy lub warsztaty, to naszym obowiązkiem jest ustalić godziny, w jakich będą się odbywać. Należy również ustalić z obsługą hotelową, w jakich godzinach będą podawane posiłki, by dostosować do nich czas wolny oraz resztę atrakcji.

 

Salonik Słoneczny – pokoje w Dworze Korona Karkonoszy

Wyjazd firmowy – dokąd?

Kwestia „dokąd” dość ściśle powiązana jest z pytaniem „kiedy”? Jeśli zależy nam na sezonowych atrakcjach, to wygrywają góry. Tam właściwie zawsze jest ładnie, a sezon trwa cały rok. Latem czekają na nas obowiązkowe wycieczki na szlaki, a zimą szusowanie na nartach. Wiosna i jesień to z kolei czas na podziwianie pięknych, zmieniających kolory krajobrazów. Nad morzem natomiast latem, w czasie wakacji, jest mnóstwo ludzi i jak wspomniano wcześniej, jest to raczej czas prywatnych wyjazdów i urlopów. Po sezonie natomiast wiele miejscowości nadmorskich nieco zamiera. Wybierając miejsce na wyjazd firmowy zwróćmy też uwagę na możliwość i wygodę dojazdu, a przede wszystkim jego długość. Standard hotelu czy pensjonatu też ma znaczenie – potrzebny będzie spory parking,   i odpowiednia liczba przyzwoicie wyposażonych pokojów dla gości. Ważne jest także doświadczenie i renoma gospodarzy obiektu.

Zalew Sosnówka
Sosnówka k. Karpacza

Jeżeli mamy już sprecyzowany region, w który chcemy się udać, to czas wybrać hotel na wyjazd firmowy. Warto przemyśleć swoją decyzję zwłaszcza zimą, gdy większość czasu spędza się w budynku. Stylowe pokoje i przytulne wnętrza sprawią, że atmosfera błogości i relaksu udzieli się każdemu. Wspólne posiłki w rytmie slow również integrują grupę. Dlatego jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić hotelowe menu, aby upewnić się, że każdemu będzie ono odpowiadało. 

Blok CTA

Zastanawiasz się, jak zorganizować
wyjazd firmowy?

Nie musisz – zostaw to nam, wszystkim się zajmiemy!
Zamek księcia Henryka i widok na Zalew Sosnówka

Organizując wyjazd firmowy zwróćmy uwagę na to, czy w okolicy, do której chcemy się udać są jakieś ciekawe, warte zobaczenia miejsca. Najlepiej, gdyby znajdowały się w takiej odległości od naszej „bazy”, żeby dało się tam dojść spacerem lub w bardzo krótkim czasie dojechać. Część naszych gości w wolnym czasie z pewnością się tam wybierze. Jeśli wybierzemy obiekt w górach, to też zwróćmy uwagę, czy wszyscy dadzą radę o własnych siłach zwiedzić okolicę. Na wyjazdy integracyjne czy wyjazdy firmowe z dużą liczbą uczestników wybierzmy miejsce atrakcyjnie położone, ale niewymagające ekstremalnych umiejętności.

Panorama Karkonoszy
Imprezy firmowe w górach

Najlepsze wyjazdy firmowe?

Jakie są najlepsze wyjazdy firmowe? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale na pewno to te, które są starannie zaplanowane i dopasowane do potrzeb oraz preferencji pracowników i firmy. Na pewno sprawdzi się wyjazd do ośrodka wypoczynkowego, bo przebywanie w malowniczym miejscu z dostępem do atrakcji rekreacyjnych może być doskonałą okazją do relaksu i integracji zespołu. Organizacja różnorodnych aktywności team buildingowych, takich jak gry terenowe, wyprawy survivalowe, wspólne gotowanie czy warsztaty sztuki, może pomóc w budowaniu silniejszego i bardziej zgranego zespołu. I co ważne, pozostawi wspaniałe wspomnienia w zespole.

Wyjazd integracyjny w górach
Najlepsze wyjazdy firmowe? Integracja w plenerze!

Także zwiedzanie ciekawych miejsc – muzeów i zabytków czy udział w wydarzeniach kulturalnych może być inspirującym sposobem na poszerzenie horyzontów i rozwój osobisty pracowników. Obecnie popularne są także wyjazdy charytatywne, podczas których  pracownicy mogą wspólnie angażować się w działania społeczne. To sprawdzony sposób na budowanie więzi i poczucia wspólnoty w zespole.

Za najlepszy wyjazd firmowy na pewno można uznać także wyjazd incentive. Taka wyprawa to nagroda dla pracowników za osiągnięcie określonych celów lub wyników biznesowych. Może to być luksusowy pobyt w ekskluzywnym kurorcie, wycieczka do egzotycznego miejsca lub inne wyjątkowe doświadczenie.

Gry plenerowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza
Zabawy integracyjne dla firm w Sosnówce

Niezależnie od wybranego typu wyjazdu, kluczowym elementem sukcesu jest odpowiednie dostosowanie programu i atrakcji do potrzeb i preferencji uczestników oraz celów firmy. Dobra organizacja, planowanie i komunikacja są kluczowe dla stworzenia udanej i pamiętnej wyprawy firmowej.

Organizacja wyjazdów firmowych – atrakcje

Trekking czy wyprawy rowerowe, kajaki czy szusowanie na stokach to atrakcje dla pracowników lubiących aktywny tryb życia, wyzwania sportowe i rywalizację. Jednak warto czasem rozważyć inny sposób spędzenia czasu z pracownikami. Warsztaty kulinarne czy fotograficzne to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności, poszerzenia horyzontów i odkrycia w sobie pasji. W dodatku nasze rodziny, gdy wrócimy do domu z wyjazdu firmowego, docenią pyszne potrawy, których przygotowanie przećwiczyliśmy pod okiem znanego szefa kuchni, czy profesjonalne zdjęcia, które od tej pory będziemy umieli zrobić nawet zwykłą komórką.

Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy
Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jedną z ciekawszych, a rzadko spotykanych podczas wyjazdów firmowych rozrywek może też być wspólna zabawa w escape roomie. Ta aktywność wymaga nie tylko użycia szarych komórek, ale też często pewnej siły czy zręczności. To idealne wyzwanie dla grupy naszych pracowników, bo aby się wydostać z zamkniętego pokoju zagadek, potrzebne jest działanie zespołowe.      

Gry miejskie

Jeszcze inna propozycją, która może zainteresować naszych pracowników, będą gry miejskie, tak obecnie modne. Choćby gra detektywistyczna – bardzo modny temat w dobie niezwykłej wręcz popularności kryminałów. Chcesz poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot? A może wolisz mroczny skandynawski kryminał z Kurtem Wallanderem w roli głównej? Podczas gier scenariuszowych możesz spróbować różnych ról.

O grach tego typu wiele osób słyszało, lecz niewiele brało w nich udział. Wyjazd integracyjny to doskonała okazja, by to zmienić. Co ważne, wybranie tej formy rozrywki pozwoli nam zasmakować wielkomiejskiego życia, co może być atrakcyjne, jeśli nasi pracownicy mieszkają raczej w mniejszej miejscowości. A nawet jeśli już znają miasto, w którym się zatrzymamy, city games pozwolą im dostrzec inną jego stronę, tę mniej turystyczną, mniej oczywistą. To też okazja, by podszkolić się w korzystaniu z nowych technologii – wskazówki w trakcie miejskiej gry zwykle przesyłane są za pośrednictwem specjalnych aplikacji.

Zabawa integracyjna dla pracowników - sylwetka mężczyzny

A może zaproponować pracownikom wspólny wyjazd na festiwal? Muzyczny lub filmowy, teatralny albo kulinarny. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od zainteresowań grupy. Takie niebanalne atrakcje z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Sala Kominkowa, Dwór Korona Karkonoszy
Sommelier Club, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wyjazdy firmowe na narty

Wyjazd z całą załogą na narty w Polsce nie powinien stanowić żadnego problemu. Cała nasza południowa granica to góry, jest więc w czym wybierać. Od najbardziej znanych i przy tym bardzo zatłoczonych pasm jak Tatry, przez majestatyczne Karkonosze, po mniej oblegane, pełne uroku Pieniny czy Beskidy, aż po całkiem prawie wyludnione, magiczne Góry Sowie czy Wałbrzyskie. 

Zimowe gry integracyjne
Wyjazd firmowy w góry – narty

W przypadku firmowego wyjazdu na narty kluczowa jest kwestia sprzętu i umiejętności uczestników. Musimy się dowiedzieć, czy nasi pracownicy w ogóle jeżdżą na nartach? Jeśli nie, czy chcą choć spróbować zasmakować w tym wspaniałym sporcie? Może mamy mieszaną grupę – zarówno początkujących lub wręcz kompletnie „zielonych” narciarzy in spe, jak i wytrawnych bywalców stoków? W takim przypadku musimy podzielić naszą grupę według stopnia zaawansowania, a zaczynającym dopiero swą przygodę z nartami zapewnić pomoc i opiekę instruktora.

Koszt wyjazdu firmowego?

Koszt wyjazdu firmowego może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:

  • Liczba uczestników: im większa grupa, tym wyższe będą koszty związane z zakwaterowaniem, cateringiem, transportem i innymi usługami.
  • Lokalizacja: koszt wyjazdu będzie w dużej mierze zależał od miejsca, w którym odbywa się event. Koszty mogą być znacznie wyższe w dużych miastach lub popularnych turystycznych miejscach.
  • Rodzaj zakwaterowania: wybór luksusowego hotelu lub ośrodka wypoczynkowego będzie wiązał się z wyższymi kosztami.
  • Rodzaj transportu: koszty transportu mogą znacząco się różnić w zależności od odległości i środka transportu (np. samolot, autobus, pociąg) oraz liczby osób.
  • Atrakcje i aktywności: koszty dodatkowych atrakcji, wycieczek, wydarzeń kulturalnych lub aktywności rekreacyjnych wpłyną na ostateczny koszt wyjazdu.
  • Catering: Koszt jedzenia i napojów, które będą serwowane podczas wyjazdu, również będzie istotnym elementem budżetu.

Warto dokładnie przeanalizować wszystkie koszty i zbudować budżet, który będzie odpowiedni dla konkretnego wyjazdu. W tym celu często korzysta się z pomocy firm specjalizujących się w organizacji wydarzeń. Samemu także można oszacować wstępny budżet, korzystając z konfiguratora imprez firmowych, dostępnego na stronach znanych agencji eventowych.

Team building - paintball, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Wcześniej zadbać trzeba także o sprzęt. Prawdopodobnie większość uczestników wyjazdu nie dysponuje własnym zestawem, musimy więc upewnić się, że będzie można wypożyczyć narty i całe niezbędne oprzyrządowanie. Warto poprosić o pomoc obsługę hotelu, w którym się zatrzymamy. Imprezy integracyjne w górach na nartach z pewnością dostarczą całemu zespołowi niezapomnianych wrażeń!

Wyjazdy firmowe w góry

Spotkania integracyjne w górach zawsze się sprawdzają. Chyba nie ma osoby, na której nie robiłyby wrażenia wspaniałe górskie szczyty, zanurzone w strzępiastych chmurach. A niżej majestatyczne, stare lasy, głazy skrywające tajemnice minionych wieków, szemrzące górskie potoki o krystalicznie czystej wodzie.

W takim otoczeniu łatwo zapomnieć o codziennych kłopotach, łatwo cieszyć się towarzystwem współpracowników i odkrywać ich nieznane dotąd oblicze. Dzielić się z koleżankami i kolegami swoimi pasjami, opowiadać o swoich zainteresowaniach, pochwalić się pozazawodowymi osiągnięciami.

Zamek Chojnik, Karkonosze

Dlaczego wyjazdy firmowe są tak popularne?

Różnego rodzaju wyjazdy firmowe są w ostatnich czasach najchętniej wybieraną metodą spotkań poza biurem. Taka integracja w zespole pozwala uzyskać lepsze wyniki w pracy. Możemy wybrać się wszyscy nad morze, lub postawić na wyjazd firmowy w górach. Świetnie na firmową integrację nadają się malownicze Karkonosze. Ich widok urzeka o każdej porze roku, są więc doskonałym miejscem na wyjazd bez względu na sezon. Jeśli nawet nie chcemy zdobywać szczytów, to u podnóży gór także znajdziemy wiele atrakcji. Od sztolni, przez huty szkła, po ruiny zamków. To miejsce wymarzone dla wszystkich, którzy szukają wyciszenia i atmosfery sprzyjającej integracji.

Czas wolny a praca

Organizacja wyjazdów firmowych to nie tylko integracja i szkolenia. Nasi pracownicy mogą również wyjeżdżać w teren, by pracować. Zazwyczaj do zadań terenowych oddelegowana jest mniejsza liczba osób, jednak to nadal wyjazd firmowy, na którym musimy zadbać o pracownika. Integracja w mniejszej grupie jest bardziej efektywna, więc warto i w takiej sytuacji o nią zadbać, organizując pracownikom czas wolny.

 

Organizacja wyjazdów firmowych - strzelanie

Integracja z dodatkiem  

Wyjazd integracyjny można połączyć ze szkoleniem. Organizacja wyjazdów firmowych, których głównym celem jest odbycie przez pracowników szkolenia nie oznacza rezygnacji z innych aktywności. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie takiego hotelu, który ma w swojej ofercie dobrze wyposażone sale szkoleniowe, a jednocześnie oferuje atrakcje, z których można skorzystać po godzinach spędzonych na nauce.  

Organizacja wyjazdów firmowych to nie tylko integracja i szkolenia. Nasi pracownicy mogą również wyjeżdżać w teren, by pracować. Zazwyczaj do zadań terenowych oddelegowana jest mniejsza liczba osób, jednak to nadal wyjazd firmowy, na którym musimy zadbać o pracownika. Integracja w mniejszej grupie jest bardziej efektywna, więc warto i w takiej sytuacji o nią zadbać, organizując pracownikom czas wolny.

Jubileusz firmy

Dobrym pretekstem do organizowania wyjazdów firmowych jest jubileusz firmy. Bankiet firmowy połączony z różnego typu atrakcjami to ukłon w stronę pracowników. Podziękowanie im za współtworzenie firmy i możliwość wspólnej zabawy z pewnością zostanie docenione.

Jubileusz firmy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizator imprez firmowych

Nie każdy z nas czuje się pewnie organizując wyjazd firmowy. Nic nie szkodzi! Wiedząc już, gdzie chcemy zabrać współpracowników, możemy poprosić obsługę hotelu o pomoc w organizacji całego eventu, w tym różnego typu atrakcji. Tym bardziej, że wybór mamy ogromny.

Chcemy zorganizować w czasie wyjazdu zwiedzanie? Interesują nas kulinaria? Możemy zorganizować warsztaty zupełnie inne niż się wszyscy spodziewają! Zajęcia z mowy ciała, rzemiosła, a może jogi? Wszystko to jest w zasięgu. Wystarczy wybrać! Jedną z atrakcji może być występ aktorów, iluzjonistów, czy muzyków. Możemy również postarać się, by na wyjeździe firmowym zorganizować wieczór karaoke lub kurs tańca. Jednak to nie wszystko! Na lubiących adrenalinę wrażenie zrobią manewry wojskowe lub survival, a nawet lot balonem!

Team building w górach
Integracja firmowa

O czym pamiętać organizując wyjazd firmowy?

Każdy wyjazd firmowy, czy to na szkolenie, czy integracyjny, wymaga planowania. Tak naprawdę wyjazd zaczyna się jeszcze przed opuszczeniem przez pracowników firmy. Musimy wiedzieć, ile osób z firmy jedzie, oraz jak dostaną się do miejsca docelowego. Warto się zorientować, czy któreś z nich nie jest na specjalnej diecie, by poinformować o tym wcześniej obsługę.

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Organizacja wycieczek firmowych przypomina trochę planowanie wakacji z dziećmi. Tyle, że biorą w nich udział osoby dorosłe i mówią do nas „szefie”. Musimy zadbać o bezpieczeństwo i komfort wszystkich razem i każdego uczestnika z osobna. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za planowanie, ale również częściowo za panującą atmosferę. Nie warto przesadzać z harmonogramem zajęć. Jedna, góra dwie planowane atrakcje dziennie z pewnością wystarczą. Dajmy pracownikom możliwość spędzenia trochę czasu według własnych upodobań. Pamiętajmy, że organizujemy wyjazd firmowy, a nie kolonie, gdzie opiekunowie planują swoim podopiecznym dzień w 100 procentach.

Impreza tematyczna w Dworze Korona Karkonoszy
Impreza tematyczna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zakończenie

Jak widać, zaplanowanie wyjazdu firmowego wymaga uwzględnienia wielu aspektów. Teraz wiecie już, od czego zacząć organizację wyjazdów firmowych oraz jak przygotować agendę tego wydarzenia. Macie też odpowiednią wiedzę, by osobiście podjąć się organizacji wyjazdu firmowego. Ale wiecie również, czego wymagać i o czym rozmawiać z firmą eventową w przypadku zlecenia jej organizacji spotkania integracyjnego dla Waszych pracowników. Pamiętajcie też, że na firmowym wyjeździe mogą zdarzyć się rzeczy nieprzewidziane. Dlatego tak ważne jest, by być elastycznym i dostosować przebieg eventu do bieżącej sytuacji, atmosfery oraz potrzeb i oczekiwań uczestników.

Blok CTA

Wyjazd firmowy? Najlepiej w góry!

Dwór Korona Karkonoszy zaprasza!
Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Życzymy udanych wyjazdów firmowy i wielu miłych wspomnień z nimi związanych. Służymy też pomocą i radą przy ich organizacji!

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Jak zorganizować wyjazd firmowy?

Zorganizowanie udanego wyjazdu firmowego wymaga odpowiedniego planowania i koordynacji wielu czynników. Najpierw należy określić cel wyjazdu. Potem budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wyjazd. Następnie wybieramy termin eventu i miejsce na wyjazd firmowy. Zawsze dużym powodzeniem wśród pracowników cieszą się wypady w góry. Trzeba jeszcze zarezerwować noclegi, ustalić menu, kwestię dojazdu oraz najważniejszy element, czyli atrakcje na wyjazd firmowy. Warto dokładnie sprawdzić oferty i wybrać takie miejsca, które są blisko atrakcji turystycznych lub zapewniają różne formy rozrywki. Można też skorzystać z usług agencji eventowych. Niektóre, jak Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza dysponują własnym centrum eventowym z butikowym hotelem i Centrum Imprez Plenerowych. Oferuje także 113 różnych atrakcji na imprezy firmowe.

Wyjazdy integracyjne dla firm Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk to bardzo atrakcyjne miejsce na organizację wyjazdów integracyjnych dla firm. Jakie atrakcje warto uwzględnić w programie wyjazdu integracyjnego na Dolnym Śląsku? Oczywiście sama stolica regionu – Wrocław, słynie z wielu atrakcji turystycznych, takich jak Ostrów Tumski, Rynek, Hala Stulecia czy Panorama Racławicka. Organizacja gry miejskiej we Wrocławiu to świetna okazja do integracji i poznania miasta. Niedaleko znajdziemy Karkonosze, oferujące piękne widoki i możliwość zwiedzenia górskich kurortów takich jak Szklarska Poręba, Karpacz czy pobliska Sosnówka z zalewem. Będąc na Dolnym Śląsku na wyjeździe integracyjnym, warto też zwiedzić Zamek Książ, jeden z największych zamków w Polsce, znajdujący się w okolicach Wałbrzycha. Ważne, aby program wyjazdu umożliwiał integrację oraz rozwój zespołowy.

Jakie atrakcje na wyjazd firmowy?

Wybór atrakcji na wyjazd firmowy zależy przede wszystkim od celu wyjazdu, upodobań pracowników oraz miejsca, w którym odbędzie się event. Na pewno dużym powodzeniem podczas wyjazdów firmowych cieszą się różne gry i zabawy integracyjne, zwiedzanie, imprezy tematyczne, atrakcje sportowe czy imprezy tematyczne albo atrakcje relaksacyjne. Ważne jest, aby program wyjazdu był zróżnicowany i odpowiadał potrzebom pracowników i celom firmy.

Wyjazdy firmowe?

Wyjazdy firmowe to jedna z form integracji pracowników oraz sposobność do zwiększenia motywacji i zaangażowania w pracę. Organizując wyjazd firmowy, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę cel takiego wyjazdu, budżet oraz preferencje pracowników. Wyjazdy mogą mieć charakter szkoleniowy, integracyjny, motywacyjny czy edukacyjny. Ważne, aby wyjazd firmowy był zorganizowany w sposób profesjonalny, a jego forma i cel dostosowane do potrzeb pracowników i firmy.

Szybki kontakt Zamów ofertę