Co zrobić, żeby impreza integracyjna dla pracowników była udana?

PoradyTeam Building
impreza integracyjna dla pracowników

Praca jest ważnym elementem życia. Każdego dnia przebywamy w miejscu pracy przez kilka godzin, gdzie spędzamy czas z naszymi współpracownikami. Niezwykle ważne jest, aby członkowie zespołu pracowniczego pozostawali w przyjaznych relacjach. Przyjemna atmosfera motywuje i przekłada się na jakość pracy. Najlepszym sposobem na poprawę atmosfery w firmie, jest impreza integracyjna dla pracowników. Jak zorganizować takie wydarzenie?

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników?

Na jakość pracy wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest atmosfera panująca w zakładzie. Kiedy pracownicy dobrze się dogadują, mają pozytywne relacje i chętnie spędzają razem czas, działają efektywniej, co może zwiększać szanse firmy na odniesienie sukcesu w branży. Niestety czasem pośród pracowników powstają spory i konflikty, a komunikacja się zaburza. Zła atmosfera w miejscu pracy może skutecznie zniechęcić członków zespołu do sumiennego i dokładnego wykonywania obowiązków służbowych.

Aby nie dochodziło do takich sytuacji, pracodawca powinien zadbać o dobrą integrację swoich pracowników. W jaki sposób? Na przykład poprzez organizację imprez firmowych.

Impreza integracyjna dla pracowników to przede wszystkim doskonała okazja do tego, żeby lepiej się poznać – spędzić ze sobą trochę czasu poza firmą, zrobić coś wspólnego, porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą. Imprezy integracyjne budują silne relacje i wzmacniają więzi pomiędzy członkami zespołu, co wpływa na jakość ich pracy w późniejszym czasie. Zgrany zespół działa sprawniej, dobrze się komunikuje, wzajemnie motywuje, umie wykorzystać specyficzne cechy, zalety i umiejętności poszczególnych członków, a także znakomicie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych.

impreza dla pracowników

Nie można również zapomnieć o tym, że impreza integracyjna to świetny sposób na odprężenie. Stres to nieodłączny element pracy – szczególnie na wysokich stanowiskach, które wiążą się z dużą odpowiedzialnością. Imprezy dla pracowników pozwalają rozładować napięcie. Skutecznie poprawiają nastroje. Są momentem odpoczynku, oderwania się od codzienności – problemów i spraw zawodowych. Zrelaksowani, szczęśliwi pracownicy wrócą do firmy z potężną dawką motywacji do działania.

Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją zorganizować?

Organizacja imprezy dla pracowników wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy ustalić motyw przewodni imprezy. Dużą popularnością cieszą się wystawne przyjęcia z dobrym jedzeniem, orzeźwiającymi drinkami i przyjemną muzyką na żywo. Alternatywą dla klasycznych przyjęć są imprezy tematyczne – np. szalony dancing w PRL-owskim stylu, czy też bal przebierańców. Starannie przygotowana scenografia przeniesie pracowników w niesamowity świat. Świat wyśmienitej zabawy z dala od codziennych obowiązków.

W gorące, letnie dni można zorganizować grilla lub ognisko. Idealnie wypieczone steki, przepyszne kiełbaski podane w towarzystwie świeżych warzyw, pieczone ziemniaczki, zimne drinki, przyjemny, letni wiaterek otulający ciała, rozmowy o wszystkim i o niczym oraz mnóstwo doskonałej zabawy – wieczór grillowy to wspaniały pomysł na integrację pracowników.

imprezy integracyjne dla pracowników

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników? Przyjęcie w zakładzie pracy raczej nie jest najlepszym pomysłem. Członkowie zespołu mają oderwać się od codziennych obowiązków firmowych. Powinni chociaż na chwilę zapomnieć o sprawach zawodowych. Imprezę firmową najlepiej zorganizować na neutralnym gruncie.

Idealnym miejscem na grilla będzie przytulny ogród usytuowany przy dworku lub hotelu. Wystawne przyjęcie można urządzić w restauracji lub sali balowej, a szaloną imprezę tematyczną w karczmie czy namiocie.

Pomysły na ciekawą imprezę integracyjną dla pracowników

Przyjęcie z dobrym jedzeniem, tańcem i rozmowami to bez wątpienia dobry pomysł na imprezę integracyjną. Jednak można pójść o krok dalej i zorganizować zabawę, której pracownicy nie zapomną do końca życia. Impreza integracyjna dla pracowników powinna dostarczać niesamowitych wrażeń i potężnej dawki pozytywnej energii. Powinna być formą niezwykłej nagrody dla pracowników w podziękowaniu za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną realizację obowiązków zawodowych, które działają na korzyść firmy.

Świetnym pomysłem jest przygotowanie gry scenariuszowej, w której pracownicy będą musieli rozwikłać jakąś tajną zagadkę – np. kryminalną. Jest to rodzaj zabawy łączący elementy integracyjne z zadaniami team building. Członkowie zespołu nie tylko wzmocnią swoje więzi i relacje, ale także nauczą się sprawnego komunikowania w grupie oraz poznają swoje mocne i słabe strony. Wspólne dążenie do określonego celu przełoży się na efektywność ich pracy na co dzień.

Szukasz pomysłów i miejsca na ciekawą imprezę integracyjną?

Mamy jedno i drugie 🙂
Już dziś zarezerwuj dogodny termin!

Inną propozycją jest karaoke party. Jest to doskonały sposób na to, żeby zabłysnąć na scenie i chociaż na chwilę poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Karaoke party można połączyć z zabawą tematyczną – np. disco rodem z lat 80. Pracownicy przebrani w błyszczące, kolorowe stroje, bufet z zimnymi przekąskami i szalone hity z dawnych lat – brzmi jak wyśmienita impreza, która dostarczy mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

A może warsztaty? Jest to dość nietypowy i jednocześnie bardzo ciekawy pomysł na imprezę integracyjną. Warsztaty do doskonała okazja na to, aby zdobyć cenną wiedzę i nauczyć się czegoś nowego.

Dwór Korona Karkonoszy organizuje wydarzenia warsztatowe, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Propozycją są warsztaty:

  • rzemiosła regionalnego, na których uczestnicy dowiedzą się, jak powstają tradycyjne dolnośląskie rękodzieła,
  • piwa rzemieślniczego z potężną dawką wiedzy o regionalnych browarach i degustacją wyśmienitych złocistych trunków,
  • survivalu, które nauczą, jak przetrwać w sytuacjach, w których jesteśmy zdani sami na siebie.

Regularne imprezy integracyjne to najlepszy sposób na to, żeby zbudować silny zespół, w którym komunikacja i motywacja są na najwyższym poziomie. Pracodawca, który organizuje imprezy integracyjne dla pracowników, pokazuje, że o nich dba. Udowadnia, że nie jest mu obojętne to, jaka atmosfera będzie panować w zespole.

Szybki kontakt Zamów ofertę