Integracja dla firm z pomysłem – jak zorganizować nietypowe wydarzenie?

IntegracjaPoradyTeam Building
Gry planszowe - zabawy integracyjne dla firm

Imprezy integracyjne to jeden z najpopularniejszych sposobów budowania pozytywnych relacji między członkami firmowego zespołu. Jest to doskonały okazja na poznanie współpracowników, wzmocnienie przyjacielskich więzi i stworzenie sympatycznej atmosfery w miejscu pracy. Jaka integracja dla firm przyniesie największe korzyści? Jak zorganizować wydarzenie, o którym pracownicy długo nie zapomną?

Po co integrować pracowników?

Czasem w zespołach dochodzi do konfliktów i sporów, pracownicy nie znają się na tyle dobrze, żeby komunikacja była sprawna i skuteczna, a atmosfera w firmie nie należy do najlepszych. Niestety takie warunki nie sprzyjają efektywnej pracy. Kiepskie relacje między pracownikami to jedna z głównych przyczyn słabej pozycji danego przedsiębiorstwa na rynku. Członkowie firmowej załogi mają mniej motywacji do działania, nie starają się, wykonując obowiązki służbowe i niechętnie przychodzą do pracy, a w konsekwencji nie są w stanie wygenerować satysfakcjonujących zysków i nie odnoszą oczekiwanych efektów. Jak poprawić taką sytuację? Czy jest na to skuteczny sposób? Oczywiście! Kluczem do sukcesu jest regularna organizacja imprez firmowych dla pracowników.

Integracja dla firm to doskonała metoda na zbudowanie silnego, rozumiejącego się zespołu pracowniczego. Impreza firmowa stwarza znakomite warunki do spokojnej konwersacji na neutralnym gruncie. Członkowie grupy pracowniczej mogą porozmawiać na tematy niezwiązane z obowiązkami służbowymi – takie jak rodzina, zainteresowania, czy polityka. Jest to najlepszy sposób na to, żeby złapać wspólny język, poznać się lepiej i zbudować lub wzmocnić relacje przyjacielskie między pracownikami. Owocem cyklicznych wydarzeń integracyjnych będzie sprawnie funkcjonujący zespół, który umie się porozumieć i dzięki temu osiąga spektakularne sukcesy w branży.

Integracja dla firm w górach - wspinaczka na ściance

Jaka integracja dla firm przyniesie najlepsze efekty? Jak zorganizować nietypowe wydarzenie, które dostarczy pracownikom porządnej dawki wyśmienitej zabawy?

Integracja dla firm w stylu szalonych lat 80.

Czy klasyczna impreza integracyjna z tańcem i smacznym jedzeniem jest dobrym rozwiązaniem? Tak! Jednak można pójść o krok dalej i zorganizować wydarzenie tematyczne, które przeniesie uczestników zabawy w inny, wyjątkowy świat.

Jednym z pomysłów na takie przyjęcie jest szalony wieczorek taneczny w stylu lat 80. Błyszczące, odważne stroje, bujne kolorowe fryzury i skoczne tańce w rytmach obłędnej, znanej i uwielbianej przez wielu muzyki disco granej na żywo? Brzmi jak przepis na dobrą zabawę! Imprezę rodem z lat 80. można zorganizować w przestronnej sali bankietowej. Warto ozdobić ją typowymi dla tego okresu dekoracjami i akcesoriami, które stworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Duże znaczenie ma również odpowiednio dopasowane menu. Na stołach nie może zabraknąć tradycyjnej sałatki jarzynowej, śledzi w różnych postaciach, galaretki z nóżek wieprzowych, pieczeni i schabu ze śliwką.

Wydarzenie przeniesie uczestników w neonowy świat lat 80., zapewni im potężną dawkę relaksu i pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o pracy i obowiązkach z nią związanych.

Pracownicy tęsknią za imprezami firmowymi?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Integracja dla firm – a może warsztaty?

Zamiast imprezy można zorganizować warsztaty dla pracowników. Warsztaty to dość nietypowy pomysł na integrację dla firm, który nie jest jeszcze dość popularny. Jednak nie można odmówić mu kreatywności! Udział w takim wydarzeniu to znakomity sposób na odstresowanie,  budowę przyjacielskich więzi między pracownikami i naukę nowych, ciekawych umiejętności. A kto wie, może któryś z uczestników odkryje swój ukryty talent?

Propozycją Dworu Korona Karkonoszy jest szeroki wybór warsztatów, które świetnie sprawdzą się jako forma integracji dla firm. Obiekt może zorganizować m.in.:

  • kurs rzemiosła regionalnego, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak powstają tradycyjne, dolnośląskie szkła czy tkaniny,
  • warsztaty kosmetyków naturalnych, podczas których zespół przygotuje własne kremy, mydła czy wody toaletowe,
  • szkolenie z podstaw samoobrony bogate w praktyczną wiedzę o tym, jak rozpoznawać i unikać zagrożeń, a także, jak zachowywać się w przypadku niebezpieczeństwa.

Integracja dla firm - zabawy kreatywne

Wyjazd niespodzianka – ciekawy sposób na integrację dla firm

Popularną formą integracji dla firm są wyjazdy – jedno- lub kilkudniowe. Odważni mogą postawić na wyjazd niespodziankę – tzn. utrzymać kierunek podróży w tajemnicy. Można nawet pokusić się o zasłonięcie oczu uczestnikom zabawy pod koniec drogi. Dzięki temu do samego końca nie będą wiedzieć, dokąd zmierzają. Na miejscu powinny czekać na nich powitalne drinki i ogromny transparent z miłymi słowami od organizatorów przedsięwzięcia.

Jak przygotować takie wydarzenie? Kluczem do sukcesu jest przemyślany plan. Na początek trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Doskonale sprawdzi się dworek lub hotel z dużym ogrodem, w którym pracownicy będą mogli spędzać wolny czas. Pracodawca powinien również pomyśleć o wyżywieniu dla uczestników wyjazdu. Najlepszym rozwiązaniem będzie catering zapewniający 3 lub 4 posiłki – np. w formie bufetu. Nie można zapomnieć również o atrakcjach. Zabawy scenariuszowe, wieczorek tematyczny, grill lub ognisko, czy też wystawny bankiet z wykwintnym menu i tańcem – wybór jest ogromny. Warto puścić wodze fantazji, wyjść poza utarte schematy. Pracownicy z pewnością docenią starania!

Istnieje wiele różnych form integracji dla firm. Każda przyniesie oczekiwane efekty, o ile będzie porządnie zaplanowana. Do organizacji takiego wydarzenia warto się porządnie przyłożyć. Kreatywne podejście do zadania to klucz do sukcesu!

Szybki kontakt Zamów ofertę