Atrakcje w regionie


Szczyty o urozmaiconej rzeźbie z ponad 1600-metrową Śnieżką na czele, wodospady, górskie szlaki, liczne doliny, wartkie potoki to właśnie Karkonosze. Wspaniała Dolina Pałaców i Ogrodów, malowniczy zalew w Sosnówce, widok na zamki Chojnik i Księcia Henryka to najbliższe otoczenie naszego hotelu.

atrakcje w górach
Ładowanie...

Atrakcje w Karkonoszach

Z Dworu Korona Karkonoszy piechotą można dojść do Zamku księcia Henryka, do Cudownego Źródła przy Kaplicy św. Anny, świątyni Wang w Karpaczu i do wodospadu Podgórnej oraz przełomów rzeki Myi w Przesiece czy do Czerwonej Doliny. A także na Górę Witosza w Staniszowie i słynną Patelnię. Krótka wyprawa autem lub rowerem pozwoli nam zwiedzić całą Dolinę Pałaców i Ogrodów oraz dostać się do wyciągu na Kopę oraz dalej na Śnieżkę.

górski las zimą górski potok okolice Sosnówki koło Karpacza zalew w Sosnówce, widoki w kierunku Śnieżki Ruiny Zamku Księcia Henryka w Sosnowce koło Karpacza W Dolinie Pałaców i Ogrodów , okolice Sosnówki imprezy firmowe, team building, spływ pontonowy kościół św. Marcina W Sosnówce zespół skalny w górach Dolina Pałaców i Ogrodów, okolice Sosnówki atrakcje Karkonosze, Sosnówka koło Karpacza atrakcje Karkonosze, Mały Staw, Samotnia, Karpacz i okolice atrakcje Karkonosze, wyciąg, narty, Karpacz i okolice atrakcje Karkonosze, Skalny Stół, góry
Zobacz

Sosnówka koło Karpacza

Sosnówka to zabytkowa miejscowość letniskowa położona u podnóża Karkonoszy nad zalewem o tej samej nazwie. Nie jest tak znana i popularna jak Karpacz. I to jej wielka zaleta! Malownicze położenie, brak tłumu turystów i tak zwanej reklamozy pozwala cieszyć się atmosferą gór.

Tutaj nic nam nie zasłania pięknych górskich panoram. Można naprawdę poczuć klimat karkonoskiej miejscowości, zwłaszcza że zabudowa Sosnówki pozostała prawie niezmieniona od momentu stawiania domów przez ich dawnych budowniczych. Oczywiście z biegiem lat miejscowość się rozrosła, a stare budynki zyskały współczesny udogodnienia. Jednak nie straciły przy tym nic ze swego uroku!

Główna droga wije się wzdłuż wartkiego górskiego potoku, Sośniaka. Strumień płynie przez całą wieś i zasila znajdujący się tu zalew. Oprócz gór i zalewu są tu także inne atrakcje, jak choćby zaliczany do zabytków klasy zero ołtarz w Kościele św. Marcina, ruiny Zamku księcia Henryka albo Szczęśliwe Źródło przy Kaplicy św. Anny.

Ładowanie...
Ładowanie...