Atrakcje w regionie


Szczyty o urozmaiconej rzeźbie z ponad 1600-metrową Śnieżką na czele, wodospady, górskie szlaki, liczne doliny, wartkie potoki to właśnie Karkonosze. Wspaniała Dolina Pałaców i Ogrodów, malowniczy zalew w Sosnówce, widok na zamki Chojnik i Księcia Henryka to najbliższe otoczenie naszego hotelu.

atrakcje w górach

Karkonosze - nasze piękne góry

Karkonosze – góry wielkich możliwości! Nie przypadkiem noszące w języku niemieckim miano Riesengebirge, a w angielskim Giant Mountains, czyli Gór Olbrzymich. Nie osiągają może ogromnych rozmiarów, jednak panujący tu klimat odpowiada europejskim górom wysokim. A te krajobrazy… Śnieżka, Mały i Wielki Staw, Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyka to tylko próbka tego, co czeka na nas w tym wyjątkowym regionie. Tu każdy krok to szansa na nową przygodę. Oprócz aktywnego spędzania czasu na górskich szlakach, możemy też liczyć na ucztę estetyczną i kulinarną. Dolina Pałaców i Ogrodów z blisko 30 zabytkowymi obiektami do zwiedzania, w których można delektować się wyśmienitą regionalną kuchnią, stoi przed nami otworem.

Majestatyczne szczyty

Idealne na urlop

Miejsce spotkań

Fotogeniczne plenery

Dobry dojazd

Slow life

Regionalna kuchnia

Urzekająca natura

Atrakcje w Karkonoszach

Z Dworu Korona Karkonoszy piechotą można dojść do Zamku księcia Henryka, do Cudownego Źródła przy Kaplicy św. Anny, świątyni Wang w Karpaczu i do wodospadu Podgórnej oraz przełomów rzeki Myi w Przesiece czy do Czerwonej Doliny. A także na Górę Witosza w Staniszowie i słynną Patelnię. Krótka wyprawa autem lub rowerem pozwoli nam zwiedzić całą Dolinę Pałaców i Ogrodów oraz dostać się do wyciągu na Kopę oraz dalej na Śnieżkę.

górski las zimą górski potok okolice Sosnówki koło Karpacza zalew w Sosnówce, widoki w kierunku Śnieżki Ruiny Zamku Księcia Henryka w Sosnowce koło Karpacza W Dolinie Pałaców i Ogrodów , okolice Sosnówki imprezy firmowe, team building, spływ pontonowy kościół św. Marcina W Sosnówce zespół skalny w górach Świątynia Wang, Karpacz Dolina Pałaców i Ogrodów, okolice Sosnówki atrakcje Karkonosze, Sosnówka koło Karpacza atrakcje Karkonosze, Mały Staw, Samotnia, Karpacz i okolice wanf atrakcje Karkonosze, wyciąg, narty, Karpacz i okolice atrakcje Karkonosze, Skalny Stół, góry
Zobacz

Sosnówka koło Karpacza

Sosnówka to zabytkowa miejscowość letniskowa położona u podnóża Karkonoszy nad zalewem o tej samej nazwie. Nie jest tak znana i popularna jak Karpacz. I to jej wielka zaleta! Malownicze położenie, brak tłumu turystów i tak zwanej reklamozy pozwala cieszyć się atmosferą gór.

Tutaj nic nam nie zasłania pięknych górskich panoram. Można naprawdę poczuć klimat karkonoskiej miejscowości, zwłaszcza że zabudowa Sosnówki pozostała prawie niezmieniona od momentu stawiania domów przez ich dawnych budowniczych. Oczywiście z biegiem lat miejscowość się rozrosła, a stare budynki zyskały współczesny udogodnienia. Jednak nie straciły przy tym nic ze swego uroku!

Główna droga wije się wzdłuż wartkiego górskiego potoku, Sośniaka. Strumień płynie przez całą wieś i zasila znajdujący się tu zalew. Oprócz gór i zalewu są tu także inne atrakcje, jak choćby zaliczany do zabytków klasy zero ołtarz w Kościele św. Marcina, ruiny Zamku księcia Henryka albo Szczęśliwe Źródło przy Kaplicy św. Anny.

Zalew Sosnówka

Jedną z największych atrakcji Sosnówki jest ogromny zalew o tej samej nazwie, czyli zalew Sosnówka.

To sztuczny zbiornik wodny, oddany do użytku w 2001 roku. Jego powstanie bardzo zmieniło krajobraz wsi. Zalew stanowi awaryjne źródło wody pitnej dla Jeleniej Góry, a zarazem jest zbiornikiem retencyjnym. Wciąż rozważany jest pomysł, by uczynić z Sosnówki zbiornik rekreacyjny, co z pewnością podniosłoby atrakcyjność zarówno miejscowości, jak i całego regionu. Zalew Sosnówka zasilany jest wodami trzech okolicznych potoków: Czerwonki, Sośniaka i Podgórnej.

Zalew Sosnówka dzieli od Dworu Korona Karkonoszy zaledwie kilkuminutowy spacer. To naprawdę malownicze miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można podziwiać przepiękny krajobraz Karkonoszy odbijający się w tafli wody.

Widok na Sosnówkę z nad zalewu