Atrakcje na imprezy firmowe

Atrakcje na imprezyImprezy firmoweIntegracja
Atrakcje na imprezy firmowe, kasyno, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe czyli część rozrywkowa eventu to coś, na co czekają wszyscy uczestnicy. Jakie pomysły sprawdzą się zawsze i wszędzie? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych atrakcji, które można wykorzystać podczas organizacji eventu.

Żadna impreza firmowa nie może obejść się bez elementów rozrywkowych i zabawnych niespodzianek. To dzięki nim z wyjazdu firmowego zapamiętamy właśnie te miłe chwile i dobrą zabawę. Nawet jeśli szkolenie wyjazdowe będzie wymagające z zawodowego punktu widzenia, to dobrze dobrane atrakcje przemienią je w przyjemną, koleżeńską imprezę. W tym artykule pokażemy, jakich atrakcji oczekują pracownicy i jak dobrać je do Twojej imprezy firmowej. Znajdziesz tu też przykłady sprawdzonych atrakcji eventowych i skutecznych zabaw team buildingowych.

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Jak wybrać atrakcje na imprezy firmowe?

Od czego zacząć planowanie imprezy firmowej? Niezapomniane imprezy firmowe to te, z których wszyscy zapamiętali atrakcje eventu. Atrakcje na imprezy firmowe to gwarancja dobrej zabawy. Żadna firma nie chce organizować wydarzenia, które zanudzi wszystkich uczestników. Brak dodatkowych urozmaiceń prowadzi do tego, że w przyszłości pracownicy potraktują każdą kolejną imprezę jako przykrą konieczność, a nie okazję do integracji. Jak wymyślić ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe? Jak wybrać atrakcje na imprezy firmowe?

Gry i zabawy team buildingowe dla firm
Impreza firmowa w górach – survival, Sosnówka k. Karpacza

Atrakcje na imprezy firmowe muszą być angażujące i wyzwalać ogrom endorfin w uczestnikach. Listę najpopularniejszych atrakcji można podzielić na typowe i zaskakujące. Każde z nich mają swoje wady i zalety, które warto pokrótce wymienić.

Blok CTA

Szukasz doświadczonej firmy eventowej?

Właśnie znalazłeś!
Sosnówka, Karkonosze, okolice Dworu Korona Karkonoszy

Zaskakujące atrakcje na imprezy firmowe

Nieoczywiste atrakcje to z całą pewnością ogromna dawka wrażeń, z którą nie każdy chce się zmierzyć. Zadziwiające niespodzianki mogą mieć dwojaki efekt. Piorunujący i zapadający w pamięć, o którym z uśmiechem wspomina się latami. Jednak może też być przykrym doświadczeniem. Decydując się na te mniej oczywiste atrakcje, warto zastanowić się, czy rzeczywiście wszyscy uczestnicy eventu będą chętni do udziału. Intensywne sporty wodne, skok na bungee czy jazda monster truckiem dla jednych będą wspaniałym przeżyciem, a dla innych ogromną traumą. Takie urozmaicenie imprezy firmowej nie każdemu przypadnie do gustu. Dlatego przygotowanie imprezy firmowej warto poprzedzić małym researchem wśród załogi. Bo przecież chodzi o to, by następna impreza firmowa była przez pracowników wyczekiwana z utęsknieniem, a nie traktowana jak zło konieczne.

Po co atrakcje na imprezy firmowe?

Atrakcje na imprezach firmowych pełnią wiele istotnych funkcji. Jeśli więc zastanawiasz się, po co atrakcje na imprezy firmowe, oto korzyści:

  • Zabawa i integracja: atrakcje dostarczają rozrywki, co sprzyja integracji oraz budowaniu pozytywnych relacji.
  • Motywacja i nagroda: atrakcje na imprezach firmowych mogą być formą nagrody dla pracowników za ich wysiłek i zaangażowanie w pracę.
  • Budowanie pozytywnej atmosfery: dodają pozytywnej energii, co sprzyja lepszemu nastrojowi i większej radości wśród uczestników.
  • Kreatywność i rozwój: niektóre atrakcje, takie jak warsztaty czy zajęcia tematyczne, mogą być formą rozwijania umiejętności i kreatywności pracowników.
  • Tworzenie niezapomnianych wspomnień: udane atrakcje na imprezach firmowych tworzą wspomnienia, które zostają w pamięci uczestników na długo po zakończeniu wydarzenia. To buduje pozytywne doświadczenia związane z pracą w firmie i wzmacnia lojalność pracowników.

Podsumowując, atrakcje na imprezach firmowych są ważne, ponieważ przyczyniają się do integracji zespołu, motywacji pracowników, poprawy atmosfery w firmie oraz promowania wartości i kultury organizacyjnej. Dlatego warto inwestować czas i środki w organizację różnorodnych atrakcji, które spełnią oczekiwania i potrzeby uczestników.

Gry i zabawy team buildingowe dla firm

Przepis na sukces? Połączyć tradycyjne atrakcje z nieoczywistymi, aby imprezy firmowe były dla każdego powodem do radości. Nie trzeba inwestować w organizację kilkunastu pomysłów jednocześnie. Wystarczy wybrać dwa, które każdemu przypadną do gustu, a impreza z pewnością zakończy się sukcesem. Zawsze można znaleźć ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe. 

Firma eventowa Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych to wcale nie taka łatwa sprawa. Przygotowanie atrakcji na imprezy możemy zlecić albo członkom naszego zespołu, albo też organizatorowi zewnętrznemu. W zależności od tego, jakiego typu mają to być wydarzenia i czy wymagają dodatkowej wiedzy, uprawnień albo patentów, musimy dobrać kompetentne osoby do ich organizacji.

Na ogół jeśli impreza firmowa odbywa się na wyjeździe, to całość jej organizacji zleca się podwykonawcom w miejscu zakwaterowania. Jest to dużo łatwiejsze i dużo bardziej praktyczne rozwiązanie, niż próby samodzielnego koordynowania eventu. Lokalni event managerowie znają miejscowy rynek i doskonale orientują się, kto może na przykład przewieźć nam kajaki, kto wypożyczy potrzebny sprzęt fotograficzny na warsztaty robienia zdjęć albo który DJ zapewni nam atrakcyjną oprawę muzyczną.

Na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza ma wieloletnie doświadczenie w organizacji wszelkiego typu imprez firmowych. Warsztaty integracyjne, atrakcje wieczorne, imprezy tematyczne, pokazy artystyczne, wycieczki do browaru, gry terenowe, noce w kasynie, lekcje gotowania, fotobudka imprezowa, wspólne tańce – to tylko niektóre atrakcje integracyjne, jakie tam znajdziemy. Ponadto dysponuje własnym centrum eventowo-szkoleniowym z Centrum Imprez Plenerowych.

Dwór Korona Karkonoszy, późna jesień

Jakie atrakcje na imprezy firmowe wybrać?

Wiemy, że wybór odpowiednich atrakcji może być naprawdę trudny, dlatego przygotowaliśmy zestawienie zarówno uniwersalnych propozycji, jak i nieco mniej oczywistych pomysłów.

Klasyczne atrakcje

Wielu firmom zależy na tym, aby wszyscy uczestnicy imprezy bawili się naprawdę dobrze – dlatego tutaj sprawdzą się te mniej wydumane atrakcje, czyli muzyka na żywo, pokazy, widowiska i warsztaty. Większość z nich powinna przypaść do gustu każdemu i raczej nie doprowadzą do sytuacji, w której ktoś odmawia udziału albo wydaje się być niezainteresowany. Takie atrakcje zwykle znacznie łatwiej zorganizować przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Warsztaty gotowania, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Fotobudka albo magiczne lustro

Prawie każdy uwielbia zdjęcia, które zamykają magiczne chwile na kawałku papieru, a z udanej imprezy firmowej najprawdopodobniej wszyscy będą chcieli przywieźć pamiątkę. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że w zasadzie nie wymusza na uczestnikach pojawienia się w konkretnym miejscu i o wyznaczonym czasie. Zdjęcie można wykonać w dowolnym momencie. Nie wymaga też żadnego wcześniejszego przygotowania, wystarczy ładnie się uśmiechnąć albo zrobić jakąś śmieszną minę – i wcisnąć migawkę aparatu. Pstryk i gotowe!

Impreza tematyczna w Dworze Korona Karkonoszy
Fotobudka na imprezy firmowe

Najnowsza odsłona tej atrakcji to magiczne lustro. To coś więcej niż zwykła fotobudka. Łączy w sobie fotobudkę i dotykowe lustro. Pozwala na zmianę wizerunku za pomocą rozmaitych gadżetów i zachęca do szalonej zabawy… Po uruchomieniu lustra pojawia się interaktywna aplikacja, która prowadzi nas przez proces robienia zdjęć. A potem możemy je dowolnie zmieniać, przerabiać, podpisywać, dodawać rysunki, życzenia, emotikony itp. I na koniec – wydrukować, lub wysłać na maila czy wstawić na profil społecznościowy. Świetna pamiątka z imprezy firmowej!

Muzyka na żywo

Muzyka na żywo jest nie tylko miła dla ucha, ale skłania do zabawy i wyjścia na parkiet. Jeśli celem imprezy firmowej jest także integracja pracowników, będzie wspaniałym zwieńczeniem wieczoru i porwie wszystkich do zabawy. Nie trzeba zapraszać najpopularniejszej gwiazdy w Polsce. Muzyka na żywo po prostu brzmi lepiej, niż ta odtwarzana z konsoli.

Impreza tematyczna w stylu Hollywood

Pokazy

Pokazy mogą wręcz hipnotyzować, zwłaszcza jeśli są odpowiednio poprowadzone. Cała magia tkwi w tym, że są prowadzone na żywo, i często mogą w nich brać udział uczestnicy imprezy. Dużą popularnością cieszą się pokazy pirotechniczne, występy magików oraz tancerzy, a także pokazy barmańskie. Te ostatnie często kończą się degustacją trunków, co powinno szczególnie zadowolić gości. I sprawić, że atmosfera, nawet jeśli początkowo była nieco sztywna, szybko zmieni się na bardziej rozrywkową.

Atrakcje na imprezy firmowe, pokaz magika
Atrakcje na imprezy firmowe – iluzjonista, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kabarety i stand-up

Jak sprawdzić, aby oficjalne szkolenie miało też swoją część rozrywkową? Najlepiej zaprosić specjalistów od dobrego humoru, którzy rozbawią swoją publiczność do łez i rozluźnią formalną atmosferę. Można pokusić się o wynajęcie komika, który jednocześnie będzie konferansjerem imprezy i poprowadzi całe wydarzenie w sposób żartobliwy i humorystyczny.

Atrakcje sportowe

Sportowe atrakcje na imprezy firmowe są bardzo ciekawą formą, która nie każdemu musi przypaść do gustu, dlatego trzeba do nich podejść ostrożnie. Oczywiście wszystkie zabawne rywalizacje jak bieg w worku czy z jajkiem na łyżeczce trafią do każdego, ale sporty nieco bardziej wymagające nie muszą spodobać się wszystkim. W przypadku ekstremalnych atrakcji warto zrobić wcześniej rozeznanie, ile osób będzie nimi zainteresowanych. Może się okazać, że jednak wszyscy chcą uczestniczyć w spływie pontonowym albo locie balonem. Nawet jeśli się tego nie spodziewamy, w naszej załodze może drzemać duch przygody!

Gry plenerowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Atrakcje na imprezy firmowe – liczy się pomysł

Zanim uznasz, że wybrane przez Ciebie atrakcje są doskonałe, zastanów się, kto będzie uczestnikiem imprezy firmowej. Każdy pracownik jest inny, dlatego kluczem do dobrej zabawy jest dopasowanie atrakcji do ich zainteresowań i preferencji. Nie sztuką jest wydać kilka tysięcy złotych na zespół, którego nikt nie będzie chciał słuchać. Musisz pamiętać, że nie tylko Ty chcesz się dobrze bawić, a impreza firmowa powinna być zorganizowana z myślą o wszystkich uczestnikach. Dlatego motyw przewodni imprezy trzeba dobrać do charakteru eventu i upodobań uczestników.

Blok CTA

Chcesz, by wyjazd firmowy okazał się sukcesem?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza

Atrakcje na imprezy firmowe – czego unikać?

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe należy przygotować tak, aby były zgodne z charakterem spotkania. To znaczy, że jeśli planujemy na przykład bankiet albo oficjalne spotkanie biznesowe, to nie możemy zaplanować w ich trakcie pewnych zabaw. Choćby takich wymagających od uczestników zmiany odzieży czy stawiających ich w śmiesznej sytuacji. Na tego typu event można zaprosić na przykład artystę muzyka albo zorganizować krótki pokaz kulinarny lub modowy. I odwrotnie – jeśli planujemy luźne zabawy grupowe integracyjne albo gry team buildingowe, to jako atrakcje nie wybierajmy zbyt sztywnych i oficjalnych albo wymagających dużego skupienia i poświęcenia długiego czasu punktów programu.

Atrakcje na eventy

Atrakcje na eventy można podzielić na takie, które angażują uczestników i wymagają ich udziału we wspólnej zabawie. I na takie, których będziemy biernymi odbiorcami.

Dla przykładu, niektóre firmy organizują u siebie obchody Dnia Kobiet. 8 marca jest dniem, kiedy praca jest skrócona, a później odbywa się jakaś gala albo panie są zapraszane na pokaz filmowy albo koncert muzyczny. Większość zapytanych o taką formę uroczystości kobiet uważała, że było całkiem przyjemnie. Ponadto pozwoliło im to na chwilę wytchnienia i relaksu w codziennym biegu. Wolały takie niezobowiązujące atrakcje od może bardziej wymyślnych i niezwykłych, lecz jednocześnie też bardziej angażujących i wymagających dodatkowego zachodu (choćby odpowiedniej kreacji) wydarzeń.

Kolacja firmowa w Dworze Korona Karkonoszy

Najlepsze atrakcje na imprezy firmowe

Zarówno organizując imprezę prywatną, jak i imprezę firmową staramy się zaskoczyć czymś naszych gości. Jednak z czasem lista niespodzianek się zawęża i może nam zabraknąć inwencji twórczej. To jednak żadne zmartwienie. Jest kilka rzeczy, które nigdy się nie znudzą. To takie atrakcje, które odwołują się do pozytywnych emocji z dzieciństwa i kojarzą się z przygodą. Taką właśnie, zawsze lubianą atrakcją na imprezę firmową jest ognisko integracyjne. Wspólne przygotowanie drewna i jedzenia, dorzucanie do ognia i pieczenie kiełbasek lub też warzyw, serów i pieczywa albo – amerykańskim zwyczajem – słodkich pianek – ma w sobie coś magicznego. Uspokaja, wycisza, zbliża uczestników imprezy. Idealny przykład klasycznej, ciekawej atrakcji.

Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza
Atrakcje na eventy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Dodatkowe atrakcje na ognisku? Wspólny śpiew czy opowiadanie wciągających historii. Pomimo swego luźnego charakteru – a może właśnie dzięki niemu – ognisko firmowe ma duży potencjał integracyjny.  

Jakie atrakcje na imprezy firmowe?

Jakie atrakcje na imprezę firmową przygotować? To częste pytanie, jakie zadają sobie organizatorzy imprez firmowych. Recepta na udany event jest jednak prosta. Należy najpierw określić, ile osób weźmie udział w naszym wydarzeniu. Dobrze byłoby znać też, chociaż w przybliżeniu, ich wiek i płeć. Jeśli będzie to impreza firmowa, to znamy już profesje tych osób i mniej więcej orientujemy się, czy ich praca ma charakter biurowy, czy raczej pracują w terenie. Do tego może przydać się informacja, czy osoby te na co dzień pracują na stanowiskach kierowniczych, samodzielnych czy raczej na wykonawczych.

 

Impreza przebierana w Dworze Korona Karkonoszy

Samo postawienie takich pytań i znalezienie odpowiedzi już nam wskazuje odpowiedni profil imprezy firmowej. Na przykład, jeśli organizujemy imprezę firmową dla kierownictwa średniego szczebla dużej firmy, to warto pokusić się o takie atrakcje eventowe, które jednocześnie pozwolą im się lepiej poznać. Ale warto też dorzucić do tego elementy team buildingu i nauki komunikacji. Dla takiej grupy atrakcyjne będą z pewnością gry detektywistyczne, ale prawdopodobnie też bardziej ekstremalne przeżycia, pozwalające skanalizować napięcie. Paintball, spływ pontonowy, skutery śnieżne albo jazda na nartach pozwoli poczuć adrenalinę i przyjemny dreszczyk rywalizacji.

Inne grupy pracowników, czy to ze względu na wiek, czy też rodzaj pracy wykonywanej na co dzień, mogą preferować na przykład imprezę taneczną albo warsztaty kulinarne. Najprostszym sposobem jest po prostu zrobić mały research i dowiedzieć się, na co załoga miałaby ochotę; jakie ciekawe i angażujące atrakcje firmowe sama by wybrała.

Zimowe zabawy team buildingowie
Atrakcje na imprezy firmowe – skutery śnieżne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Impreza firmowa atrakcje – przykłady

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe to właściwie niewyczerpany zbiór pomysłów. Ciągle pojawiają się nowe, a te już wszystkim znane można bez końca udoskonalać. Poniżej podajemy tylko kilka przykładów.

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Gry scenariuszowe oparte są na przygotowanym wcześniej wątku, na przykład mogą polegać na rekonstrukcji przebiegu jakiegoś zdarzenia. Albo odgadnięcia, gdzie ukryty jest skarb czy na rozwiązaniu jakiejś innej zagadki. Można zorganizować je w terenie i połączyć z elementami trekkingu. Mogą też odbyć się w hotelu lub innym obiekcie. Fabuła takiego eventu może być bardzo różna i zależy tylko od naszej wyobraźni. Doświadczeni organizatorzy tego typu atrakcji wiedzą już, które elementy mogą sprawiać trudności i potrafią tak zaplanować zabawę, żeby zawsze prowadziła do szczęśliwego finału.

Eventy w górach – gdzie się wybrać?

Malownicze Karkonosze to wyjątkowy region. Wspaniałe szczyty ze Śnieżką na czele, prastare lasy, fantastyczne wodospady i wartkie potoki zachęcają do wypoczynku właśnie w tym regionie. A także do wyjazdów biznesowych połączonych z relaksem w górskim zaciszu.

Stylowe centrum konferencyjno-eventowe Dwór Korona Karkonoszy położone jest w urokliwej miejscowości letniskowej Sosnówka, nad wielkim zalewem o tej samej nazwie, zaledwie kilka kilometrów od najchętniej ostatnio odwiedzanego górskiego kurortu, jakim jest Karpacz. Doświadczeni event managerowie, ponad 30 pokoi dla uczestników imprez firmowych, kilka sal konferencyjnych do wyboru i ogromny ogród z Centrum Imprez Plenerowych to atuty tego miejsca.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza

Impreza firmowa zabawy

Gry planszowe znowu wracają do łask. Jest mnóstwo ciekawych, nowych planszówek. Oczywiście zawsze można sięgnąć także po te stare, znane z dzieciństwa. Bez względu na to, które wybierzemy, pozwolą nam one bardzo przyjemnie spędzić czas. Niektóre są tak zaprojektowane, że im większa liczba uczestników, tym lepsza zabawa. Zwłaszcza gry oparte na skojarzeniach zawsze wzbudzają dużo śmiechu.

Maszyna Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy
Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Maszyna Goldberga to świetna zabawa wymagająca kreatywności i wyobraźni. Przy okazji ucząca także komunikacji i pracy zespołowej. Polega na wspólnym skonstruowaniu i wykonaniu „maszyny”. Taka konstrukcja po uruchomieniu jednego elementu powinna sama już wprawić w ruch kolejne części, aż do osiągnięcia efektu finalnego. Podobnie jak w wielu firmach – realizacja poszczególnych elementów prowadzi do wspólnego sukcesu – sukcesu firmy.

Imprezy taneczne lub przebierane

Impreza w konkretnym stylu, albo taneczna z muzyką z wybranej epoki czy przebierana? Takie atrakcje zawsze się sprawdzą jako wieczorne uwieńczenie dnia szkoleniowego albo innego eventu. Oczywiście dla wielu uczestników będzie to najbardziej wyczekiwany punkt programu!

Tańce po uroczystej kolacji albo bankiecie firmowym, nawet jeśli nie są wcześniej zaplanowane, i tak  często pojawiają się spontanicznie. Miłośników muzyki i tańca nie brakuje, warto więc zaplanować taką imprezę wcześniej. Można też dodać elementy tematyczne, na przykład styl kowbojski. Albo też przygotować imprezę w stylu lat 80. A może szalona impreza w stylu lat 20. ubiegłego wieku?

Impreza przebierana, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Gra detektywistyczna. Któż nie słyszał o Sherlocku Holmesie albo Kurcie Wallanderze? Albo Herkulesie Poirot? Możemy sprawić, że każdy uczestnik imprezy poczuje się tak, jak oni. Kryminalne zagadki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Kryminały to przecież najchętniej czytany gatunek literacki w Polsce! Zabawa tego typu na pewno znajdzie swoich zwolenników. Można takie zabawy rozszerzać, albo też nieco modyfikować. I zamiast szukać seryjnego zabójcy, będziemy łapać szpiega albo topić wrogiego agenta. Wszystko zależy od inwencji organizatora i chęci zainteresowanych.

Turnieje dla firm
Integracyjne spotkania kulinarne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kulinarne warsztaty firmowe to świetna zabawa! Wspólne przygotowanie pizzy według własnego pomysłu, czy też spotkanie z kulinarnym celebrytą to zawsze dobry pomysł. Chyba wszyscy lubią jeść, kochają dobrą kuchnię, a zabawa w gotowanie naprawdę zbliża ludzi.

Inne atrakcje na imprezy firmowe

  • różnego rodzaju warsztaty integracyjne, jak choćby fotograficzne, muzyczne, malarskie;
  • imprezy taneczne, karaoke, koncert życzeń z dedykacjami, albo wybór topu muzycznego naszej firmy;
  • zajęcia z jogi, kaligrafii, albo sztuki florystycznej;
  • spływy kajakowe albo pontonowe, szkółka jeździecka, trekking, jazda na nartach;
  • pokój zagadek, escape room.
Zimowe imprezy integracyjne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Koszt atrakcji na imprezy firmowe?

Koszt atrakcji na imprezy firmowe zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj atrakcji, lokalizacja, liczba uczestników, czas trwania imprezy, dostępność sprzętu i personelu obsługującego oraz dodatkowe usługi związane z organizacją wydarzenia. Na przykład koszt wynajęcia zespołu muzycznego lub DJ-a może zależeć od popularności artystów i czasu trwania występu. Wynajem profesjonalnych artystów, takich jak iluzjoniści, klauni, akrobaci czy tancerze również wiąże się z kosztami, które mogą być uzależnione od renomy artysty, czasu trwania występu i skomplikowania przygotowań.

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy
Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Organizacja pokazów tematycznych – pokazy sztucznych ogni, laserowe show czy mapping 3D, także może być kosztowna, w zależności od skali i efektów wizualnych. Wynajem stref gier i zabawy, takich jak gry interaktywne, symulatory samochodowe, stoły bilardowe czy planszowe, również wiąże się z kosztami, które mogą być uzależnione od liczby atrakcji oraz czasu ich wynajmu. Z kolei organizacja warsztatów i zajęć tematycznych, takich jak warsztaty kulinarnie, malarskie czy taneczne może być stosunkowo tańszą opcją, ale również wiąże się z kosztami wynajmu instruktorów i materiałów.

Warto sprawdzić szacunkowy koszt eventu dla pracowników w konfiguratorze imprez firmowych, oferowanym przez czołowe agencje eventowe. 

Gdzie zorganizować atrakcje na imprezy firmowe?

Organizacja atrakcji firmowych może odbywać się w różnych miejscach, w zależności od rodzaju atrakcji, preferencji uczestników i dostępności miejsca. Hotele i ośrodki konferencyjne często oferują kompleksowe usługi związane z organizacją wydarzeń firmowych, w tym również atrakcje takie jak sale konferencyjne, catering, zaplecze techniczne oraz opcje rozrywkowe. Restauracje i kluby nocne mogą być doskonałym miejscem do organizacji atrakcji firmowych, szczególnie gdy chodzi o imprezy networkingowe, bankiety lub wydarzenia o charakterze rozrywkowym.

W wielu większych miastach znajdują się centra eventowe, które specjalizują się w organizacji różnorodnych wydarzeń, od konferencji po imprezy firmowe. Posiadają one zazwyczaj odpowiednie zaplecze techniczne oraz przestrzenie dostosowane do potrzeb klienta. Parki rozrywki oferują szeroki wybór atrakcji dla uczestników imprez firmowych, począwszy od rollercoasterów i karuzel, po gry i konkursy. To świetna opcja dla firm, które chcą zapewnić pracownikom niezapomniane wrażenia.

Jeśli pogoda i lokalizacja na to pozwalają, plaże, ośrodki nadmorskie lub górskie mogą być fantastycznym miejscem do organizacji atrakcji firmowych, szczególnie podczas sezonu letniego. Podobnie parki miejskie, ogrody botaniczne lub parki przyrodnicze mogą być spokojnym i przyjemnym miejscem do organizacji wydarzeń firmowych na świeżym powietrzu, szczególnie jeśli chodzi o pikniki, spacery czy rekreacyjne aktywności.

Centrum Imprez Plenerowych Dworu Korona Karkonoszy

Impreza integracyjna czy mini urlop?

Imprezy integracyjne najlepiej organizować poza miejscem pracy. Po pierwsze, nie każda firma ma takie możliwości i zaplecze socjalne, by wygodnie ugościć wszystkich pracowników. A po drugie, mimo wszystko będziemy się czuli, jakbyśmy pracowali w ramach nadgodzin. Oczywiście spotkanie integracyjne poza siedzibą firmy to może być wspólny wieczór w ulubionym pubie. Jednak takie spotkanie w zasadzie nie przełamuje codziennej rutyny.

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Duże imprezy integracyjne najlepiej zorganizować gdzieś na wyjeździe. Na przykład połączyć z wypadem w góry, można przy tym zorganizować jakieś szkolenie lub warsztaty. To da nam uzasadnienie wykorzystania czasu normalnie przeznaczonego na pracę. Czyli wyjazdu w ramach pracy, na przykład w czwartek i piątek na szkolenie, a już sobotę i niedzielę można sobie dodatkowo indywidualnie rozplanować. Może się okazać, że taki miniurlop to super bonus, który z czasem wejdzie nam w krew. A przy tym ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe umilą nam bardziej oficjalną część wyjazdu.

Gry i zabawy team buildingowe dla firm
Gry integracyjne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Podsumowanie

Podsumowując można stwierdzić, że kluczową sprawą dla organizacji udanych imprez firmowych jest wybranie odpowiednich atrakcji eventowych. Muszą one być dobrze dobrane zarówno do profilu firmy i oczekiwań uczestników, jak też do celów oraz charakteru imprezy firmowej. Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe na długo pozostaną w pamięci uczestników i stworzą silne więzi w zespole.

Blok CTA

Szukasz idealnego miejsca na imprezę firmową?

Dwór Korona Karkonoszy zaprasza!
Sosnówka, Karkonosze, okolice Dworu Korona Karkonoszy

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Imprezy firmowe Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk to miejsce chętnie wybierane na imprezy firmowe. Zabytkowe miasta, liczne zamki, dworki i pałacyki, wspaniała przyroda, zwłaszcza w Karkonoszach przyciągają klientów biznesowych. Firmy z branży MICE od dawna polecają Dolny Śląsk swoim klientom. Możliwość zrealizowania najbardziej nawet wyszukanych scenariuszy imprez firmowych dla wymagających kontrahentów (niektóre firmy eventowe mają ich ponad setkę, na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce) przyciągają jak magnes właśnie w ten region kraju. Kompleksowa obsługa eventów – oto co wyróżnia Dolny Śląsk.

Jakie atrakcje na imprezy firmowe?

Wybór typu atrakcji na imprezę firmową w dużej mierze zależy od rodzaju eventu, jaki chcemy urządzić. Atrakcje indoor czy atrakcje outdoor? Impreza na powietrzu czy rozrywka na żywo? A może w naszej grupie pracowniczej najlepiej sprawdzą się zabawy integracyjne lub raczej wieczory tematyczne? Urozmaicić imprezę firmową możemy w różny sposób. Co innego zaproponujemy gościom podczas gali z okazji 20-lecia firmy, a co innego sprawdzi się podczas imprezy integracyjnej dla pracowników firmy i ich rodzin. W pierwszym przypadku może to być występ kwartetu smyczkowego czy pokaz tańca nowoczesnego, w drugim wybierzemy raczej ognisko integracyjne czy olimpiadę firmową.

Imprezy firmowe w górach?

Wyjazdowe imprezy firmowe to najczęściej spotykany typ eventu firmowego. Nic dziwnego, impreza poza siedzibą firmy i miejscem zamieszkania załogi jest z definicji uważana za bardziej interesującą i godną uwagi przez pracowników. Najlepiej zaproponować jakieś ciekawe turystycznie miejsce. A góry na pewno do takich można zliczyć. Chętnie odwiedzane podczas każdej pory roku, na przykład Karkonosze mogą zaoferować nie tylko wspaniale widoki i różne atrakcje na firmowe imprezy plenerowe, lecz także bogatą infrastrukturę i wygodny dojazd z Dolnego Śląska, z innych części kraju a także z Niemiec i Czech. W górach świetnie sprawdzają się na przykład zabawy plenerowe dla firm, ale też różnego rodzaju gry firmowe. Organizacja imprezy integracyjnej na przykład w Sosnówce koło Karpacza to na pewno dobry pomysł.

Co robić na imprezie integracyjnej?

Impreza integracyjna ma sprzyjać powstaniu więzi między pracownikami. Aby zespół się zjednoczył i poczuł całością, aby pracownicy poczuli, że grają do jednej bramki, najlepiej zaproponować im ciekawe zabawy team buildingowe. Gry tego typu uczą współpracy, pozwalają poznać swoje słabe i mocne strony, i przede wszystkim pokazują załodze, że jako zespół mogą dużo więcej niż jako jednostki. Maszyna Goldberga, gry scenariuszowe, olimpiady firmowe, turnieje kulinarne czy wspólny trekking z poszukiwaniem skarbów to sprawdzone pomysły na team building dla firm. Imprezy wieczorne albo zajęcia na świeżym powietrzu także są lubiane przez pracowników.

Szybki kontakt Zamów ofertę