Warsztaty integracyjne w górach

Team Building
Warsztaty integracyjne w górach

Jak zorganizować wartościowy wyjazd integracyjny dla pracowników? To pytanie zadaje sobie coraz więcej właścicieli firm w Polsce. O zaletach team buildingu napisano już tysiące artykułów, jednak nie ułatwia to wyboru konkretnej oferty czy scenariusza takiej imprezy. Jeśli nie mamy na tym polu doświadczenia, lub po prostu nie możemy się zdecydować, najpewniejszym wyborem będą warsztaty integracyjne.

Warsztaty integracyjne dla pracowników

Czym są warsztaty integracyjne? Najprościej mówiąc jest to forma zdobywania nowych umiejętności czy trenowania pewnych cech, wzbogacona jednak o dodatkowy element, mianowicie team building. Pod tym z kolei hasłem kryje się budowanie więzi w zespole pracowników, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i zawodowym. Istotne jest bowiem nie tylko poznanie swoich mocnych i słabych stron czy to, jak zachowujemy się w sytuacjach stresowych, ale także wspólne świętowanie zwycięstwa czy kibicowanie innym uczestnikom. W ten sposób budowane są najlepsze zespoły sportowe, odnoszące sukcesy na arenie światowej. Nic więc dziwnego, że zasady te przełożono na potrzeby funkcjonowania firm i przedsiębiorstw. Im lepiej zgrana drużyna, tym większe nasze szanse na zwycięstwo (a konkurencja przecież nie śpi).

O tym, że warsztaty integracyjne dla pracowników cieszą się niesłabnącą popularnością decyduje jednak jeszcze co innego. Są one nie tylko narzędziem samodoskonalenia każdego z uczestników i ulepszania pracy zespołowej, ale przede wszystkim doskonałą rozrywką. Przyjmując formę zabawy, gry czy rywalizacji, warsztaty integracyjne są najlepszą ilustracją zasady łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Warsztaty integracyjne w górach?

Miejsce ma znaczenie!
Już dziś zarezerwuj termin!

Warsztaty integracyjne dla firm w górach

Na warsztaty czy wyjazd integracyjny możemy oczywiście wybrać każde miejsce, które oferuje takie usługi. Warto jednak na pierwszym miejscu wziąć pod uwagę góry. Dlaczego? Oprócz oczywistych walorów krajobrazowych i przyrodniczych, które same w sobie korzystnie wpływają na odwiedzających, tereny górskie dysponują także unikalną ofertą eventów, oraz doskonałym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. Jeśli więc chcemy, aby nasze warsztaty integracyjne dla firm dały nam jak najwięcej korzyści, właśnie na ten rejon powinniśmy skierować w pierwszej kolejności uwagę. 

Jak zauważa Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy: „Zauważamy, że firmy coraz częściej poszukują zróżnicowanych i oryginalnych form spędzania czasu dla swoich pracowników. Wychodząc temu naprzeciw, do naszej oferty wprowadziliśmy pakiety łączące np. konferencję z potańcówką integracyjną czy spotkanie szkoleniowe z wycieczką edukacyjną” – kończy wypowiedź ekspertka. Decydując się na miejsce warsztatów integracyjnych warto więc też zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje i różnorodność oferty.

Wspomniany Dwór Korona Karkonoszy dzięki dużemu doświadczeniu w organizacji eventów, bogatemu zapleczu gastronomicznemu oraz położeniu w samym sercu gór może zaoferować swoim klientom unikatowe doświadczenie. W ofercie znajdziemy tu zarówno rywalizację drużynową podczas turnieju kulinarnego czy igrzysk firmowych, wspólne budowanie wielkiego mechanizmu zwanego maszyną Goldberga, jak i poszukiwanie skarbu w zamku Chojnik czy igrzyska firmowe. Skorzystać także możemy z warsztatów wizerunku osobistego czy rzemiosła regionalnego, podczas których uczestnicy zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Duży wybór eventów nastawionych na team building pozwoli nam na idealne dopasowanie wyjazdu integracyjnego do potrzeb i oczekiwań naszej firmy.

Jak zorganizować warsztaty integracyjne?

Warsztaty integracyjne to wydarzenie organizowane z myślą o kadrze pracowniczej. Aby maksymalnie dopasować program kursu do wymagań pracowników, należy wziąć pod uwagę ich zainteresowania i preferencje. Warsztaty muszą być ciekawe i wciągające. Tylko wtedy spełnią swoją funkcję, a dodatkowo zapewnią uczestnikom mnóstwo wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wspomnień.

Pierwszym etapem organizacji warsztatów integracyjnych powinien być wywiad z samymi zainteresowanymi. Warto przeprowadzić anonimową ankietę przedstawiającą nasze propozycje wydarzeń integracyjnych. Pracownicy będą mogli odnieść się do każdej opcji, a my dzięki temu wybierzemy tę, która spodobała im się najbardziej. Pamiętajmy, że nieważne jak bardzo będziemy się starać, nie sprostamy oczekiwaniom wszystkich pracowników. Nie da się dogodzić każdemu. Dlatego do planowania warsztatów integracyjnych przede wszystkim należy podejść ze spokojną głową i dystansem. Włożyć w to maksimum zaangażowania, ale jednocześnie nie oczekiwać, że zaspokoimy potrzeby każdego pracownika.

Zajęcia integracyjne mogą stanowić element dłuższego wyjazdu firmowego. Kilkudniowe wydarzenie bez wątpienia zbliży do siebie pracowników i ułatwi im zbudowanie przyjacielskich relacji. Ciekawym urozmaiceniem takiego wyjazdu są gry i zabawy team buildingowe. Team building, czyli budowanie zespołu, to procesy, które wdraża się:

  • w momencie pojawienia się problemów w grupie pracowniczej,
  • wtedy, gdy chcemy wzmocnić zespół,
  • jako forma integracji nowo powstałej grupy.

Team building może przybrać różne formy – począwszy od prostych zabaw takich jak drużynowe kalambury, poprzez gry ruchowe (np. mecz piłki nożnej, paintball czy zabawy taneczne), aż do złożonych zadań (takich jak drużynowe igrzyska firmowe).

Gdzie zorganizować kilkudniowy event integracyjny? Najlepiej z dala od firmy! Warto wybrać się w jakieś piękne, malownicze miejsce. Bliskość natury i spektakularne widoki sprzyjają odprężeniu, pobudzają wyobraźnię i tworzą znakomite tło do pogłębiana relacji i budowy przyjacielskich więzi. Przy wyborze miejsca należy wziąć pod uwagę to, czy obiekt oferuje możliwość organizacji warsztatów integracyjnych. Nie można zapomnieć również o tym, aby zapewnić pracownikom pełne wyżywienie i zakwaterowanie w komfortowych pokojach, w których będą mogli odpocząć po wielogodzinnych aktywnościach.

Warsztaty integracyjne dla firm – co oferuje Dwór Korona Karkonoszy?

Dwór Korona Karkonoszy oferuje szeroki wybór warsztatów integracyjnych, które urozmaicą każdy wyjazd firmowy. Ciekawą propozycją jest profesjonalny kurs gotowania, który zabiera uczestników w świat wyśmienitych smaków, nietuzinkowych receptur i niesamowitych tajników sztuki kulinarnej. Warsztaty prowadzone przez doświadczonego, wykwalifikowanego szefa kuchni po brzegi wypełnione są ciekawostkami i wskazówkami kulinarnymi.

Uczestnicy m.in. mogą dowiedzieć się, jak dekorować dania, żeby prezentowały się niczym te z najdroższych, najbardziej wykwintnych restauracji. Szef kuchni podpowiada, jak ustrzec się błędów, które mogą zepsuć nawet najprostszą potrawę. Warsztaty kulinarne z pewnością przypadną do gustu wszystkim smakoszom i miłośnikom gotowania. Po zakończonym kursie można zorganizować turniej kulinarny, który zweryfikuje wiedzę, którą uczestnicy zyskali na warsztatach. Za zwycięstwo w konkursie powinna przysługiwać wyjątkowa nagroda – oraz tytuł mistrza gotowania!

A co powiecie na warsztaty integracyjne z technik relaksacyjnych? Żyjemy w ciągłym biegu. Wszystko wokół nasz pędzi jak szalone. Każdy oczekuje od nas, że zawsze będziemy dawać z siebie sto procent. Niestety ciągła presja, nieustanna pogoń za sukcesem i mnóstwo obowiązków to najczęstsze przyczyny przewlekłego stresu, który może skutecznie zaburzyć nasze funkcjonowanie na co dzień. Dlatego ważne jest, aby walczyć z tym stresem. Postawić na relaks i starać się chociaż na chwilę oderwać od szarej rzeczywistości.

Uczestnicy warsztatów integracyjnych organizowanych w Dworze Korona Karkonoszy pod okiem doświadczonego instruktora jogi poznają techniki relaksacyjne, które pomogą im się wyciszyć i odprężyć. Nauczą ich jak w życiu pełnym stresu i negatywnych bodźców z każdej strony znaleźć czas na to, by docenić otaczający nas świat – jego piękno i możliwości, które nam daje.

Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji realnego zagrożenia. Kiedy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy, powinniśmy wiedzieć, jak zrobić to dobrze. Kurs pierwszej pomocy to bardzo przydatny rodzaj warsztatów integracyjnych dla pracowników, który wyposaży ich w cenne umiejętności. Ciekawa forma warsztatów (symulacja wypadku, gdzie uczestnicy wcielają się w ratowników medycznych i muszą pomóc poszkodowanym) sprawia, że wiedza i umiejętności zdobyte na kursie pozostaną z uczestnikami na zawsze. Kurs poza zasadami udzielania pierwszej pomocy uczy logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji i panowania nad stresem w sytuacjach kryzysowych.

Szybki kontakt Zamów ofertę