Impreza przebierana – pomysł na integrację pracowników

IntegracjaTeam Building
Impreza przebierana - maska wenecka

Integracja z zabawą tematyczną? A może bal? Impreza przebierana może okazać się ciekawym pomysłem na urozmaicenie spotkania ze współpracownikami nie tylko w czasie karnawału. Jak ją przygotować? O czym pamiętać? Przeczytaj jak zorganizować niezapomniane spotkanie firmowe. 

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Dobrze przygotowana, a przede wszystkim przemyślana impreza przebierana może okazać się strzałem w dziesiątkę w kwestii integracji pracowników. Być może dla niektórych ten pomysł jest dość odważny, jednak trzeba przyznać – niezwykle ciekawy. Pozwala nawet szefowi nabrać dystansu do siebie i świetnie się bawić razem z współpracownikami.  

Impreza przebierana nie tylko w karnawale 

Karnawał to okres balów i imprez. Toteż nic dziwnego, że właśnie wtedy do głowy przychodzi nam pomysł zorganizowania imprezy przebieranej. To czas hucznego świętowania karnawału w Rio de Janeiro czy w Wenecji. Dlaczego więc nie zorganizować imprezy przebieranej również w firmie?  

To, czy impreza przebierana spotka się z entuzjazmem, w dużej mierze zależy od atmosfery panującej w biurze. Jeśli pracownicy mają do siebie dystans i są zgranym zespołem, z większą ochotą przyjmą wiadomość o wymaganym stroju.  

Czy wiesz, że relacje między pracownikami wpływają na ich efektywność?

Nasze eventy scementowały już niejeden firmowy zespół –
dołącz do tego grona!

Organizacja imprezy przebieranej ściąga poniekąd ze współpracowników dylemat jak się ubrać na imprezę firmową. By jeszcze bardziej ułatwić im tą kwestię można ogłosić, że będzie to tematyczna impreza przebierana. Motyw przewodni imprezy, jaki wybierzemy, może być dowolny. Czy to będzie dziki zachód, gdzie poszczególne działy przebiorą się za kowbojów, a inne Indian? Może raczej motywem będą bajki Disneya lub szeroko rozumiane księżniczki i książęta? Można także zrobić ankietę i zapytać pracownikom, w jakie postaci chcieliby się wcielić. 

Warto pamiętać, że przebierana impreza wcale nie musi odbywać się w karnawale. To doskonały motyw przewodni dla wszelkiego rodzaju imprez tematycznych. Wigilia firmowa, witanie wiosny, czy nawet spotkanie na strzelnicy będą zawsze dobrym pretekstem. Impreza przebierana może również być połączona z wyjazdem integracyjnym całego zespołu. 

Impreza przebierana dla firm

Jak zorganizować imprezę przebieraną? 

Oprócz poinformowania pracowników o tym, że na imprezę należy przyjść w przebraniu, trzeba pamiętać o kilku istotnych aspektach każdego takiego balu. Jednym z nich jest wybór miejsca. Jeżeli sala, w której ma odbyć się event znajduje się dość daleko od miasta, w którym znajduje się firma, warto zorganizować nocleg współpracownikom. To, czy wszyscy jadą jednym busem lub autokarem, a może samodzielnie samochodami, również należy ustalić już na początku. Kolejnym elementem o który warto zadbać jest catering. Kuchnia gotowana z pasją, według zasad slow food przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom. 

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Co jeszcze jest potrzebne, by wszyscy dobrze się bawili? Odpowiednia oprawa muzyczna. Do wyboru mamy profesjonalny zespół muzyczny, DJ’a lub po prostu komputer i dobre głośniki. Wszystko zależy od budżetu oraz wielkości organizowanej uroczystości. Jeżeli impreza ma być połączona z galą, warto zorganizować konferansjera. Poprowadzi on część oficjalną i ewentualne konkursy w czasie trwania samej imprezy. Jeśli teoretycznie osoba taka nie będzie potrzebna, to i tak jeden z organizatorów będzie musiał przejąć jego rolę i poprowadzić współpracowników po kolejnych etapach eventu.  

Atrakcje w czasie imprezy przebieranej 

Już sam fakt, że obecni na imprezie mają się przebrać, jest nierzadko atrakcją. Niecodziennie nasi pracownicy mają okazję wcielić się w rolę np. superbohatera. Jednak w czasie trwania imprezy przebieranej warto także zrobić kilka przerywników i znaleźć czas na zabawy. Może uda się zorganizować konkursy z nagrodami?   

Obowiązkowym konkursem, który powinien odbywać się na każdej imprezie przebieranej, jest konkurs na najlepsze przebranie. Może to być konkurs indywidualny, ale równie dobrze możemy ogłosić, że oceniany będzie cały dział, lub całe biuro. Tydzień przed wyjazdem możemy na przykład zorganizować losowanie motywów przewodnich. Jednak to, jak finalnie będą wyglądały stroje, zawsze pozostawiamy inwencji twórczej pracowników. 

 

W czasie trwania imprezy przebieranej można zorganizować gry komunikacyjnezręcznościowe, czy nawet mini turnieje. Kalambury zawsze wszystkich rozbawiają do łez. Można więc sobie wyobrazić, ile radości przyniesie ta gra, gdy będziemy próbowali przekazać hasło w przebraniach.  

Impreza przebierana dla firm - Batman

Innymi atrakcjami, które można wykorzystać w czasie trwania integracyjnej imprezy przebierańców są fotobudki. Kto z pracowników nie chciałby mieć miłej pamiątki z takiej imprezy w postaci serii zdjęć? Kiedy następnym razem będzie miał okazję spotkać się w takim gronie i to w dodatku w przebraniu?  

Można również zorganizować pokaz barmański, lub zorganizować firmowy taniec z gwiazdami. Wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni i środków, jakie firma chce przeznaczyć na organizację imprezy.  

Impreza przebierana – okazja do bycia sobą 

Imprezy przebierane stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w większych zakładach pracy. Jednak pomysł ten wydaje się bardzo atrakcyjnym urozmaiceniem każdego spotkania po godzinach. Oprócz obietnicy dobrej zabawy zachęca także do zdjęcia “maski” poważnego pracownika biurowego i pokazania się wszystkim z tej drugiej, prywatnej strony. Nawet jeśli organizatorzy mają na początku pewne obawy, by zaproponować pracownikom imprezę przebieraną, zwykle okazują się one bezpodstawne.  

Owszem, trzeba mieć odwagę i dobry pomysł, by przebrać się na imprezę firmową. Jeśli jednak zespół jest zgrany, to nikt się nie wyłamie i razem na parkiecie tańczyć będą ufoludek z czerwonym kapturkiem. Jeżeli wszyscy pracownicy będą przebrani, nikt nie będzie czuł się niekomfortowo. Co więcej, spotkanie szefa czy kolegi z biura w przebraniu jaskiniowca może pomóc przełamać lody i wreszcie lepiej się poznać.  

Szybki kontakt Zamów ofertę