25-lecie firmy – najlepsze pomysły, jak uczcić to wydarzenie

Imprezy firmowePoradyTeam Building
25-lecie firmy - najlepsze pomysły, jak uczcić to wydarzenie

Ćwierćwiecze obecności firmy na rynku jest nie lada sukcesem. Przedsiębiorstwa, które tego dokonały musiały zmierzyć się z potrzebami kilku pokoleń konsumentów oraz zaufać wielu pracownikom, którzy rozwijali się razem z firmą. Huczny jubileusz, 25-lecie firmy, jest idealną okazją, by podziękować im wszystkim. 

Sposobów na świętowanie jubileuszu firmy jest wiele. Wybór konkretnego pomysłu zależy od charakteru branży firmy oraz preferencji właścicieli i pracowników. Najczęściej jubileusz czyli 25-lecie firmy przybiera formę eleganckiej uroczystości w podniosłej atmosferze, podczas której przypomina się najciekawsze historie z życia firmy, a czas umila specjalnie zaproszona z tej okazji gwiazda. Czy przy organizacji tak wspaniałej rocznicy możemy postawić na bardziej oryginalne i niesztampowe rozwiązania? Jak najbardziej! Jak więc obchodzić jubileusz firmy? Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi.

Dlaczego warto organizować jubileusz na 25-lecie firmy? 

Eventy firmowe mogą się odbywać w dowolnym czasie. Jednak wspólna zabawa, podczas której celebruje się 25-lecie istnienia firmy, ma wyjątkowe znaczenie. I to nie tylko z punktu widzenia integracji pracowników, ale także z uwagi na niezwykły potencjał w kreowaniu odpowiedniego wizerunku. Już sam fakt utrzymania działalności gospodarczej przez ćwierćwiecze pokazuje niezwykły profesjonalizm, kreatywność, elastyczność oraz zaangażowanie osób zarządzających. Impreza jubileuszowa firmy pozwoli to podkreślić.

25 lecie firmy

Firma to jednak przede wszystkim pracownicy, których przez 25 lat funkcjonowania firmy przewinęło się zwykle „dość trochę”. Wielkim ukłonem w ich stronę będzie wyróżnienie nie tylko tych, których obecnie zatrudniamy, ale także tych, którzy w przeszłości również przyczynili się do rozwoju organizacji. Warto zatem znaleźć ciekawy sposób na to, by pokazać im, że są dla nas ważni, a sukces całej firmy to również ich wielkie osiągnięcie. Takie działanie niesie za sobą nie tylko wartość wizerunkową, ale także powoduje wzrost lojalności i szacunku obecnie zatrudnianych pracowników. 

Jak zorganizować event jubileuszowy z okazji 25-lecia firmy? 

Jubileusz 25-lecia stanowi jedną z najważniejszych uroczystości z życia firmy, dlatego wymaga dopracowania w każdym calu. Najważniejszy jest pomysł, który spełni oczekiwania właścicieli, pracowników oraz innych zaproszonych gości. Często styl spotkania narzuca już sam wybór miejsca. To, jaki hotel na imprezy integracyjne wybierzemy przesądza już o charakterze wydarzenia. Elegancka restauracja, zjawiskowy zamek, czy urokliwa polana nad jeziorem mogą nadać imprezie kierunek i pomóc wybrać główną atrakcję. Doświadczone firmy eventowe oferują nawet ponad 100 różnych gier i zabaw na imprezy firmowe, jak na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza.  

Blok CTA

Szukasz sprawdzonego miejsca na niezapomniany event firmowy?

Właśnie znalazłeś!

Na początek należy zastanowić się, ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Liczba gości narzuci nam rodzaj przestrzeni do wyboru. Pamiętajmy, by wybierając miejsce na wyjazd integracyjny pamiętać również o bezpiecznym transporcie i wygodnym noclegu dla wszystkich zaproszonych gości. Kluczowy jest także wybór cateringu, ponieważ nic tak nie umila rozmów, jak pyszne jedzenie i orzeźwiające napoje. Skąd mieć pewność, że wybrany obiekt spełnia pokładane w nim oczekiwania? Nic nie jest lepszym dowodem niż dotychczasowi zadowoleni klienci, którzy dają temu wyraz wystawiając certyfikaty i referencje.  

Atrakcje na 25-lecie firmy

Zwykle ten okrągły jubileusz świętuje się podczas eleganckiej uroczystość, nawet w lekko podniosłej atmosferze. Często pracownicy o najdłuższym stażu lub założyciele firmy przypominają najzabawniejsze historie z życia firmy. Sercem jubileuszu z okazji 25-lecia firmy jest atrakcja towarzysząca spotkaniu. Ta atrakcja towarzysząca obchodom to może być koncert popularnego zespołu, występ kabaretu lub pokaz artystyczny. Całą galę powinien poprowadzić profesjonalny konferansjer lub popularny prezenter telewizyjny. Wszystkim zaproszonym artystom musimy zapewnić kompleksową opiekę techniczną, aby mogli w pełni zaprezentować swój potencjał. Pamiętajmy także, by spotkanie jubileuszowe odpowiednio zarchiwizować, wynajmując doświadczonego fotografa oraz kamerzystę.

Jak celebrować jubileusz firmy?

Sposobów na firmową imprezę jubileuszową jest dużo. Wiele zależy od specyfiki branży,  fantazji organizatorów i budżetu firmy. Jubileusz firmy zazwyczaj oznacza jakiś elegancki obiad. Potem – przemówienie, jubileusz firmy nie może się bez niego obejść. Bo na pewno podczas jubileuszu firmy warto przypomnieć pokrótce jej historię, choć niekoniecznie w super poważny sposób. Zadbajmy, by nie był to nudny wykład, lecz okazja do wspólnego świętowania i wspominania.

Jeśli na jubileusz firmy zdecydujemy się wynająć znaną gwiazdę albo celebrytę czy mówcę motywacyjnego, zadbajmy, by to wystąpienie było ciekawe dla naszych pracowników i partnerów biznesowych. By mieściło się w tematyce naszej branży, bo w końcu chodzi o świętowanie firmowego jubileuszu. 

Jak powinien wyglądać jubileusz firmy?

Jakie elementy wziąć pod uwagę, organizując 25-lecie firmy? O czym trzeba pamiętać?

  • pomysł – musimy mieć przede wszystkim wizję tej wyjątkowej uroczystości. Najlepiej by był to oryginalny pomysł, choć oczywiście klasyki też się sprawdzą. Jeśli sami nie potrafimy niczego wymyślić, można zwrócić się do agencji eventowej. Doświadczony event manager na pewno zaproponuje coś ciekawego, a przy tym dopasowanego do charakteru zespołu;
  • lokalizacja – miejsce powinno być atrakcyjne turystycznie, ale też pasujące do stylu imprezy. Najlepiej wybrać jakiś ciekawy obiekt na wyłączność, z dużym ogrodem, gdzie bez przeszkód będziemy mogli świętować we własnym gronie;
  • goście – zaprośmy pracowników, założycieli, klientów i kontrahentów. Najlepiej wszystkich, którzy przez ćwierć wieku działalności firmy przyczynili się do jej rozwoju i sukcesu;
  • catering – warto zadbać o coś wyjątkowego, by goście mogli spróbować nowych smaków. Wtedy na dłużej nasz event zostanie w ich pamięci. Postawmy na kuchnię w stylu slow food, z naturalnych produktów, i niespiesznie celebrujmy wspólny posiłek;
  • noclegi – imprezy wyjazdowe z noclegiem z automatu nadają wyższą rangę eventowi firmowemu. Wszyscy goście bardziej się do niego przygotowują i towarzyszą mu większe emocje. 25-lecie firmy to impreza niepowtarzalna, więc tym bardziej warto zaznaczyć jej wyjątkowość wyjazdem w ciekawe miejsce;
  • transport – jeśli zdecydujemy się świętować jubileusz firmy poza jej siedzibą i poza miejscem zamieszkania pracowników i innych gości, warto zorganizować transport dla wszystkich. Wtedy nie będzie problemu z dotarciem na miejsce, a poza tym przy okazji wspólnej podróży można od razu liczyć na integrację zespołu;    
  • atrakcje dodatkowe – zawsze warto zaproponować coś więcej, niż klasyczny bankiet. Wtedy goście docenią naszą inwencję i poczują się zaszczyceni faktem, że uczestniczą w wyjątkowych obchodach jubileuszu.

Jubileusz firmy pomysły

Organizacja imprezy firmowej, w tym jubileuszu firmy, nie zawsze jest łatwą sprawą. Przecież obchody jubileuszu firmy powinny być czymś wyjątkowym, czymś innym niż zwykła impreza integracyjna. Dlatego organizację obchodów jubileuszowych najlepiej rozpocząć na początku roku poprzedzającego obchody 25-lecia firmy. Oczywiście wstępny harmonogram nie musi być szczegółowy, jest jednak istotny choćby po to, by oszacować potrzebny budżet oraz wstępnie zarezerwować czas gości specjalnych wydarzenia. Wydatki związane z organizacją obchodów rocznicowych wpłyną także znacząco na określenie strategii marketingowej na najbliższe miesiące. 25-lecie firmy to ważne wydarzenie, które będzie angażowało wszystkie nasze zasoby, dlatego warto wcześniej właściwie je rozlokować.

Wyjątkowy jubileusz firmy – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Czy na jubileusz firmy przygotować tort?

Tak, oczywiście. Na jubileusz firmy, tak jak na każde urodziny, warto przygotować tort. Podkreśli on wyjątkowość tej rocznicy i nada jej też odpowiednią oprawę. Dodatkowo na torcie może pojawić się logo firmy albo najbardziej kojarzone z nią symbole. Jeśli na jubileusz firmy zaprosimy dużo gości, to również tort powinien być odpowiednio okazał tak, by każdy mógł dostać i spróbować kawałek jubileuszowego tortu.

Rocznica firmy

Rocznica powstania firmy to jedno z tych wydarzeń firmowych, które szczególnie zasługuje na podkreślenie. Jeśli jest już okrągły jubileusz, to tym bardziej pokazuje, że firma dobrze sobie radzi i potrafi przetrwać w trudnych i zmiennych warunkach rynkowych. Dla pracowników to również jasna informacja, że warto wiązać się z takim pracodawcą, ponieważ gwarantuje on stabilności zatrudnienia. A dla osób ceniących sobie stabilizację jubileusz firmy to potwierdzenie jej mocnego osadzenia w rynkowej rzeczywistości. Również zaproszenie na jubileusze firmy dawnych, zasłużonych pracowników pokazuje, że ludzie są w tej organizacji ważni i nie zapomina się o nich nawet po ich przejściu na emeryturę.

Podobnie jest, jeśli chodzi o zaproszenie klientów firmy na bankiet z okazji rocznicy istnienia firmy. Kooperanci i najważniejsi klienci firmy mogą bezpośrednio przekonać się o stabilności i mocnej pozycji naszej firmy. Ponadto jubileusz firmy pozwala pokazać się z tej najlepszej strony, jeśli chodzi o organizację i zarządzanie. Bo przecież, jeśli przetrwaliśmy na rynku już 10 albo 20 czy 25 lat to znaczy, że potrafimy radzić sobie w każdej sytuacji. To też informacja dla inwestorów, że firma ma duże zdolności adaptacyjne. Taki świetny jubileusz firmy to też okazja do promocji i przedstawienia planów na przyszłość, co dodatkowo może przyciągnąć inwestorów i zmotywować zespół pracowników. Przecież każdy chciałby pracować w firmie z perspektywami. Podobnie jest z inwestorami – widzą, że można tam lokować swoje zasoby długofalowo i w miarę bezpiecznie.

Co z okazji jubileuszu przygotować pracownikom?

Z okazji rocznicy istnienia firmy koniecznie należy przygotować ciekawe atrakcje dla pracowników. Mogą to być drobne jubileuszowe upominki lub choćby firmowy event, na którym będą mogli spotkać się i świętować. Z pewnością każdy ucieszy się również z premii pieniężnej. Ale to zawsze zależy od możliwości finansowych firmy i prowadzonej przez nią polityki kadrowej. Jeśli jednak chcemy pokazać, że firma to ludzie, którzy ją tworzą i dodatkowo zmotywować naszą załogę, to koniecznie musimy nadać odpowiedni rangę obchodom rocznicowym firmy.

Oryginalne pomysły na jubileusz 25-lecia firmy 

Jednym z najciekawszych pomysłów na spotkanie jubileuszowe jest połączenie eventu z działaniami o charakterze filantropijnym, na przykład aukcją charytatywną, na której wystawione zostaną pamiątki z 25-letniej historii firmy. Pomysł ten docenią zarówno wieloletni pracownicy, jak i nowe twarze w zespole, a także partnerzy biznesowi, którzy towarzyszyli firmie na różnych etapach jej rozwoju. Fundusze zebrane podczas takiej aukcji można przeznaczyć na wcześniej wybrany cel, który pozwoli pomóc ludziom czy zwierzętom z najbliższego otoczenia firmy. Działania wpisujące się w społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) są teraz bardzo ważne dla budowania pozytywnego wizerunku firmy – zarówno w oczach pracowników, potencjalnych i aktualnych, jak i otoczenia.  

Gala firmowa

Nietuzinkowym pomysłem na uczczenie 25-lecia firmy jest zmiana jej identyfikacji wizualnej. Jeżeli przez tyle lat w świadomości klientów nasza marka funkcjonuje w oparciu o te same logo, czy kolorystykę, jubileusz jest doskonałą okazją, by go odświeżyć. I by w ten sposób tchnąć w firmę nowe życie i przyciągnąć nowe pokolenie klientów. Jeśli chodzi o logo firmy, oczywiście zmiana nie może być drastyczna, powinna opierać się na obecnie funkcjonujących trendach. Często sprawdza się po prostu uproszczenie loga i okrojenie go z niepotrzebnych elementów lub zastosowanie bardziej nowoczesnego fontu w nazwie marki widocznej na logo. Z kolei firmy, które regularnie przeprowadzają rebranding i dopasowują identyfikację wizualną do zmieniających się trendów, mogą zastosować zabieg odwrotny – w nowej, jubileuszowej identyfikacji wrócić do korzeni sprzed 25 lat. 

Jak zorganizować udany jubileusz?

Na pewno warto świętować jubileusz firmy w jakiś niebanalny sposób. Może zorganizować imprezę tematyczną, która pozwoli naszym gościom przenieść się w inną epokę? Na przykład szalone lata 20.! Impreza w stylu lat 20. sprawi, że po części oficjalnej z okazji urodzin firmy wszyscy goście będą mogli integrować się w rytm orkiestry Glenna Millera czy muzyki Louisa Armstronga. Zatańczą charlestona i zachwycą się rytmem swingu. Włożą eleganckie stroje, z wyszukanymi drinkami w dłoniach przeniosą się w czasy analogowe. Na ten jeden wieczór odłożą komórki, no chyba że zechcą zrobić pamiątkowe fotografie. Ale oprócz zwykłego fotografa czy kamerzysty na firmowy jubileusz warto zamówić foto budkę, jeśli chcemy uwiecznić niezapomniane przebrania w stylu lat 20. Kostiumowa impreza na pewno oznaczać będzie udany jubileusz firmy.

Jak zorganizować urodziny firmy – 25-lecie

Okrągły jubileusz istnienia i działalności firmy to nie tylko świetna okazja do świętowania. To też dobry czas na dokonanie pewnych rozliczeń, podsumowań i przeanalizowanie dotychczasowej działalności. Dzięki temu będziemy też mogli nakreślić plany na przyszłość. Wizja przyszłości i rozwoju, przedstawiona podczas takiej gali jubileuszowej, nabierze dodatkowego wyrazu.

A więc na pewno warto uczcić jubileusz firmy. To też okazja do spotkania z kontrahentami i pracownikami. Dobry czas na nawiązanie kontaktu i zintegrowanie zespołu. W jaki sposób?  Oficjalny jubileusz firmy kończy się często przemówieniami kierownictwa czy zaprzyjaźnionych klientów. A potem jubileusz warto świętować już w trochę inny sposób. Połączenie jubileuszu firmy z niezapomnianą imprezą tematyczną, grą scenariuszową czy inną zabawą team buildingową sprawi, że będzie to impreza jedyna w swoim rodzaju. Można zlecić firmie eventowej przygotowanie scenariusza zabawy opartego na działaniach wykonywanych zwykle w naszej branży. Można też pokusić się o przygotowanie quizu z historii firmy, w końcu 25-lecie zobowiązuje! Na pewno w ten sposób rocznica firmy będzie czymś wyjątkowym.  

Jubileusz firmy – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Najczęściej zadawane pytania

Co na 25-lecie firmy?

Co wymyślić na 25-lecie firmy? To pytanie zadają sobie szefowie oraz HR-owcy, gdy rocznica zbliża się wielkimi krokami. Wymyślić coś oryginalnego czy pójść w klasykę? Zaprosić gości do parku linowego czy jednak na koncert kwartetu smyczkowego? Jeśli brakuje nam pomysłów i czasu, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie eventowej. Wtedy dostaniemy do wyboru wiele scenariuszy i na pewno wszystko zostanie przygotowane na czas.

Jak świętować jubileusz firmy?

Można z okazji jubileuszu firmy zabrać całą załogę, klientów i kontrahentów w jakieś ciekawe miejsce. Na przykład do Dworu Korona Karkonoszy, do Sosnówki k. Karpacza, nad wielki zalew. W Dworskiej Sali Balowej można urządzić elegancki raut lub bal, a w Centrum Imprez Plenerowych wspaniałe ognisko i grilla. Poza tym ta firma eventowa oferuje aż 113 atrakcji na imprezy firmowe do wyboru, więc na pewno nasza uroczystość zyska wyjątkową oprawę.

Jubileusz firmy pomysły?

Jak uczcić jubileusz firmy? Dzięki dobrze dobranym atrakcjom nasza gala na długo zostanie w pamięci gości. Zawsze dobrym pomysłem będzie pokaz tańca, występ stand-upera, koncert znanego zespołu lub niezapomniany pokaz iluzjonisty. Warto pamiętać o uwiecznieniu tego wydarzenia, by móc zaprezentować relację z uroczystości na firmowych stronach i portalach.

Jak zorganizować jubileusz firmy?

Organizując jubileusz firmy, musimy ustalić kilka podstawowych elementów: budżet imprezy, jej termin, miejsce uroczystości, listę gości, ustalić menu, noclegi i transport. Ale przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób chcemy świętować. Czy ma to być gala, impreza taneczna, ognisko czy weekend w SPA. Gdy już to zrobimy, rozpiszmy szczegółowy harmonogram działań i poszukajmy o podwykonawców.

Szybki kontakt Zamów ofertę