25-lecie firmy – najlepsze pomysły, jak uczcić to wydarzenie

PoradyTeam Building
25-lecie firmy - najlepsze pomysły, jak uczcić to wydarzenie

Ćwierćwiecze obecności firmy na rynku jest nie lada sukcesem. Przedsiębiorstwa, które tego dokonały musiały zmierzyć się z potrzebami kilku pokoleń konsumentów oraz zaufać wielu pracownikom, którzy rozwijali się razem z firmą. Huczny jubileusz, 25-lecie firmy, jest idealną okazją, by podziękować im wszystkim. 

Sposobów na świętowanie jubileuszu firmy jest wiele. Wybór konkretnego pomysłu zależy od charakteru branży firmy oraz preferencji właścicieli i pracowników. Najczęściej jubileusz 25-lecie firmy przybiera formę eleganckiej uroczystość w podniosłej atmosferze, podczas której przypomina się najciekawsze historie z życia firmy, a czas umila specjalnie zaproszona z tej okazji gwiazda. Czy przy organizacji tak wspaniałej rocznicy, możemy postawić na bardziej oryginalne i niesztampowe rozwiązania? Jak najbardziej! 

Dlaczego warto organizować jubileusz na 25-lecie firmy? 

Eventy firmowe mogą się odbywać w dowolnym czasie. Jednak wspólna zabawa, podczas której celebruje się 25-lecie istnienia firmy, ma wyjątkowe znaczenie. I to nie tylko z punktu widzenia integracji pracowników, ale także z uwagi na niezwykły potencjał w kreowaniu odpowiedniego wizerunku. Już sam fakt utrzymania działalności gospodarczej przez ćwierćwiecze pokazuje niezwykły profesjonalizm, kreatywność, elastyczność oraz zaangażowanie osób zarządzających. 

25 lecie firmy

Firma to jednak przede wszystkim pracownicy, których przez 25 lat funkcjonowania firmy przewinęło się zwykle „dość trochę”. Wielkim ukłonem w ich stronę będzie wyróżnienie nie tylko tych, których obecnie zatrudniamy, ale także tych, którzy w przeszłości również przyczynili się do rozwoju organizacji. Warto zatem znaleźć ciekawy sposób na to, by pokazać im, że są dla nas ważni, a sukces całej firmy to również ich wielkie osiągnięcie. Takie działanie niesie za sobą nie tylko wartość wizerunkową, ale także powoduje wzrost lojalności i szacunku obecnie zatrudnianych pracowników. 

Jak zorganizować event jubileuszowy z okazji 25-lecia firmy? 

Jubileusz 25-lecia stanowi jedną z najważniejszych uroczystości z życia firmy, dlatego wymaga dopracowania w każdym calu. Najważniejszy jest pomysł, który spełni oczekiwania właścicieli, pracowników oraz innych zaproszonych gości. Często styl spotkania narzuca już sam wybór miejsca, hotel, imprezy integracyjne – wszystko to przesądza o charakterze wydarzenia. Elegancka restauracja, zjawiskowy zamek, czy urokliwa polana nad jeziorem, mogą nadać imprezie kierunek i pomóc wybrać główną atrakcję. Decydując się na zorganizowanie jubileuszu w Dworze Korona Karkonoszy możesz wstępnie zaplanować wydarzenie, wykorzystując w tym celu kalkulator imprez

Szukasz sprawdzonego miejsca na niezapomniany event firmowy?

Możesz przestać. Właśnie znalazłeś!

Na początek należy zastanowić się, ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Liczba gości narzuci nam rodzaj przestrzeni do wyboru. Pamiętajmy, by wybierając miejsce na wyjazd integracyjny pamiętać również o bezpiecznym transporcie i wygodnym noclegu dla wszystkich zaproszonych gości. Kluczowy jest także wybór cateringu, ponieważ nic tak nie umila rozmów, jak pyszne jedzenie i orzeźwiające napoje. Skąd mieć pewność, że wybrany obiekt spełnia pokładane w nim oczekiwania? Nic nie jest lepszym dowodem niż dotychczasowi zadowoleni klienci, którzy dają temu wyraz wystawiając certyfikaty i referencje.  

Sercem jubileuszu z okazji 25-lecia firmy jest atrakcja towarzysząca spotkaniu. Może być nią koncert popularnego zespołu, występ kabaretu lub pokaz artystyczny. Całą galę powinien poprowadzić profesjonalny konferansjer lub popularny prezenter telewizyjny. Wszystkim zaproszonym artystom musimy zapewnić kompleksową opiekę techniczną, aby mogli w pełni zaprezentować swój potencjał. Pamiętajmy także, by spotkanie jubileuszowe odpowiednio zarchiwizować, wynajmując doświadczonego fotografa oraz kamerzystę. 

Jubileusz firmy pomysły

Organizację obchodów jubileuszowych najlepiej rozpocząć na początku roku poprzedzającego obchody 25-lecia firmy. Oczywiście wstępny harmonogram nie musi być szczegółowy, jest jednak istotny choćby po to, by oszacować potrzebny budżet oraz wstępnie zarezerwować czas gości specjalnych wydarzenia. Wydatki związane z organizacją obchodów rocznicowych wpłyną także znacząco na określenie strategii marketingowej na najbliższe miesiące. 25-lecie firmy to ważne wydarzenie, które będzie angażowało wszystkie nasze zasoby, dlatego warto wcześniej właściwie je rozlokować.

Oryginalne pomysły na jubileusz 25-lecia firmy 

Jednym z najciekawszych pomysłów na spotkanie jubileuszowe jest połączenie eventu z działaniami o charakterze filantropijnym, np. aukcją charytatywną na której wystawione zostaną pamiątki z 25-letniej historii firmy. Pomysł ten docenią zarówno wieloletni pracownicy, jak i nowe twarze w zespole, a także partnerzy biznesowi, którzy towarzyszyli firmie na różnych etapach jej rozwoju. Fundusze zebrane podczas takiej aukcji można przeznaczyć na wcześniej wybrany cel, który pozwoli pomóc ludziom z najbliższego otoczenia firmy. 

Nietuzinkowym pomysłem na uczczenie 25-lecia firmy jest zmiana jej identyfikacji wizualnej. Jeżeli przez tyle lat w świadomości klientów nasza marka funkcjonuje w oparciu o te same logo, czy kolorystykę, jubileusz jest doskonałą okazją, by odświeżyć go, by móc tchnąć w firmę nowe życie i przyciągnąć nowe pokolenie klientów. Oczywiście zmiana nie może być drastyczna, ale opierać się na obecnie funkcjonujących trendach. Często sprawdza się po prostu uproszczenie loga i okrojenie go z niepotrzebnych elementów lub zastosowanie bardziej nowoczesnego fontu w nazwie marki widocznej na logo. Z kolei firmy, które regularnie przeprowadzają rebranding i dopasowują identyfikację wizualną do zmieniających się trendów, mogą zastosować zabieg odwrotny – w nowej, jubileuszowej identyfikacji wrócić do korzeni sprzed 25 lat. 

Szybki kontakt Zamów ofertę