Taniec na imprezie, czyli wyśmienita zabawa i integracja w jednym

Imprezy firmoweIntegracjaTeam Building
Firmowy taniec z gwiazdami

Taniec na imprezie firmowej to niemal nieodłączny punkt wszystkich wyjazdów. Sprawdza się zarówno podczas kilkudniowych eventów integracyjnych, konferencji czy szkoleń, a także wszelkich jubileuszy czy spotkań rocznicowych. Dlatego firmowy taniec z gwiazdami to sposób, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę firmową.

Firmowy taniec z gwiazdami

Firmowy taniec z gwiazdami – zwycięzcy biorą wszystko to emocje, rywalizacja i doskonała zabawa. Wprowadza do firmowego spotkania tanecznego niespodziewany element, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom. Na czym polega taka zabawa? Oczywiście nie obędzie się bez kilku istotnych elementów. Po pierwsze, uczestnicy i gwiazdy. Ponieważ te drugie nie zawsze mamy pod ręką, możemy wyznaczyć kto w tańczącej parze będzie grał określoną sławną postać. Można tu wprowadzić dodatkowy element gry, polegający na zgadywaniu za kogo przebrani są poszczególni tancerze. Kolejnym elementem jest jury. Powinno oczywiście być bezstronne, natomiast wiedza o poszczególnych figurach czy stylach tanecznych jest także mile widziana. Punktacja nie musi zależeć od technicznej poprawności, a bardziej od kreatywności, pomysłowości i ekspresji artystycznej uczestników. Taki firmowy taniec z gwiazdami to bowiem świetny sposób na przełamanie lodów i integrację zespołu.

Jest także jeszcze trzeci element którego nie może zabraknąć, mianowicie muzyka. Najlepiej, by była jak najbardziej urozmaicona, od klasycznego flamenco po Macarenę, od walca do disco polo. Poszczególne pary mogą losować lub same decydować o wyborze utworów. Na koniec zwycięska para otrzymuje nagrodę i zaszczytny tytuł najlepszych tancerzy.

Taniec na imprezie firmowej – dlaczego warto

Wspomniany taniec z gwiazdami to tylko jedna z propozycji tanecznego spędzenia wspólnie czasu na wyjeździe firmowym. Ma ona wiele zalet, poczynając od wspomnianego budowania więzi w zespole (team building) po wspieranie indywidualnej ekspresji i kreatywności, a na rozładowaniu stresu kończąc. Możemy wzbogacić go jeszcze wybierając bardziej formalną opcję połączoną z kursem tanecznym.

Taki scenariusz znajdziemy w Dworze Korona Karkonoszy, gdzie narzędzie kalkulator imprez pozwoli nam szybko wybrać i obliczyć koszt takiej zabawy. Jak zaznacza współwłaścicielka Dworu, Joanna Hoc-Kopiej: „Kilkudniowy kurs tańca to doskonała forma spędzenia czasu na wyjeździe firmowym. Może być połączony z pokazem tańca wykonanym przez profesjonalistów – styl zależy od upodobań danej firmy. Gwarantuje to nie tylko doskonałą zabawę, ale także zdobycie nowych umiejętności i podniesienie pewności siebie uczestników” – kończy wypowiedź ekspertka.

Szukasz pomysłu na firmową imprezę?

Stworzymy scenariusz dopasowany do Twoich potrzeb!

Taniec na imprezie jako sposób na integrację

Szalone pląsy w rytm wesołej muzyki, śmiech, radosne rozmowy i wyjątkowo przyjemna aura – taniec na imprezie to przepis na wyśmienitą zabawę i niezapomniane wrażenia! Taniec działa jak lekarstwo. Wyzwala endorfiny, poprawia humor i samopoczucie i rozładowuje napięcia. Jest doskonałym sposobem na odstresowanie i oderwanie się od szarej codzienności. Jednak to nie wszystkie korzyści tańca. Otóż zabawy taneczne to doskonały sposób na… integrację!

Integracja grupy pracowników decyduje o sprawnym funkcjonowaniu każdej firmy. Spotkanie w luźnej, przyjemnej atmosferze to świetna okazja do lepszego poznania i wzmocnienia przyjacielskich więzi między poszczególnymi pracownikami. Wydarzenia integracyjne ułatwiają zbudowanie silnego zespołu pracowniczego. A jak dobrze wiemy, zgrany zespół może więcej. Nie tylko sprawnie wykonuje wszystkie zadania służbowe i realizuje cele rynkowe, ale także dynamicznie rozwiązuje problemy i potrafi stworzyć przyjazną, swobodną atmosferę w miejscu pracy. Atmosferę, która sprzyja produktywności, kreatywności i motywuje do działania. W zgranym zespole pracuje się lepiej. Pracownicy dobrze czują się w swoim towarzystwie, potrafią szybko zażegnać każdy konflikt i chętnie spędzają wspólnie czas poza murami firmy. Sposobów integracji jest wiele. Jednak bez wątpienia jednym z najpopularniejszych są imprezy taneczne. Jak urozmaicić takie spotkanie?

Taniec na imprezie w innej odsłonie

Taniec z gwiazdami to nie jedyny sposób na zabawę z elementami integracji. Sam taniec na imprezie może bowiem przybrać najróżniejsze formy. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia i kreatywność organizatorów. Warto puścić wodze fantazji i przygotować show, które przez długi czas będzie głównym tematem rozmów pracowników.

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie konkursu na najlepszą choreografię. Na czym polega taka zabawa? Uczestnicy imprezy dzielą się na kilka 5- czy 6-osobowych grup. Przedstawiciele poszczególnych drużyn losują piosenkę, do której mają ułożyć choreografię (innym pomysłem jest wybór stylu tanecznego). Gracze mają 15-30 minut na wymyślenie i naukę kroków. Układy przedstawiają jury, które ocenia występy. Wygrywa ta grupa, która uzyska najwięcej punktów. Konkurs na najlepszą choreografię to doskonały sposób na naukę skutecznej komunikacji. Do tego, żeby wygrać, nie trzeba specjalnych umiejętności tanecznych. Liczy się współpraca i kreatywność.

Do tanecznych zabaw integracyjnych można zaliczyć znany i lubiany taniec wokół krzeseł. Gra cieszy się szczególnie dużą popularnością na weselnych oczepinach, gdzie za każdym razem dostarcza mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. O co chodzi w rozgrywce? Na środku sali ustawia się krzesełka – o jedno mniej niż liczba uczestników biorących udział w zabawie. Imprezowicze tańczą wokół krzesełek w rytm muzyki, a kiedy muzyka przestaje grać, muszą jak najszybciej usiąść na jednym z nich. Osoba, której się to nie uda, odpada. W kolejnej rundzie usuwane jest jedno krzesełko itd. Zabawę wygrywa ten, któremu uda się zająć ostatnie miejsce.

Oczywiście taniec na imprezie integracyjnej nie musi przybierać formy konkurencji. Czasem wystarczy tylko kawałek parkietu i radosna, skoczna muzyka, do której pracownicy będą mogli tańczyć według własnych zasad. Luźna impreza z tańcem rozładuje napięcia, pozwoli odpocząć od codziennych obowiązków i sprawi, że pracownicy z nową energią i motywacją wrócą do pracy.

A co zamiast tanecznych zabaw integracyjnych?

Taniec na imprezie to znakomity sposób na integrację pracowników. Jednak nie jest to jedyna opcja. Istnieje wiele innych ciekawych zabaw ruchowych, które zacieśniają więzi, rozluźniają atmosferę, a tym samym tworzą dobre relacje między pracownikami i są podstawą do zbudowania silnego, wspierającego się zespołu pracowniczego. O czym mowa?

Przykładem ruchowej zabawy integracyjnej, którą można wykorzystać na firmowej imprezie, są zawody z rekwizytem. Ciekawą opcją jest wykorzystanie hula-hop – a najlepiej kilku w różnych rozmiarach. Uczestnicy zabawy dzielą się na kilkuosobowe drużyny, a następnie stają w okręgach i łapią się za ręce. Zadaniem każdej grupy jest jak najszybsze przełożenie wszystkich obręczy hula-hop przez „ludzki łańcuch”. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to jako pierwsza. Co jest potrzebne do tego, żeby odnieść zwycięstwo? Współpraca, zwinność i skuteczna komunikacja. Zabawa z hula-hop to doskonały sposób na rozluźnienie atmosfery i budowę przyjacielskich więzi.

Szybki kontakt Zamów ofertę