Zaproszenie na jubileusz firmy, czyli jak oczarować gości jeszcze przed eventem

Imprezy firmowePorady
Zaproszenie na jubileusz firmy - toasty

Jubileusz jest niezwykle ważnym wydarzeniem z życia firmy i powinno być dopracowane w każdym calu. Przygotowując dla swoich gości zaproszenie na jubileusz firmy, musisz pamiętać nie tylko o zawartych w nim informacjach, ale także o formie wizualnej i graficznej. Ponadto każde zaproszenie musi być w pełni spersonalizowane tzn. zawierać imię i nazwisko osoby, do której jest kierowane. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Zaproszenie na jubileusz powinno być sformułowane w taki sposób, aby nie generować potrzeby dalszego dopytywania np. o preferowany strój, miejsce lub godzinę przybycia. Istotny jest również moment wręczenia zaproszenia na jubileusz. Musimy dostarczyć je co najmniej na kilka tygodni, a nawet paru miesięcy przed wydarzeniem, aby umożliwić  zapraszanym gościom rezerwację terminu. 

Zaproszenie na jubileusz firmy – jak sprostać oczekiwaniom gości? 

Im bardziej oryginalne zaproszenie na jubileusz, tym bardziej przykuje uwagę gości. Nie możemy jednak przesadzić. Zaproszenie musi być godne wydarzenia, którego dotyczy. Szykujesz przyjęcie w stylu nawiązującym do historii, wykorzystaj motywy charakterystyczne dla danego okresu. Organizujesz przyjęcie tematyczne, stwórz zaproszenia jednoznacznie nawiązujące do motywu przewodniego. 

Zaproszenie na jubileusz firmy

Już samo zaproszenie na jubileusz, np. na 10 lecie firmy, stanowi wizytówkę całego wydarzenia. Może przekonać gości do uczestnictwa lub ostatecznie ich zrazić. Firmy, które cenią tradycję, mogą postawić na tradycyjne białe zaproszenia papierowe, wysłane w eleganckiej kopercie z pięknie wykaligrafowanymi informacjami. Ta forma sprawdzi się zawsze, bez względu na okoliczności i preferencje zapraszanych gości. Można użyć odpowiedniego fontu komputerowego lub skorzystać z usług profesjonalnego kaligrafa, który ręcznie przygotuje każde zaproszenie na jubileusz. Pamiętajmy, że zarówno przygotowanie, jak i wysyłka zaproszeń są czasochłonne, dlatego zarezerwujmy w harmonogramie planowania jubileuszu odpowiednią ilość czasu na to niezwykle odpowiedzialne zadanie. 

Zaproszenie na jubileusz firmy

Zaproszenie na jubileusz firmy rządzi się swoimi prawami. Jeżeli zapraszasz małżeństwo o tym samym nazwisku, to zawsze w pierwszej kolejności powinno zostać podane imię kobiety. Natomiast jeśli kobieta nosi podwójne nazwisko, najpierw należy wpisać imię i nazwisko kobiety, a następnie imię i nazwisko mężczyzny. Jeżeli kobieta i mężczyzna noszą inne nazwiska, to również najpierw wymieniona powinna zostać kobieta. 

Zaproszenie na jubileusz firmy – co napisać? 

O ile forma zaproszenia na jubileusz może być dowolna, mniej lub bardziej oryginalna, to jego zawartość powinna być prosta, jasna i czytelna. Zaproszenie na jubileusz powinno zawierać odpowiedzi na pytania: kto zaprasza, z jakiej okazji, kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie, jaki strój będzie obowiązywał, czy osoba zapraszana może przyjść z osobą towarzyszącą? 

Szukasz idealnego miejsca na organizację jubileuszu firmy?

Sprawimy, że Twoi goście długo nie wyjdą z podziwu!

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Przykładowe informacje w zaproszeniu na jubileusz mogą prezentować się następująco: 

Z okazji Jubileuszu firmy …, serdecznie zapraszamy Szanownego Pana … wraz z osobą towarzyszącą, na uroczystą kolację, który odbędzie się … (data) o godzinie … w restauracji … przy ul. … w … Podczas spotkania będą obowiązywać stroje wieczorowe. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia – nr tel. … 

albo 

Przedsiębiorstwo … ma zaszczyt zaprosić Szanowną Panią … na obchody Jubileuszu …-lecia istnienia firmy. Uroczystość odbędzie się … (data) o godz. … w restauracji … przy ul. … w … Prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności do dnia … pod nr tel. … 

Zaproszenie na jubileusz firmy – alternatywne formy 

Ostatnio, coraz popularniejszą formą zaproszeń na jubileusz firmy są króciutkie filmy  prezentowane na wyświetlaczach multimedialnych lub przesyłane bezpośrednio za pomocą komunikatorów i skrzynek e-mail. 

Co powinno zawierać zaproszenie

Firmy prześcigają się w oryginalności wysyłanych zaproszeń. Goście doceniają, gdy firma potrafi w formie zaproszenia na jubileusz nawiązać do specyfiki działalności firmy zapraszającej. Restauracje obchodzące swój jubileusz, mogą wysłać zapraszanym gościom pakiet swoich najlepszych specjałów. Producenci biżuterii mogą dodać do zaproszenia prosty łańcuszek i zawieszką zawierającą ukrytą informację. Dystrybutorzy wina mogą wysłać zaproszenie w formie listu w butelce. Producenci oświetlenia, mogą wykorzystać stare żarówki i w nich ukryć treść zaproszenia. 

Zaproszenie na jubileusz firmy - kieliszki

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie specyficznego języka lub żargonu, charakterystycznego dla danego regionu lub branży. Z tej formy mogą korzystać np. lokalne firmy oferujące lokalne specjały (śląskie, kaszubskie) lub przedsiębiorcy branży górniczej, informatycznej, czy bankowej. Firmy, które nie boja się oryginalnych rozwiązań, mogą wykorzystać zaszyfrowane informacje, których odczytanie będzie wymagać dodatkowego wysiłku, ale jednocześnie wywoła emocje pozostające z odbiorcami jeszcze przez długie miesiące. 

Eventy firmowe różnią się rangą. Zaproszenie na jubileusz jest przedsmakiem wydarzenia. Jeżeli zależy nam na zaproszeniu naprawdę wyjątkowych gości, którzy dostają setki różnego rodzaju zaproszeń, musimy wykazać się kreatywnością. Zwłaszcza, jeśli okazją do świętowania jest okrągła rocznica, np. 25-lecie firmy. Szczęście sprzyja śmiałym i znacznie bardziej sprawdza się oryginalność niż bylejakość. 

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Szybki kontakt Zamów ofertę