Organizacja imprez firmowych krok po kroku

Imprezy firmowePorady
Organizacja imprez firmowych

Firma, która chce osiągać spektakularne sukcesy na rynku, potrzebuje zgranego, dobrze funkcjonującego zespołu. Tylko jak zbudować silną grupę pracowniczą? Jednym z ciekawych rozwiązań jest regularna organizacja imprez firmowych. Jakie korzyści dają takie wydarzenia i jak je przygotować?

Jakie korzyści daje organizacja imprez firmowych?

Organizacja imprez firmowych… Po co tak właściwie organizować imprezy firmowe? Otóż korzyści jest wiele. Pierwszą z nich jest poprawa relacji między poszczególnymi pracownikami. W luźnej, przyjemnej, na poły prywatnej atmosferze dużo łatwiej nawiązuje się kontakty. Imprezy firmowe stwarzają doskonałe warunki do rozmowy, także na tematy inne niż praca. Jest to świetny sposób na integrację pracowników i poprawę ich wzajemnych stosunków. Nic tak nie wzmacnia porozumienia jak wzajemne poznanie.

Imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych to też świetna okazja do poprawy i budowy wizerunku firmy w oczach pracowników. Nie każdy pracownik i nie od razu będzie się z firmą identyfikował. Możemy sobie wyobrazić sytuację, kiedy część osób zatrudnionych w danej firmie traktuje ją wyłącznie jak bankomat. Tacy ludzie nie identyfikują się z wartościami firmy, a jej cele są dla nich zupełnie obce. Łatwo domyślić się, że w takiej sytuacji nie będą mieli serca do pracy i żadnych chęci do dbania o dobro firmy.

Impreza firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Takie nastawienie pracowników można zmienić pokazując im, że są dla firmy ważni, a ich praca ma znaczenie. Doskonałym narzędziem będzie właśnie organizacja imprez firmowych z elementami team buildingu. Można to robić w formie różnego rodzaju eventów, wyjazdów firmowych, szkoleń, czy warsztatów. Podwładni będą mieli okazję poznać się bliżej, ale także zobaczyć inne oblicze przełożonych. Być może na neutralnym gruncie łatwiej im będzie zrozumieć, czemu służą pewne działania i jakie są cele firmy. Spojrzeć na firmę jako całość – jako organizm, który zależy w dużej mierze od ich zaangażowania i że to zaangażowanie przekłada się również na komfort ich pracy i życia.

Dobre relacje i komunikacja w zespole sprawi, że łatwiej będzie wykonywać powierzone zadania. A zadowolony pracownik z pewnością będzie bardziej wydajny. Tak więc organizacja imprez firmowych po prostu się opłaca.

Blok CTA

Impreza firmowa?

W Karkonoszach będzie na pewno udana!

Employer branding

Obecnie widać na rynku dużą fluktuację kadr. Pracownicy często zmieniają miejsce zatrudnienia nawet z błahych powodów. Dobrym pomysłem, by ich zatrzymać i pozyskać nowych, jest stosowanie metod employer brandingu. Pojęcie to mówi nam, jak dana firma jest postrzegana jako pracodawca. Czyli chodzi o opinie o niej wśród już zatrudnionych osób i potencjalnych kandydatów. Wizerunek dobrego pracodawcy oczywiście pomaga w utrzymaniu zatrudnienia, a to z kolei oszczędność czasu i kosztów, potrzebnych na werbunek i szkolenie nowych pracowników. Wizerunek pracodawcy, u którego ludzie chcą pracować, który zapewnia dobrą atmosferę i daje szanse na rozwój, z pewnością przyciągnie też kolejnych kandydatów, zainteresowanych pracą właśnie u nas.

Sosnówka na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy

Opinia o pracodawcy często też jest prezentowana i komentowana na różnych forach, czasem o bardzo dużym zasięgu, ale też w ramach lokalnych społeczności, gdzie najczęściej szukamy pracowników. Dlatego tak ważne jest, żeby pracownik czuł się doceniony czy nawet wręcz dopieszczony, choćby tylko tym, że firma zorganizuje mu wyjazd w ciekawe miejsce, i przy okazji szkolenia zaoferuje jeszcze jakieś atrakcyjne zajęcia.

Organizacja imprez firmowych

Imprezy firmowe to znakomita okazja do tego, żeby chociaż na krótką chwilę oderwać się od codziennych obowiązków służbowych. Jest to świetny sposób na odprężenie i odstresowanie. Pracownicy po imprezie firmowej będą naładowani nową energią do działania. Może mieć to bardzo korzystny wpływ na ich wyniki w pracy oraz ogólny sukces firmy na rynku.

Imprezy integracyjne organizacja

O czym warto pamiętać, organizując imprezę firmową?

Organizację imprezy firmowej należy zacząć od określenia celu, jaki chcemy dzięki niej osiągnąć. Pozwoli to maksymalne dopasować charakter wydarzenia do oczekiwanych rezultatów.

Jako forma integracji pracowników doskonale sprawdzi się wystawne przyjęcie, wspólna wycieczka czy ognisko. W ramach odstresowania i oderwania się od obowiązków służbowych można wybrać się na ciekawe warsztaty lub inspirujący pokaz.

ognisko integracyjne dla pracowników
Ognisko integracyjne

Impreza firmowa to wydarzenie dla pracowników. Członkowie grupy powinni czuć się komfortowo i swobodnie podczas zabawy. Charakter oraz szczegóły eventu warto skonsultować z zespołem. Dzięki temu będzie on idealnie dopasowany do ich oczekiwań. Pracodawca, organizując imprezę w guście pracowników, pokazuje im, że ich zdanie jest ważne. Udowadnia, że się o nich troszczy i dba o ich potrzeby.

Planując imprezę firmową, należy również pamiętać o założonym budżecie. Warto poszukać atrakcyjnych rozwiązań, które pozwolą w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępne środki na organizację imprez firmowych.

Hotel na imprezy firmowe

Dwór Korona Karkonoszy udostępnia intuicyjny kreator imprez, który pozwala na zaplanowanie niepowtarzalnego eventu na własnych zasadach.

 

Organizacja imprez firmowych – idealne miejsce

Organizacja imprezy firmowej w miejscu pracy nie jest najlepszym pomysłem. Przestrzeń firmowa może przypominać pracownikom o obowiązkach służbowych i innych sprawach związanych z funkcjonowaniem zakładu. W konsekwencji członkowie firmowej załogi mogą nie czuć się w pełni swobodnie i komfortowo. Siedziba firmy nie stwarza odpowiednich warunków do nawiązywania luźnych, przyjaznych kontaktów. Nie jest dobrym miejscem na integrację pracowników.

Organizacja imprez firmowych – gdzie?

A zatem gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową? Wszystko zależy od jej charakteru. Idealnym miejscem na przyjęcie integracyjne będzie kameralna restauracja lub elegancka sala balowa (często też pełniąca rolę sali weselnej w górach). Na takiej imprezie nie może zabraknąć pysznego cateringu składającego się z ciepłych dań, zimnych przekąsek, słodkich deserów i orzeźwiających drinków. Warto pomyśleć również o muzyce – na żywo lub z odtwarzacza. Spokojna muzyka w tle nieco rozluźni atmosferę i stworzy znakomite tło do nawiązywania relacji przyjacielskich między pracownikami. Szybka, skoczna muzyka to zaś świetne rozwiązanie na imprezę taneczną. Uczestnicy zabawy chętnie poszaleją na parkiecie we wspólnym gronie.

Wyjątkowy event zorganizowany przez Dwór Korona Karkonoszy to doskonała okazja do tego, żeby skosztować najlepszych wyrobów browarniczych (w tym wyśmienitego piwa rzemieślniczego AIPA DKK) w gronie współpracowników.

W ramach odpoczynku od codziennych obowiązków firmowych pracodawca może zabrać swoich podwładnych na wycieczkę kulinarną, na której uczestnicy poznają dolnośląskich twórców serów, miodów, win czy nalewek, a także spróbują ich wyśmienitych specjałów. Dobrym pomysłem jest również organizacja biesiady piwnej ze smacznymi przekąskami.

Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych Wrocław

Organizacja imprez firmowych Wrocław – Dolny Śląsk to istne zagłębie, jeśli chodzi o atrakcyjne turystycznie miejsca. Ciekawe historycznie miejscowości, ale też atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe kumulują się tutaj w wyjątkowym wręcz stopniu i przyciągają turystów z całego świata. To również świetne miejsce do organizacji imprez firmowych, eventów, konferencji czy spotkań biznesowych. Jest to też region, gdzie spotykają się wpływy sąsiadujących ze sobą trzech narodów i ich kultur. Z tego powodu w tym regionie odbywa się dużo imprez o zasięgu międzynarodowym, jak kongresy, sympozja czy spotkania głów państw. Ulubionym miejscem spotkań i wypadów są Karkonosze, które oferują lokalną kuchnię i regionalne piwa, a także mnóstwo innych atrakcji, poza kulinariami.

Imprezy firmowe Wrocław

Imprezy firmowe Wrocław – to jednak wcale nie musi być stolica regionu! W odległości około godziny jazdy od Wrocławia, w Karkonoszach, mamy już bardzo duży wybór odpowiednich obiektów, jeśli chodzi o noclegi i catering. W przypadku organizacji imprez firmowych należy pamiętać też o zapleczu do przeprowadzenia szkolenia, uroczystej kolacji czy ogniska firmowego. Ważnym atutem będzie też doświadczony w organizacji takich eventów personel.

Idealnie będzie, jeśli organizator na miejscu zapewni również ciekawe atrakcje, jak na przykład warsztaty kulinarne czy spływ pontonem, albo gry terenowe lub zabawy, które pozwolą wykazać się uczestnikom i dobrze poczuć w swoim towarzystwie. Trasy narciarskie i szlaki trekkingowe oraz liczne ścieżki spacerowe to dodatkowe atuty górskiego pasma na pograniczu Polski i Czech.

Team building – maszyna Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych z elementami team buildingu

Czasem w firmie dochodzi do konfliktów między pracownikami. Członkowie zespołu nie potrafią się dogadać, przez co ich praca nie jest tak efektywna, jak mogłaby być. Imprezy firmowe z elementami team buildingu mogą być bardzo pomocne w takich sytuacjach. Team building to szereg procesów, które pomagają zbudować silny, dobrze funkcjonujący zespół. Są to zadania oparte na współpracy. Podczas ćwiczeń pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony, a także uczą się sprawnej komunikacji i wykorzystywania potencjału każdego członka grupy. Zabawy teambuildingowe to nieocenione narzędzie budowy zgranego zespołu.

Gra detektywistyczna scenariusz którym zaskoczysz pracowników!
Gra detektywistyczna – integracja firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Idealnym pomysłem na zbudowanie silnego zespołu są różne gry opierające się na zasadach współzawodnictwa (np. firmowe igrzyska z ciekawymi konkurencjami), a także zabawy scenariuszowe, których celem jest rozwikłanie skomplikowanej zagadki (np. kryminalnej). Zarówno w jednej, jak i w drugiej formie, chodzi o współpracę. Uczestnicy zabawy muszą umieć się sprawnie porozumieć, żeby dokończyć zadanie. Gry i zabawy na zasadach współzawodnictwa to najlepszy sposób na budowę zgranego, sprawnie funkcjonującego zespołu, który będzie osiągał znakomite wyniki w pracy zawodowej.

Blok CTA

Niepowtarzalny event firmowy na własnych zasadach?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Czy organizacja imprez firmowych na sens? Jak najbardziej! Eventy firmowe to najlepszy sposób na poprawę atmosfery w pracy i stworzenie silnego, zmotywowanego zespołu. Każdy pracodawca powinien o tym pamiętać.

imprezy integracyjne
Imprezy firmowe

Organizacja dużych imprez firmowych

Organizacja dużych imprez firmowych wymaga starannego przygotowania. Od spontanicznych spotkań ze znajomymi różnią się one nie tylko skalą, ale przede wszystkim oczekiwaniami zaproszonych gości. Duże imprezy firmowe powinny być przemyślane i tak zaplanowane, żeby maksymalnie zrealizować założony cel. Dla przykładu, jeśli celem spotkania będzie uczczenie jubileuszu firmy, to nie może zabraknąć okolicznościowych gadżetów, odpowiedniej oprawy, przemowy czy choćby tortu. W tym przypadku również dobór gości będzie miał ogromne znaczenie – warto pamiętać o ludziach zasłużonych dla naszej firmy.

Jubileusz firmy

Jeśli natomiast celem będzie na przykład wdrożenie nowych standardów i przeszkolenie pracowników do zmienionych procedur, musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią salę szkoleniową z multimedialnym wyposażeniem. Rozkład dnia trzeba wówczas zaplanować przede wszystkim pod kątem celu szkoleniowego, a atrakcje i rozrywki zapewnić po zakończeniu części szkoleniowej. Organizacja dużych imprez firmowych – trzeba wziąć pod uwagę naprawdę dużo elementów.

Imprezy towarzyszące – atrakcje

Duże eventy, konferencje, zjazdy czy imprezy firmowe nie mogą się obyć bez dodatkowych atrakcji lub innych, mniejszych, wydarzeń towarzyszących. Trzeba zadbać o to, żeby wydarzenia te były naprawdę ciekawe, i żeby towarzyszyła im odpowiednia oprawa, która zapadnie uczestnikom w pamięć. Dla przykładu, można w ramach imprezy towarzyszącej zorganizować koncert znanego trio czy muzyki bardziej popularnej, w zależności od rangi i modelu spotkania. Także wspólne zwiedzanie okolicznych atrakcji czy udział we wspólnej degustacji wyrobów rzemieślniczych z pewnością pozwoli uczestnikom poznać się bliżej i już w nieformalnej atmosferze wymienić się doświadczeniami czy wręcz zainicjować nowe, wspólne przedsięwzięcie. Dlatego warto dać uczestnikom imprez firmowych czy konferencji możliwość spędzenia czasu poza głównymi wydarzeniami w przyjemnej atmosferze i miłym otoczeniu.

Jak widać, organizacja dużych imprez firmowych wymaga równie dużego doświadczenia, wiedzy i jeszcze rozeznania, jak działają media oraz rozległych kontaktów. Dlatego duże przedsięwzięcia powinny realizować doświadczone agencje eventowe albo menedżerowie dysponujący odpowiednim zapleczem. Bo ciekawe i angażujące atrakcje wcale nie są takie łatwe do wymyślenia i przygotowania, jak mogłoby się z początku wydawać.  

Organizacja imprez firmowych konferencji

Organizacja dużych imprez firmowych, tak jak organizacja konferencji wymaga już profesjonalnego podejścia. Na ogół takie imprezy wiążą się już z dużym prestiżem, a ich organizacja wymaga rozmachu i doświadczenia. W tym wypadku na organizatora najlepiej wybrać firmę z dużym doświadczeniem  i rozległymi kontaktami w świecie mediów, a także w miarę możliwości z własnym zapleczem eventowym.

Organizacja imprez firmowych konferencji – przy tak dużej imprezie należy zacząć od przygotowania projektu wydarzenia i ustalenia kosztów. Oczywiście nie powinno tu być mowy o improwizacji. Kosztów konferencji, kongresu czy innej dużej imprezy firmowej nie można niedoszacowań. Dla przykładu wyobraźmy sobie, że na międzynarodową  konferencję zaprosiliśmy 500 osób, zadbaliśmy o miejsce do obrad, noclegi dla gości, a w dniu wydarzenia okazuje się, że zabrakło pieniędzy na napoje albo wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego lub posprzątanie terenu. Co zapamiętają goście? Przykład jest oczywiście wymyślony po to, żeby pokazać, jak ważne są detale i szczegółowo dopracowany plan finansowy eventu.

Organizacja konferencji – jak to zrobić?

Poza określeniem budżetu inne istotne elementy do zaplanowania i realizacji to:

Wybór miejsca – dokładna lokalizacja, sprawdzenie zaplecza logistycznego, wielkość sali konferencyjnej, możliwości zakwaterowania uczestników, zapewnienie cateringu dla gości, wybór menu, rodzaj napojów, miejsc parkingowych, atrakcji w okolicy to podstawowe elementy, które trzeba uwzględnić przy planowaniu imprez firmowych konferencji.

Sala na bankiety, bale, konferencje, wesela Dolny Śląsk Dwór Korona Karkonoszy

Plan – określenie dokładnego przebiegu spotkania, porządku obrad, listy poruszanych zagadnień, kolejności wystąpień, formuły prowadzenia dyskusji, prowadzącego, ewentualnie abstraktów poszczególnych wypowiedzi ułatwi percepcję prezentowanych treści.

Informacja

Trzeba ustalić sposoby dotarcia z informacją do potencjalnie zainteresowanych osób, sposobu przyjmowania zgłoszeń, ich rejestracji i potwierdzania. Obecnie najbardziej popularną formą przekazu informacji o różnego rodzaju wydarzeniach jest oczywiście Internet. Jeśli jednak zależy nam na dotarciu do bardziej konkretnej grupy adresatów, warto również pamiętać o indywidualnych zaproszeniach, z podkreśleniem znaczenia dorobku takich osób dla naszej imprezy. Zwłaszcza zaproszenie na jubileusz firmy wymaga odpowiednich starań, dostosowanych do rangi wydarzenia. Odpowiednia promocja dużego wydarzenia to klucz do sukcesu. Im większy ma zasięg i znaczenie prestiżowe, tym bardziej trzeba dane wydarzenie nagłośnić. Jeśli będzie wiązał się z tym prestiż albo promocja miejsca, tym bardziej warto postarać się o współpracę z innymi podmiotami, na przykład z samorządem lokalnym.

Obsługa – zapewnienie profesjonalnej obsługi dla uczestników naszego eventu to sprawa kluczowa. Bardzo ważne jest, aby podczas dużej imprezy było odpowiednie zaplecze techniczne i ludzie, którzy potrafią je obsługiwać. Należy również przewidzieć możliwość awarii, na przykład wypalenia lampy w projektorze, czy zawieszanie się sprzętu informatycznego. W takiej sytuacji warto mieć profesjonalistę pod ręką i gotowe rozwiązania awaryjne. Techniczna obsługa eventów często jest dość skomplikowana, zwłaszcza w przypadku sporych imprez. Również czytelność i odpowiednie przygotowanie oznaczeń, identyfikatorów czy agendy wydarzenia ułatwi uczestnikom poruszanie się i zapewni komfort uczestnictwa.

spotkanie firmowe organizacja
Impreza firmowa – przygotowania

Materiały konferencyjne – przygotowanie materiałów typu ulotki, materiały pokonferencyjne, filmy, zdjęcia, różnego rodzaju gadżety i pamiątki to konieczny element przygotowania konferencji.  

Organizator imprez firmowych, konferencji, sympozjów czy rożnego rodzaju zjazdów (branżowych, specjalistów, klasowych itp.) powinien również uwzględnić fakt, że część uczestników przyjedzie z osobami towarzyszącymi. Również dla takich osób warto przewidzieć atrakcje i zapewnić możliwość ciekawego spędzenia czasu poza oficjalnym nurtem imprezy. Dobrze byłoby mieć ulotki z atrakcjami w okolicy lub samemu zapewnić alternatywę dla takich osób.

Imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych z pewnością przynosi firmie korzyści. Warto przy ich organizacji i planowaniu wykorzystać obiekty z profesjonalnym i atrakcyjnym wizualnie zapleczem oraz doświadczonym personelem. Organizację dużych imprez firmowych konferencji można powierzyć renomowanym agencjom eventowym, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędu. Takie rozwiązanie pozwoli nam ustalać wszystkie szczegóły tylko z jednym wykonawcą, a nie z dziesiątkami podwykonawców.

Najczęściej zadawane pytania

Miejsca na imprezy firmowe?

Na imprezę firmową najlepiej wybrać jakiś ośrodek z dala od miejskiego zgiełku. Oderwanie od codzienności ułatwi pracownikom skupienie się na celu imprezy firmowej. Może nim być wspólne świętowanie sukcesu, team building czy integracja w zespole. A może wszystko jednocześnie? Ośrodki eventowe w górach, na przykład w Karkonoszach, oferują doskonałe warunki na firmowe imprezy integracyjne. Choćby centrum eventowo-szkoleniowe Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza - butikowy obiekt, kilka sal konferencyjnych do wyboru, doskonała kuchnia i wspaniały ogród na aktywności na świeżym powietrzu.

Organizacja imprez plenerowych?

Imprezy plenerowe to doskonały pomysł na firmowy event. Niektóre firmy eventowe mają nawet własne obiekty, także z ogrodem. Można wtedy urządzić ognisko integracyjne, zorganizować firmową olimpiadę i posmakować przysmaków z grilla.

Atrakcje na imprezy firmowe?

Wyjazd firmowy powinien być na tyle ciekawy i atrakcyjny, by zachęcić pracowników do udziału w kolejnych eventach. A więc liczy się nie tylko lokalizacja, dobra infrastruktura szkoleniowa i eventowa, pokoje dla załogi, ale też dodatkowe aktywności, jakie możemy zaproponować naszej załodze, kontrahentom czy klientom. Ważne, by było w czym wybierać. Centrum eventowo-szkoleniowe Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza oferuje aż 113 różnych scenariuszy gier i zabaw integracyjnych na imprezy firmowe. Warto zainteresować się tą oferta, jeśli chcemy zorganizować niezapomniany event.

Szybki kontakt Zamów ofertę