Organizacja imprez firmowych krok po kroku

Porady
Organizacja imprez firmowych

Firma, która chce osiągać spektakularne sukcesy na rynku, potrzebuje zgranego, dobrze funkcjonującego zespołu. Tylko jak zbudować silną grupę pracowniczą? Jednym z ciekawych rozwiązań jest regularna organizacja imprez firmowych. Jakie korzyści dają takie wydarzenia i jak je przygotować?

Jakie korzyści daje organizacja imprez firmowych?

Po co tak właściwie organizować imprezy firmowe? Otóż korzyści jest wiele. Pierwszą z nich jest poprawa relacji między poszczególnymi pracownikami. W luźnej, przyjemnej atmosferze dużo łatwiej nawiązuje się kontakty. Imprezy firmowe stwarzają doskonałe warunki do rozmowy – na tematy inne niż praca. Jest to świetny sposób na integrację pracowników i poprawę ich wzajemnych stosunków.

Organizacja imprez firmowych

Imprezy firmowe to znakomita okazja do tego, żeby chociaż na krótką chwilę oderwać się od codziennych obowiązków służbowych. Jest to świetny sposób na odprężenie i odstresowanie. Pracownicy po imprezie firmowej będą naładowani nową energią do działania. Może mieć to bardzo korzystny wpływ na ich wyniki w pracy oraz ogólny sukces firmy na rynku.

Imprezy integracyjne organizacja

O czym warto pamiętać, organizując imprezę firmową?

Organizację imprezy firmowej należy zacząć od określenia celu, jaki chcemy przez nią osiągnąć. Pozwoli to maksymalne dopasować charakter wydarzenia do oczekiwanych rezultatów.

Jako forma integracji pracowników doskonale sprawdzi się wystawne przyjęcie, wspólna wycieczka czy ognisko. W ramach odstresowania i oderwania się od obowiązków służbowych można wybrać się na ciekawe warsztaty lub inspirujący pokaz.

Impreza firmowa to wydarzenie dla pracowników. Członkowie grupy powinni czuć się komfortowo i swobodnie podczas zabawy. Charakter oraz szczegóły eventu warto skonsultować z zespołem. Dzięki temu będzie on idealnie dopasowany do ich oczekiwań. Pracodawca, organizując imprezę w guście pracowników, pokazuje im, że ich zdanie jest ważne. Udowadnia, że się o nich troszczy i dba o ich potrzeby. Dwór Korona Karkonoszy udostępnia intuicyjny kreator imprez, który pozwala na zaplanowanie niepowtarzalnego eventu na własnych zasadach.

Niepowtarzalny event firmowy na własnych zasadach?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Planując imprezę firmową, należy również pamiętać o założonym budżecie. Warto poszukać atrakcyjnych rozwiązań, które pozwolą w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępne środki.

Organizacja imprez firmowych – idealne miejsce

Organizacja imprezy w miejscu pracy nie jest najlepszym pomysłem. Przestrzeń firmowa może przypominać pracownikom w obowiązkach służbowych i innych sprawach związanych z funkcjonowaniem zakładu. W konsekwencji członkowie firmowej załogi mogą nie czuć się w pełni swobodnie i komfortowo. Siedziba firmy nie stwarza odpowiednich warunków do nawiązywania luźnych, przyjaznych kontaktów. Nie jest dobrym miejscem na integrację pracowników.

Organizacja imprez firmowych

A zatem gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową? Wszystko zależy od jej charakteru. Idealnym miejscem na przyjęcie integracyjne będzie kameralna restauracja lub elegancka sala balowa. Na takiej imprezie nie może zabraknąć pysznego cateringu składającego się z ciepłych dań, zimnych przekąsek, słodkich deserów i orzeźwiających drinków. Warto pomyśleć również o muzyce – na żywo lub z odtwarzacza. Spokojna muzyka w tle nieco rozluźni atmosferę i stworzy znakomite tło do nawiązywania relacji przyjacielskich między pracownikami. Szybka, skoczna muzyka to zaś świetne rozwiązanie na imprezę taneczną. Uczestnicy zabawy chętnie poszaleją na parkiecie we wspólnym gronie.

jak organizować imprezy integracyjne

W ramach odpoczynku od codziennych obowiązków firmowych pracodawca może zabrać swoich podwładnych na wycieczkę kulinarną, na której uczestnicy poznają dolnośląskich twórców serów, miodów, win czy nalewek, a także spróbują ich wyśmienitych specjałów. Dobrym pomysłem jest również organizacja biesiady piwnej ze smacznymi przekąskami. Wyjątkowy event zorganizowany przez Dwór Korona Karkonoszy to doskonała okazja do tego, żeby skosztować najlepszych wyrobów browarniczych (w tym wyśmienitego piwa rzemieślniczego AIPA DKK) w gronie współpracowników.

Organizacja imprez firmowych z elementami team buildingu

Czasem w firmie dochodzi do konfliktów między pracownikami. Członkowie zespołu nie potrafią się dogadać, przez co ich praca nie jest tak efektywna, jak mogłaby być. Imprezy firmowe z elementami team buildingu mogą być bardzo pomocne, w takich sytuacjach. Team building to szereg procesów, które pomagają zbudować silny, dobrze funkcjonujący zespół. Są to zadania oparte na współpracy. Podczas ćwiczeń pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony, a także uczą się sprawnej komunikacji i wykorzystywania potencjału każdego członka grupy.

Idealnym pomysłem na zbudowanie silnego zespołu są różne gry opierające się na zasadach współzawodnictwa (np. firmowe igrzyska z ciekawymi konkurencjami), a także zabawy scenariuszowe, których celem jest rozwikłanie skomplikowanej zagadki (np. kryminalnej). Zarówno w jednej, jak i w drugiej formie, chodzi o współpracę. Uczestnicy zabawy muszą umieć się sprawnie porozumieć, żeby dokończyć zadanie. Gry i zabawy na zasadach współzawodnictwa to najlepszy sposób na budowę zgranego, sprawnie funkcjonującego zespołu, który będzie osiągał znakomite wyniki w pracy zawodowej.

Czy organizacja imprez firmowych na sens? Jak najbardziej! Eventy firmowe to najlepszy sposób na poprawę atmosfery w pracy i stworzenie silnego, zmotywowanego zespołu. Każdy pracodawca powinien o tym pamiętać.

Szybki kontakt Zamów ofertę