Udane wesele bez alkoholu – czy to możliwe?

PoradyTradycjaTrendy
Udane wesele bez alkoholu - czy to możliwe?

Jeszcze dwie dekady temu wesele kojarzyło się z odpowiednio dużą ilością alkoholu. Bez przysłowiowej “butelki na głowę” nikt nie odważył się organizować przyjęć weselnych. Dziś powoli się od tego odchodzi i coraz częściej Młode Pary decydują się na zamiany. Wino zamiast wódki, lub uroczystości bez grama alkoholu? Czy takie wesele jest możliwe do zorganizowania? Czy wypada organizować wesele bez alkoholu? 

Wesele bez alkoholu – nowa moda wśród Par Młodych 

Według sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej w 2019 roku, co trzeci Polak nie pije alkoholu. Aż 56 % z nas pije alkohol bardzo rzadko. Ponadto jeśli już jest okazja do napicia się i po niego sięgamy, jest nim piwo lub wysokogatunkowe trunki. Zwykle jest to wino na wesele lub whisky. 

Trend ten nieustannie wzrasta od 2007 roku. Widać to także w modzie na organizowanie wesel bez alkoholu. Państwo Młodzi coraz śmielej informują gości weselnych o tym, że w trakcie uroczystości bawić się będą bez alkoholu. Coraz więcej Nowożeńców chętniej oferuje weselnikom wino, whisky, a nawet piwo. Wciąż przybywa również zaproszonych, których fakt ten nie burzy, a nawet nie dziwi. Wesele bez wódki? Czy jest to wyzwanie, czy może już norma? 

Dla kogo wesele bez alkoholu? 

Zdrowy styl życia, zmiana światopoglądów i świadoma rezygnacja z tradycji, jaką jest ilość wódki na weselach, sprawiają, że polskie uroczystości weselne nie wyglądają już tak, jak dekadę temu. Jednak moda na brak alkoholu to nie jedyny argument, dla którego Młodzi rezygnują z napoi wyskokowych w czasie przyjęcia.  

Może być wiele powodów, dla których Narzeczeni decydują się na organizację wesela bez alkoholu. Jednym z nich jest obawa przed tym, jak poradzić sobie z gośćmi, którzy wypili za dużo. Innym powodem rezygnacji np. z samej wódki są upodobania zarówno Państwa Młodych, jak i zaproszonych gości. 

 

Młodzi znają swoich bliskich na tyle, że posiadają wiedzę o ich preferencje co do alkoholu. Jeżeli spodziewają się oni, że zaproszeni weselnicy zamiast wódki będą chętniej wybierali wino lub kolorowe drinki, dlaczego im tego nie umożliwić? Nie ma też nic złego w tym, by w letni, gorący dzień zaproponować zgromadzonym orzeźwiające piwo. 

Zrezygnować całkowicie z alkoholu? Dlaczego nie! 

Jeżeli Para Młoda zdecyduje się zupełnie zrezygnować z alkoholu, powinna o tym poinformować gości jeszcze podczas wręczania zaproszeń. Decyzja taka może na początku wielu dziwić. Alkohol jest mocno wpisany w polskie tradycje weselne. Dlatego przyszli Państwo Młodzi muszą się przygotować na zdziwienie ze strony zaproszonych, a może także niezręczne pytania. W końcu polskie tradycje weselne wiążą się także ze spożywaniem wysokoprocentowych trunków.  

Warto jednak pamiętać, że dzień wesela jest jednym z ważniejszych dni dla Pary Młodej. To dla nich organizowana jest cała uroczystość. Oni mają się czuć na niej dobrze. Jeśli więc Młodzi chcą zorganizować wesele bez alkoholu, nic nie stoi na przeszkodzie! 

Jak zorganizować wesele bez alkoholu i zapewnić gościom świetną zabawę?

Zostaw to nam – wszystkim się zajmiemy!

Czym zastąpić alkohol? 

Nie da się ukryć, że alkohol na weselu pomaga gościom rozluźnić się, a co za tym idzie, dobrze się bawić. Nowożeńcy, którzy zastanawiają się nad organizacją wesela bez alkoholu obawiają się, że bez procentowych trunków parkiet będzie świecił pustkami. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego zespołu muzycznego. Najlepiej takiego, który współpracuje z wodzirejem. Możemy już znaleźć wodzireja, który specjalizuje się w weselach bezalkoholowych.  

Dlaczego jest to aż tak ważne? W końcu to dobra muzyka porywa wszystkich gości do tańca. Gdy cała impreza zostanie dobrze poprowadzona, na parkiecie nie zabraknie par, a zabawa potrwa do rana. Zamiast alkoholu warto także zorganizować gościom inne atrakcje. Może to być pokaz sztucznych ogni, tańca, czy nawet pokaz barmański. Barman w wersji bezalkoholowej może przygotowywać dla gości kolorowe koktajle owocowe. Innym ciekawym pomysłem jest czekoladowa fontanna z owocami lub miejsce, gdzie goście będą mogli poczęstować się lemoniadą. Para Młoda może też wynająć fotobudkę. Warto obok niej zostawić album, do którego goście weselni będą mogli wklejać zdjęcia i wpisywać życzenia dla Państwa Młodych. By to dobrze zorganizować, można poprosić obsługę fotobudki, by drukowała więcej niż jeden egzemplarz zdjęć. W ten sposób zarówno goście jak i Para Młoda będą mieli pamiątkę z wesela. 

 

Organizując odpowiednio gościom weselnym czas i gwarantując im ciekawe atrakcje, Para Młoda sprawi, że nikt nie będzie zwracał uwagi na to, czy wysokoprocentowe trunki znalazły się na stołach weselnych. W połączeniu z dobrą muzyką i niebanalnym poprowadzeniem całej uroczystości, wesele bez alkoholu skazane jest na sukces. 

Jak wznieść toast na weselu bez alkoholu? 

Jak zachować się na weselu bez alkoholu? Czy nie będzie alkoholu wcale? Nawet podczas pierwszego toastu? To wszystko zależy od Pary Młodej. Zaproszeni powinni pamiętać, że wesele jest organizowane dla Nowożeńców. Dlatego wypada respektować decyzje Młodych i się im podporządkować. Wesela bez napoi wyskokowych zdarzają się coraz częściej. Niektórzy rezygnują jedynie z wódki. Zamiast niej proponując gościom wino lub piwo. Inni decydują się na organizację uroczystości bez grama alkoholu.  

Są również tacy, którzy podają go tylko w czasie toastu. Wówczas szampan na wesele to jedyny alkohol, który jest obecny na przyjęciu. Jeśli jednak Państwo Młodzi zrezygnują z alkoholu całkowicie, goście powinni uszanować taką decyzję. Nie wypada się wyłamywać. W końcu wszyscy wytrzymają parę godzin uroczystości weselnej bez grama alkoholu. Niestosowne jest chodzenie do baru nawet po to, by kupić piwo.  

Wesele bez alkoholu – czy to naprawdę możliwe? 

To, czy wesele bez alkoholu ma prawo się udać, w dużej mierze zależy od Państwa Młodych. To oni znają swoich zaproszonych gości na tyle dobrze, że wiedzą ilu z nich będzie się dobrze bawić bez alkoholu. To oni także decydują, czy rezygnują jedynie z wódki, czy może całkowicie z wszelkich napoi wyskokowych. Organizując wesele bez alkoholu warto skupić większą uwagę na dodatkowych atrakcjach i zabawach weselnych. Nie mogą one zdominować całkowicie uroczystości, ale powinny się pojawić. Dzięki nim zaproszeni miło spędzą czas i nie będą odczuwać braku kieliszków na stołach.  

Szybki kontakt Zamów ofertę