Ślub w ogrodzie – magia ślubów w plenerze

PoradyWesele jesieńWesele latoWesele wiosna
wesele w ogrodzie

Ślub w ogrodzie, pod gołym niebem ma w sobie coś wyjątkowego. Śluby plenerowe są niezwykle popularne na Zachodzie, ale i w naszym kraju zdobywają coraz więcej zwolenników. Jeśli zastanawiacie się, czy ślub plenerowy jest dla Was lub ciekawi Was ich popularność, przeczytajcie koniecznie ten wpis!

Ślub w ogrodzie i jego magia

Co sprawia, że ślub w ogrodzie jest tak atrakcyjny? Najważniejszą kwestią jest oczywiście romantyczna aura, która go otacza. Książki, filmy i sztuka pełne są obrazów pary kochanków, przysięgających sobie miłość na łonie natury. Ale to nie wszystko! Ceremonia zaślubin w ogrodzie ma też w sobie coś niezwykle fantastycznego i bajkowego. Przywodzi na myśl opowieści o wróżkach i księżniczkach, które pamiętamy z dzieciństwa. To właśnie romantyzm, nostalgia i magia są tym, co przyciąga Młode Pary jak magnes. Ponadto cała sceneria dodaje wyjątkowego uroku ceremonii ślubnej. Śluby w plenerze w naszym kraju z roku na rok zyskują na popularności. I nic dziwnego – z pewnością wyróżniają się spośród innych zaślubin. A głównie tego szukają Pary Młode, które chcą przeżyć ten jedyny dzień w swoim życiu w sposób wyjątkowy. Z pewnością ceremonia w plenerze zostanie zapamiętana przez gości. 

wesele i ślub w ogrodzie
Ślub w ogrodzie, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zalety ślubu w ogrodzie

Istnieją też oczywiście względy praktyczne, które sprawiają, że ślub cywilny w plenerze jest bardzo atrakcyjną opcją. Jak wskazuje ekspertka weselna Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, aura i pora roku są pewnym ograniczeniem przy planowaniu ślubu w ogrodzie. Jednak nie tak dużym, jak mogłoby się na pozór wydawać. Nie ma nic piękniejszego niż ceremonia w ogrodzie wiosną, latem i wczesną jesienią. Z reguły zabawa weselna przenosi się potem do wnętrza, a na zewnątrz przygotowywane są dodatkowe atrakcje, na przykład grill czy miejsce zabaw dla dzieci. Mało tego, niektóre Pary Młode chcą złożyć przysięgę na dworze nawet zimą, otuleni białym puchem, spoglądając na zaśnieżone górskie szczyty. Ślub w ogrodzie zimą? Dlaczego nie! Ta sceneria jest tak wyjątkowa, że oprócz emocji związanych ze ślubem, wielu gości weselnych doprowadza do wzruszenia. Górskie widoki, szczególnie w tak ważnym dla wszystkich dniu, zapierają dech w piersiach.

Niezapomniane wesele w ogrodzie

Zarówno Młode Pary, jak i ich goście zgodnie potwierdzają, że składanie przysięgi ślubnej w ogrodzie jest czymś naprawdę niezapomnianym i wyjątkowym. Ślub w ogrodzie to coś, co pamięta się przez całe życie. Bo czy można sobie wyobrazić lepsze otoczenie dla takiej ceremonii niż barwne kwiaty roztaczające swoją słodką woń, ciepłe promienie słońca i śpiew ptaków? A do tego takie zdjęcia ślubne, że można tylko pozazdrościć! Zresztą, zobaczcie sami – prawda, że pięknie?

ślub w ogrodzie

Dla wielu fotografów jest to również okazja do zdobycia niecodziennego portfolio. Dla każdej Pary Młodej takie wyjątkowe zdjęcia to cudowna pamiątka z tego dnia.

Wesele w plenerze

Przyjęcie weselne w ogrodzie

Piękna pogoda, słońce, kwiaty… zapach i odgłosy natury. Aż chce się żyć! Czy może być coś piękniejszego niż ślub w ogrodzie pośród natury, a po nim wesele w plenerze, w naturalnym otoczeniu? Nie dziwi zatem, że Młode Pary coraz częściej wybierają ten model ślubu, a zaraz po nim przyjęcie weselne w ogrodzie. I choć na wesele w Polsce narzeczeni w większości nadal wybierają eleganckie sale weselne lub sale balowe, to miejsce na ślub w plenerze i temat ślubów w ogrodzie pojawia się na weselnych forach coraz częściej. Taka impreza ślubna na świeżym powietrzu to z pewnością ideał ślubu dla wielu narzeczonych.

Ślub w ogrodzie – od czego zacząć?

Przygotować miejsce na ślub w plenerze należałoby dużo wcześniej. Bo przy organizacji ślubu plenerowego musicie przecież mieć miejsce na samą ceremonię, miejsce do zabawy i tańców, no i oczywiście do biesiady. W ogrodzie weselnym powinny być też zadbane rośliny, trawniki i oczywiście eleganckie meble. Namioty weselne, jeśli się na nie zdecydujemy, też wymagają sporo miejsca. Jak widać, organizację plenerowego wesela należałoby zacząć co najmniej rok wcześniej. Zrobić odpowiednie nasadzenia i właściwie rozplanować ogród. Dlatego najlepszym wyjściem jest wynajęcie gotowego miejsca na ślub w plenerze. Odpadnie nam wtedy konieczność projektowania ogrodu pod wesele oraz inwestycja w rośliny i meble.

Para Młoda

Ślub w ogrodzie blisko sali weselnej

Niezwykle ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, planując ślub w ogrodzie, jest bliskość sali weselnej. To zapewnia komfort gości i brak potrzeby organizowania dodatkowego transportu. Ponadto moment zaślubin jest tak emocjonujący, że warto od razu po nim zacząć zabawę weselną i zapomnieć o przedślubnym stresie.

Wesele w górach w plenerze

Pamiętajmy jednak, że chcąc zorganizować ślub w plenerze, powinniśmy zorientować się, czy sala weselna, którą wybraliśmy, jest w stanie spełnić nasze marzenie. Nie chodzi tu tylko o wyjątkowe miejsce na ślub, ale przede wszystkim zaplecze techniczne, takie jak odpowiednia liczba krzeseł, stół dla urzędnika udzielającego ślubu czy baldachim na wypadek załamania pogody.

Na przykład lider branży ślubnej i eventowej na Dolnym Śląsku, Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza, oferuje kompleksową usługę ślubu w plenerze oraz wesela, z pełnym zapleczem technicznym i wyjątkowym miejscem na zaślubiny w ogrodzie, z którego rozpościera się przecudowny widok na góry. Czy można chcieć czegoś więcej?

ślub w ogrodzie

Wady i zalety wesela w ogrodzie

Pogoda

Żeby ślub w plenerze miał odpowiednią oprawą, potrzebna jest piękna, słoneczna pogoda. W naszym klimacie, na szczęście dla Młodych Par, takich dni z roku na rok przybywa. Nie jesteśmy już skazani na letnie wesele, czyli wysoki sezon ślubny, jeśli marzy nam się wesele w plenerze. Równie dobrze może być to wesele jesienią, a dla bardziej odważnych Par Młodych nawet zimowe wesele! Żeby jednak uniknąć niespodzianek, warto jest mieć możliwość szybkiego przeniesienie ceremonii ślubu z ogrodu do jakiegoś równie eleganckiego miejsca. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy, w którego ogrodach odbyło się już niejedno piękne wesele, zapewnia możliwości przeniesienia uroczystości ślubnych do wspaniałej Dworskiej Sali Balowej lub Sali Refektarz.

Wesele w plenerze

Atmosfera ślubu

Ślub w ogrodzie na pewno będzie bardziej romantyczny. Młoda Para i goście weselni będą czuć się dużo swobodniej, niż w sali weselnej. A ogród i natura to też gotowy pomysł na motyw przewodni wesela. Styl boho czy też klimat kameralnego leśnego ślubu albo pomysł na słowiańskie wesele? Wybór zależy od narzeczonych. Ale na pewno naturalne otoczenie ułatwi aranżację i dekorację takiego ślubu.

Miejsce do ślubnej zabawy

Wybierając wariant ślubu w ogrodzie, zwykle mamy przy okazji bardzo dużo przestrzeni do swobodnej i nieskrępowanej zabawy weselnej. Nie ograniczają nas mury, a co najwyżej piękne żywopłoty, stanowiąc naturalną granicę wesela.

Menu na wesele w ogrodzie

Jedzenie na przyjęcie weselne w ogrodzie daje szereg ciekawych możliwości, ale ma też i ograniczenia. Na plus ślubu i wesela w ogrodzie można zapisać fakt, że przy takiej okazji menu weselne jest zwykle nieco lżejsze i oparte głównie na sezonowych warzywach i owocach. Zaletą ślubu w plenerze jest też to, że można podawać ciekawe zimne desery w stylu włoskim, lżejsze przekąski i oczywiście lody. To wszystko może jednak stać się też wadą, bo trzeba cały czas chłodzić potrawy, podawać lód do napojów itp. Jednak plusów jedzenia na świeżym powietrzu na pewno jest więcej niż minusów.

Alkohol na ślub w ogrodzie

Jaki alkohol na wesele wybrać? Co podać gościom? Tu oczywiście powinny decydować gusta Młodej Pary i weselników. Warto jednak uwzględnić, zwłaszcza jeśli będzie to wesele latem w upalny dzień, większą ilość lżejszych trunków. Na przykład białego wina, prosecco, czy też orzeźwiających drinków na wesele. No i oczywiście napojów bezalkoholowych.

Oświetlenie ogrodu na ślub

Odpowiednie dekoracje ślubne, a zwłaszcza nastrojowe oświetlenie na przyjęcie w ogrodzie dodatkowo podkreśli charakter uroczystości. Zwłaszcza świece wieczorem pięknie mogą rysować światłem kontury natury. Taki romantyczny ślub w plenerze na pewno wprawi wszystkich we wspaniały nastrój weselnej zabawy.

Namioty weselne i altana do ślubu

Nie są to elementy niezbędne, natomiast bardzo podkreślają uroczysty charakter ceremonii. Zwłaszcza w specjalnie zaaranżowanej do ślubu altanie Państwo Młodzi mogą poczuć się wyjątkowo. Ale namioty weselne czy altany mogą przydać się też do ochrony przed słońcem i przy okazji wyznaczać przestrzeń weselnej biesiady.

Meble na wesele w plenerze

Meble na przyjęcie w ogrodzie powinny być wygodne i eleganckie. Zawsze można jeszcze dodatkowo je przystroić. Ale jednakowe, stylowe meble dla gości weselnych w ogrodzie robią dużo lepsze wrażenie niż jakaś kolorowa zbieranina. No chyba że mowa o weselu w stylu boho – wtedy wszystkie meble dozwolone!

W czym na wesele w ogrodzie?

Kreacje do ślubu w plenerze mogą być lekkie, zwiewne i nawiązywać do natury. Ale też równie dobrze może to być nowoczesna suknia ślubna albo też trampki zamiast ślubnych pantofli. Wszystko zależy od preferencji, osobowości i fantazji Pary Młodej.

Blok CTA

Szukasz miejsca na niezapomniane wesele w ogrodzie?

Właśnie zalazłeś! Wszystkim się zajmiemy.

Miejsce do tańca na wesele w ogrodzie

Jeśli nie będzie to wariant wesela na trawie z tańczącymi boso gośćmi weselnymi, to przygotujcie choćby niewielki parkiet to tańca weselnego.

Muzyka na ślub w ogrodzie

W plenerze każda muzyka brzmi dobrze, więc nie ma znaczenia, czy będzie to muzyka ślubna na żywo czy też po prostu wynajęty DJ na wesele.

Atrakcje na ślubie w plenerze

Ślub w plenerze ma więcej zalet niż tylko piękne wspomnienia. Otóż, podczas zaślubin w plenerze, możemy zapewnić sobie o gościom magiczny klimat, dzięki różnego rodzaju atrakcjom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas uroczystości zamówić maszynę do baniek mydlanych, która sprawi, że moment ten będzie niczym z baśni.

Ponadto na czas ślubu możemy kawałek dalej zorganizować dla dzieci animacje. Wówczas ich rodzice będą mogli w spokoju uczestniczyć w tej ważnej chwili. Jednocześnie będą mieli cały czas na oku swoje pociechy, a w razie potrzeby każde dziecko może przybiec do rodzica. Po zakończeniu uroczystości i rozpoczęciu wesela animator może również zajmować się dziećmi, ponieważ na zewnątrz może zorganizować im o wiele więcej atrakcji niż w środku.

atrakcje dla dzieci na weselu

Catering na ślub w ogrodzie

Catering na ślub w ogrodzie może, a nawet powinien różnić się od tego serwowanego w sali na wesele. Dlaczego? Po prostu wesele w ogrodzie to wspaniała okazja do zorganizowania nieformalnej, romantycznej uroczystości. Jedzenie też powinno być mniej „formalne”. Istnieje wiele ciekawych opcji, jeśli chodzi o jedzenie na ślub w ogrodzie. Zwłaszcza że zwykle mówimy o menu na wesele latem, skoro chodzi o wesele na świeżym powietrzu.

  • Grillowanie – organizacja grilla w ogrodzie to doskonały sposób na zapewnienie smacznych i niedrogich posiłków. Możecie podać różne rodzaje mięsa, jak również grillowane warzywa, ryby i sałatki.
poprawiny grill
Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza
  • Bufet z przekąskami – zamiast tradycyjnego menu, możecie zdecydować się na bufet z różnymi przekąskami i finger foodami. Mini kanapki, koreczki, sałatki, owoce, sery i inne przysmaki doskonale sprawdzą się na przyjęciu w plenerze.
  • Piknikowy stół – stwórzcie klimat pikniku, ustawiając na środku ogrodu duży stół, a obok ławy z kocami i poduszkami. Na stole warto umieścić różnorodne potrawy, takie jak tortille, sałatki, wrapy, owoce, desery piknikowe i napoje.
  • Potrawy jednogarnkowe – wybierzcie jednogarnkowe potrawy, które są łatwe w przygotowaniu i podawaniu. Możecie zaserwować na przykład zupę krem, makaron z owocami morza, risotto lub paellę.
Menu na wesele w plenerze – bufet rybny
  • Food trucki – wynajmijcie food trucki, które serwują różne rodzaje jedzenia – pizze, hamburgery, azjatyckie przekąski czy lody. To da gościom możliwość wyboru i stworzy niezapomnianą atmosferę.
  • Wspólne gotowanie – jeśli szukacie czegoś bardziej interaktywnego, możecie zorganizować wspólne gotowanie dla gości. Ustawcie kilka stacji kulinarnych, gdzie będą mogli przygotować własne dania, takie jak makaron, sałatki lub sushi. Na pewno nigdy nie zapomną takiego przyjęcia weselnego!
Piwo rzemieślnicze na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza
  • Napoje – zaproponujcie różne opcje: woda mineralna, napoje bezalkoholowe, wino, piwo i drinki. Rozważcie również zorganizowanie strefy barowej lub wynajęcie prosecco vana. A może warto zaproponować gościom degustację piwa rzemieślniczego

Pupil na ślubie

Wiele Par Młodych jest niezwykle przywiązanych do swoich pupili domowych. Psy, koty czy inne zwierzęta nie mogłyby uczestniczyć w zaślubinach w urzędzie stanu cywilnego, a tym bardziej w kościele. Podczas ślubu w plenerze nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulubieniec narzeczonych towarzyszył swoim opiekunom podczas tego najważniejszego dla nich dnia. Wiele par nawet specjalnie stroi psa czy kota na ten moment, co sprawia, że zwierzak idealnie wpisuje się w aranżację całej uroczystości. Dla Par Młodych zdjęcie ze ślubu ze swoim ukochanym psiakiem jest najlepszą pamiątką i wspaniałym wspomnieniem.

Jak wybrać miejsce na ślub w ogrodzie?

Posiadacze wielkich posiadłości mogą oczywiście urządzić przyjęcie i ślub we własnym ogrodzie. Dobrze byłoby w tym wypadku uprzedzić sąsiadów, że może być głośno do rana, bo organizujemy huczne wesele. No chyba że planujemy przyjęcie zamiast wesela, wtedy impreza nie będzie trwała zbyt długo. Nie każdy jednak ma taką możliwość, a nawet jeśli posiada odpowiedni ogród, to może woli jednak powierzyć organizację plenerowego przyjęcia ślubnego profesjonalistom.

ślub w plenerze
Altana na ślub w ogrodzie, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Żeby ułatwić sobie zadanie, można po prostu wybrać na przykład stylowy dworek weselny z pięknym ogrodem. A najlepiej jeszcze z pokojami dla gości weselnych i apartamentem, gdzie Młoda Para będzie mogła odpocząć czy się odświeżyć. Często zapominamy też, że miejsce na ślub w ogrodzie musi posiadać zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Chyba już nikt nie wyobraża sobie przyjęcie weselnego w plenerze z plastikowym WC. Dlatego najlepiej jest po prostu skorzystać z możliwości organizacji całej ceremonii ślubnej i przyjęcia w stylowych ogrodach dworu lub pałacu.

elegancki apartament dla Młodej Pary
Apartament Młodej Pary, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kwiaty na ślub w ogrodzie?

Niezależnie od tego, czy bierzemy ślub kościelny, ślub cywilny, czy też będzie to ślub humanistyczny, zawsze jest to bardzo ważne wydarzenie. Zrozumiałe jest, że chcemy, by wszystko nie tylko się udało, ale też świetnie wypadło. Dlatego zwykle tak dużo czasu poświęcamy nie tylko organizacji ślubu, ale też organizacji wesela. Zwłaszcza jeśli chcemy zorganizować ślub w ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Na przykład porę roku.

piękny ogród wesele
Ogród na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Najlepszą dekoracją wesela plenerowego są kwitnące kwiaty, a we własnym ogrodzie przecież wiemy, kiedy następuje kulminacja tego zjawiska. Dobierzmy zatem do kwitnących kwiatów  termin ślubu. Sprawdźmy, które rośliny dominują w naszym ogrodzie, bo na przykład różaneczniki czy azalie mogą kwitnąć w innym terminie niż hortensje czy lilie. Jeśli trafimy na termin, kiedy kwiaty i zapachy naszych roślin będą najbardziej intensywne, to możliwe, że już niepotrzebne będą dodatkowe dekoracje weselne.

Ślub pod gołym niebem

Wydaje się, że ślub plenerowy sam w sobie jest już bardzo romantyczny. A gdyby tak jeszcze przesunąć ceremonię ślubu tak, by odbyła się pod rozgwieżdżonym niebem? Czy jednak Para Młoda i goście weselni będą mieli na tyle cierpliwości, żeby na plenerowe wesele czekać do wieczora? No i w przypadku ślubu oficjalnego musi być przecież obecny urzędnik stanu cywilnego albo ksiądz. Choć tak właściwie ślub można wziąć nawet wcześniej, a dopiero na wybrane przez nas miejsce na wesele zaprosić kogoś w rodzaju mistrza ceremonii i wziąć jeszcze raz ślub z naszych marzeń i ze słowami przysięgi małżeńskiej ułożonym według tego, co naprawdę mamy w sercu. Czyli zorganizować wspaniały ślub humanistyczny w ogrodzie, o dowolnej porze. I przecież wesele czy też przyjęcie weselne w ogrodzie rozpocząć można nieco wcześniej, a gwóźdź programu – sam ślub – zostawić ma wieczór. Wyjątkowa atmosfera gwarantowana!

Ślub w plenerze – niecodzienne wesele

Plenerowe zaślubiny to także okazja do zorganizowania nietypowego wesela. Niektóre pary odchodzą od tradycji i preferują wesele w nieco mniej uroczystym stylu. Mogą zatem zaraz po ślubie, zaprosić gości na przyjęcie w ogrodzie w stylu amerykańskim czy biesiadę przy grillowanych potrawach, serwowanych przez szefa kuchni. Z pewnością będzie to zaskakujące, lecz bardzo miłe doświadczenie. Taka niezobowiązująca forma wesela skłania gości także do innego stylu ubioru, zdecydowanie mniej formalnego, luźniejszego, lecz w dalszym ciągu wpisującego się w styl uroczystości.

Wesele tematyczne

Wiele par nie decyduje się na typowe tradycyjne obrzędy weselne, takie jak pierwszy taniec czy oczepiny, a w zamian za to oferują sobie i gościom miło spędzony czas w gronie rodziny. Narzeczeni coraz częściej poszukują niepowtarzalnych pomysłów na wesele, bo chcą się wyróżnić. Wesele w ogrodzie to doskonały pomysł na niebanalne, nowoczesne wesele i świetną imprezę. Przecież nikt nie powiedział, że na zewnątrz nie można bawić się przy muzyce do białego rana! 

Najczęściej zadawane pytania

Miejsca na ślub w plenerze?

Istnieje wiele pięknych miejsc, w których można zorganizować ślub w plenerze. Oto kilka popularnych opcji. Ogrody – botaniczne, pałacowe, czy zamkowe; wszystkie oferują malownicze tło. Różnorodne krajobrazy, kwiaty i zielone trawniki stanowią idealne miejsce na ceremonię ślubną. Sale i domy weselne - niektóre z nich dysponują specjalnie przygotowanymi altanami na ślub w ogrodzie, na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza. Jeśli macie dostęp do pięknej plaży, możecie zorganizować ślub na piasku z widokiem na morze. Plaże zapewniają romantyczny i relaksujący klimat. Innym popularnym wyborem na ślub w plenerze są parki miejskie lub narodowe. Dają możliwość organizacji ceremonii w otoczeniu drzew, jeziora lub górskiego krajobrazu. A jeśli interesuje Was bardziej rustykalne i romantyczne miejsce, winnica może być doskonałą opcją. Od razu po ceremonii można zająć się degustacją wina. Jeśli jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, rozważcie organizację ślubu w rezerwacie przyrody. Trzeba tylko upewnić się, że miejsce, które wybieracie, oprócz pięknych krajobrazów oferuje zaplecze sanitarne, meble, catering itd.

Kto może udzielić ślubu w plenerze?

W Polsce w plenerze zwykle udzielane są śluby cywilne czy humanistyczne. Przy czym te ostatnie nie mają mocy prawnej, ale to piękne, mocno spersonalizowane ceremonie. Śluby cywilne w ogrodach, parkach czy na plażach zdarzają się coraz częściej, bo wystarczy wnieść w USC dodatkową opłatę, by bez problemu zawrzeć ślub cywilny poza siedzibą urzędu. Dużo trudniej jest w przypadku ślubu wyznaniowego, jeśli chodzi o Kościół katolicki. Z reguły biskupi niechętnie udzielają zgody na ślub w plenerze. Załatwianie takiego pozwolenia trwa dość długo i wcale nie musi się udać. Duchowni innych wyznań są bardziej otwarci na potrzeby narzeczonych. Przed planowaniem ślubu w plenerze należy również zapoznać się z wszelkimi obowiązującymi wymogami i procedurami.

Co ubrać na wesele w ogrodzie?

Wybór odpowiedniego stroju na wesele w ogrodzie zależy od kilku czynników, takich jak styl wesela, pora roku i ogólna atmosfera wydarzenia. Co do zasady jednak, wesele w ogrodzie oznacza mniej formalne, mniej sztywne stroje. Zwykle wesela a plenerze odbywają się w ciepłej porze roku, panie mogą więc włożyć sukienki koktajlowe lub letnie, zwiewne sukienki z lekkiego materiału. Najlepiej w jasnych odcieniach lub w kwiatowe wzory, idealnie pasujące do letniej atmosfery. Lepiej unikać zbyt formalnych sukienek wieczorowych. Sztywne materiały i ciemne kolory nie sprawdzą się na weselu na łonie natury. Na wesele w ogrodzie ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Szpilki nie sprawdzą się na trawie czy piasku. Lepsze będą płaskie sandałki czy baleriny. W przypadku chłodniejszych wieczorów warto mieć ze sobą lekką narzutkę lub szalik. Panowie mogą włożyć letnie marynarki w stylu casual smart albo lniane, jasne garnitury. Krawaty i muszki nie są niezbędne. Ważne, aby dostosować swój strój do stylu i tematu wesela, jednocześnie zapewniając sobie wygodę i swobodę ruchów, szczególnie biorąc pod uwagę, że wesele odbywa się na świeżym powietrzu.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę