Ślub w ogrodzie – magia ślubów w plenerze

Porady
wesele w ogrodzie

Ślub w ogrodzie, pod gołym niebem ma w sobie coś wyjątkowego. Śluby plenerowe są niezwykle popularne na Zachodzie, ale i w naszym kraju zdobywają coraz więcej zwolenników. Jeśli zastanawiacie się, czy ślub plenerowy jest dla Was lub ciekawi Was ich popularność, przeczytajcie koniecznie ten wpis!

Ślub w ogrodzie i jego magia

Co sprawia, że ślub w ogrodzie jest tak atrakcyjny? Najważniejszą kwestią jest oczywiście romantyczna aura, która je otacza. Książki, filmy i sztuka pełne są obrazów pary kochanków, przysięgających sobie miłość na łonie natury. Ale to nie wszystko! Ceremonia zaślubin w ogrodzie ma też w sobie coś niezwykle fantastycznego i bajkowego. Przywodzi na myśl opowieści o wróżkach i księżniczkach, które pamiętamy z dzieciństwa. To właśnie romantyzm, nostalgia i magia są tym, co przyciąga Młode Pary jak magnes. Ponadto cała sceneria dodaje wyjątkowego uroku. Mimo, że na razie śluby w plenerze są jeszcze w naszym kraju sporadyczne, z pewnością wyróżniają się spośród innych zaślubin. A głównie tego szukają Pary Młode, które chcą przeżyć ten jedyny dzień w swoim życiu w sposób wyjątkowy. Z pewnością ceremonia zostanie zapamiętana przez gości.
 

wesele i ślub w ogrodzie

Istnieją też oczywiście względy praktyczne, które sprawiają, że ślub cywilny w plenerze jest bardzo atrakcyjną opcją. Jak wskazuje ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej, aura i pora roku są pewnym ograniczeniem przy planowaniu ślubu w ogrodzie. Jednak nie tak dużym, jak mogłoby się na pozór wydawać. Nie ma nic piękniejszego niż ceremonia w ogrodzie wiosną, latem i wczesną jesienią. Z reguły zabawa weselna przenosi się potem do wnętrza, a na zewnątrz przygotowywane są dodatkowe atrakcje, np. grill czy miejsce zabaw dla dzieci. Mało tego, niektóre Pary Młode chcą złożyć przysięgę zimą, otuleni białym puchem, spoglądając na zaśnieżone górskie szczyty. Ślub w ogrodzie zimą? Dlaczego nie! Ta sceneria jest tak wyjątkowa, że oprócz emocji związanych ze ślubem, wielu gości weselnych doprowadza do wzruszenia. Gorskie widoki, szczególnie w tak ważnym dla wszystkich dniu, zapierają dech w piersiach.

Zarówno Młode Pary jak ich goście zgodnie potwierdzają, że składanie przysięgi ślubnej w ogrodzie jest czymś naprawdę niezapomnianym i wyjątkowym. Ślub w ogrodzie to coś, co pamięta się przez całe życie. Bo czy można sobie wyobrazić lepsze otoczenie dla takiej ceremonii niż barwne kwiaty roztaczające swoją słodką woń, ciepłe promienie słońca i śpiew ptaków? A do tego takie zdjęcia ślubne, że można tylko pozazdrościć! Zresztą, zobaczcie sami – prawda, że pięknie?

ślub w ogrodzie

Dla wielu fotografów jest to również okazja do zdobycia niecodziennego portfolio. Dla każdej Pary Młodej takie wyjątkowe zdjęcia to cudowna pamiątka z tego dnia.

Ślub w ogrodzie blisko sali weselnej

Niezwykle ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, planując ślub w ogrodzie, jest bliskość sali weselnej. To definiuje komfort gości i brak potrzeby organizowania dodatkowego transportu. Ponadto moment zaślubin jest tak emocjonujący, że warto, aby od razu zacząć po nim zabawę weselną i zapomnieć o stresie.

Pamiętajmy jednak, że chcąc zorganizować ślub w plenerze, powinniśmy zorientować się, czy sala weselna, którą wybraliśmy, jest w stanie spełnić nasze marzenie. Nie chodzi tu tylko o wyjątkowe miejsce na ślub, ale przede wszystkim zaplecze techniczne, takie jak odpowiednia ilość krzeseł, stół dla urzędnika udzielającego ślubu czy baldachim na wypadek załamania pogody. Dwór Korona Karkonoszy oferuje kompleksową usługę ślubu w plenerze oraz wesela, z pełnym zapleczem technicznym i wyjątkowym miejscem na zaślubiny w naszym ogrodzie, z którego rozpościera się przecudowny widok na góry. Czy można chcieć czegoś więcej?

ślub w ogrodzie

Atrakcje na ślubie w plenerze

Ślub w plenerze ma więcej zalet niż tylko piękne wspomnienia. Oczywiście są one niemniej ważne, jednak dodatkowe atuty są także czynnikami decyzyjnymi. Otóż, podczas zaślubin w plenerze, możemy zorganizować magiczną aurę, poprzez różnego rodzaju atrakcje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas uroczystości zamówić maszynę do baniek mydlanych, która sprawi, że moment ten będzie niczym z baśni.

Ponadto na czas ślubu możemy kawałek dalej zorganizować dla dzieci animacje. Wówczas ich rodzice będą mogli w spokoju uczestniczyć w tej ważnej chwili. Jednocześnie będą mieli cały czas na oku swoje pociechy, a w razie potrzeby każde dziecko może przybiec do rodzica. Po zakończeniu uroczystości i rozpoczęciu wesela animator może również zajmować się dziećmi, ponieważ na zewnątrz może zorganizować im o wiele więcej atrakcji niż w środku.

Szukasz miejsca na niezapomniane wesele?

Właśnie zalazłeś! Wszystkim się zajmiemy.

Pupil na ślubie

Wiele Par Młodych jest niezwykle przywiązanych do swoich pupili domowych. Psy, koty czy inne zwierzęta, nie mogłyby uczestniczyć w zaślubinach w urzędzie stanu cywilnego, a tym bardziej w kościele. Podczas ślubu w plenerze nic nie stoi na przeszkodzie, aby pupil towarzyszył swoim opiekunom podczas tego najważniejszego dnia. Wiele par nawet specjalnie stroi psa czy kota na ten moment, co sprawia, że zwierzak idealnie wpisuje się w aranżację całej uroczystości. Dla Par Młodych zdjęcie ze ślubu ze swoim ukochanym psiakiem jest najlepszą pamiątką i wspaniałym wspomnieniem.

ślub w plenerze

Ślub w plenerze – niecodzienne wesele

Plenerowe zaślubiny to także okazja do zorganizowania nietypowego wesela. Niektóre pary odchodzą od tradycji i preferują wesele w nieco mniej uroczystym stylu. Mogą zatem zaraz po ślubie, zaprosić gości na przyjęcie w ogrodzie w stylu amerykańskim czy biesiadę przy grillowanych potrawach, serwowanych przez szefa kuchni. Z pewnością będzie to zaskakujące, lecz bardzo miłe doświadczenie. Taka niezobowiązująca forma wesela skłania gości także do innego stylu ubioru, zdecydowanie mniej formalnego, luźniejszego, lecz w dalszym ciągu wpisującego się w styl uroczystości. Wiele par nie decyduje się na typowe tradycyjne obrzędy weselne, takie jak pierwszy taniec czy oczepiny, a w zamian za to oferują sobie i gościom miło spędzony czas w gronie rodziny. Przecież nikt nie powiedział, że na zewnątrz nie można bawić się przy muzyce do białego rana! 

Szybki kontakt Zamów ofertę