Dlaczego barman na wesele to pomysł wart rozważenia?

PoradyTrendy
Dlaczego barman na wesele to pomysł wart rozważenia?

Bez względu na to, w jaki sposób planujecie serwować alkohol na przyjęciu weselnym – w pełni otwarty bar, wybrane drinki lub tylko wódka, wino czy piwo – ważne jest, aby upewnić się, że ten obszar znajduje się pod dobrą opieką przez całą imprezę. Tak więc jeśli zastanawiacie się, czy barman na wesele to dobry pomysł, rozważcie poniższe punkty. 

Barman lub zespół barmanów do nadzorowania baru to najlepszy sposób na uniknięcie długich kolejek do baru z samoobsługą lub niezadowolonych gości, którzy sami nie potrafią stworzyć smacznych koktajli. Jeśli zatrudnicie firmę barmańską, zespół może wam pomóc w zaplanowaniu i skompletowaniu niezbędnych trunków i dodatków. Może nawet mieć wypracowane relacje z  dostawcami, którzy przyjmą zwroty nieotwartych butelek, które zostaną po weselu, co pozwoli wam zaoszczędzić pieniądze. Gdy wino, piwo i pozostałe alkohole dotrą na przyjęcie weselne, barmani będą odpowiedzialni za sprawdzenie wszystkiego i upewnienie się, że naliczono odpowiednią opłatę za dostarczone produkty. Barman na wesele bierze także na siebie odpowiedzialność za ilość zamówionych trunków. Już jego w tym głowa, aby niczego nikomu nie zabrakło.  

Kiedy jeden barman na wesele to za mało? 

Zadaniem barmana jest m. in. utrzymanie baru i części koktajlowej w czystości – bez pustych szklanek, serwetek i zużytych słomek. Jeśli planując kosztorys wesela wiecie, że możecie uwzględnić w swoim budżecie tylko jednego barmana, poproście zespół, którym dysponuje sala weselna, o oddelegowanie kogoś, kto mógłby wesprzeć barmana w jego obowiązkach. 

Nawiasem mówiąc, jeśli uda się wam mieć co najmniej dwóch barmanów, będziecie znacznie bardziej zadowoleni ze świadczonej usługi, ponieważ jedna osoba może wspomagać drugą – np. donosić lód i dodatki innego pomieszczenia lub wkładać zużyte szklanki do zmywarki, podczas gdy druga osoba zarządza barem. Pamiętajcie, że liczba barmanów, których będziecie potrzebować, różni się w zależności od liczby gości i układu miejsca. Nie ma nic bardziej frustrującego dla gości niż wesele, na którym nikt nie może dostać się do baru, ponieważ barmani nie nadążają za popytem. 

Tylko barman potrafi zrobić “porządnego” drinka 

Choć to może się wydawać oczywiste, ale w większości przypadków tylko barman na wesele zapewni naprawdę smaczne drinki. Mało który gość wie dokładnie jak przyrządzić np. Long Island. Nawet jeśli będzie miał do dyspozycji przepis, z pewnością zajmie mu to sporo czasu. A inni goście za nim będą z niecierpliwością czekać na swoją kolej. Tymczasem barmani to profesjonaliści. Znają dokładne proporcje i jeśli chodzi o drinki na wesele znają na pamięć większości składników i proporcji. Potrafią także wymyślić od ręki różnego rodzaju koktajle, w zależności od upodobań smakowych zamawiającego. Warto zauważyć, że barman na wesele to także świetna opcja dla tych, którzy planują wesele bez alkoholu. Potrafi przecież równie dobrze wyczarować kolorowe koktajle z soków i syropów, co z tequili. Nie mówiąc już o pokazie zręczności, jaki może towarzyszyć przygotowywaniu drinków. 

Samoobsługowy bar nie jest samoobsługowy 

Chociaż samoobsługowy bar brzmi prosto i nieskomplikowanie, nie dajcie się zwieść pozorom. Nadal potrzebujecie kogoś, kto wszystko nadzoruje. Nadzoruje, interweniuje w razie jakiekolwiek awarii i przez całą noc robi bilans tego, co jest na wyczerpaniu. Poza tym potrzebujecie kogoś, kto będzie nieustannie dbał o to, by goście zawsze mieli dostęp do czystych naczyń. Równie dobrze, a zwykle nawet lepiej, może to robić wynajęty barman na wesele, a wy nie musicie się zastanawiać podczas oczepin, czy czasem nie kończy się lód. Zostawcie to wszystko w sprawnych rękach barmana, a bar będzie działał płynnie, sprawiając, że wasi goście będą szczęśliwi i „zaopiekowani”.

Ilość przygotowań do wesela Cię przytłacza?

Sprawdź jak wiele z tych rzeczy możesz nam powierzyć!

Zatrudnienie własnego barmana na wesele ma liczne zalety 

Obowiązki barmana na wesele wykraczają daleko poza to, że ktoś po prostu otwiera butelki i nalewa napoje. W istocie chodzi o zapewnienie gościom niesamowitych wrażeń. Profesjonalna obsługa barmańska pomoże również Parze Młodej w podjęciu decyzji, co podać gościom, aby byli szczęśliwi, a jednocześnie nie czuli się przytłoczeni mnogością wyboru. Doświadczeni barmani wiedzą również o szczegółach, które pomogą zmieścić się w zakładanym budżecie, a jednocześnie uzyskać to, czego pragną nowożeńcy.  

Pytanie oto, jakie alkohole na wesele i ile ich wybrać, spędza z sen wielu parom. W rzeczywistości nie potrzebujecie pięciu rodzajów wódki. Profesjonalna obsługa doradzi odpowiednią ilości na konkretną liczbę gości, a także podpowie jakie marki zapewniają zarówno smak jak i jakość niekoniecznie w najwyższej cenie. 

Wygląda na to, że barman na wesele to usługa, która ma same plusy. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną kwestię – napiwki. Dowiedzcie się, jak wasz barman do tego podchodziNiektórzy zawierają w umowie punktpozwalający na zamieszczenie słoika na napiwki przy barze. Jednak część par nie chce, aby ich goście czuli, że muszą dawać napiwki, więc decydują się na włączenie napiwku do umowy.  

Zanim zdecydujecie się na zatrudnienie konkretnej firmy czy osoby do obsługi baru, przeprowadźcie „badania”. Tak jak w przypadku każdego dostawcy, z którego usług  będziecie korzystać na weselu, dowiedzcie się wszystkiego, co możecie. Im więcej wiecie, tym lepiej. I gdy nadejdzie wasz wielki dzień, nic was nie zaskoczy. 

Szybki kontakt Zamów ofertę