Ciekawe zabawy na wesele

PoradyTrendy
zabawy weselne

Według tradycji po oczepinach przychodzi czas na gry, konkursy i zabawy. To jeden z tych elementów, który nie uległ większym zmianom na przestrzeni lat. Także wśród samych zabaw ustalił się pewien kanon – nie może obyć się bez gry w fanty/krzesełka czy testu zgodności dla Młodej Pary. Warto jednak zaskoczyć gości czymś ciekawym i niespodziewanym – oto kilka pomysłów na ciekawe zabawy na wesele i konkursy – z klasą, śmieszne, dla dorosłych i dla dzieci.

Zabawy weselne – konkursy wokalne

Wielu z nas marzyło nie raz, by choć na chwilę zabłysnąć na scenie. Wesele to świetna okazja, by dać pole do popisu swoim umiejętnościom wokalnym i ukrytym talentom. Karaoke może być samo w sobie jedną z zabaw weselnych – zorganizujmy konkurs na gwiazdę estrady! Możemy też włączyć je do innych gier i konkursów. Na przykład ten z małżonków, który przegra w quizie „Jak dobrze znasz swoją drugą połówkę?” musi wykonać w ramach przeprosin wybrany utwór. Możliwości są tu niemal nieograniczone. Ważne, aby sala weselna miała możliwość zorganizowania karaoke, czyli musi posiadać projektor i ekran, a także mikrofony. Często to zespół bierze na siebie obsługę takiej atrakcji.

Zabawy na wesele– zostań fotografem 

Nie każdy może lubić śpiewać, jednak niemal wszyscy posiadają telefon komórkowy z aparatem. Dlaczego nie wykorzystać tego do urządzenia konkursu na najlepsze selfie weselne? Ciekawym rozwiązaniem jest też fotobudka. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny w Dworze korona Karkonoszy: „Fotobudka to bardzo popularna ostatnio atrakcja weselna.

Specjalnie na tą okazję mamy do dyspozycji peruki, okulary, kapelusze, boa i inne gadżety, z których weselnicy bardzo chętnie korzystają”. Takie oryginalne zdjęcia weselne na wesoło będą świetną pamiątką zarówno dla Pary Młodej, jak i gości, a takie zabawy weselne z klasą będą świetną rozrywką dla dorosłych i dla dzieci. Fotobudka może pełnić także funkcję dodatku do księgi gości, bowiem wydruki zdjęć można wklejać na puste kartki i dołączać do nich życzenia i dedykacje. Do takiego stanowiska zazwyczaj ustawia się ogromna kolejka!

ciekawe zabawy na wesele

Zabawy na wesele – kwestia smaku

Na weselu świetnie sprawdzi się także konkurs ślepego smaku. Uczestnicy z zawiązanymi oczami będą musieli odgadnąć przyprawę, jaki smak ma nalewka, wymienić jak najwięcej składników deseru czy rozpoznać owoc po dotyku. Warto pomyśleć też o upominkach dla zwycięzców. Joanna Hoc-Kopiej dodaje: „Na prośbę Młodych Par mamy w ofercie własne kawy, piwa rzemieślnicze czy przetwory. Doskonale sprawdzają się one jako prezenty dla gości, czy też nagrody w różnych zabawach weselnych”. Takie produkty rzemieślnicze jako nagroda z pewnością sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zażarta, a zabawa przednia. Takie oryginalne upominki nie zdarzają się często – warto o nie walczyć!

Już po zaręczynach?

Czas ustalić datę i zarezerwować salę weselną –
sprawdźcie wolne terminy ♥

Zabawy na wesele bez wyśmiewania!

Wiele ówczesnych zabaw weselnych opierało się na śmiechu, czasami granice dobrego smaku jednak zostawały przekroczone. Wszystko zależy od Pary Młodej oraz nastawienia rodziny. Bowiem niektórzy uwielbiają śmiać się do łez podczas oczepin. Niektórzy nowożeńcy absolutnie rezygnują z takich prześmiewczych, niekiedy krępujących atrakcji i wybierają mniej znane formy rozrywki. Czasami bywa i tak, że całkowicie rezygnują z zabaw weselnych, a nawet oczepin! W wielu regionach Polski ta tradycja nie jest znana, a zamiast niej, odbywają się inne obrzędy weselne. Wszystko bowiem zależy od przekonań i gustu Pary Młodej.

Zabawy na wesele rodem z team building!

Wiele nowoczesnych zabaw weselnych opiera się na nurcie współpracy. Tworzy to nie tylko świetny obrazek, ale realnie angażuje gości w zabawy, przed którymi do niedawna chowali się za stołami. Coraz mniej irytujących konkursów, a coraz więcej zabaw, które są zabawne, mądre, a jednocześnie tworzą w gościach poczucie integracji. Jednym z takich konkursów jest wspólne budowanie maszyny Goldberga. Goście podzieleni na kilka grup budują specjalne konstrukcje. Angażują się dosłownie wszyscy, więc zabawa jest przednia.

Innym sposobem są także wyścigi rzędów. Polegają one na rywalizacji czasowej, zwinności i pomysłowości. Dodatkowo wzmagają w gościach odrobinę rywalizacji – a walczyć jest o co. Może to być taniec z Para Młodą czy butelka dobrego trunku. Jak wesele to oczywiście tańce – wiele współczesnych zabaw polega na nauce specjalnego układu tanecznego. W takim konkursie udział mogą wziąć dosłownie wszyscy goście weselni. Dzięki temu ta zabawa nikogo nie krępuje i nie ogranicza, a spodoba się nawet dzieciom przebywającym na weselu.

zabawy na wesele

Tematyczne zabawy na wesele

Jeśli przyjęcie weselne jest utrzymane w jakimś konkretnym motywie, warto przy okazji zorganizować takie konkursy, aby pasowały do wybranego stylu. Jeśli np. wesele jest utrzymane w stylu filmowym, warto to wykorzystać i zrobić konkurs wiedzy filmowej dla chętnych gości. Jeśli Para Młoda doskonale wie, że wśród nich są prawdziwi koneserzy kinematografii, bez problemu może ich wskazać. Takie osoby będą z pewnością czuły się zaszczycone i docenione. Wygraną może być w tym przypadku płyta z filmem w unikatowym wydaniu lub zaproszenie do kina z Parą Młodą.

A może posiłkujecie się jakimś konkretnym tytułem? Wesele w stylu Harrego Pottera lub Alicji w Krainie Czarów przyniesie Wam mnóstwo inspiracji. Może to być najlepiej rozegrana partia szachów XXL, dokładnie tak, jak odbywało się to w kultowej serii o najsłynniejszym czarodzieju. Być może zechcecie stworzyć niespodziankę dla gości i zaprosić na występ magika, który wyciągnie królika z kapelusza i zaczaruje karty? Taki pomysł na pewno przypadnie do gustu wszystkim gościom!

Nie zapominajmy także, że wesele to przede wszystkim celebracja miłości i wielkiego kroku w życiu Młodej Pary. Tak jak wszystkie inne elementy wesela, również gry i zabawy powinny być zgodne z gustami i upodobaniami małżonków. Pamiętajmy, że goście również muszą czuć się komfortowo i jeśli widzimy, że wszyscy uciekają przed konkursami, wymyślmy takie zabawy, aby każdy chętnie brał w nich udział. Najważniejsze, by tego dnia królowała radość, a na twarzach cały czas gościł uśmiech.

Wesele w górach zabawa
Szybki kontakt Zamów ofertę