Sala weselna: kluczowe wskazówki dla Pary Młodej!

PoradySala weselnaTrendy
sala weselna w stylu vintage

Wybór sali weselnej może przynieść Młodej Parze mnóstwo radości. Z drugiej strony takie przedsięwzięcie wymaga sporo czasu i wysiłku. Podpowiadamy, jak znaleźć wymarzone miejsce i przygotować się do rozmowy z managerem, aby wszystko poszło jak z płatka. Wasza wymarzona sala weselna czeka!

Sala weselna – trudny wybór…  

Któż z nas nie był na weselu? Od kiedy ludzie się pobierają, zaślubinom towarzyszy większa lub mniejsza uroczystość. Dla wielu z nas moment ślubu to najważniejsze wydarzenie w życiu, dlatego staramy się nadać mu jak najbardziej uroczysty charakter. W naszej kulturze zwykle organizujemy wesela i przyjęcia weselne, by podkreślić z jednej strony powagę chwili, z drugiej dać wyraz swej radości z zawarcia związku małżeńskiego. Na taką uroczystość wybieramy oczywiście miejsca, które mogą pomieścić dużą liczbę zaproszonych gości. Warto przyjrzeć się, jak taka sala weselna czy dom weselny powinny wyglądać i jakie warunki muszą spełniać. Oto kilka ważnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Rezerwacja sali weselnej: na co zwrócić uwagę?

Poszukiwanie wymarzonej sali weselnej zajmuje sporo czasu, Aby ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy kilka wskazówek. Zastanówcie się nad lokalizacją i sprecyzujcie swoje oczekiwania, a następnie spróbujcie zawęzić wybór do kilku propozycji. Zrezygnujcie z lokali, w których wstępne rozmowy prowadzone są przez obsługę lub recepcjonistkę. Pamiętajcie, żeby od początku uzgadniać wszystkie kwestie z managerem lub właścicielem. W ten sposób unikniecie nieprzyjemnych sytuacji, wynikających z tego, że ktoś nie przekazał istotnych informacji.

Jeśli ustaliliście już budżet ślubny, nadszedł czas, aby stworzyć wizję uroczystości. Zastanówcie się, jak długo ma trwać przyjęcie i jak chcecie usadzić gości. Czy zależy Wam na sali weselnej z ogrodem, czy wystarczy taras? Czy goście przyjeżdżają z daleka? Jeśli tak, sprawdźcie czy obiekt, nad którym się zastanawiacie, oferuje noclegi. Uzgodnijcie między sobą kwestie związane z organizacją wesela, zanim wybierzecie się na spotkanie z managerem lub właścicielem obiektu.

Para Młoda

Sala weselna czy sala balowa?

Którą wybrać? I czym się właściwe różnią? Właściwie różnica często bywa tylko nominalna. Jedna i druga może mieć podobną konstrukcję i wymiary. Zwykle przyjmuje się, że sale balowe mieszczą się w zamkach i pałacach. Ale jeśli tam odbędzie się wystawne wesele, to czy w tym czasie ta sala balowa nie jest salą weselną? Może to być dobry temat do rozważań podczas wesela, ale już nad ranem, kiedy trzeba będzie odświeżyć nasze szare komórki…

A tak na serio, wiele sal weselnych, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, mieści się w zabytkowych obiektach,które same w sobie są atrakcją! Dobrym przykładem może być Dworska Sala Balowa w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce. Ma ona oryginalną, ponad stuletnią konstrukcję dachową i jest jedną z najwyższych sal weselnych w tym regionie (ponad 9 m!). Jej niepowtarzalna architektura zapewnia również dobrą akustykę. Idealne miejsce na idealne wesele!

Sala weselna – o co pytać?

Na spotkanie przybądźcie uzbrojeni w przygotowaną wcześniej listę pytań. Nie pytajcie: sala weselna o co pytać? bo pytać trzeba o wszystko! Dzięki temu zyskacie pewność, że nic Wam nie umknie. Nie bójcie się poruszać żadnych nurtujących was kwestii. Sprawdźcie także, czy wystrój, atmosfera i obsługa spełniają Wasze oczekiwania. Może się okazać, że to, co widzieliście na zdjęciach, znacznie odbiega od stanu faktycznego.

Jeśli jak dotąd sala spełnia Wasze oczekiwania, w pierwszej kolejności zapytajcie o wolny termin. Przypominamy, że nierzadko salę weselną trzeba rezerwować z 1,5-2-letnim wyprzedzeniem. Pamiętajcie, żeby nie odkładać poszukiwań na ostatnią chwilę. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że ktoś Was ubiegnie.

Blok CTA

Szukacie idealnego miejsca na wesele?

Gwarantujemy niezapomniane chwile ♥

Zanim wybierzecie się na niezobowiązujące spotkanie ustalcie, jakim budżetem dysponujecie. Sala weselna jest bez wątpienia jednym z największych weselnych wydatków, dlatego poszukajcie takiej, która rzeczywiście spełni Wasze oczekiwania, a jednocześnie będzie w zasięgu Waszych możliwości finansowych. Zwróćcie przy tym uwagę nie tylko na cenę wynajmu sali weselnej, lecz także dodatkowe opłaty. Chodzi tutaj przede wszystkim o dekoracje, tort, alkohol i napoje.

Para Młoda

Ile kosztuje sala weselna?

Od czego zależy koszt sali weselnej? To jedno z tych pytań, które najczęściej nurtuje Pary Młode. Jaki wydatek trzeba ponieść, by móc zorganizować imprezę w wymarzonej sali weselnej? Oczywiście nie sposób podać konkretnej kwoty. Na koszt sali weselnej wpływa wiele czynników. Za co płacimy? Przede wszystkim za lokalizację. w drugiej kolejności – za renomę obiektu. Także za doświadczenie organizatorów. I jeszcze za wystrój sali oraz za obsługę.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów? Aby uniknąć ukrytych kosztów, zapytajcie, czy w cenę wliczony jest wystrój pomieszczenia i stołów, a także pokrowce na krzesła. Przy okazji ustalcie, gdzie znajduje się miejsce dla zespołu muzycznego lub DJ-a, oraz dla stołu wiejskiego, czy słodkiego. Jeśli pomysł właściciela lub managera niekoniecznie przypadł Wam do gustu, zaproponujcie inne rozwiązanie.

Koszty sali weselnej

Oczywiście, powinniście się dowiedzieć, ile kosztuje sala weselna. W ten sposób możecie sprawdzić, czy dany lokal wpisuje się w Wasz budżet. Zastanawiacie się, na co zwrócić uwagę podczas czytania umowy na wesele? We wspomnianym dokumencie znajdują się różne kruczki, które należy właściwie zinterpretować, by uniknąć zaskoczenia.

Sprawdźcie, czy musicie wpłacić zaliczkę, w jakiej wysokości, do kiedy i na jakie konto. Przy okazji ustalcie, czy pozostałą kwotę musicie uregulować zaraz po przyjęciu, czy następnego dnia. W ten sposób unikniecie niezręcznej sytuacji. Zanim zarezerwujecie salę weselną, zapytajcie, kiedy możecie odzyskać zaliczkę w razie wypowiedzenia umowy.

eleganckie wesele: wystrój sali

Sprawdźcie również, czy w lokalu znajdują się okrągłe, czy prostokątne stoliki. Czy stoją w stałej konfiguracji, czy można zmodyfikować układ? Jakie opcje są dostępne, jeśli chodzi o ustawienie stołów na weselu? Takie informacje przydadzą się Wam przy usadzaniu gości weselnych.

Cena sali weselnej to niewątpliwie poważny punkt w budżecie ślubnym. Jeden z bardziej znaczących elementów kosztorysu wesela. Jednak nie warto na nim oszczędzać. Odpowiednio dobrana sala weselna w dużej mierze decyduje o powodzeniu całej imprezy!

Dwór Korona Karkonoszy – organizujemy wyjątkowe wesela

Korkowe na weselu

Pytania sala weselna – jakie należy zadać? Przede wszystkim podczas rozmowy z właścicielem lub managerem dowiedzcie się, w jaki sposób naliczane jest korkowe na weselu. Zastanówcie się, czy proponowane rozwiązanie zbytnio nie nadwyręży Waszego budżetu. Korkowe obejmuje nie tylko różne rodzaje wina, lecz także wódkę, koniak, whisky, czy brandy. W tym przypadku płacimy za możliwość wniesienia własnego alkoholu, serwowanego przez kelnerów w czasie przyjęcia.

Właściciele domów weselnych mogą pobierać opłaty za:

 • wniesione butelki na salę,
 • otwarte butelki,
 • z góry, niezależnie od liczby wniesionych i otwartych butelek.
jaki alkohol na wesele
Alkohol na wesele

Tania sala weselna – czy to możliwe?

Czy pojęcie „tania sala weselna” to aby nie oksymoron? Podobnie jak sucha woda czy gorący lód? Czy sala weselna może być tania? Gdy spytamy o szczegóły, może okazać się, że wynajmujemy jedynie mury. A za całą resztę, włącznie ze sprzątaniem, kosztami prądu, gazu i wody trzeba zapłacić ekstra. Poza tym sami musimy zadbać o kucharzy, kelnerów i menu. A więc ostatecznie może okazać się, że tania sala weselna była bardzo droga… Zwłaszcza doliczając stracony czas i nerwy.

Koszt sali weselnej

W przaśnych czasach PRL-u funkcje sal weselnych odgrywały wiejskie remizy, stołówki szkolne, świetlice. Jednak dziś marzy nam się coś więcej. Zwykle chcemy wynająć elegancką, stylową salę weselną, w której będziemy się dobrze bawić. I która dobrze prezentować się będzie na zdjęciach. Czy może więc być tanio? Zwykle koszt sali weselnej liczony jest od tak zwanego talerzyka. Oczywiście do tej kwoty należy jeszcze doliczyć sam koszt wynajmu sali na wesele. W sumie kwota, jaką trzeba zapłacić, uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji lokalu, jego poziomu, liczby i rodzaju serwowanych potraw oraz czasu trwania przyjęcia.

W sprawdzonych ośrodkach mamy szansę zlecić wszystko managerowi obiektu. Nie tylko zadba o podstawowe kwestie, ale też znajdzie podwykonawców i zorganizuje dodatkowe atrakcje na wesele. Oczywiście takie profesjonalne usługi wpływają na koszt imprezy, ale za to mamy pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i nic nam nie umknie.

Rezerwacja sali weselnej – o czym należy pamiętać?

Jeśli wybraliście datę ślubu, musicie zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Gdzie wesele? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze sali. Pamiętajcie, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Zwróćcie też uwagę na wystrój lokalu, menu, lokalizację, bazę noclegową, ale także na „chemię” między Wami a obsługą.

Zanim zarezerwujecie salę weselną na Dolnym Śląsku czy gdziekolwiek planujecie wesele, zastanówcie się, czy odpowiada Wam jej wielkość i ustawność, a także podejście obsługi. Zdajemy sobie sprawę, że organizacja uroczystości wymaga podjęcia wielu decyzji, dlatego im większe wsparcie otrzymacie, z tym większym spokojem będziecie przeżywać Wasz najważniejszy dzień w życiu.

Rozmiar ma znaczenie…

Wymiary sali weselnej nie są nigdzie ściśle określone. To od nas i od liczby przewidzianych gości zależy, jaką salę wybierzemy. Można stosować różne przeliczniki, na przykład liczbę osób na metr kwadratowy. Mogą one być pomocne w doborze odpowiedniej wielkości sali do planowanego wesela.

Na pewno nie może ona być zbyt mała. Jeśli na weselu będzie ciasno, to nikt nie będzie się czuć do końca komfortowo. Wszyscy skupią się raczej na tym, żeby nie potrącać sąsiadów przy stole, a na parkiecie innych tancerzy. Ponadto w niedużej, a do tego zbyt niskiej sali możemy mieć wrażenie, że jest duszno, brakuje powietrza. Z kolei zbyt duża sala przy małej liczbie gości może niektórym wydać się zbyt pusta, przytłaczająca. Wysokość sali ma też wpływ na akustykę. W wyższej sali łatwiej też zawiesić dekoracje, czy zastosować jakieś niecodzienne aranżacje.

W miejscach, gdzie odbyło się już dużo imprez, obsługa ma doświadczenie i doskonale orientuje się, na ile osób można zorganizować wesele. Ponadto wie, jak zmieniając układ stołów czy dekoracji sprawić, by sala wydawała się idealnie dopasowana do liczby gości.

Jak znaleźć romantyczne miejsce na wesele?

Koralowa sala weselna to marzenie wielu par. Jeśli w dodatku jest zlokalizowana w niesamowitej scenerii, skradnie serca nie tylko romantycznym parom. W nastrojowym, przestronnym wnętrzu można urządzić zarówno klasyczne przyjęcie, jak i w stylu glamour.

Marzycie o tym, aby zorganizować niezapomniane wesele w stolicy Karkonoszy? Szukacie obiektu weselnego, z którego rozpościera się magiczny widok na góry? Wszystko to zapewnia Dwór Korona Karkonoszy. W sali weselnej w górach możecie zorganizować nie tylko przyjęcie w stylu folkowym, lecz także glamour, rustykalnym, boho, czy klasycznym.

Zastanawiacie się, czym zaskoczyć rodzinę i znajomych? Możecie wypożyczyć fotobudkę lub zorganizować słodki stół. Albo rybny lub wiejski, zależnie od Waszej fantazji i upodobań gości. Pomyślcie też o tym, żeby zatrudnić prawdziwą góralską kapelę – zabawa taneczna przy takiej muzyce z pewnością będzie wspaniała!

Sala weselna Wrocław

Sala weselna – Wrocław czy okolice? Zanim zdecydujecie się na wynajem sali weselnej we Wrocławiu czy gdziekolwiek indziej, dowiedzcie się, ile trzeba zapłacić za talerzyk. Przy okazji sprawdźcie, jakie udogodnienia wchodzą w skład ceny. Jeśli chcecie zorganizować wiejski stół lub kącik ze słodkościami, zapytajcie, ile wynosi całkowity koszt organizacji. 

Wrocławski Rynek

Zwykle w dużych miastach ceny wynajmu sal i „talerzyka” są wyższe niż w okolicy. Tak więc przygotowując budżet ślubny,  koniecznie uwzględnijcie w nim przynajmniej kilkunastoprocentowy zapas. Dzięki temu nie będziecie musieli z niczego rezygnować. Pamiętajcie, żeby wybrać wcześniej motyw przewodni, w ten sposób możecie zawęzić pole poszukiwań, a tym samym łatwiej podejmiecie decyzję.

Sala weselna Dolny Śląsk

Może warto rozważyć urządzenie wesela niedaleko Wrocławia, a nie w samej stolicy Dolnego Śląska? Dlaczego? Po pierwsze, będzie taniej. Po drugie, będzie większy wybór sal weselnych. W Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej, około 100 km od Wrocławia, znajdziemy mnóstwo sal w dworach, zamkach i pałacach. Więc jeśli szukacie pięknej sali weselnej, zlokalizowanej w magicznej okolicy, wybierzcie tereny wokół Karpacza.

ślub Jelenia Góra - panorama
Karkonosze

Bez względu na to, czy planujecie urządzić kameralne, czy huczne przyjęcie – Wasi goście będą zachwyceni scenerią. Obiekty położone w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego gwarantują widoki zapierające dech w piersiach. Przepiękne górskie krajobrazy stanowią idealne tło do sesji zdjęciowej. To również doskonała baza wypadowa w góry, dlatego pomyślcie o tym, aby zostać trochę dłużej.

Chcecie świętować w dużym gronie przyjaciół i rodziny? Dworska Sala Balowa Dworu Korona Karkonoszy pomieści nawet 170 osób, w zależności od układu stołów. Wnętrze jest ogrzewane i klimatyzowane, dlatego można w niej urządzić przyjęcie o każdej porze roku. Sala weselna zachwyca drewnianym, odrestaurowanym sklepieniem, dużymi, łukowymi oknami, widokiem i niezwykłym klimatem.

Jeśli nade wszystko cenicie sobie prywatność, zarezerwujcie cały obiekt na wyłączność. Do Waszej dyspozycji pozostaje nie tylko jedna z najpiękniejszych i najwyższych sal weselnych w okolicy, lecz także kawiarnia w ogrodzie różanym, Sommelier Club i Biblioteka Cafe na antresoli.

Sommelier Club

Dlaczego warto wybrać salę weselną z ogrodem?

Wesele „pod chmurką”? Zależy Wam na tym, aby urządzić przyjęcie pod gołym niebem, ale z drugiej strony martwicie się, że pogoda pokrzyżuje Wam plany? Sala weselna z ogrodem to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Pamiętajcie, że goście będą chcieli zaczerpnąć świeżego powietrza po posiłku lub szaleństwach na parkiecie. Jeśli tylko jest taka opcja – dajcie im tę możliwość!

Wesele w ogrodzie

Aby umilić sobie odpoczynek, goście mogą udać się na spacer po romantycznym ogrodzie. Zachęcamy, abyście potraktowali go jako kolejną przestrzeń do dekoracji. Wybierzcie takie ogrody, które odzwierciedlą motyw przewodni uroczystości. Szukacie oryginalnego pleneru na sesję zdjęciową? W tej roli doskonale sprawdzi się przestronny ogród, przylegający do sali weselnej. Jednak jeśli nie możecie znaleźć wymarzonej sali z ogrodem, poszukajcie przynajmniej takiej, która ma duży taras lub balkon. Zadbajcie o to, szczególnie wtedy, gdy organizujecie wiosenne lub letnie przyjęcie.

Piękna sala weselna – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcecie uniknąć wścibskich spojrzeń, poszukajcie lokalu położonego nieco na uboczu, a nie w centrum miasta. Upewnijcie się jednak, że można do niego łatwo dojechać. Na wszelki wypadek dołączcie mapkę do zaproszeń, dzięki czemu nie musicie się martwić, że goście zabłądzą w nieznanej okolicy. Możecie również wynająć autokar dla niezmotoryzowanych członków rodziny i przyjaciół.

Zanim jednak zrobicie rezerwację, ustalcie, ile osób jest zainteresowanych takim rozwiązaniem. Szukając sali weselnej, zapytajcie właściciela lub managera, czy Wasi goście będą mieli do dyspozycji bezpłatny parking. Przy okazji sprawdźcie, czy lokal oferuje kącik lub plac zabaw dla najmłodszych weselników. Dzięki temu macie pewność, że wszyscy goście, niezależnie od wieku, będą się dobrze bawić.

A może sala weselna nad jeziorem?

Szukacie spokojnego, cichego, nastrojowego miejsca na przyjęcie? Pomyślcie o rezerwacji sali weselnej nad jeziorem. Decydując się na takie rozwiązanie, możecie czerpać inspiracje prosto z natury. Niektóre lokale mają własne kąpielisko i przystań, dlatego warto wzbogacić program o ciekawe atrakcje na świeżym powietrzu.

Domy weselne często oferują wygodne miejsca noclegowe, co zachęca do szampańskiej zabawy do białego rana. Jeśli lubicie odpoczywać nad jeziorem, od razu wygospodarujcie kilka dni wolnego. W ten sposób możecie spędzić wyjątkowe chwile tylko we dwoje lub w gronie najbliższych.

Wesele w październiku w górach

Sala weselna – kolorystyka

Czy kolor sali weselnej ma w ogóle jakieś znaczenie? Można by pomyśleć – kto w ogóle będzie na to zwracał uwagę? Wszyscy będą zajęci Młodą Parą, zabawą, tańcem, jedzeniem. Poza tym zwykle w sali i tak pojawiają się jakieś dodatkowe dekoracje, odwracając uwagę od koloru ścian.

Faktycznie, niektórym wystrój wnętrz jest raczej obojętny i podczas wesela z pewnością skupią się na innych rzeczach. Jednak większość osób ma jakieś preferencje kolorystyczne. Po prostu w jednych barwach czujemy się lepiej, inne nas drażnią. Badania naukowe dowodzą, że kolory mają na nas ogromny wpływ. I bardzo często decydują o nasze samopoczuciu. Więc jeśli sala ma kolor czy dekoracje w kolorze, którego po prostu nie możemy znieść, na widok którego wręcz zgrzytamy zębami, lepiej poszukajmy innego obiektu. Chyba że wymyślimy sposób, dzięki któremu większość tych ścian „zniknie” – tkaniny, lustra, dekoracje, deski, kobierce. Zależnie od stylu, w jakim chcemy urządzić wesele.

Czerwona sala weselna

Jeśli nie chcemy zbyt intensywnie zajmować się kwestią wystroju sali weselnej czy dekoracjami, postawmy na salę w wyrazistym, soczystym kolorze. Kolor ten będzie ozdobą sam w sobie. Sale „bez koloru” mają tę zaletę, że można je dowolnie „kształtować”. Ale istnieje też ryzyko, że nawet pomimo naszych wysiłków, wciąż pozostaną bezbarwne, nijakie, bez wyrazu. A kto chciałby urządzać wesele w takim wnętrzu?

Za to sale o pięknej architekturze, ozdobnych elementach, na przykład w postaci drewnianego belkowania, sale o wspaniałych, łukowych oknach ze szprosami i w wyrazistym kolorze nawet bez większych zabiegów dekoratorskich zapadną gościom w pamięć. Będą też stanowić doskonale tło do ślubnych fotografii.

Niebanalne propozycje na motyw przewodni

Zastanawiacie się, co zrobić, żeby goście długo wspominali Wasze wesele? Cenicie sobie niebanalne rozwiązania? Czarna sala weselna zdecydowanie wyróżni się na tle tradycyjnych lokali. To doskonały wybór, jeśli chcecie zorganizować niezapomniane przyjęcie w stylu gotyckim. Albo steampunkowym. Wspomniany motyw przewodni nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, dlatego na długo utkwi w pamięci Waszych gości. Królująca tam czerń doskonale współgra z bielą, czerwienią i fioletem.

Jeśli sala w kolorze czerni to zbyt wiele – zresztą niełatwo taką znaleźć! – to może choć czarna suknia ślubna? Z czym kojarzy się czerń? Elegancja. Szyk. Wyrafinowanie. Wytworność. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że w przyrodzie czysta czerń nie istnieje. Dlatego jest poniekąd neutralną, „niewidoczną” bazą dla wszelkich barw. Na jej tle inne kolory prezentują się jeszcze okazalej. Wesele z czernią jako motywem przewodnim to na pewno awangarda, daleka od klasyki.

Czarna sala weselna – na pewno wszyscy goście ją zapamiętają. Nie pomylą naszego wesela z żadnym innym. A Panna Młoda w tradycyjnej, białej sukni będzie lśniła niczym diament na tle tajemniczej czerni… 

Kolory sal weselnych

Jeśli chodzi o sale weselne, zwykle utrzymane są w kolorach pastelowych – odcienie łososiowe, żółte, jasne zielenie, ewentualnie pudrowe róże. Jeśli szukamy sali w żywszym, bardziej zdecydowanym kolorze, mamy problem. A co dopiero mówić o czerni! Jeśli więc nie uda nam się znaleźć odpowiedniego miejsca, i raczej nie uda nam się przekonać właściciela, by przemalował salę, to można na przykład rozwiesić tkaniny w odpowiednim kolorze. Dodać czarne obrusy i dekoracje. To kolor dla zdecydowanych i pewnych siebie Par Młodych!

świadkowie

Wesele w czerwieni

Jeśli jednak czarna sala weselna to dla Was zbyt wiele, a mimo to chcecie wyróżnić się na tle innych, nie boicie się wyzwań i odważnych rozwiązań, zaplanujcie równie spektakularne, czerwone wesele.

Ten intensywny kolor kojarzy się z miłością, pasją i namiętnością. Nie przesadzajcie jednak z czerwonymi dekoracjami, w przeciwnym razie możecie osiągnąć kiczowaty efekt. Jasny odcień, wpadający w róż, współgra z czernią i granatem. Z kolei ciemna czerwień, przechodząca w bordo, pięknie komponuje się z oliwką, beżem i bielą.

Do wyboru macie całą masę odcieni czerwieni. Może zdecydujecie się na rubin – sala weselna w kolorze symbolizującym miłość to doskonała sceneria weselnych zabaw.

Jak wybrać dekoratora?

Nie znaleźliście jeszcze firmy, która zajmie się wystrojem sali? Zapytajcie właściciela lub managera lokalu, czy mogą Wam kogoś polecić. Możecie również poszukać w mediach społecznościowych.

Zanim umówicie się na spotkanie, zapoznajcie się z portfolio. W ten sposób sprawdzicie, czy odpowiada Wam poczucie estetyki dekoratora. Jeśli nie, lepiej szukajcie dalej. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że nie będziecie zadowoleni z efektu. Podczas pierwszego spotkania poinformujcie specjalistę, jakim budżetem dysponujecie. Pamiętajcie, że profesjonalista może wyczarować eleganckie ozdoby za stosunkowo niewielką kwotę. Z drugiej strony może przygotować oryginalną dekorację nawet za kilkanaście tysięcy złotych!

Jak stworzyć własne dekoracje weselne?

Potrzebujecie pomocy w przystrojeniu kościoła i sali weselnej, ale dysponujecie ograniczonym budżetem? W takim razie skorzystajcie z usług doświadczonej, utalentowanej kwiaciarki. Zamówcie u niej bukiet ślubny, butonierkę i kompozycje na stoły, a resztą zajmijcie się sami.

Szukacie pomysłów na samodzielną aranżację sali weselnej? Zastanawiacie się, jakie ozdoby podkreślą naturalny, swobodny charakter przyjęcia? Sięgnijcie po proste, bezpretensjonalne, zielone dekoracje weselne, takie jak ścianka bukszpanowa, liście paproci, las w słoiku, czy girlandy z mchu. Prezentowane elementy wystroju fantastycznie komponują się z pastelowymi lub złotymi balonami, świecami, serwetkami, obrusami i winietkami.

Przygotowaliśmy kilka propozycji na dekoracje DIY. Stwórzcie urocze świeczniki ze szklanych słoików, tradycyjnych podgrzewaczy i szyfonowych wstążek. Aby nadać im wyjątkowy charakter, możecie przyozdobić je szyszkami, gałązkami jarzębiny, perełkami lub połyskującymi kamyczkami. Jak udekorować salę weselną? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań:

 • girlanda z balonów,
 • winietki z szyszek,
 • lampiony z papieru,
 • pompony z tiulu,
 • kule z piankowych róż.
dekoracje na wesele zimą
Dekoracje na wesele

Niepowtarzalne wesele – garść wskazówek dla Pary Młodej

Zastanawiacie się, gdzie urządzić przyjęcie w stylu boho, leśnym lub greenery? Jeśli chodzi o kolor przewodni, idealnie sprawdzi się wtedy butelkowa zieleń. Sala weselna udekorowana w ten sposób ma niepowtarzalny klimat. Gwarantujemy, że skradnie Wasze serca. Wspomniany kolor kojarzy się z naturą, królewskim luksusem, elegancją i wytwornością.

Butelkowa zieleń doskonale współgra ze złotem, bielą, beżem, pudrowym różowym i ciemnym szarym. Taka kombinacja kolorystyczna pozwoli wyczarować stylowy, niepowtarzalny wystrój sali weselnej.

Kwiaty na ślub

Planujecie przyjęcie w okresie wiosenno-letnim? Postawcie na kwiaty sezonowe, które wspaniale harmonizują z oprawą uroczystości. W wiosennym bukiecie ślubnym mogą pojawić się:

 • konwalie,
 • bzy,
 • tulipany,
 • krokusy,
 • żonkile,
 • kalie,
 • hiacynty,
 • fiołki,
 • jaskry.

Z kolei fantazyjne, letnie wiązanki można wyczarować z dzwonków, lilii, stokrotek, nasturcji, czy hortensji. W tej roli doskonale sprawdzą się też maki, chabry, niezapominajki, fiołki i lawenda.

przygotowania ślubne: rezerwacja sali

Sala weselna w stodole – dobry pomysł?

Stodoła – sala weselna? Czy to dobry pomysł? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na wsi stodoła stanowiła dość typowy „dom weselny”. Ale teraz mamy do czynienia z całkiem innymi stodołami. Zwykle są one nimi tylko z nazwy, bo są to niedawno zbudowane sale weselne w kształcie stodoły (obecnie bardzo modny nurt w architekturze). Czasem faktycznie są to dawne stodoły, lecz gruntowanie wyremontowane i dostosowane do potrzeb Pary Młodej i gości.

Więc jeśli szukacie idealnego miejsca na przyjęcie w stylu boho, eko lub rustykalnym czy folkowym, albo w stylu neofolk, to naturalnie warto wybrać tego typu obiekt. Zwłaszcza jeśli cenicie życie w bliskości z naturą, to sala weselna w stodole na pewno przypadnie Wam do gustu. Takie rozwiązanie zapewnia nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli macie trochę wolnego czasu, możecie samodzielnie przygotować dekoracje.

Przyjęcie w stodole

Chętnie sięgacie po oryginalne, niesztampowe rozwiązania? Uwielbiacie zapach siana, drewniane elementy i swojskie klimaty? W takim razie zorganizujcie niepowtarzalne przyjęcie w stodole. Taka sala weselna doskonale wpisze się w styl rustykalny, boho, neofolk lub eko. Zanim jednak zarezerwujecie obiekt, sprawdźcie, czy dysponuje odpowiednim zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Z drugiej strony podobny klimat wyczarujecie w zwykłej sali weselnej – wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Umowa na wesele - warto mieć wszystko na piśmie

Wystarczy, że sięgniecie po polne kwiaty, wstążki, jutowe sznurki, szydełkowe serwetki  i papierowe wycinanki. Przygotowując salę weselną, wykażcie się kreatywnością. Zobaczycie, że rodzina i znajomi docenią Wasz wysiłek.

Interesuje Was sala weselna rustykalna? Często znajdziecie takie miejsce w drewnianym dworku lub stodole. Jednak tak naprawdę tego typu klimat stworzycie za pomocą odpowiednich dodatków w każdym wnętrzu. Wybrane ozdoby powinny stanowić ukłon w stronę natury i wiejskich tradycji.

Drewniana sala weselna: dlaczego warto?

Szukając miejsca na wesele, kładziecie nacisk na prostotę i elegancję? Lubicie odpoczywać na łonie natury? Drewniana sala weselna to idealny wybór dla par, które chcą spędzić wyjątkowe chwile w gronie najbliższych. W takim wnętrzu tradycja przeplata się z nowoczesnością, wprowadzając przytulny klimat.

sesja poślubna: para młoda
Drewniana sala weselna

Sala zlokalizowana w zacisznej okolicy spodoba się Parom, którym zależy na intymnej atmosferze. To doskonała okazja, żeby uciec od zgiełku miasta. Nie ma tutaj mowy o sztuczności i sztywnej atmosferze. Jeśli zależy Wam na tym, aby Wasi goście czuli się swobodnie i beztrosko, zarezerwujcie salę weselną drewnianą. Naturalne elementy i tradycyjne kolory podkreślą sielski charakter pomieszczenia.

Dworska Sala Balowa – Dwór Korona Karkonoszy. Zapraszamy

Romantyczne wesele…

Szukacie romantycznego miejsca na przyjęcie weselne? Zależy Wam na dobrym lokalu, w którym panuje wyjątkowa atmosfera? Nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład „sala weselna złota róża”, „sala weselna szafran” czy „sala weselna biała perła”. Warto odwiedzić różne miejsca i zweryfikować ofertę organizatorów wesel.

Bo co to właściwie znaczy „sala weselna biała perła”? To zwykła licentia poetica czy sala faktycznie ma kolor białej perły i perłowe dekoracje? Jeśli tak, niektóre Pary Młode – te bardziej przesądne – mogą nie chcieć w niej swego wesela. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Przez całe wieki perły na ślubie i weselu symbolizowały łzy. I nie chodziło, niestety, o łzy szczęścia… Uważano, że Panna Młoda wkładając perłową biżuterię sama prosi się o nieszczęście. Nie wiadomo jednak, czy przesąd ten dotyczy także wystroju i koloru sali weselnej? Jeśli uwielbiamy perły za ich subtelność i niezaprzeczalną urodę, a przy tym wierzymy w przesądy ślubne i weselne, możemy spróbować trochę „oszukać” los. Zamiast wkładać perły, urządzić wesele w sali o kolorze białej perły i postawić na takie właśnie dekoracje. 

Sala weselna – kryteria

Trzeba więc naocznie przekonać się, co faktycznie najlepiej Wam odpowiada. I co oferuje dany obiekt weselny. Na szczególną uwagę przy wyborze sali zasługuje:

 • profesjonalna obsługa,
 • bogate menu w atrakcyjnej cenie,
 • duży parkiet do tańca,
 • wspaniałe otoczenie.

Sala weselna styl rustykalny – jak ją zaaranżować?

Marzycie o tym, aby zorganizować rustykalne wesele i szukacie inspiracji? Podpowiadamy, jak urządzić bezpretensjonalne przyjęcie, nawiązujące do natury i folkloru. Sala weselna w stylu rustykalnym od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród Młodych Par. Aby oddać wyjątkowy charakter uroczystości, sięgnijcie po drewniane ozdoby, polne kwiaty, zielone liście, jutowe woreczki, drabiny, lampiony i latarnie.

Rustykalne dekoracje

Zastanawiacie się, jak wskazać gościom drogę do ich stolika? Postawcie na drewniane drogowskazy, które pomogą zaprowadzić porządek. W ten sposób możecie też wskazać kierunek strefy relaksu, kącika ze słodkościami, fotobudki, czy innych atrakcji.

Jak przyozdobić salę weselną w stylu rustykalnym? W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dekoracje w kolorach ziemi, czyli zieleni, beżu, brązu, szarości i bieli. Decydując się na taki motyw przewodni, postawcie na naturalność i swobodę. Rustykalna sala weselna nie może sprawiać zbyt „oficjalnego” wrażenia.

wesele wiosną: nowożeńcy

Przygotowując bukiet ślubny, butonierkę, czy kompozycję na stół Młodej Pary, wykorzystajcie te same kwiaty. Rustykalny charakter przyjęcia doskonale oddadzą:

 • piwonie,
 • frezje,
 • gipsówki,
 • nagietki,
 • maki,
 • rumianek,
 • wrzosy,
 • eustoma,
 • niezapominajka,
 • lawenda,
 • goździki,
 • dzwonki.
Bukiet Panny Młodej

Przygotowując dekoracje rustykalnej sali weselnej, postarajcie się wpleść w nie dary natury. Sięgnijcie po szyszki, jarzębinę, żołędzie, kasztany, gałązki, liście i kłosy zboża – zależnie od pory roku. Zachęcamy, aby wśród naturalnych akcentów znalazł się też mech. Nie tylko błyskawicznie stworzy niezapomniany klimat, lecz także wspaniale komponuje się z innymi dodatkami. Co ważne, nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dlatego można nim przyozdobić stoły, świeczniki, szklane słoje ze świecami i wianki.

Sala weselna w stylu glamour

Marzycie o eleganckim, pełnym przepychu przyjęciu, który wywoła u gości efekt WOW? Gwarantujemy, że styl glamour podbije serca wszystkich. Jak urządzić wesele w stylu glamour? Decydując się na taki motyw przewodni, postarajcie się zachować zdrowy rozsądek. Spróbujcie nie przekroczyć bardzo cienkiej granicy pomiędzy wysmakowanym luksusem, a kiczem.

Sala weselna glamour zwykle zlokalizowana jest w romantycznym dworku, zamku lub pałacu. W wystroju pomieszczenia dominują tradycyjne kolory, takie jak biel, pudrowy róż, beż, błękit i czerń. Proponowana paleta barw doskonale współgra ze srebrnymi, złotymi i brokatowymi akcentami.

W dekoracjach często pojawiają się cyrkonie, diamentowe konfetti, perły. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle wyrafinowane kompozycje kwiatowe, najczęściej złożone z białych, czerwonych, różowych lub herbacianych róż. Zastanawiacie się, jak jeszcze podkreślić luksusowy charakter przyjęcia? Możecie wpleść kryształowe żyrandole, szklane wazony i złote świeczniki w wystrój sali weselnej w stylu glamour.

Poczuj się jak prawdziwa księżniczka!

Chcecie urządzić ślub i wesele w iście królewskim stylu? Postawcie na styl glamour! Glamour – sala weselna powinna być utrzymana w odcieniach bieli, czerni, złota i srebra. Dzięki temu stworzy rewelacyjne tło dla baśniowych dekoracji.

Styl glamour zachwyca wyrafinowaną elegancją, luksusem, splendorem, i bogactwem zdobień, dlatego odradzamy go zwolennikom minimalizmu. Planując wystrój lokalu, zachowajcie równowagę między przepychem a prostotą. W przeciwnym razie osiągnięcie efekt odwrotny do zamierzonego.

Luksusowa sala dla wymagających

Szukacie luksusowej, przestronnej sali bankietowej, położonej w malowniczej okolicy? Postawcie na miejsce oddalone od prywatnych posesji, co gwarantuje kameralną atmosferę.

Wiele sal weselnych nosi wymyślne nazwy. Sala weselna lawenda, sala weselna magnolia, orchidea sala weselna, szafran sala weselna, camelia sala weselna, biała perła sala weselna, rubin sala weselna, koralowa sala weselna – w Internecie można znaleźć bogatą ofertę obiektów, które prześcigają się w proponowaniu licznych udogodnień. W zasadzie standardem jest to, że sala jest klimatyzowana i wentylowana, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort biesiadnikom. Często w okolicy znajduje się romantyczny ogród, który idealnie nadaje się na sesję ślubną. Lokal jest też zwykle przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Sale weselne

Jednak sugerując się tylko nazwą, można dokonać niewłaściwego wyboru. Czy nazwa „szafran sala weselna” nawiązuje do jej kolorystyki, charakteru i klimatu? To słowo przywodzi na myśl orientalne przyprawy, egzotykę, daleką Azję. Jeśli marzysz o dalekich podróżach, kochasz wnętrza w stylu kolonialnym, czy wybierasz się w podróż poślubną na przykład do Indii, taka sala może być idealna na Twoje wesele!

„Orchidea sala weselna”… Orchidee – kwiaty te są wręcz po królewsku majestatyczne. Doskonałe tak, że wydają się sztuczne. Aż nazbyt idealne. Sala o takiej nazwie również powinna nas olśnić swą doskonałością.

A „sala weselna lawenda„? Czy faktycznie wystrojem i kolorystyką przenosi nas w gorącą atmosferę południowej Francji? Wchodząc do niej, czujemy klimat francuskiej prowincji i lawendowych pól?

Wesele wiosną lawenda

Może niestety okazać się, że szafran czy lawenda w nazwie sali – to tylko słowo… I nie idzie za nim ani orientalny czy lawendowy kolor ścian lub dekoracji, ani pasujący do tego wystrój. Dlatego trzeba sprawdzić, co kryje się pod poetyckimi nazwami sal weselnych, zanim którąś zarezerwujemy.

Blok CTA

Miejsce ma znaczenie!

Zarezerwujcie salę weselną swoich marzeń ♥

Sala weselna i wesele w stylu boho krok po kroku

Marzycie o tym, żeby urządzić wyjątkowe wesele na Dolnym Śląsku? Motyw glamour niekoniecznie przypadł Wam do gustu i szukacie ciekawej alternatywy? Cenicie sobie nieszablonowe rozwiązania, a przy okazji nie macie zamiaru urządzać wystawnego, sztywnego przyjęcia? Postawcie na styl boho! Sala weselna może zawierać przeszklone, ceglane lub drewniane elementy. Jeśli nie znaleźliście idealnego lokalu, wcale nie musicie rezygnować z wymarzonego motywu.

Urocza sala weselna boho z pewnością Was zachwyci. Jeśli chcecie trochę dłużej poświętować, wybierzcie lokal z niesamowitym widokiem na Karkonosze. Okolica zachęca do romantycznych spacerów, pikników i przejażdżek rowerowych.

Styl boho sala weselna

Jak prosto i efektownie ozdobić taką salę? Dekoracje powinny napełnić wnętrze sielską atmosferą. Czerpcie inspiracje z natury, folkloru, a także z kultury romskiej i hipisowskiej. Proponowany styl kojarzy się z luzem, swobodą, wolnością, eklektyzmem i bliskością natury, nic więc dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością. Dekoracje boho pozwolą Wam osiągnąć odpowiedni efekt. Sięgnijcie po naturalne materiały, takie jak len, bawełna, wełna. Postarajcie się wpleść w wystrój makatki, makramy, piórka i rzemyki.

Czym kierować się przy wyborze miejsca na wesele w stylu boho?

Uroczystości możecie urządzić w sali weselnej, w ogrodzie, dużym namiocie lub stodole. Sala weselna powinna dysponować terenem zielonym. Goście będą mogli tam spokojnie odpocząć i porozmawiać. Pamiętajcie, że odpowiednie dekoracje podkreślą charakter przyjęcia.

Chociaż możliwości aranżacyjne wydają się nieograniczone, zachęcamy, żebyście w pierwszej kolejności wzięli pod uwagę koronkowe serwetki, jutowe sznurki, szyfonowe wstążki i malowane ręcznie tablice.

Apartament Zloty, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Bukiet ślubny możecie wyczarować z jaskrów, lawendy, słoneczników, wrzosów, margarytek lub gipsówki i eustomy. Wspomniane kwiaty wykorzystajcie też przy dekorowaniu sali weselnej boho. Wybrany motyw powinien również pojawić się na zaproszeniach, winietkach, księdze gości, menu na stołach i zawieszkach na alkohol. W ten sposób wprowadzicie rodzinę i znajomych w niepowtarzalny klimat.

Przeglądając oferty gospodarstw agroturystycznych, zwróćcie uwagę, czy dysponują odrestaurowaną, drewnianą stodołą. Przy okazji możecie wynająć apartament dla nowożeńców i pokoje dla gości. Zastanawiacie się, dlaczego zarezerwować salę weselną w stodole? To idealna okazja, aby w pełni korzystać z uroków natury. Jeśli jednak wolicie więcej udogodnień, sala weselna w dworku będzie najlepszym wyborem.

Praktyczne wskazówki dla Par Młodych

Jeśli ustaliliście już wystrój sali weselnej na Dolnym Śląsku, możecie przejść do bardziej przyziemnych spraw. Bez względu na to, czy chcecie wziąć ślub kościelny, czy cywilny, upewnijcie się, że dojazd do lokalu po uroczystości nie zajmie więcej niż 20-30 minut. W przeciwnym razie goście będą zmęczeni i zirytowani. Nie zmuszajcie ich do wyczerpującej podróży, nawet jeśli wynajęliście autokar.

Jeśli znaleźliście wymarzoną salę weselną z noclegiem, z pewnością zastanawiacie się, kto ma zapłacić za pokoje dla gości. Wspomniana kwestia budzi wiele kontrowersji, ale przyjęło się, że ten obowiązek spoczywa na Parze Młodej. Rozważacie, jak z tego wybrnąć, jeśli dysponujecie ograniczonym budżetem? Przede wszystkim nie zostawiajcie przyjezdnych weselników samych z tym problemem. Możecie popytać wśród rodziny i znajomych, czy ktoś zgodziłby się przenocować gości. Przedstawcie jasno swoją sytuację finansową i ustalcie, kto chciałby przenocować w hotelu. Możecie zadeklarować pomoc przy rezerwacji pokoi, zaznaczając przy tym, że goście muszą sami opłacić swój pobyt.

Kameralne przyjęcie – o czym warto pamiętać?

Jak zorganizować kameralne wesele? Takie pytanie zadaje sobie wiele Par Młodych, dlatego przygotowaliśmy dla Was garść wskazówek. Małe przyjęcie jest z natury bardziej intymne, ponieważ zapraszacie na nie tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół. Organizując wesele na 150, 200, czy 300 osób, nie moglibyście poświęcić każdej osobie tyle uwagi, ile byście chcieli.

Mała sala weselna

Mała sala weselna jest zwykle tańsza, dlatego możecie zaszaleć przy wyborze menu, dekoracji, atrakcji, czy upominków dla gości. Jeśli zdecydujecie się na kameralne przyjęcie weselne, zyskujecie swobodę w wyborze lokalu. Nie musicie też czekać 2-3 lata na wolny termin, jak ma to miejsce w przypadku większych sal. Niezależnie od tego, czy cenicie sobie tradycyjne rozwiązania, czy szukacie czegoś nietypowego, z pewnością znajdziecie odpowiednie miejsce. Planując niewielkie wesele, możecie popuścić wodze fantazji.

Zanim rozpoczniecie poszukiwania, zastanówcie się, czy chcecie bawić się w restauracji, odrestaurowanej stodole, dworku, czy w plenerze? Pomyślcie też, czy dane miejsce rzeczywiście pasuje do wybranego motywu przewodniego. Jak znaleźć tanią salę weselną? To, czy coś jest drogie czy tanie to pojęcie względne. Niemniej zajrzyjcie na fora i blogi weselne, popytajcie wśród rodziny i znajomych, a także zajrzyjcie na media społecznościowe. Oczywiście nie podejmujcie tak ważnej decyzji na podstawie samych zdjęć i opinii w Internecie. Zanim zarezerwujecie salę, zadzwońcie i umówcie się na spotkanie z właścicielem lub managerem. Pamiętajcie, że im wcześniej wypatrzycie odpowiednie miejsce, tym szybciej zajmiecie się pozostałymi sprawami związanymi ze ślubem i weselem.

Idealna sala weselna: podsumowanie

Szukając sali weselnej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Do najważniejszych zaliczamy:

 • budżet,
 • liczbę gości,
 • motyw przewodni,
 • lokalizację,
 • opinie innych,
 • rodzaj lokalu.
Tort weselny, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Czasami trzeba pójść na kompromis na rzecz lokalizacji lub ceny, ale i tak warto przestudiować wszystkie punkty przed rozmową z właścicielem lub managerem. Nie skreślajcie też miejsca, które skradło Wasze serca, nawet jeśli ma mało opinii. Po prostu bądźcie czujni i reagujcie, gdy zapali się Wam czerwona lampka.

Jeśli wybraliście już salę weselną, możecie przystąpić do ustalenia menu, projektowania papeterii, a także przygotowania atrakcji i upominków dla gości. A może dopiero rozglądacie się za wymarzonym lokalem? Zapraszamy do kontaktu! Zaufajcie naszemu doświadczeniu – zorganizowaliśmy blisko 1000 wesel. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują sprawdzone rozwiązania, uwzględniając przy tym Wasze osobiste oczekiwania i preferencje.

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Tanie sale weselne?

Najłatwiej tanie sale weselne znaleźć poza najwyższym sezonem ślubnym, trwającym od maja do końca września. Wybierając tanie sale weselne, nie przesadzajmy z godzeniem się na niższą jakość usług. Wesele ma się tylko raz w życiu, więc zastanówmy się, czy chcemy pamiętać, że nasze wesele było tanie, czy że było udane? W każdym obiekcie oferującym salę weselną warto negocjować ceny, i być może uzyskamy satysfakcjonujący nas koszt w sali weselnej, o której zawsze marzyliśmy. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na termin poza wysokim sezonem ślubnym i wesele w środku tygodnia.

Sala weselna Wrocław?

Warto zastanowić się, czy robić wesele w zatłoczonym mieście? W odległości około godziny jazdy od stolicy regionu mamy już pierwsze góry, górskie pensjonaty a także atrakcyjne sale weselne w górach. We Wrocławiu raczej nie zorganizujemy wesela z noclegiem dla wszystkich gości. ale sala weselna w górach często znajduje się w obiekcie oferującym również pokoje dla gości weselnych. Dobrym przykładem jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza.

Wesele Dolny Śląsk?

Niezależnie od pory roku Dolny Śląsk zachwyca swoim urokiem. Szczególnym miejscem na jego mapie są Karkonosze, które również dla par młodych stanowią atrakcyjną lokalizację na wesele. Wesele Dolny Śląsk oznacza duży wybór sal weselnych i plenerów na wesela w ogrodzie. Sezon na wesela w plenerze trwa tutaj najdłużej, bo to najcieplejszy region w kraju. Można tu również znaleźć najpiękniejsze miejsca do ich organizacji.

Najpiękniejsza sala weselna?

Jaką salę na wesele określić można mianem najpiękniejszej? O gustach trudno dyskutować. Na pewno jednak sala weselna powinna być wysoka i przestronna. Mieć ciekawy wystrój i zapewniać profesjonalną obsługę. Oczywiście wyjątkowe menu na wesele, oferowane w danym obiekcie, także jest bardzo istotne. Ważna będzie też pomoc asystenta ślubnego, zatrudnianego w danym domu weselnym, który zadba o najmniejsze nawet szczegóły naszej uroczystości.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę