Czy fotobudka na wesele to dobry pomysł?

Atrakcje na weselePoradyTrendy
Czy fotobudka na wesele to dobry pomysł?

Niegdyś wesela przybierały formę tradycyjnych biesiad z tańcem i zabawami. Dziś coraz więcej par wzbogaca przyjęcia o najróżniejsze atrakcje, które mają umilić czas gościom, a przy tym uczynić imprezę jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i niezapomnianą. Jedną z popularnych atrakcji weselnych jest fotobudka, która umożliwia zrobienie zabawnych zdjęć pamiątkowych. Czy fotobudka na wesele to dobry pomysł? 

Fotobudka na wesele – gwarancja wyśmienitej zabawy 

Pomysł organizacji fotobudki na imprezy okolicznościowe (w tym na wesela) przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem robi furorę od kilku lat. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie każdego eventu. Atrakcja uwielbiana przez dzieci, nastolatków i dorosłych, dzięki której możemy uzyskać wyjątkową pamiątkę z danego wydarzenia. Pamiątkę w postaci pomysłowych, zabawnych zdjęć z ciekawymi rekwizytami. 

Fotobudki możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są klasyczne, mobilne „studia fotograficzne”. Aby zrobić zdjęcie, należy wejść do środka budki, stanąć przed obiektywem i wcisnąć przycisk „start” na ekranie. Aparat wykona serię kilku zdjęć, które zostaną automatycznie wydrukowane w ciągu kilkunastu sekund. Aby nieco urozmaicić zdjęcia, można wykorzystać najróżniejsze akcesoria i gadżety dostępne w fotobudce – np. śmieszne maski, kolorowe peruki czy wielkie okulary. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie personalizowanych rekwizytów do zdjęć – takich, które nawiązują do motywu weselnego

Piękne tło do zdjęć weselnych bez przygotowań?

To możliwe w Karkonoszach!
Bajkowa sceneria czeka właśnie na Was!

Fotobudka na wesele w wersji klasycznej 

Jak zorganizować klasyczną fotobudkę na wesele? Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących ich wynajem na różne imprezy okolicznościowe. Przed wyborem warto porównać oferty kilku usługodawców. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jakość wykonywanych zdjęć – ich ostrość, nasycenie barw. Nie bez znaczenia jest również forma usługi (czy firma dowozi budkę na miejsce, czy oferuje pomoc asystenta itp.), cena oraz to, czy dana fotobudka pasuje do charakteru przyjęcia weselnego (czy budka i rekwizyty wpisują się w stylistykę wesela). Z firmą wynajmującą tego typu sprzęt należy podpisać stosowną umowę. 

Otwarta fotobudka DIY 

Drugim rodzajem są fotobudki DIY. Do stworzenia takiej atrakcji potrzeba trochę wolnego miejsca, jednolitego tła do ślubnych zdjęć oraz aparatu z samowyzwalaczem – sprzętu, który wywołuje zdjęcia na bieżąco lub klasycznego urządzenia, które robi serie zdjęć. Nie może w niej zabraknąć ciekawych rekwizytów, które nadadzą zdjęciom weselnym nieco charakteru. Stanowisko fotograficzne warto wyposażyć w czytelną instrukcję obsługi dla gości, która ułatwi im cały proces. 

Tym, co odróżnia otwartą fotobudkę od klasycznej wersji, jest większa ilość miejsca do ślubnych zdjęć. W jednym momencie do zdjęcia może pozować nawet kilkanaście osób. Ta niestandardowa forma fotobudki na wesele to nie tylko doskonały sposób na urozmaicenie przyjęcia weselnego i dostarczenie gościom potężnej dawki wyśmienitej zabawy, ale również praktyczne, budżetowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy. Samodzielne przygotowanie fotobudki jest zdecydowanie tańsze niż wynajęcie profesjonalnego, mobilnego „studia fotograficznego”. Mimo że organizacja takiej atrakcji wymaga nieco pracy i zaangażowania, bez wątpienia warto o niej pomyśleć. 

jak wybrać fotografa weselnego?

Inne atrakcje, które urozmaicą weselną zabawę 

Urozmaicenie weselnej imprezy o ciekawe atrakcje to doskonały sposób na to, aby nadać jej niepowtarzalny charakter. Atrakcje uczynią przyjęcie nietypowym, niezapomnianym. Dostarczą gościom mnóstwo wyśmienitej zabawy i pozytywnych emocji. 

Fotobudka na wesele to jedna z najpopularniejszych form dodatkowej rozrywki dla gości. Co jeszcze można zorganizować, żeby urozmaicić weselną zabawę? Ciekawą opcją jest zatrudnienie profesjonalnego barmana, który nie tylko zaserwuje gościom wyśmienite, kolorowe drinki, ale także wykona spektakularny pokaz barmański z wykorzystaniem akcesoriów do przygotowywania koktajli i butelek alkoholi. Alternatywą dla klasycznego drink baru na wesele jest wersja DIY, która umożliwi gościom samodzielne zrobienie orzeźwiających koktajli – alkoholowych lub bezalkoholowych. 

Inne ciekawe pomysły na weselne atrakcje to: 

  • pokaz zimnych ogni, 
  • pokaz fajerwerków, 
  • puszczanie lampionów, 
  • karaoke party. 

Jeśli na weselu będą dzieci, im również należy zapewnić odpowiednią rozrywkę. Najlepszym rozwiązaniem będzie doświadczony animator na wesele, który zagwarantuje najmłodszym weselnikom moc zabawy, pozytywnych doświadczeń i szalonych wrażeń. Atrakcje dla najmłodszych powinny odbywać się poza główną salą weselną. Świetnie sprawdzi się do tego oddzielna, mniejsza salka lub ogród weselny. W ogrodzie mogą znaleźć się również inne atrakcje dla dzieci – np. dmuchany plan zabaw. 

Fotobudka na wesele to dość powszechne rozwiązanie. Jednak nie można odmówić mu ciekawego charakteru. Taka atrakcja z pewnością urozmaici weselną zabawę i dostarczy gościom mnóstwo niesamowitych wrażeń. Co więcej, pozwoli stworzyć niezwykłe zdjęcia weselne, które będą wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego dnia. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę