Sala weselna Wałbrzych

I żyli długo i szczęśliwie...

układ stołów na weselu, sala weselna Dolny Śląsk, ślub w górach

Sala weselna Wałbrzych?
Rozważcie ciekawe możliwości

Wałbrzych to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Dolnego Śląska. Mimo przemysłowego charakteru, miasto szczyci się wieloma zabytkami architektury zarówno sakralnej, jak i świeckiej.

Liczne zamki, pałace, kościoły i budowle mieszczańskie nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru. Dla wielu par, sala weselna Wałbrzych będzie więc dobrym wyborem.

Szukacie czegoś innego? Jedną z ukrytych perełek województwa dolnośląskiego jest z pewnością Sosnówka koło Karpacza. Znajdujący się tam Dwór Korona Karkonoszy od lat specjalizuje się w organizacji wesel w górach jak z bajki.

Wasze też może być takie!

Bajkowe wesele?
Tutaj wszystko jest możliwe ♥

Mimo całego uroku miasta, jeśli interesuje Was wyjątkowa sala weselna, Wałbrzych nie powinien być początkiem i końcem Waszych poszukiwań. Nawet, jeśli jest to Wasze rodzinne miasto.

Warto poszerzyć spektrum poszukiwań nie tylko o okoliczne miejscowości, ale nawet wziąć pod uwagę całe województwo. Sal weselnych na Dolnym Śląsku przecież nie brakuje. Jak pokazują co roku trendy ślubne, coraz więcej par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Wiele obiektów oferuje liczne usługi i atrakcje, które pomogą Wam zorganizować taką uroczystość, o jakiej marzycie.

Jednym z wiodących ośrodków w organizacji wesel na Dolnym Śląsku jest Dwór Korona Karkonoszy położony w Sosnówce koło Karpacza. O zadowoleniu Młodych Par i gości z wyboru tego miejsca świadczy ponad 3500 pozytywnych referencji.

Dzień ślubu i wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zadbamy, by Wasz był idealny.

Sala weselna Wałbrzych
– idealne miejsce na wesele?

Poszukując idealnego miejsca na wesele, warto wziąć pod uwagę wszystkie dostępne możliwości. Oferty pojawiające się na rynku, w tym sale weselne Wałbrzych, często wywołują zawrót głowy. Kuszą wszelakimi atrakcjami, luksusowym wystrojem, czy też wykwintnym menu. Na co się zdecydować?

Sprawdź naszą propozycję

Zaplanuj wesele w górach

Szukając wymarzonego miejsca, warto zwrócić szczególna uwagę na propozycję organizacji wesele poza miejscem zamieszkania. Bogata oferta dworków, hoteli, pensjonatów i sal weselnych w górach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezdecydowani będą mogli zainspirować się gotowymi rozwiązaniami, które z pewnością zaproponuje doświadczony organizator wesel.

Jeśli chodzi o Wałbrzych, sala weselna położona z dala od miejskiego zgiełku pozwoli Wam cieszyć się w tym dniu tylko tym, co naprawdę ważne.

Sala weselna Wałbrzych i okolice to także dodatkowo możliwość kilkudniowego odpoczynku w najpiękniejszym rejonie Polski, jakim są Karkonosze. Przepiękne widoki, mnogość atrakcji turystycznych jak magnes przyciągają gości z całej okolicy. Nic więc dziwnego, że okoliczne tereny są tak atrakcyjne również dla par, chcących powiedzieć sobie „tak”. Wiele z nich decyduje się na wesele w Sosnówce. To tutaj znajduje się Dwór Korona Karkonoszy – Miejsce Chwil Wyjątkowych.

Sale weselne Wałbrzych – jak wybrać najlepszą?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, jaka sala weselna będzie najlepsza, ponieważ dla każdego słowo „najlepsza”, może oznaczać coś innego. Wybór miejsca jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu aspektów.

Wybierając sale weselne Wałbrzych, można brać pod uwagę różne kryteria, zarówno lokalizację, wystrój wnętrza, jak i to ile gości jest w ona stanie pomieścić.

Jednak kolejne kwestie, takie jak jakość obsługi i serwowanych dań, również są kluczowe i trzeba uwzględnić je w planowaniu uroczystości. Wiadomo, że w tym szczególnym dniu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Wszystkim się zajmiemy♥

Organizacja wesela w malowniczych rejonach Dolnego Śląska, w niedalekiej odległości od Wałbrzycha i dosłownie u stóp przepięknych Karkonoszy, to z pewnością marzenie wielu przyszłych nowożeńców.

Co ważne, Karkonosze są zachwycające o każdej porze roku, dlatego w żaden sposób kalendarz nie będzie Was ograniczać.

Położony w tej przepięknej okolicy Dwór Korona Karkonoszy to miejsce stworzone do organizacji bajkowych wesel, które może w dodatku poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży.

Więcej niż sala weselna Wałbrzych

Dwór Korona Karkonoszy oferuje możliwość organizacji wesela zarówno w plenerze, jak i na przepięknej, wysokiej na 9 metrów Dworskiej Sali Balowej, która jest unikatem na skalę całej okolicy.

Obiekt zapewnia także miejsca noclegowe dla nowożeńców oraz gości, w stylowo urządzonych pokojach i apartamentach.

Dworska kuchnia również słynie na całą okolicę, a niezwykle bogate w najróżniejsze potrawy menu z pewnością przypadnie do gustu każdemu z gości.

candy bar, desery na wesele, Dwór Korona Karkonoszy Sosnówka koło Karpacza

Zorganizujemy Wasze wyjątkowe wesele♥

100% naszego zaangażowania, 100% Waszej satysfakcji.
Sprawdźcie, co oferujemy!

Sale weselne Wałbrzych a motyw przewodni wesela

To właśnie motyw przewodni wskazuje kierunek, w jakim zmierza organizacja Waszego wesela. W ostatnich latach prym wiedzie ponadczasowy styl rustykalny. Przygotowanie przyjęcia weselnego w takim właśnie stylu jest dużym wyzwaniem i wymaga od narzeczonych sporo zaangażowania. Chyba, że powierzymy organizację ekspertom.

Motyw przewodni wesela powinien odzwierciedlać charakter i zainteresowania Młodej Pary. Dzięki niemu można wyrazić siebie i pokazać światu, co jest dla nas ważne. Jednak wybierając styl wesela należy skupić się na tym, by wszystko było ze sobą spójne. Na co więc zwrócić uwagę sale weselne Wałbrzych? Zarówno wystój sali , jak i kwiaty, dekoracje, a także stroje muszą być tematycznie dopasowane.

W przypadku, gdy nie możecie zdecydować się na konkretny styl, warto wziąć pod uwagę motyw kolorystyczny. Konkretny akcent kolorystyczny, będzie przewijał się przez charakterystyczne elementy na sali weselnej, dekoracje stołu, a nawet może zostać przemycony w elementach strojów Pary Młodej.

Zobacz

Miejsce ma znaczenie ♥

Marzycie o wyjątkowej scenerii ślubnej? Obecnie istnieje możliwość organizacji ślubu w prawie każdym miejscu. Dotyczy to zarówno ślubu kościelnego, jak i cywilnego.

Plenerowe uroczystości idealnie wpasowują się w letnią scenerię. Wtedy też pogoda jest najpewniejsza. Sale weselne Wałbrzych to zatem nie jest jedyna opcja. Macie do wyboru różne rozwiązania, dzięki którym nawet deszcz nie będzie przeszkodą do zawarcia związku małżeńskiego w cudownych okolicznościach przyrody.

Możliwości takie jak ślub w przepięknie usytuowanej altanie, czy wesele w zadaszonym eleganckim namiocie, to tylko niektóre z propozycji jakie oferuje Dwór Korona Karkonoszy.

Wałbrzych historia i teraźniejszość

Wałbrzych to miasto leżące na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich.

Historia Wałbrzycha sięga XII wieku, a z początku wieku XIV pochodzi pierwsza pisemna wzmianka o osadach górniczych, istniejących na terenie obecnego miasta.

W XVI i XVII wieku rozwijał się tu przemysł górniczy, hutniczy i tkacki. W XVIII wieku region stał się wręcz jednym z ważniejszych ośrodków produkcji tekstyliów w Europie. Ponadto w 1689 roku powstał tu pierwszy ośrodek leczniczy na bazie miejscowych źródeł wód mineralnych.

W 1738 roku miasto i okolice kupił Konrad Hochberg, posiadacz monumentalnego Zamku Książ, położonego tuż obok Wałbrzycha.
W XIX wieku rozpoczął się intensywny rozwój przemysłu włókienniczego, węglowego i metalurgicznego.

W 1842 roku powstała pierwsza kopalnia węgla kamiennego „Julia”, która dała początek wielkiemu boomowi górniczemu w regionie. W tym czasie Wałbrzych zyskał miano jednego z najważniejszych ośrodków przemysłowych na Dolnym Śląsku.

Po zakończeniu II wojny światowej Wałbrzych znalazł się w granicach Polski, a pierwotna nazwa miasta, Waldenburg, została zmieniona na Wałbrzych. W latach powojennych nastąpił rozwój przemysłu ciężkiego, w tym produkcji maszyn, metalurgii i chemii.

Obecnie Wałbrzych jest ważnym ośrodkiem turystycznym, znanym z pięknych zamków, tajemniczych podziemi i bogatej historii przemysłowej. Miasto stara się również rozwijać nowe gałęzie gospodarki, takie jak sektor IT i usługi dla biznesu.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Atrakcje Wałbrzycha i okolic

Turyści przyjeżdżają do Wałbrzycha przede wszystkim po to, by zobaczyć Zamek Książ. To jeden z największych zamków w Polsce. Jest naprawdę przepiękny, otacza go imponujący park, a okoliczne wzgórza zachęcają do spacerów. W dodatku wyobraźnię poszukiwaczy skarbów rozpalają opowieści o księżnej Daisy i jej perłach, a także o złotym pociągu.

Jednak Wałbrzych to nie tylko Zamek Książ! Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia pozwala poznać specyfikę zawodu górnika, a przy okazji obejrzeć ciekawe eksponaty sztuki współczesnej czy wziąć udział w różnego rodzaju spektaklach, pokazach, warsztatach czy wystawach, mających miejsce w tej nietypowej, industrialnej przestrzeni.
Inne ciekawe miejsca Wałbrzycha to choćby Pałac Albertich z początku XIX wieku, w którym obecnie mieści się arcyciekawe Muzeum Porcelany. Można tam zobaczyć kolekcję różnych wyrobów porcelanowych, a także poznać historię produkcji porcelany w regionie.

Zabytkowa zabudowa dzielnic Poniatów, Szczawienka czy Rusinowa także zasługują na uwagę. W Wałbrzychu można zobaczyć też interesujące Muzeum Przemysłu i Techniki, znajdujące się w budynku stolarni w dawnej kopalni „Victoria”.
Warto też wybrać się na Rynek i obejrzeć zabytkowe kamieniczki. Stare Miasto, zwłaszcza nocą, w miękkim świetle ulicznych latarni jest bardzo klimatyczne.

Wałbrzych - sala weselna

Sale weselne Wałbrzych - czy oferują coś wyjątkowego dla par szukających niezapomnianych przeżyć? Od indywidualnie dostosowywanego menu po doświadczonych pracowników, którzy dbają o to, by wszystko przebiegało sprawnie przez całą noc — my zadbamy o każdy szczegół, abyście mogli bez obaw i stresu świętować ten wyjątkowy dzień z najbliższymi.

A co do samego Wałbrzycha, z pewnością warto kiedyś odwiedzić to miasto - znajdziecie w nim wiele ciekawych miejsc,

Zobacz