Sala weselna Wrocław

I żyli długo i szczęśliwie...

sala weselna Dolny Śląsk, wesele Dolny Śląsk, wesele w górach, sala weselna w górach

Sala weselna Wrocław -
a może wesele w górach?

Przyszłym małżonkom planującym wesele, Wrocław ma bardzo wiele do zaoferowania. Jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast, które może poszczycić się zachwycającą architekturą i bogatą historią.

Dla tych, którzy oczekują jednak czegoś innego niż sala weselna Wrocław, mamy świetną wiadomość. Dolny Śląsk czeka, byście go odkryli. A jest w czym wybierać – czekają na nas eleganckie sale w miastach, wytworne dworki i pałace oraz urocze ośrodki w górach.

Niezależnie od wybranego stylu czy tematu wesela, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie bez powodu województwo dolnośląskie uznawane jest bowiem za nieoficjalne centrum wesel w Polsce. Wesele na Dolnym Śląsku to często wybierana przez Pary Młode opcja. Na pytanie, czy na wesele Wrocław i okolice to dobra lokalizacja, odpowiedź może być tylko jedna – tak!

Wrocław przeszłość i teraźniejszość

Wrocław położony jest nad Odrą, w centrum Niziny Śląskiej. Jest historyczną stolicą Dolnego Śląska. To miasto niezwykłe! Wielokulturowe i otwarte, tętniące życiem i wielkomiejską energią, a jednocześnie pełne miejsc, w których można poczuć się powiew historii.
Niewielka osada, zamieszkana przez Ślężan, istniała tutaj już w X wieku, założona przez księcia Wratysława, od którego miasto zaczerpnęło swoją nazwę. Oficjalne „powstanie Wrocławia” datuje się na rok 1000 – wtedy właśnie podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego ustanowiono we Wrocławiu biskupstwo. Wkrótce potem w najstarszej części miasta, na Ostrowie Tumskim postawiono romańską katedrę. Istniał tam już drewniany gród obronny, założony przez księcia Mieszka I. W XIV wieku Wrocław trafił pod panowanie czeskie. Był już wtedy ważnym graczem na arenie międzynarodowej, został między innymi przyjęty do grupy miast hanzeatyckich. Rozwojowi miasta sprzyjało korzystne położenie na skrzyżowaniu szlaków handlowych, prowadzących z Południa na Północ i z Zachodu na Wschód.
Następnie miastem rządzili Habsburgowie, a od wieku XVIII Prusacy. W związku z tym Wrocław otrzymał tytuł miasta królewskiego – stał się trzecią rezydencją monarchy, obok Berlina i Królewca. W 1702 założono Akademię Leopoldyńską, której spadkobiercą jest dzisiejszy Uniwersytet. Wtedy rozpoczął się proces przeobrażania Wrocławia z miasta wielokulturowego, jakim był przez wieki, w miasto niemieckie. Wiek XIX oznaczał dalszy rozwój przemysłowy i kulturalny miasta.
W okresie międzywojennym powstała między innymi monumentalna Hala Stulecia. W czasie II wojny światowej Wrocław ogłoszony został twierdzą i miał bronić się do ostatniego żołnierza. Spowodowało to ogromne zniszczenia tkanki miejskiej.
Po wojnie, już jako miasto polskie, był mozolnie odbudowywany i dziś jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Tutaj życie kulturalne i towarzyskie kwitnie o każdej porze roku, a turyści tłumnie zjeżdżają na rozmaite imprezy albo tylko po to, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miasta. Wrocław – tu każdy jest u siebie!

Rynek we Wrocławiu
Wrocław Ostrów Tumski

Atrakcje Wrocławia

Co można robić we Wrocławiu? Odpowiedź jest prosta – wszystko!
Miłośnicy natury mogą spędzić czas w Parku Szczytnickim, na plażach na nabrzeżach Odry i licznych kanałów, w zabytkowym ZOO, w Ogrodzie Botanicznym lub pięknym Parku Południowym.
Dla ciekawskich mamy Hydropolis, przeróżne muzea – na przykład Poczty i Telekomunikacji, Pana Tadeusza, Narodowe, Miejskie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Mineralogiczne, Etnograficzne, Panoramę Racławicką, Architektury, Sztuki Współczesnej, Archeologiczne, Sztuki Medalierskiej, Muzeum Teatru, Farmacji, Militariów, Sztuki Cmentarnej, Motoryzacji i jeszcze wiele innych.
Na smakoszy czekają klimatyczne knajpki oferujące kuchnie z całego świata, niezliczone gatunki piwa rzemieślniczego oraz przepyszne słodkości i mnóstwo cukierni z lodami rzemieślniczymi.
Dla imprezowiczów otworem stoi zagłębie eventowe w Pasażu Niepolda i na ulicy Bogusławskiego, pod torami, a także cały Rynek z mnóstwem lokali rozrywkowych.
Na miłośników historii czekają modernistyczna Hala Stulecia, jeden z największych w Europie Rynek z przepięknym gotyckim Ratuszem, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego ze zjawiskową Aulą Leopoldina, Ossolineum, średniowieczny Ostrów Tumski i Dzielnica Czterech Wyznań.
Znajdzie się też coś dla spragnionych doznań kulturalnych. Forum Musicum, Teatr Capitol i Wrocławski Teatr Współczesny, Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, najnowocześniejsze kina w kraju, kina studyjne, spacery śladem Eberharta Mocka z uwielbianych powieści Marka Krajewskiego – jest w czym wybierać!
Wrocław oferuje tyle sposobów ciekawego spędzania czasu, że nie sposób ich nawet wymienić. To była tylko próbka. Mamy przecież jeszcze bogate życie studenckie czy letni Jarmark Świętojański i słynny Jarmark Bożonarodzeniowy, targi staroci, festiwale kulinarne, imprezy sportowe, koncerty i wiele, wiele innych atrakcji

dachy Wrocławia

Z przyjemnością spełniamy marzenia♥

Jeśli nie interesuje Was sala weselna Wrocław, ale zależy Wam, by przyjęcie odbyło się na Dolnym Śląsku, możecie zakończyć poszukiwania. Wśród wielu sal weselnych w górach wyróżnia się Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza.

Przepiękne położenie obiektu, wyjątkowa sala weselna o 9 m wysokości i kompleksowa organizacja uroczystości to tylko niektóre z zalet tego miejsca. Jeśli marzy Wam się ślub w ogrodzie z widokiem na góry lub stylowa uroczystość w wytwornej Sali Balowej, warto już dziś zarezerwować datę.

Marzy Wam się wesele tematyczne? Dworska Sala Balowa ze swoją niepowtarzalną atmosferą oraz oddany zespół z wieloletnim doświadczeniem pozwolą na zrealizowanie nawet najbardziej szalonych pomysłów. Takie wesele z pewnościa zapadnie wszystkim na długo w pamięć!