Sala na wesele – co warto wiedzieć?

PoradySala weselnaTrendy

Kochacie się i jesteście gotowi na ślub? Podpowiemy, od czego zacząć szukanie sali weselnej i jak znaleźć tę wymarzoną. Gdzie zrobić wesele i jak wybrać salę na wesele? Co jest ważne przy organizacji wesela? Która sala na wesele spełni Wasze oczekiwania?

Od czego zacząć szukanie sali weselnej?

Poszukiwania sali weselnej najlepiej jest zacząć po prostu od ustalenia, jak duże wesele chcemy urządzić. Czyli pierwszym krokiem powinno być sporządzenie listy gości weselnych. Raczej nie zgadujmy, że będzie ich około 50 albo 100. Po prostu wypiszmy na liście, kogo chcemy zaprosić. Zaznaczmy też, kto będzie na pewno i osoby, co do obecności których już pewni nie jesteśmy. W ten sposób będziemy mogli w miarę dokładnie określić, na ile osób zrobić wesele. Teraz mamy już jasność, jak dużej sali potrzebujemy. Pamiętajmy też o miejscu dla orkiestry albo DJ-a i o zachowaniu przestrzeni do tańca.  

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Ważnym kryterium przy wyborze sali na wesele powinno być również to, czy na miejscu są pokoje gościnne dla weselników. Weźmy to pod uwagę zwłaszcza, jeśli wesele będzie duże, a goście będą się zjeżdżać z różnych stron. Wesele z noclegiem to ogromna wygoda dla wszystkich. I Para Młoda, i goście mają się gdzie przebrać i odświeżyć. A o dowolnej godzinie, jeśli poczują się zmęczeni, położyć. I rano znów spotkać się ze wszystkimi na wspólnym śniadaniu i ewentualnych poprawinach.     

Kolejnym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest wybór miejsca uroczystości i terminu wesela.

Sala na wesele – Dolnośląskie

Region Dolnego Śląska obfituje w różnego rodzaju urokliwe miejsca. Mamy tu do dyspozycji dużo hoteli, pałaców, dworów, a nawet średniowiecznych zamków. Największym jednak atutem są góry. Przepiękne górskie krajobrazy, malownicze miejscowości i jeszcze bliskość Czech i Niemiec. Wszystko to razem tworzy swoisty tygiel kulturowy, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wesele w górach

Wesele w górach musi się udać! Magia i majestat gór już same w sobie są nie lada atrakcją. Dodajmy do tego na przykład górski zalew, malownicze kapliczki i cudowne Źródełko Szczęścia. Brzmi trochę jak z bajki? Zapewniamy, że jest takie miejsce. Co więcej, można zrobić tam wesele i mieć na dodatek do dyspozycji oryginalną Dworską Salę Balową i niepowtarzalne butikowe pokoje dla gości. Wszystko to można znaleźć w Dworze Korona Karkonoszy nad zalewem w Sosnówce.

Sala na wesele okolice Wrocławia

Zorganizować wesele w dużym mieście czy raczej w miejscu spokojniejszym, pozwalającym skupić się na ceremonii ślubu i weselu? Taki dylemat ma wiele Par Młodych. Centrum miasta zwykle jest gwarne i tętniące życiem. Dla osób na co dzień korzystających z jego atrakcji impreza w centrum może być jak wyjście z kumplami z pracy albo po prostu weekendowy clubbing. Wesele w centrum zwykle zakończy się po prostu łapaniem nocnego autobusu czy taksówki i rozejściem do domów.   

Sala na wesele

Sale weselne – wybór jest ogromny. Jak go dokonać? Jak nie zginąć w gąszczu sal balowych, domów weselnych, wiejskich świetlic czy restauracji? Najlepiej sprecyzować swoje oczekiwania i poszukać sali, która spełni nasze wymagania. Musimy wziąć pod uwagę rozmiar sali, dostępny termin, wystrój lokalu i jego cenę. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, rezerwujmy! Jednak koniecznie trzeba zobaczyć salę osobiście. Nie wystarczą najlepsze nawet zdjęcia czy filmy. Impreza weselna to jedna z najważniejszych imprez w życiu. Ważne, by odbyła się w sali, która naprawdę nas urzeknie i oczaruje. A to można poczuć dopiero na żywo.

Przygotowania weselne

Żeby podkreślić wyjątkowość ceremonii, trzeba sięgnąć po wyjątkowe środki. Zorganizujmy wesele wyjazdowe! Dajmy gościom szansę na ekstra przygotowania i wyczekiwanie wesela. Dzień wesela mógłby być również dla nich dniem szczególnym. Takim, w którym trzeba się przygotować, kupić kwiaty, dojechać na miejsce, włożyć odpowiednie kreacje. Nie zastanawiać się, czy tramwaj podjedzie jak co dzień. Sala na wesele w okolicach Wrocławia da nam szansę także na imprezę nieco intymną, bardziej prywatną. Po prostu nie będziemy „mieszać się” z innymi imprezowiczami.

wesele Karkonosze góry
Wesele w górach, Karkonosze

Pamiętajmy, że wesele Wrocław i okolice może oznaczać również góry. Odległość około 100 km wydaje się niezbyt wielka, a wrażenia mogą być niezapomniane. Ślub i wesele w otoczeniu gór, lasów albo jezior zamiast w zgiełku miasta może być ciekawą opcją. Ponadto zważywszy wielkomiejskie ceny może się okazać, że za te same pieniądze będziemy mieli pięknie położony hotel do wyłącznej dyspozycji na wesele.

Wesele Karpacz – wesele w górach

Wybór miejsca i terminu wesela

Wiemy już, ilu chcemy zaprosić gości weselnych, czyli wiemy też, jak duża powinna być sala na wesele. Teraz pozostaje jeszcze tylko wybrać, gdzie i kiedy. Tu już może być nieco trudniej, ponieważ w miejscu, które wybierzemy, pewnie niektóre terminy będą już zarezerwowane. Jeśli jednak jest to miejsce, które nam się podoba i gwarantuje wysoką jakość usług, czyli na pewno udane wesele, to warto poczekać lub dostosować się do wolnych terminów, urządzając na przykład wesele last minute.

Jesienne wesele

Niektórym osobom bardzo zależy na konkretnej dacie ślubu. To może determinować całą resztę. Czyli sprawdzamy wtedy, która sala na wesele jest wolna i ją rezerwujemy. Choć jest jeszcze jedno wyjście. Coraz popularniejsze śluby i wesela w środku tygodnia dają nam większe pole do popisu. Wybierając inny niż sobota dzień, mamy dużo większe szanse na zrobienie wesela dokładnie tam, gdzie chcemy i w miesiącu, który nam pasuje. Wesele w listopadzie lub ślub w piątek mogą okazać się rozwiązaniem ewentualnych problemów z dostępnością wymarzonej sali weselnej.

ślub w listopadzie
Jesienne wesele, Karkonosze

Sala do wynajęcia na wesele

Kiedy już zdecydujemy się na ślub, to kolejną decyzją będzie określenie dokładnie, gdzie i kiedy go zawrzemy i urządzimy wesele. Później trzeba też zastanowić się, czy mamy własne miejsce na urządzenie wesela, czy też potrzebna będzie sala do wynajęcia na wesele. To drugie wyjście jest dużo wygodniejsze niż adoptowanie jakichś własnych pomieszczeń. Pamiętajmy, że sam lokal, gdzie można ustawić stoły to zbyt mało, żeby zrobić wesele. Potrzebne jest też zaplecze do cateringu i zaplecze sanitarne.

Lokal weselny

Najprostsze i zarazem najbardziej popularne rozwiązanie to sala do wynajęcia na wesele. Najczęściej korzystamy po prostu z przystosowanych do tego lokali weselnych. Jest jeszcze jeden plus takiego podejścia. Mianowicie doświadczony organizator wesel z pewnością podpowie nam wiele rzeczy, pomoże w przygotowaniach i pozwoli nam uniknąć drobnych wpadek. Wynajęcie sali na wesele często pozwala również na zapewnienie gościom noclegów i na współpracę z wypróbowanymi podwykonawcami usług weselnych.

Ogród czy sala na ślub?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na ślub, to możemy urządzić tę ceremonię na kilka sposobów. Najprostszy to po prostu udać się do Urzędu Stanu Cywilnego i wyjść stamtąd jako małżonkowie. Bardziej tradycyjne śluby to wyznaniowy lub konkordatowy. Niezależnie od tego, na jaki ślub się zdecydujemy, musimy wybrać miejsce. Będzie to kościół, cerkiew, zbór czy synagoga, a może ślub w ogrodzie?

Ślub w ogrodzie, Dwór Korona Karkonoszy

Część z nas ma swoje ulubione miejsca. Albo nawet mocne postanowienie, że ślub weźmie konkretnie w tym właśnie kościele albo może na tej polanie. Bo w końcu czemu nie? To tylko kwestia umówienia się z urzędnikiem lub księdzem i oczywiście stosownej dopłaty. Pozostaje jednak jeszcze problem wesela. Do tego potrzebna jest już sala weselna ze stosownym zapleczem. Czyli minimum taka, która ma dostęp do kuchni i zaplecza sanitarnego. Najlepiej byłoby, żeby były też na miejscu pokoje dla gości. A już na pewno dla Pary Młodej – choćby po to, by móc odłożyć swoje rzeczy i oczywiście prezenty.  

Blok CTA

Idealna sala na wesele?

Sala weselna – rozmiar

Obowiązujące w Polsce przepisy nie regulują kwestii wielkości sali weselnej. Ale jest pewne minimum, które należy zachować dla komfortu gości. Niewielkie albo niskie sale mogą być zbyt ciasne na większe wesela. Będzie w nich duszno i nie będzie gdzie się ruszyć, nie mówiąc już o towarzyszących większości wesel tańcach. Dlatego sala musi być na tyle duża, by swobodnie pomieścić nawet większą liczbę gości. Ponadto DJ albo zespół muzyczny też potrzebują odpowiedniej przestrzeni. A do tego dochodzą różne dodatkowe elementy, jak choćby miejsce na zabawę taneczną czy też oczepiny.

Również takie elementy wesela jak krojenie tortu czy pierwszy taniec Pary Młodej powinny mieć odpowiednią oprawę, a to zwykle wymaga przestrzeni.

Wysokość sali weselnej

Wysokość sali weselnej to często pomijany aspekt przy wyborze lokalu. Niesłusznie! Przecież lokal na wesele musi być wysoki. Mało komu marzy się wesele w jaskini… Wysoka, przestronna sala zapewnia możliwość swobodnej wymiany powietrza, czyli po prostu jest czym oddychać na weselu. Ponadto wysoką salę łatwiej jest przystroić – goście, nawet ci wyżsi, nie będą zaczepiać o dekoracje.

Światło w sali na wesele

Jasna czy ciemna sala na wesele? Czy to ma znaczenie? W trakcie nocnej zabawy i tak zwykle przyciemniamy światła. Ale w dzień, kiedy wesele dopiero się zaczyna i odbywają się jeszcze związane z nim rytuały, dostęp dziennego światła jest bezcenny. Wielkie okna, przez które wpada mnóstwo dziennego światła, to niewątpliwy atut sali weselnej.   

Ponadto piękne weselne kreacje, czy to kolorowe suknie druhen, czy też olśniewająca biel sukni ślubnej Panny Młodej i kolor jej oczu potrzebują odpowiedniego tła i światła, by ukazać cały swój urok…

Fotografia ślubna

Piękna sala weselna to doskonałe tło dla Młodej Pary. Ciekawie i oryginalnie udekorowane sale weselne świetnie wychodzą na zdjęciach. Pamiętajmy że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, kiedy my (albo nasze dzieci) będziemy oglądać zdjęcia ze ślubu, znów będziemy cieszyć się tą niezapomnianą chwilą. Szczegóły, których nie będzie widać na zdjęciach, już się zatrą w naszej pamięci. Pozostanie to, co udało się na nich uchwycić. Dlatego właśnie postarajmy się, by było do czego wracać. To też powód, dla którego ludzie na fotografiach rodzinnych zawsze starali się wyglądać lepiej i dostojniej, a nawet zamożniej, niż w rzeczywistości. Po prostu tak chcieli być zapamiętani…

Sesja ślubna w pięknej scenerii pozwoli utrwalić te wspaniałe chwile, w których po raz pierwszy występujemy oficjalnie jako Para Młoda. Dlatego sale weselne warto oceniać także pod kątem fotogeniczności, nim zdecydujemy się na wybór tej najlepszej.

Jak wybrać fotografa na wesele

Sala ślubna czy altana w ogrodzie?

Jak wyobrażamy sobie własny ślub? Marzy nam się pięknie przystrojony kościół i droga wśród szpaleru gości, czy może ślub w pełnym słońcu, w otoczeniu natury i z malowniczym krajobrazem w tle? A może urzędnik z łańcuchem i godłem państwowym na szyi i prosta świecka ceremonia? Każdy wybór będzie dobry, jeśli będzie wynikał z naszych przekonań. Wszak marzenia są po to, by je spełniać…

Perła w Koronie – altana ślubna w ogrodzie Dworu Korona Karkonoszy

Niektóre elementy można połączyć. Wziąć zarówno ślub cywilny, jak i kościelny. Najważniejsze jest jednak to, jak chcemy zapamiętać ten dzień. Decyzje spontaniczne mają swój urok, sprawmy jednak, by za kilka lat było do czego wracać. Byśmy mieli choćby pamiątkowe zdjęcia, do których chętnie sięgniemy. Zadbajmy o celebrowanie tego dnia i jego odpowiednią oprawę. Ślub w ogrodzie sprawdzi się zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Może maj? Wprawdzie nie ma w nazwie literki „R”, ale wesele w maju w plenerze może być naprawdę magiczne… A po latach z rozrzewnieniem będziemy wspominać zieleń wokół, oszałamiający zapach wiosennych kwiatów i śpiew ptaków, towarzyszących naszej ceremonii w roli niespodziewanych gości.  

Sale weselne na każdą porę roku

Każda pora roku ma swój urok. Zimą podziwiamy biały puch pokrywający majestatyczne górskie szczyty, jesienią niesamowity spektakl przebarwiających się liści i zmieniających swe barwy lasów. Wiosna to czas intensywnej zieleni i budzenia się do życia. Latem wytęsknione promienie słońca, wspaniałe ciepło i wesele w plenerze. Ale żeby tego wszystkiego doświadczyć, trzeba wybrać się za miasto, a już najlepiej w jakieś bogate przyrodniczo i krajobrazowo miejsce. Może wybrać wspaniałe Karkonosze? Nigdzie nie widać tak dobrze zmieniających się pór roku jak w górach…

Sale weselne na każdą porę roku to właśnie te, które mają ciekawą lokalizację i oferują dużo przestrzeni wokół. Piękny ogród na wesele i możliwość organizacji imprez w plenerze jest niezaprzeczalnym atutem! W takim obiekcie, niezależnie od pogody, wesele musi się udać. Nawet wyjście przed budynek na chwilę relaksu czy przywitanie w ogrodzie gości weselnych będzie już ucztą estetyczną.

Jakie warunki muszą spełniać lokale weselne? 

Przepisy dotyczące lokali na wesela wynikają bezpośrednio z prawa budowlanego i zawierają takie same obostrzenia jak dla lokali, gdzie może przebywać większa liczba osób. Czyli są to takie same warunki jak na przykład dla hoteli. Wszystko powinno być sprawdzone przed przekazaniem takiego lokalu do użytku. Dokonują tego odpowiednie instytucje, które zajmują się odbiorami technicznymi. Dlatego właśnie wesela najlepiej organizować w sprawdzonych miejscach.  

Z punktu widzenia Państwa Młodych lub innych osób, które chcą zorganizować narzeczonym wesele, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość sali. To bardzo ważne, by goście czuli się komfortowo i mieli gdzie się bawić. Ponadto ważne jest, czy lokal na wesele dysponuje kuchnią, pokojami dla gości czy też odpowiednim zapleczem sanitarnym.

Wesele w rękach profesjonalistów

Profesjonalne domy weselne z dużym doświadczeniem i cieszące się dobrą opinią z pewnością zadbają nawet o najdrobniejsze detale. Jeśli jednak zdecydujemy się na organizację wesela w innym obiekcie, to z pewnością będzie to duże wyzwanie. Trzeba bowiem wtedy samemu zadbać o wszystko. W tym nawet o takie prozaiczne rzeczy, jak czystość toalet czy bezpieczeństwo gości. Dlatego żeby móc bawić się na weselu ze spokojną głową, najlepiej powierzyć organizację ślubu i wesela doświadczonym organizatorom i po prostu cieszyć się tym wydarzeniem, przyziemne kwestie pozostawiając profesjonalistom. Wtedy po latach wspominać będziemy szampańską zabawę i wzruszające momenty, a nie problemy z kanalizacją czy cateringiem.

kok ślub wesele

Sale ślubne

Sale ślubne na szczęście pięknieją z roku na rok. Urzędy Stanu Cywilnego starają się, by sale, w których udzielane są śluby, nie odstawały swym poziomem i wystrojem od tych, w których odbywa się potem weselna impreza. Coraz częściej śluby organizowane są w tak zwanych Pałacach Ślubów, czyli w osobnych budynkach, przeznaczonych tylko na śluby. Co ważne, często faktycznie są to urokliwe pałacyki, szykowne dworki czy eleganckie wille, w których aż miło wziąć ślub!

Czasem Para Młoda decyduje się na ślub kościelny jedynie z powodu oprawy, jaka towarzyszy tej ceremonii. Jednak teraz śluby cywilne zwykle mają równie uroczysty charakter, co wyznaniowe. Można też zdecydować się na ślub humanistyczny, a ten odbędzie się tam, gdzie tylko sobie zamarzymy.

Jakiej wielkości sala na wesele będzie najlepsza?

Zdecydowaliśmy już, ilu gości na wesele chcemy zaprosić. Wiemy już mniej więcej, kiedy chcemy wziąć ślub i zrobić wesele. Pozostaje już tylko wybrać odpowiednią salę na wesele i podpisać umowę. Ale jakiej wielkości sala na wesele będzie dla nas dobra?

Na każdym weselu powinniśmy przewidzieć miejsce do postawienia stołów biesiadnych, urządzenia strefy tańca i miejsca na orkiestrę lub DJ-a. Ponadto miejsce na ewentualny stół z łakociami, czyli tak zwany słodki stół, albo na bufet w stylu wiejskim. Także osobne miejsce na termosy z kawą i herbatą. Zatem sala powinna być dość duża lub łączyć się w miarę płynnie i bezpośrednio z innymi, mniejszymi salami.

Żeby goście komfortowo czuli się na parkiecie i nie obijali o innych tancerzy, powinniśmy przewidzieć około 1 metra kwadratowego na osobę. Choć oczywiście nie musi to być regułą. Organizatorzy wesel doskonale wiedzą, na ile osób i przy jakim ustawieniu stołów czy podestu dla orkiestry są w stanie zapewnić komfortowe warunku wesela. Najlepiej po prostu z nimi porozmawiać i poprosić o kilka propozycji optymalnych rozwiązań.

Najpiękniejsze sale na wesele

Ciekawe, czy gdyby zrobić światowy ranking, a przynajmniej ogólnopolską klasyfikację, udałoby się stwierdzić, gdzie znajdują się najpiękniejsze sale na wesele? Każdy właściciel lokalu weselnego będzie zapewne chwalił swój obiekt. A my oczywiście będziemy kierować się swoim indywidualnym gustem, o którym podobno się nie dyskutuje…

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wydaje się jednak, że istnieje kilka cech, które najpiękniejsze sale na wesele – a przynajmniej za takowe uważane – muszą posiadać. Podstawowa to przestrzeń. Powinna być na tyle duża, żeby chciało nam się tam tańczyć. Również proporcje poszczególnych wymiarów mają ogromne znaczenie. W starożytności istniały tak zwane złote proporcje. I faktycznie większość budowli z tamtych czasów do dziś zachwyca i uchodzi za kanon piękna w architekturze. Kolejnym ważnym elementem będą oryginalne rozwiązania architektoniczne i materiały, z których jest wykonana sala oraz ich połączenie. Drewno, kamień i inne naturalne materiały zawsze są w modzie. Dobrze czujemy się też w salach weselnych znajdujących się w historycznych wnętrzach. Tak zwany genius loci, czyli duch miejsca dodatkowo buduje atmosferę i podkreśla, że właśnie to miejsce jest szczególnie predestynowane do urządzania w nim zabawy. Jest wyjątkowe i niepowtarzalne, podobnie jak nasze w nim wesele!

Apartament Pary Młodej, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Sala na małe wesele

Sala weselna na małą uroczystość stosunkowo często jest poszukiwana przez Pary Młode. Nie wszyscy urządzają wielkie i huczne imprezy. Kameralny ślub także ma wiele zalet. Jednak nawet urządzając niezbyt wielkie wesele, chcemy czuć się swobodnie. A więc na weselu nie może być ciasno. W sali musi znaleźć się miejsce na sprzęt muzyczny i choćby jeden taniec – ten wykonywany tradycyjnie przez Parę Młodą. Mimo wszystko warto przewidzieć trochę miejsca na tańce także dla innych gości. Atmosfera wesela zwykle sprzyja pląsom.

Kameralne wesele

Małe wesele najlepiej urządzić w miejscu, gdzie nie będzie w tym samym czasie innych wesel. W dużym obiekcie, gdzie odbywać się będzie kilka wesel jednocześnie, możemy czuć się nieco przytłoczeni. Ponadto kameralne przyjęcie weselne ma tę zaletę, że można swobodniej porozmawiać. Jeśli rodzina i przyjaciele Pary Młodej nie znali się wcześniej, będzie to też świetna okazja do poznania się i zacieśnienia relacji. Ale tym bardziej lokal na wesele powinien oferować pewną prywatność.

Na małe wesele można wykorzystać też nietypowe lokale i stworzyć niepowtarzalny klimat. Na przykład salę kominkową albo antresolę w większym obiekcie. Podkreślą one wtedy kameralny charakter imprezy i pozwolą lepiej skupić się na osobistym przeżyciu ślubnej ceremonii.

Trendy weselne

Sala wiejska na wesele

Ciekawym pomysłem jest sala wiejska na wesele. Ten styl zawsze się sprawdza. Wszak podobno wszyscy pochodzimy od pierwszych ludzi, którzy zajmowali się uprawą roli. Ten powrót do korzeni pozwoli nam się odprężyć i zamiast fraka czy smokingu włożyć coś mniej formalnego. Może nawet jakieś korale po babci albo kontusz po dziadku? Albo strój nawiązujący wprost do tradycyjnych ubiorów polskiej wsi – rustykalne wesele pozwala Pannie Młodej wybrać prostą, najlepiej lnianą sukienkę i wianek we włosach. Pan Młody, by pasować do narzeczonej, może włożyć lnianą koszulę i proste spodnie. Latem nawet obuwie nie jest konieczne! Ważne, żeby do stylu, w jakim zorganizujemy wesele, pasowały pozostałe jego elementy.

Wiejski stół

Sala wiejska na wesele z pewnością pomieści również stół wiejski z tradycyjnymi wyrobami. Mogą to być własnej produkcji mięsa, wędliny albo domowe chleby i ciasta. Nieco trudniej pewnie będzie zorganizować taki stół z wiejskimi serami, ale ta gałąź gastronomii także szybko się rozwija i rzemieślnicze sery cieszą się wielką popularnością. Warto promować je podczas wesela w stylu wiejskim.

stół wiejski na weselu: inspiracje

Obsługa sali weselnej 

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie powinniśmy brać pod uwagę decydując, którą salę na wesele wybrać, jest jakość obsługi. Personel sali weselnej powinien być w 100 procentach profesjonalny, fachowy i kompetentny. Ale to nie wystarczy. Biorąc pod uwagę, z jakim typem uroczystości mamy do czynienia, pracownicy restauracji czy sali weselnej powinni mieć też wysoko rozwinięte tak zwane kompetencje miękkie. A więc powinni cechować się inteligencją emocjonalną i wysokim poziomem kultury osobistej. Muszą być otwarci na potrzeby Młodej Pary i umieć wysłuchać jej pragnień. Powinni też być, tak po prostu, po ludzku, życzliwi, dyskretni i mili. Zwłaszcza że praca przy organizacji i obsługi wesel to praca w stresie i pod presją czasu.

Dobry zespół sali weselnej to ogromny plus. To dzięki nim goście weselni poczują się komfortowo i będą mogli cieszyć się zabawą, nie przejmując się ewentualnymi problemami, bo tymi zajmie się wedding manager i jego ekipa. 

atrakcje ślubne: sztuczne ognie
Klimatyczne wesele

Ile kosztuje sala na wesele?

Cena sali weselnej będzie się oczywiście różnić w zależności od wielkości i standardu jej wyposażenia. Ale przede wszystkim zależeć będzie od tego, czy będą się w nią wliczać również obsługa, catering albo specjalne dekoracje. Teoretycznie można wynająć samą salę, po prostu jako pomieszczenie na wesele. Ale przecież potrzebne są jeszcze różne sprzęty jak choćby stoły czy krzesła, wyposażenie pod catering, naczynia i zastawa stołowa. Ostatecznie może się okazać, że tego typu organizacja wesela będzie droższa, a na pewno dużo bardziej skomplikowana niż gotowe przyjęcie w domu weselnym albo w hotelu.

Catering na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

To, ile kosztuje sala na wesele zależy też od tego, jaka jest w niej cena za talerzyk weselny. Czyli ile zapłacimy za przygotowanie dań i obsługę za jednego gościa na weselu. Duże różnice pomiędzy poszczególnymi lokalami mogą wynikać choćby z menu, na jakie się zdecydujemy. Wiadomo, że im więcej potraw i bardziej egzotyczne składniki, tym cena będzie wyższa. Najlepiej postawić na sezonowe, lokalne produkty i tak modne teraz smaki naszych przodków.

Bogate menu

Warto poszukać sali weselnej, w której będziemy mieć naprawdę duży wybór, jeśli chodzi o dania na wesele. Mamy wtedy szansę skomponować wspaniałe menu, które zapadnie gościom w pamięć. W końcu smak rosołu i schabowego zna w Polsce każdy. Może warto postawić na mniej oczywiste dania? Smak zupy kalafiorowej z kurkami i sezamem czy boczniaka panierowanego w ziarnach z konfiturą żurawinową zostanie z nami na długo…

menu na wesele latem

Jaka duża sala na wesele?  

Sala na wesele musi mieć taką wielkość, żeby goście czuli się zupełnie swobodnie. Muszą mieć gdzie zaszaleć na parkiecie, a orkiestra, która będzie im do tego przygrywać, musi mieć miejsce na sprzęt i swobodę ruchów. Zwróćmy również uwagę na akustykę sali. Jeśli sala weselna będzie zbyt niska, dźwięki muzyki mogą rozchodzić się niewłaściwie i zagłuszać nam nie tylko rozmowy, ale nawet nasze myśli. Wysokość sali i wielkość okien ma również znaczenie, jeśli chodzi o wentylację. Wiadomo, że im więcej tlenu, tym lepiej będziemy się bawić i nie będzie nam doskwierać uczucie duszności.

Blok CTA

Sala na wesele ma znaczenie!

Wybierz Dworską Salę Balową w Dworze Korona Karkonoszy

Sala powinna być też tak dobrana do liczby gości, żeby nie mieli oni poczucia, że jest ich za mało, a zbyt wielka przestrzeń ich przytłacza. Zbyt wiele pustej przestrzeni na weselu nie będzie robić dobrego wrażenia. Przy małej liczbie gości lepiej jest wybrać mniejszą salę weselną. Pozwoli to nam uzyskać efekt eleganckiego, kameralnego przyjęcia.

Najlepsza sala na wesele

Jaka jest najlepsza sala na wesele? Ile Par Młodych, tyle odpowiedzi. Sale różnią się rozmiarem, kolorem, wystrojem. A sprawa gustu i potrzeby narzeczonych są kluczowe przy wyborze lokalu na wesele. Jednak wygląd na pewno jest istotny – wybierzmy salę, która prezentuje się naprawdę wspaniale. Która olśni nas i naszych gości. Na tle której kreacja Panny Młodej będzie wyglądać zjawiskowo.

Wolna sala na wesele

Jak sprawdzić, czy w okolicy jest wolna sala na wesele? Albo czy i gdzie jest wolna sala weselna w terminie, który nam odpowiada? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarek internetowych. Ale to może nie wystarczyć, bo z pewnością nie wszystkie sale na wesele się tam ogłaszają. Na przykład świetlice wiejskie czy remizy strażackie wcale nie muszą mieć własnych stron www (choć faktem jest, że dzisiaj niezbyt często urządza się wesela w takich miejscach).

dwór butikowy
Dwór Korona Karkonoszy – tylko piękne wesela!

Jeśli już zawęzimy pole poszukiwań, to spróbujmy dotrzeć do wybranych lokali weselnych. Mail albo rozmowa telefoniczna powinny nam wystarczyć do ustalenie wolnych terminów. Natomiast cała reszta, czyli szczegóły (na przykład jakie dodatkowe rzeczy wchodzą w cenę wynajmu sali albo negocjacje cenowe) lepiej już załatwić osobiście. Przy tej okazji można jeszcze raz sprawdzić, jak wygląda dana sala, jaki jest do niej dojazd, czy jest parking, jak wyglądają pokoje. Ustalając menu weselne warto również spróbować niektórych potraw. Można też zasięgnąć języka w kwestii lokalnych podwykonawców weselnych.  

elegancka sala balowa
Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k Karpacza

Wesele dekoracja sali

Wybierając sale weselne znajdziecie takie już niemal „gotowe”. To sale zaprojektowane w określonym stylu i niewymagające dodatkowych upiększeń. Są też takie, które wymagają dekoracji i dodatkowej aranżacji. Jednak nie widząc choćby zdjęć sali weselnej, trudno będzie zdecydować. Dlatego dobrą praktyką jest wcześniejsze spotkanie z managerem sali weselnej i organizatorem ślubu w wybranym domu weselnym. To okazja na dogranie wszelkich szczegółów. Zwłaszcza że dla najbardziej obleganych sal weselnych terminy mają duże znaczenie. Przy okazji oglądania wystroju i dekoracji miejsca na wesele warto omówić menu sali weselnej.

Dekoracja sali na wesele, Dworska Sala Balowa, Sosnówka k. Karpacza

Tania sala na wesele

Kryterium ceny przy wyborze sali na wesele niewątpliwie jest ważne. Tania sala na wesele też może być dobrym wyborem. Pamiętajmy jednak, że organizujemy wesele po to, by uczcić bardzo ważne dla nas wydarzenie. Świętować z bliskimi jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nie przesadzajmy zatem z kompromisami. Zakładamy przecież, że będzie to nasze jedyne wesele, więc postarajmy się, aby było naprawdę niepowtarzalne.

Wesele do powtórki?

Na wiele rzeczy w życiu będziemy mieli jeszcze czas. Na dorabianie się również. A wesele? Nie będziemy przecież robić powtórek tak długo, aż w końcu osiągniemy swój cel, czyli wesele idealne. Wesele bez żadnych kompromisów i ustępstw prawdopodobnie nie jest możliwe, jednak chodzi o to, by nie szły one za daleko. A sala na wesele jest jednym z najważniejszych elementów całej imprezy.

Tania sala na wesele nie musi być jednocześnie bardzo skromna. Niektóre lokale na wesele w okolicy pozornie mogą wyglądać na drogie. Warto jednak sprawdzić ceny. Nie podcinajmy sobie skrzydeł już na wstępie. Może bowiem okazać się, że hotel czy restauracja, które nam się podobają, mają całkiem niewygórowane ceny. Zawsze można przecież jeszcze negocjować i może uda nam się zmieścić w założonym budżecie? 

Kiedy rezerwować salę weselną?

Salę weselną najlepiej rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Musimy być jednak pewni, że faktycznie chcemy wziąć ślub i urządzić wesele w konkretnym terminie. Wynika to z tego, że rezerwacja wiąże się na ogół z wpłatą zaliczki albo opłaty rezerwacyjnej. Z drugiej strony, jeśli już to zrobimy, to ze spokojną głową możemy skupić się na innych, równie istotnych kwestiach. Na przykład zająć się wyborem kreacji ślubnych czy obrączek.

W odwrotnej sytuacji, czyli kiedy wszystko mamy już wybrane, a szukamy tylko sali na wesele, możemy wypatrywać okazji. Rzadko, ale zdarza się, że ktoś rezygnuje z wesela albo przekłada je na inny termin. Pojawiają się wtedy okazje na wesele last minute. Wprawdzie staniemy przed zadaniem szybkiego zaproszenia gości, ale za to oszczędzimy sobie niepotrzebnego oczekiwania i odwlekania w czasie czegoś, co i tak zamierzamy zrobić.

Koszt rezerwacji sali na wesele

Każdy lokal na wesele rządzi się swoimi prawami. Obowiązują pewne wewnętrzne zasady co do zasad rezerwacji i  wysokości pobieranej zaliczki. Może to być stała kwota albo też ustalony procent od wysokości całej kwoty za wesele. Załóżmy, że średnio będzie to 10 procent pełnej kwoty.  W zależności od wielkości wesela i ceny talerzyka, da nam to od 4 do 7 tysięcy złotych. To jednak tylko przykładowe rozwiązanie.

poprawiny weselne
Sala weselna Dolny Śląsk, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Warto wybrać kilka sal weselnych i po prostu poprosić o ofertę lub wysłać maila z konkretnymi pytaniami. Całkowity koszt sali weselnej będzie ustalany w zależności od liczby gości oraz tego, co jeszcze będzie zawarte w tej usłudze. Czy na przykład będzie wliczona dekoracja sali, obsługa, korkowe lub jeszcze inne rzeczy.

Upominki dla gości weselnych

Często skupiając się na najważniejszym dla nas dniu myślimy: ślub wesele sala, a zapominamy o innych, równie ważnych kwestiach. Jedną z ich jest obiad weselny, desery albo upominki dla gości weselnych. Tu znowu z pomocą może nam przyjść doświadczony wedding manager i wybór odpowiedniej sali na wesele. A dokładnie chodzi o to, że część obiektów weselnych ma własne przetwory, a także marki rzemieślnicze, na przykład piwa albo kawy. Takie drobiazgi będą świetną niespodzianką dla bliskich nam osób. I już zawsze będą kojarzyć się gościom z naszym weselem. Dlatego dokonując wyboru sali weselnej, weźmy również i to pod uwagę. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza nie tylko posiada wyjątkową salę na wesela, ale też jest liderem w organizacji wesel w regionie i posiada własne marki piwa, kawy i przetworów spożywczych.

Korkowe na weselu

Czym jest korkowe na weselu? Pod ta dziwną nieco frazą kryją się po prostu reguły rządzące dystrybucją alkoholu na weselu. Warto pamiętać, że chodzi o wszelkie alkohole. Oczywiście o białą wódkę – klasyk na weselu. Jednak coraz częściej uzupełniany jest on także winem – białym,  czerwonym czy różowym. Korkowe obejmuje też inne alkohole na wesele, czyli obowiązkowe wino musujące na toasty, oraz mocniejsze trunki, jak whisky, koniak, czy brandy. Warto pamiętać, że coraz częściej widuje się na weselach, zwłaszcza latem, piwo rzemieślnicze dobrej jakości. Ten lekki trunek doskonale sprawdza się w czasie upałów, a owocowe wersje znajdują też uznanie w oczach pań.

Alkohol na wesele

Co zawiera w sobie opłata korkowa? Możliwość przetrzymania i schłodzenia butelek alkoholu, udostępnienie szkła i przyniesienie trunków do stołów. Jak jest naliczana? Lokale weselne różnie rozwiązują tę kwestię. Można pobrać opłatę na przykład za wniesienie każdej butelki na salę, albo tylko za otwarte butelki. W tym przypadku oznacza to, że nie płaci się za alkohol, który został po przyjęciu. W niektórych salach pobierana jest jednak opłata z góry, niezależnie od ilości wniesionego czy wypitego alkoholu.

wina na wesele

Program wesela

Organizacja wesela nie zawsze jest prostą sprawą. Chcemy przecież, by była to wyjątkowa impreza, by wszystko poszło jak z płatka, by goście wspominali nasze wesele jako wyjątkowe. By tak się stało, warto dość szczegółowo zaplanować program wesela. Co w nim ująć? Oczywiście przybliżone, planowane godziny poszczególnych elementów – Wasz przyjazd, przywitanie gości weselnych, składanie życzeń, podanie obiadu, inne ciepłe posiłki, krojenie tortu, pierwszy taniec, dodatkowe atrakcje dla gości. A jeśli planujemy poprawiny czy choćby wspólne śniadanie następnego dnia, także warto podać ramy czasowe w programie wesela. Dzięki rozpisaniu planu unikniemy sytuacji, gdy goście rozejdą się akurat, by chwilę odpocząć, a my zechcemy właśnie podziękować rodzicom.

Blok CTA

Wspaniałe wesele?

Tylko w Dworze Korona Karkonoszy!

Program wesela powinien być dość prosty i czytelny, ale warto go zaprojektować w stylu innych elementów dekoracyjnych na weselu. Można go umieścić w ramce lub na sztaludze. To bardzo popularne rozwiązanie, najlepiej w pobliżu planu stołów. Można też oczywiście zostawić program na każdym stole. Wtedy goście będą mogli w każdej chwili przypomnieć sobie, jaki jest następny punkt programu. 

Najlepsza sala weselna

Przeglądając oferty weddingowe na pewno znajdziecie sale weselne, które będą promować się jako najlepsze, największe albo jeszcze inne „naj”. Ale istotna jest liczba miejsc dla gości weselnych, miejsca noclegowe dla Pary Młodej i jej najbliższych. A tak naprawdę najważniejsza cecha domu weselnego to liczba zorganizowanych tam wcześniej wesel i imprez. Doświadczony w organizacji wesel manager potrafi zawsze wybrnąć z kłopotliwych sytuacji, a także rozkręcić każde przyjęcie weselne. Choć rzadko o tym myślimy, to właśnie umiejętność podejmowania szybkich decyzji i obrócenia każdej niezręczności w żart sprawia, że imprezy są udane.

Klimat sali weselnej

Z pewnością każdy chce mieć na wesele wyjątkowe miejsce. Nawet jeśli miałaby to być stodoła weselna, to musi mieć swój własny, charakterystyczny rys. I to „coś”, co nadaje weselny sznyt. Przykładem mogą być rustykalne sale weselne, które celowo są tak zaaranżowane, by przypominać wieś i jej swojski, sielski klimat. Obecnie oferta weselna jest dość szeroka. Otwiera ją typowa bankietowa sala weselna czy modna dziś industrialna sala weselna, poprzez wiejskie sale weselne i remizy aż do zamków, pałaców, dworów i najwspanialszych historycznych sal balowych. Jednak klimatyczna sala weselna przede wszystkim musi przypaść nam do gustu. Aranżacje sali weselnej różnią się tak jak gust osób, które je tworzą. Zlecając organizację przyjęcia weselnego musimy też w przybliżeniu podać, jak chcemy, aby wyglądał nasz ślub i wesele. Klimat sali weselnej z pewnością będzie również wpływał na zabawę, wybór tańców i weselnych żartów.

Co warto wiedzieć przed wynajęciem sali weselnej?

Elegancka sala weselna to marzenie każdej Młodej Pary, która chce urządzić przyjęcie weselne. Może to być szykowna sala bankietowa albo dworska sala balowa. Cechy charakterystyczne sali weselnej to przede wszystkim elegancja, przestrzeń i światło. Istotne są również: wysokość sali weselnej, parkiet do tańca, miejsce dla orkiestry i możliwość dowolnej aranżacji sali na wesele. Na przykład rustykalna sala na wesele albo industrialna sala powinny dać możliwość przygotowania ślubu i wesela również z innym motywem przewodnim niż rustykalny czy industrialny. Warto ustalić to wcześniej z właścicielem sali weselnej. Latem przydałaby się klimatyzowana sala weselna, a zimą przestrzeń sali weselnej musi zapewnić komfortowe ciepło. Jeśli wypiszemy sobie wszystkie ważne dla nas rzeczy, wynajęcie odpowiedniej sali weselnej nie powinno być trudne.

Ciekawe oferty sal weselnych

Jeśli już zdecydujemy się na ślub i mniej więcej określimy datę wesela, to można zacząć przeglądać oferty sal weselnych. Oczywiście im dalej do ustalonej daty wesela, tym łatwiej będzie nam zarezerwować wymarzoną salę weselną. Ale od niedawna pojawiają się też okazje na tak zwane wesele last minute. Nie wszystkie domy weselne mają pełne obłożenie na każdy termin. Zdarza się też, że Para Młoda z jakiegoś powodu rezygnuje z sali weselnej. przygotowanej już praktycznie do wesela. To wprawdzie rzadkie przypadki, ale warto śledzić oferty różnych sal weselnych na bieżąco. Może bowiem okazać się, że sala weselna położona bardzo atrakcyjnie właśnie zwolniła termin i udostępni nam go za niewygórowaną kwotę. To oczywiście propozycja dla osób, dla których również lokalizacja sali weselnej ma znaczenie. Ciekawe oferty sal weselnych można też znaleźć, pytając znajomych albo wchodząc na stronę sali weselnej. Organizacja niezapomnianego przyjęcia weselnego, jak widać, wymaga nieco zachodu, ale to zawsze się opłaca. Wspaniałe wspomnienia są bezcenne!

Jaka sala na wesele będzie dla nas najlepsza?

Jaka powinna być sala na wesele? Dużo zależy od stylu, w jakim chcemy je urządzić. Można spróbować znaleźć taką salę, która odpowiada nam sama w sobie i w zasadzie nie potrzebuje dodatkowych dekoracji. Na przykład styl rustykalny czy glamour albo klasycyzm można spotkać w różnych lokalach na wesele. Czasem wystarczy dodać kilka detali, aby uzyskać oczekiwany efekt. Bo mimo wszystko zawsze warto dodać jakiś osobisty akcent, który pokaże, że akurat w danej sali odbywa się właśnie NASZE wesele!

W jakim stylu wesele warto urządzić?

W jakim stylu urządzić wesele? To jedno z pytań, na które odpowiedzieć sobie musi Para Młoda, jeśli chce, by wesele było naprawdę piękne. Niezapomniane. Wyjątkowe.

Dlaczego styl wesela jest ważny? Spójne dekoracje sprawią, że wesele zalśni pełnym blaskiem i pozwoli lepiej się zapamiętać. Motyw przewodni pozwoli nam się wyróżnić spośród innych imprez w gronie znajomych czy rodziny. Dobrze dobrana kolorystyka pomoże uniknąć pstrokacizny, która niewiele ma wspólnego z elegancją. Czy to znaczy, że wesele musi być stonowane, trochę nudne? Absolutnie nie! Jednak kolory i wzory trzeba dobrze skomponować, a dekoracje dobierać z umiarem. Wtedy, bez względu na to, czy zdecydujemy się na szalenie kolorowe wesele w stylu boho, wesoły folk czy plażowy styl Hamptons, nasza impreza na pewno będzie elegancka. 

Wesele w stylu folkowym, Dwór Korona Karkonoszy

Dekoracje sali weselnej (ewentualnie kościoła), ozdoby w ogrodzie i na samochodzie, zaproszenia, winietki ślubne czy dekoracje stołów, a także kreacje Pary Młodej i świadków utrzymane w jednolitej stylistyce zagwarantują wspaniałe doznania estetyczne wszystkim uczestnikom imprezy. Warto też pamiętać, że jeśli planujemy wesele z noclegiem, doskonale sprawdzą się stylowe pokoje.  

Sala weselna w stylu boho

Sala na wesele – a może boho? Taka przestrzeń powinna sprawiać wrażenie lekkiej, zwiewnej, urządzonej trochę od niechcenia. Kolorystyka – żywa, czasem wręcz jaskrawa. Zielenie, czerwienie, pomarańcze, niebieskości, ale z dodatkiem bieli i écru, które trochę uspokajają te wielobarwne kompozycje. Mnóstwo światełek, lampionów i świec sprawia, że nastrój jest wyjątkowy. Lokal weselny w tej stylistyce powinien zostać ustrojony frędzlami, papierowymi pomponami, piórami i łapaczami snów. To styl idealny dla Par Młodych o zacięciu artystycznym, niebojących się kolorów i wzorów.

Ślub w stylu prowansalskim

Letni ślub może ustroić się w lawendę! Dzięki temu motywowi przewodniemu poczujemy się, jakby nasze wesele odbywało się w słonecznej Prowansji. Prawie usłyszymy cykady…  Oszałamiający zapach lawendy przywodzi na myśl region, w którym wiele wieków temu narodziła się miłosna poezja trubadurów. Już tylko ten fakt wystarczy za uzasadnienie do organizacji lawendowego wesela!

W czasie wesela postawmy więc na kolor i motyw lawendy. Zaplanujmy aranżację przywodzącą na myśl malownicze, kamienne wioski i cudowne krajobrazy lawendowych pól. Białe, ażurowe meble z przetartego, jakby nadgryzionego zębem czasu metalu, kamienne elementy małej architektury ogrodowej, a wśród tego donice z lawendą. Panna Młoda w koronkowej, ponadczasowej sukience. Bajeczne wesele gwarantowane! 

Wesele z psem lub kotem w tle?

Ukochany zwierzak honorowym gościem weselnym? Dlaczego nie? Oczywiście obecność najbardziej nawet ulubionego pupila nie wchodzi w grę podczas ślubu wyznaniowego, ani tego zawieranego w  Urzędzie stanu Cywilnego. Jednak ślub i wesele w ogrodzie to całkiem inna sprawa.

Skoro coraz więcej Par Młodych nie chce świętować tego dnia bez drogiego ich sercu domownika, i jest mocno przywiązana do swoich pupili domowych, to warto rozważyć ślub w plenerze. Ślubne zdjęcia z ulubieńcem – bezcenne!

Sala na wesele okolice Karpacza

Karkonosze to idealne miejsce na wesele! Dlaczego? Po pierwsze, góry. Piękne o każdej porze roku. Nieco tajemnicze zimą, buchające wręcz zielenią przyrody wiosną, oszałamiające swym urokiem latem i trochę melancholijne jesienią. Wesele w Karpaczu lub okolicach oznacza możliwość zorganizowania od razu podróży poślubnej. Wędrówki wspaniałymi szlakami, odpoczynek na pięknych polanach, orzeźwienie w górskim potoku lub wprost przeciwnie, wygrzewanie się w wodach termalnych – nie znajdziemy tego nigdzie indziej! I rozgwieżdżone niebo, prawie na wyciągnięcie ręki…   

Karkonosze oferują wiele miejsc, nie nazbyt zatłoczonych i komercyjnych. Takich, w których można jeszcze obcować z dziką przyrodą, cieszyć się spokojem, ciszą i krystalicznie czystym powietrzem. Na przykład urocza wieś letniskowa Sosnówka, od wieków będąca celem wędrówek kuracjuszy i wczasowiczów. Jej wyjątkowe położenie u stóp wielkiego zalewu sprawia, że to wyjątkowo wdzięczne miejsce na ślub i wesele! 

Sosnówka k. Karpacza

Po drugie, wesele w górach będzie łatwo urządzić. Zwłaszcza w Kotlinie Jeleniogórskiej – wesele Jelenia Góra na pewno spełni nasze oczekiwania. Tu właśnie znajduje się, znana w całej Polsce, a także poza jej granicami, Dolina Pałaców i Ogrodów. Słynne zagłębie weselne, w którym znajdziemy mnóstwo pałaców, zamków, myśliwskich pałacyków czy dworków, w których można zorganizować wesele. Jest w czym wybierać!

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje sala weselna?

Cena sali weselnej może być stała, ale dotyczy to raczej obiektów, w których wynajmujemy samą powierzchnię, bez usług i cateringu. W przypadku pełnej organizacji wesela cena sali weselnej zależy od liczby gości i ceny tak zwanego talerzyka weselnego, czyli jedzenia dla jednego gościa. Na przykład jeśli cena za catering dla jednej osoby wyniesie 250 zł i będziemy mieli wesele na 50 osób, to sala weselna będzie kosztować 12 500 zł. Ale w cenie tej będzie zawarta większość kosztów związanych z organizacją wesela.

Wesele Karpacz i okolice?

Wiele par młodych decyduje się na wesele w Karkonoszach. Karpacz i okolice to często wybierana lokalizacja. Wesele w górach zapewnia niezapomnianą atmosferę i wspaniałe tło dla zdjęć. Wesele Karpacz i okolice to też okazja na krótki urlop albo podróż poślubną dla pary młodej. W okolicy Karpacza znajdziemy mnóstwo urokliwych kurortów, w których można zorganizować niezapomniane wesele.

Sala na wesele Dolny Śląsk?

Jednym z liderów organizacji wesel na Dolnym Śląsku jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. Znajduje się tam kilka sal weselnych do wyboru. Przede wszystkim świetnie zachowana i odrestaurowana Dworską Sala Balowa, ale też Sala Złota czy Refektarz. W tym stylowym dworze weselnym odbyło się już prawie 780 udanych przyjęć weselnych. Oprócz sali na wesele znajdziemy tam specjalne miejsce na śluby i wesela w plenerze, czyli Centrum Imprez Plenerowych oraz Perłę w Koronie – altanę idealną na śluby cywilne i humanistyczne.

Jak wybrać salę na wesele?

Lista sal weselnych w okolicy może nie wystarczyć, by wybrać odpowiednią. Zanim się do końca zdecydujesz, sprawdź sale weselne reklamujące się w sieci. Zapytaj także znajomych, czy polecają jakieś konkretne miejsce na wesele. Inną metodą jest po prostu wybór sali weselnej, która działa od wielu lat i gwarantuje profesjonalną usługę. Doświadczony organizator wesele zadba o każdy szczegół twojej imprezy.

Miejsce na wesele w ogrodzie?

Wesela w plenerze w ostatnich latach zyskują na popularności. Wiele par młodych marzy po tym, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak” na łonie przyrody. Z pewnością wpływ na to ma rosnąca świadomość ekologiczna i docenianie natury. Ponadto nastąpiło wydłużenie sezonu, w którym można zorganizować wesele w ogrodzie. Niektóre domy weselne przygotowały specjalną infrastrukturę, która pozwala zorganizować komfortowe wesele w plenerze. A czasem także wziąć ślub w naturze. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza oferuje parom młodym wspaniały ogród z ponad 100 gatunkami roślin na wesele i specjalną altanę z widokiem na góry na śluby.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę