Maszyna Goldberga event z nią przejdzie do historii!

Team BuildingTrendy
Maszyna Goldberga event z nią przejdzie do historii!

Działasz w branży kreatywnej? Chcesz pokazać pracownikom, że doceniasz niezależne i nieszablonowe myślenia? Szukasz oryginalnej atrakcji na imprezę firmową? W takim razie zwróć uwagę na to – maszyna Goldberga. Event z nią na długo utkwi w pamięci Twoich gości.  

Reuben Lucius “Rube” Goldberg urodził się 4 lipca 1883 roku w San Francisco. Już jako nastolatek uwielbiał rysować, ale nie zdecydował się na karierę artystyczną. Zamiast tego poszedł na Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, gdzie zdobył dyplom z inżynierii górniczej. 

Rube Goldberg był znanym rysownikiem, pisarzem, wynalazcą i rzeźbiarzem. Zdobył nagrodę Pulitzera, a jego prace doskonale łączą sztukę z nauką. 

Rysował skomplikowane urządzenia, składające się z balonów, konewek, ptaków, kubków i krążków. Wspomniane konstrukcje zostały zaprojektowane po to, by wykonać proste zadanie, np. otworzyć okno lub ustawić budzik. Co ciekawe, Goldberg nigdy niczego nie zbudował na podstawie swoich szkiców. Warto jednak jego wspomnieć, że jego rysunki do dziś inspirują twórców i budowniczych. Maszyna Goldberga na evencie to doskonała okazja, by zachęcić uczestników do poszukiwania nowych, nietuzinkowych rozwiązań. 

Szukasz organizatora z kreatywnym podejściem do
organizowania eventów firmowych?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Maszyna Goldberga – event teambuildingowy 

Coraz więcej organizatorów proponuje maszynę Goldberga na evencie. Podkreślają, że wspomniana zabawa poprawia współpracę i komunikację w zespole. Skutecznie buduje uczucie jedności, jednocześnie zapewnia mnóstwo dobrej energii, co przełoży się na lepszą atmosferę w biurze. 

Zastanawiasz się, jak poprawić atmosferę w pracy? Zorganizuj ciekawy event i skorzystaj z naszych podpowiedzi na 15 niezawodnych zabaw team buildingowych. Nie tylko dostarczą mnóstwo pozytywnej energii, lecz także pomogą Ci zbudować skuteczny zespół. Wiele zadań można zorganizować w biurze. Jeśli jednak masz taką możliwość, zaplanuj niezapomniany wyjazd integracyjny. Scenariusz imprezy wzbogać koniecznie o elementy teambuldingu, by zwiększyć zaangażowanie pracowników.  

Każdy z nas układał kiedyś skomplikowane konstrukcje z kostek domina. Przy odrobinie szczęścia nie kończyło się na jednym opakowaniu. Aż w końcu przychodził upragniony moment i można było popchnąć pierwszą kostkę. To wywoływało reakcję łańcuchową, co dawało mnóstwo radości. Jeśli chcesz, taką zabawę możesz zaproponować członkom zespołu na najbliższej imprezie firmowej.

Oryginalna atrakcja na imprezę integracyjną 

Zastanawiasz się, jakie atrakcje na imprezę firmową wybrać? Chcesz pozytywnie zaskoczyć swoich współpracowników? W takim razie wykorzystaj maszynę Goldberga. Event naprawdę będzie niezapomniany! Proponowana zabawa nie tylko zachęci uczestników do kreatywnego myślenia, lecz także ich zjednoczy. Zespół powinien wykazać się opanowaniem, inicjatywą, precyzją, wytrwałością, a także dużą dozą cierpliwości. W tym przypadku może nas tylko ograniczać wyobraźnia, zgromadzone materiały i czas. Podziel pracowników na kilka mniejszych grup, by zachęcić ich do sportowej rywalizacji.  

Gra integracyjna skutecznie oderwie pracowników od codziennych obowiązków. Z drugiej strony nawet najlepsze ćwiczenie teambuildingowe może z czasem się znudzić. Pamiętaj, by raz na jakiś czas dołączyć nową zabawę do wypróbowanego zestawu gier. Dzięki temu masz pewność, że nikt nie będzie się nudził podczas imprezy firmowej. 

Maszyna Goldberga, event który zaskoczy pracowników 

Szukasz inspiracji na ekscytujący i efektowny scenariusz imprezy integracyjnej? W takim razie rozważ maszynę Goldberga na evencie. Zadaniem uczestników będzie skonstruowanie skomplikowanego mechanizmu, w ten sposób przypomną sobie, jak układali konstrukcję z kostek domina. Poproś pracowników, by wprawili maszynę w ruch, by samoistnie się napędzała, doprowadzając do widowiskowego finału. 

Eventy firmowe służą przede wszystkim integracji pracowników, klientów i partnerów biznesowych. Mogą również poprawić komunikację i współpracę w zespole albo zażegnać konflikty i wprowadzić miłą atmosferę. Dodatkowo zachęcą do dalszego wysiłku i wspólnego osiągania zamierzonych celów. To także wspaniała odskocznia od problemów zawodowych. 

W przypadku maszyny Goldberga ważną rolę odgrywa komunikacja nie tylko we własnym zespole, lecz także współpraca z sąsiednimi drużynami. Aby osiągnąć sukces, uczestnicy muszą połączyć poszczególne elementy konstrukcji. Podobnie jak w pracy — wszystkie działy powinny ze sobą współpracować, by firma zrealizowała kluczowy projekt i wyróżniła się na tle konkurencji.

Maszyna Goldberga w akcji

Czy kiedykolwiek widziałeś maszynę Goldberga w akcji? Najprawdopodobniej tak, choć mogłeś nie zdawać sobie z tego sprawy. Proponowane urządzenie wykorzystuje reakcję łańcuchową do realizacji prostego zadania. Zanim zdecydujesz się na maszynę Goldberga na evencie, obejrzyj filmy na YouTube. Dzięki temu dowiesz się, jak dokładnie działa. 

Zastanawiasz się, jak zacząć? Przeprowadź burzę mózgu, by wybrać proste zadanie, a następnie znaleźć kreatywne i sposoby wykonania projektu. Pamiętaj, by na bieżąco dokumentować wysiłki uczestników. Bawcie się dobrze, pokazując efekty pracy rodzinie i znajomym. 

Często prosta reakcja, taka jak rząd domino, bujający się obiekt, czy piłka tocząca się po rampie, wyzwala kolejną. Należy liczyć się z tym, że w pewnym momencie coś może pójść nie tak. Z każdą porażką uczysz się jednak czegoś nowego, co możesz wykorzystać przy budowaniu kolejnej maszyny.  

Zachęć członków zespołu do eksperymentów. Niech wypróbują nowe konfiguracje i rzeczy, które z pozoru wydają się niemożliwe. Jeśli poczujesz frustrację, śmiało zwróć się o pomoc. Zdziwisz się, jak uczestnicy spojrzą na problem i znajdą rozwiązanie, którego nawet nie brałeś pod uwagę. Podejmij wyzwanie i ciesz się, gdy urządzenie zadziała tak, jak sobie wymarzyłeś. 

Szybki kontakt Zamów ofertę