Miejsce na imprezę integracyjną – czym warto się kierować przy wyborze?

PoradyTeam Building
Miejsce na imprezę integracyjną - czym warto się kierować przy wyborze?

Impreza firmowa zwiększa motywację i zaangażowanie pracowników. Dodatkowo poprawia komunikację w zespole i zachęca do kreatywności. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając miejsce na imprezę integracyjną? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

Jak wybrać miejsce na imprezę integracyjną? 

Spotkanie integracyjne stanowi ważny element w komunikacji firmowej. Jeśli wahasz się, gdzie zorganizować niezapomniany event, porozmawiaj z członkami zespołu. W ten sposób nie tylko łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję, lecz także pokażesz, że liczysz się z ich zdaniem.  

Pamiętaj, by dopasować miejsce na imprezę integracyjną do liczby uczestników i ich zainteresowań. Dzięki temu masz pewność, że każdy wyniesie dobre wspomnienia z Twojego eventu. Możesz zorganizować warsztaty kulinarne, paintball, naukę golfa, laserową strzelnicę, jazdę off-road, czy zawody w grze na automatach.  

Szukasz idealnego miejsca na imprezę integracyjną?

Właśnie je znalazłeś!

Szukając hotelu na imprezę integracyjną, zwróć uwagę na zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Dowiedz się, czy ośrodek dysponuje profesjonalnymi, nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz salą gier i zabaw. Sprawdź też, czy w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz poszukać luksusowego hotelu ze strefą SPA lub basenem. Proponowane udogodnienia będą dodatkową atrakcją dla Twoich współpracowników.  

Miejsca na imprezy integracyjne Wrocław i okolice

Stolica Dolnego Śląska to obecnie trzecie co do wielkości miasto w Polsce. Liczba stałych  mieszkańców zwiększyła się w ostatnim okresie, a i liczba odwiedzających je turystów ciągle jest jedną z najwyższych w kraju. Nic więc dziwnego, że również hotele i restauracje chcą na tym skorzystać i oferują całą masę usług. W tym również miejsca na imprezy integracyjne Wrocław. Miasto nie bez powodu tak przyciąga ludzi. Jest tu cała masa zabytków, malowniczych nadrzecznych bulwarów i mostów. A także, co oczywiste, klimatycznych knajpek, z których słynie stolica regionu. Wrocław z pewnością może być dobrym wyborem jako miejsce na imprezy integracyjne i firmowe venty. Jednak dla ludzi, którzy tu mieszkają i pracują na co dzień, jest też miejscem już nieco opatrzonym. Dla pracowników, którzy i tak pracują i mieszkają we Wrocławiu, ciekawszą alternatywą może być na przykład wyjazd w góry albo gdzieś nad wodę.

Atrakcyjne miejsca na imprezy integracyjne Wrocław

Atrakcyjne miejsca na imprezy integracyjne Wrocław ma już w zasięgu godziny jazdy samochodem. Całe południe Dolnego Śląska stanowią przecież góry. A dodatkową atrakcją jest bliskość Czech i Niemiec. Jest jeszcze wiele ciekawych miejsc i szlaków do odkrycia, nawet dla doświadczonych turystów. Te mniej znane mogą nas ciągle jeszcze zaskakiwać i inspirować. Na przykład zalew w Sosnówce Dolnej. Nawet dla stałych bywalców Karpacza może stanowić jeszcze nieodkryty skarb. A przecież widok na ten zbiornik z Zamku Henryka uchodzi za jeden z najpiękniejszych w całym regionie.

Widok na zalew Sosnówka z Zamku księcia Henryka

Imprezy integracyjne – korzyści dla pracodawcy

Ideą imprez integracyjnych jest motywowanie zespołu do pracy i budowanie więzi pomiędzy pracownikami. Na rozwój i sukces firmy wpływ ma wiele czynników. Jednak to właśnie dobre, przyjazne relacje pomiędzy pracownikami decydują o tym, jakie wyniki osiągać będzie firma. Nawet najlepiej wykwalifikowani i doświadczeni zawodowo ludzie, jeśli nie będą umieli się porozumieć i współpracować, niewiele osiągną. Biznes to praca zespołowa, lecz aby grać w  drużynie, trzeba czasem umieć dostosować się do reszty grupy. Pójść niekiedy na kompromis czy umieć przyznać, że pomysł koleżanki jest lepszy od naszego. Łatwiej to zrobić, gdy lubimy i cenimy się nawzajem. Lecz aby tak było, musimy się po prostu poznać. Temu właśnie służą imprezy integracyjne.

Stylizacja na imprezę integracyjną

We wrogim, konkurującym i zwalczającym się nawzajem środowisku trudno będzie – albo okaże się to wręcz niemożliwie! – osiągniecie efektu synergii. Czyli wykorzystanie atutów wszystkich członków zespołu, jako że osiągnięcia grupy jako całości zawsze będą wyższe niż suma osiągnięć poszczególnych jej członków. Dlatego właśnie pracodawcy coraz chętniej i częściej organizują wyjazdy integracyjne. Oczywiście ich celem jest zmotywowanie personelu do bardziej efektywnej pracy, ale przede wszystkim pogłębienie relacji w zespole, bo jedno warunkuje drugie.

Miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk

Dolny Śląsk rozpościera się od szczytów Sudetów poprzez Nizinę Śląską, Wał Trzebnicki do pradoliny Baryczy. Czy można znaleźć tu ciekawe miejsca na imprezy integracyjne? Dolny Śląsk wyróżnia się spośród innych regionów naszego kraju. Już choćby sąsiedztwo dwóch krajów, Czech i Niemiec, ich wpływy kulturowe oraz bogactwo architektoniczne i przyrodnicze są unikatowe. To zróżnicowanie form wynika nie tylko z bardzo ciekawych warunków geograficznych, ale także złożonych procesów historycznych i przenikania się wpływów różnych kultur na tych terenach.

Dolina Pałaców i Ogrodów – miejsce na imprezy integracyjne

Na szczególną uwagę zasługuje Dolina Pałaców i Ogrodów, położona u podnóży Karkonoszy. To historyczny, bardzo bogaty kulturowo i materialnie obszar. Pamiątką po okresie jego rozkwitu i świetności są właśnie liczne zamki, pałace, wieże mieszkalne oraz dwory z otaczającymi je ogrodami i parkami. Obecnie funkcjonuje tu sporo hoteli i restauracji. Część z nich to z pewnością wymarzone miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk, a także na ślub w górach. 

Jest tu także jeszcze wiele zaskakujących miejsc do odkrycia. Dobrym przykładem może być dawna miejscowość letniskowa Sosnówka. Walory jej położenia doceniono grubo ponad sto lat temu i powstało tu unikalne osiedle willi letniskowych, położonych na zboczach gór z zapierającymi dech w piersiach widokami. Niestety, na długo popadły one w zapomnienie i dopiero dziś, na nowo odkrywane i rewitalizowane, wracają do dawnej świetności. Dodatkowym atutem tej urokliwej miejscowości jest powstały tu niedawno wielki zalew. Praca nad budowaniem zespołu w tak urokliwym miejscu to czysta przyjemność!

Impreza integracyjna – korzyści dla pracowników

Dobra zabawa, nawiązanie relacji ze współpracownikami oraz okazja, by pokazać swe pasje i zainteresowania to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z uczestnictwa w imprezie integracyjnej dla pracowników. Osoby, które nie chcą uczestniczyć w dobrowolnych przecież eventach firmowych, często są postrzegane przez kolegów jako wyniosłe i wywyższające się. A przecież nie wszyscy lubią firmowe wyjazdy, i nie musi to mieć nic wspólnego z firmą czy kolegami.

Zabawy firmowe

Nie da się jednak ukryć, że imprezy integracyjne zbliżają osoby, które w nich uczestniczą. Kontakty stają się bardziej nieformalne, mniej oficjalne, łatwiej i szybciej można załatwić pewne kwestie z kolegą, z którym wspólnie płynęliśmy tratwą górską rzeką i o mało nie wypadliśmy za burtę, a potem długo przeżywaliśmy tę przygodę. Czy z koleżanką z sąsiedniego działu, z którą nocowałyśmy w jednym pokoju i razem stroiłyśmy się na bankiet z okazji 10-lecia firmy, urządzony w stylu lat 20. Takie chwile zbliżają i pozwalają poczuć się częścią grupy, warto więc choć raz na jakiś czas wziąć udział w zabawach firmowych.

Spotkania integracyjne stanowią dobrą odskocznię od codzienności. Pracownicy mają szansę się odprężyć oraz odpocząć także od obowiązków domowych i rodzinnych. Takie małe wakacje, tyle że z koleżankami i kolegami z firmy. Zadaniem integracji pracowniczej jest sprawienie, by pracownicy właśnie tak postrzegali imprezy integracyjne i chętnie w nich uczestniczyli.

Gdzie zorganizować wyjazd firmowy? 

Jeżeli chcesz poprawić współpracę w zespole, rozważ wyjazd integracyjny. W zależności od liczby uczestników możesz zarezerwować pokoje w pensjonacie agroturystycznym lub większym ośrodku wypoczynkowym. Dopilnuj, by w scenariuszu imprezy znalazły się ćwiczenia integracyjne, prowadzone przez specjalistów. Dopasują zestaw gier do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy. Proponowane ćwiczenia stworzą przyjazną atmosferę w zespole i pomogą przełamać lody między doświadczonymi pracownikami i nowo zatrudnionymi osobami. Dodatkowo pozwolą zbudować relacje pracownicze oparte na szacunku, tolerancji, zaufaniu i uczciwości.  

Miejsce na imprezy integracyjne – aktywny wypoczynek

Jeśli chcesz zorganizować aktywny wypoczynek, poszukaj ośrodka w górach, nad morzem lub jeziorem. Kiedy już wybierzesz miejsca na imprezę integracyjną, przygotuj wstępny plan wyprawy. Zawrzyj w nim informacje o menu, czasie wolnym i zabawach team buildingowych. Przykładem gier integracyjnych może być pole minowe, firmowa sztuka teatralna, „prawda czy wyzwanie”, „dwie prawdy i kłamstwo”, czy Agent – gra terenowa.

Jeśli masz duży budżet, a jednocześnie zależy Ci na kameralnej atmosferze, możesz wynająć ośrodek na wyłączność. Dobrym pomysłem są też domki letniskowe. Pamiętaj jedynie, by zastrzec sobie oddzielne miejsce na zabawy integracyjne i ognisko.  .  

Miejsca na imprezy Wrocław

Wrocław słusznie uważany jest za jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Polsce. W dodatku położony jest w bardzo interesującym regionie, jakim jest Dolny Śląsk. Bogactwo atrakcji, jakie ma do zaoferowania, może przyprawić o zawrót głowy, jeśli zechcemy wybrać tylko kilka. Wspaniała, zabytkowa architektura z wieloma ciekawymi, super nowoczesnymi dodatkami. Przepiękne zabytkowe parki i ogrody. Interesujące, multimedialne muzea. Bulwary i plaże nad Odrą i jej licznymi odnogami i dopływami – Wrocław nieprzypadkowo nazywany jest Miastem Stu Mostów. Wielokulturowa i wieloetniczna przeszłość miasta – wszystko to sprawia, że atmosfera jest wyjątkowa. Jeśli impreza firmowa to tylko we Wrocławiu, w którymś klimatycznym hotelu czy oryginalnej restauracji!

Ciekawe miejsca na imprezy Warszawa

Czy o stolicy naszego kraju można również powiedzieć, że jest to imprezowa stolica Polski? Dla wielu bywalców nocnych klubów i dyskotek z pewnością tak. Ale czy ciekawe miejsca na imprezy Warszawa oferuje również firmom? Sądząc po wypowiedziach niektórych pracowników firm i korporacji, wolą oni jednak miejsca na imprezy integracyjne poza Warszawą. Takie eventy firmowe organizowane z dala od miejskiego zgiełku i codziennego wyścigu wydają im się dużo bardziej atrakcyjne. Mogą tam zapomnieć na chwilę o wyzwaniach, zadaniach i presji pracy i życia w stolicy. 

Pomysły na firmowe imprezy integracyjne
Event firmowy

Mimo to ciekawe miejsca na imprezy Warszawa oferuje również przedsiębiorstwom. Bankiety firmowe, spotkania biznesowe czy konferencje można zorganizować w wielu prestiżowych miejscach. Restauracji i hoteli tam nie brakuje. Można wybierać między wieloma stylami wystroju czy też etnicznymi albo kulturowymi smaczkami. Jednak nie wszystkie obiekty zdecydują się na udostępnienie nam całego lokalu na wyłączność. Warto wcześniej sprawdzić również dostępność miejsc parkingowych i ustalić dokładnie godzinę, do której będziemy się mogli bawić. Przerywanie rozochoconym pracownikom zabawy w jej trakcie nigdy nie robi dobrego wrażenia. 

Miejsca na imprezy firmowe Warszawa

Warsztaty integracyjne w siedzibie firmy albo pobliskim hotelu mogą być dobrym pomysłem na jednodniową ucieczkę od rutyny i zwykłych zadań w firmie. Wiadomo, że w przypadku kilkugodzinnego spotkania niekoniecznie jest sens udawać się gdzieś dalej, jako że dojazd zajmie wtedy tyle samo czasu co spotkanie firmowe. A przecież miejsca na imprezy firmowe Warszawa także może nam zaoferować, i na pewno wybierzemy coś ciekawego. Urokliwy hotel z salą konferencyjną gdzieś na Starym Mieście, albo nowoczesny, energetyczny budynek w wielkomiejskiej dzielnicy wieżowców. Dobierzmy coś odpowiedniego do charakteru naszej firmy i typu warsztatów, jakie zamierzamy przeprowadzić.

Najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe

Jak wybrać odpowiedni lokal na urodziny? Zanim wskażemy najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, dla kogo wybieramy lokal? Czy dla osoby dorosłej, czy dla dziecka? Wiadomo, że takie miejsca na imprezy urodzinowe będą się różnić. Najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe dla dzieci to takie, gdzie można urządzić dodatkowe, kreatywne zabawy i które mają doświadczonych animatorów gier i zabaw dla dzieci.

Urodziny w górach

Dla dorosłych będzie liczyć się atmosfera i otoczenie, a przede wszystkim grono bliskich ludzi, których na urodziny zaproszą. Oczywiście impreza urodzinowa w górach czy nad morzem albo za granicą będą stanowić dodatkową atrakcję – taka oprawa zawsze robi wrażenie. Ale ludzie dorośli mają już inny, wyrobiony system wartości i każdy może bardziej cenić coś innego. Niezmienne jest jednak to, że chcemy organizować urodziny z ważnymi dla nas osobami. Często to właśnie one zapewniają dodatkowe atrakcje urodzinowe i starają się czymś zaskoczyć jubilata.

Najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe dla dorosłych to takie, które w odświętnej atmosferze i pięknym otoczeniu pozwalają celebrować to urodzinowe spotkanie. Sprawmy, by było to niecodzienne wydarzenie i znajdźmy dodatkowo jakiś wyrazisty wątek, by nadać niepowtarzalny charakter. Na przykład zaplanujmy motyw przewodni urodzin zgodny z zainteresowaniami albo charakterem jubilata. Możemy też sprawić mu niespodziankę przygotowanymi przez siebie wierszem albo piosenką.

Integracja firmowa

Integracja firmowa to niezastąpione narzędzie budowania tożsamości i jedności firmy. Tylko pracownicy, którzy w jakimś przynajmniej stopniu identyfikują się z firmą, będą efektywnymi członkami zespołu pracowniczego. Dobrze zorganizowane firmy mają zwykle opracowaną strategię employer brandingu, a jednym z najważniejszych elementów tych działań jest właśnie integracja firmowa. Wspólne zabawy team buildingowe sprawią, że zespół będzie stanowił jedność w obliczu nowych wyzwań. Dobrze zgrany zespół i wspierająca się załoga sprawią, że pracownicy będą chętnie przychodzić do pracy, bo spotkają tam dobrych znajomych albo wręcz przyjaciół. Integracja firmowa jest naprawdę ważna!

Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne, zwłaszcza te zorganizowane w jakimś atrakcyjnym wizualnie miejscu,  pomagają stworzyć lepszą atmosferę w miejscu pracy i w ten sposób pozytywnie wpłynąć na wyniki w firmie. Jakie jeszcze korzyści możemy osiągnąć, proponując załodze imprezę integracyjną? Możemy na przykład:

– podnieść kwalifikacje pracowników dzięki różnego typu warsztatom,

– sprawnie rozwiązywać konflikty i spory,

Integracja w grupie – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

– tworzyć więzi interpersonalne, o charakterze zarówno zawodowym, jak i prywatnym,

– podnieść motywację do pracy.

Firmowe imprezy integracyjne różnego typu (wyjazdy szkoleniowe z elementami rekreacji i zabawy, imprezy tematyczne, wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, imprezy i podróże motywacyjne, warsztaty dla firm czy gry miejskie) pomagają uświadomić pracownikom, że stanowią zespół. Mają wspólny cel i aby go osiągnąć, muszą się porozumiewać i móc na siebie liczyć.

Idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce!

Miejsca na imprezy integracyjne Warszawa

Szukamy miejsca na imprezy integracyjne. Warszawa czy też inne miasto? Co wybrać?  Pamiętajmy o celu naszego eventu firmowego. Jaki to cel? Oczywiście integracja pracowników. A skoro tak, to musimy zapewnić przede wszystkim gry i zabawy team buildingowe. Tego typu integracja zespołu powinna być realizowana w miejscu do tego optymalnym. Inaczej mówiąc, musi być to miejsce, w którym pracownik nie będzie myślał o codziennych obowiązkach, na przykład o tym, że musi odebrać dziecko z przedszkola.

Wyjazdowa impreza integracyjna

Czyli miejsca na imprezy integracyjne dla pracowników z Warszawy raczej należałoby wybrać gdzieś poza miastem. Trzeba zorganizować wyjazdową imprezę integracyjną pozwalającą na oderwanie się od codzienności i w miarę możliwości skupieniu się na ćwiczeniach i zabawach team buildingowych. Takie miejsc powinno być też nieco oddalone od miejskiego zgiełku czy natłoku turystów, ponieważ celem wyjazdu będzie pogłębianie relacji z innymi pracownikami i budowanie silnego zespołu, a nie wycieczki po zatłoczonych knajpkach.

Miejsca na imprezy integracyjne Warszawa, z uwagi na centralne położenie w kraju, ma do dyspozycji właściwe wszędzie. Dojazd i w góry i nad morze jest stąd podobny. Przy czym poza sezonem wakacyjnym, kiedy to przyjemnie jest nad wodą, w górach ciągle jest co robić. Szlaki turystyczne otwarte są praktycznie przez cały rok. A zimą dodatkowo można zorganizować  firmowy wyjazd na narty, kulig czy kurs snowboardu.

Team building – zabawy niezbędne w każdej firmie

Czym jest team building? Budowaniem zespołu, mówiąc najprościej. Chodzi o to, że wspólne spędzanie przez pracowników czasu podczas imprez firmowych połączonych z elementami team buildingu pozwoli im się do siebie zbliżyć. Poznać się nawzajem, poznać swoje słabe i mocne strony. To warunek konieczny, by zespół naprawdę stał się zespołem, a nie tylko grupą ludzi, którzy przypadkowo zatrudnieni zostali w jednym dziale czy jednej firmie.

Gry team buildingowe

Team building to proces integracji. Skoro proces, to nie da się tej kwestii załatwić w jednej chwili, jakimś odgórnym dekretem czy zarządzeniem. Grupa musi się poznać i nabrać do siebie zaufania, by efektywnie współpracować przy realizacji kolejnych zadań. Gry team buildingowe pozawalają na doskonalenie tak zwanych kompetencji miękkich, niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Pracownicy ćwiczą podział ról i zadań w zespole, komunikację w grupie, wspólne rozwiązywanie problemów, zarządzanie czasem.

Jak wybrać idealne miejsce na imprezę integracyjną z grami i zabawami team buildingowymi? Powinno to być miejsce poza firmą, by wszyscy – i kadra kierownicza, i pracownicy – mogli poczuć się swobodnie. Miejsce, w którym można będzie w spokoju wzajemnie się wysłuchać. Bo często nie ma na to czasu w pracy. A w przyjaznym, neutralnym otoczeniu można będzie w spokoju i bez skrępowania oddać się grom, które pokażą, jak wyglądać powinna współpraca i czego jeszcze brakuje naszemu zespołowi. Kształtowanie postaw prozespołowych oraz rozwiązywanie konfliktów w zespole naprawdę jest dużo łatwiejsze, jeśli tylko zastosujemy odpowiednie narzędzia team buildingowe.

Gra miejska

Miejsca na imprezy koło Poznania

Wielkopolanie słyną z gospodarności i regionalnej kuchni. Któż nie słyszał o słynnych rogalach świętomarcińskich albo o pyrach z gzikiem? Równie bogata co kulinaria historia tego regionu sprawia, że warto go odwiedzić. Nie zawsze pamiętamy, że Mieszko I właśnie w Poznaniu miał swój zamek, a tym samym właśnie tu świętował różne okazje ze swoją drużyną i możnowładcami. Tak więc miejsca na imprezy koło Poznania z pewnością mają już ponadtysiącletnią tradycję! A tradycja, jak wiadomo, zobowiązuje. Dlatego wybierając miejsce na imprezę integracyjną warto brać pod uwagę również Poznań i jego okolicę.

Zamki, pałace, dworki – stylowy event firmowy

Arystokratyczne pałace, królewskie zamki i szlacheckie dwory, dawne folwarki czy nowoczesne restauracje – wszystkie te ciekawe miejsca na imprezy koło Poznania z pewnością dają możliwość organizacji wyjazdów integracyjnych. W zależności od upodobań, możemy znaleźć tu park orientacji przestrzennej, skanseny albo wielogwiazdkowe hotele z pełnym zapleczem do odnowy biologicznej. Taki klimatyczny weekend pod Poznaniem połączony ze szkoleniem albo firmową imprezą integracyjną na pewno pozwoli na trochę wypoczynku i zasmakowanie odrobiny luksusu, a jednocześnie zacieśni więzi między pracownikami.

Idealne miejsce na imprezę integracyjną 

Sala bankietowa stanowi świetną alternatywę dla pubów, barów i restauracji. Często jest to także sala balowa na wyjazdy integracyjne i sala weselna Dolny Śląsk. Upewnij się, że znajduje się w dobrej lokalizacji. Jeśli chcesz, by pracownicy naprawdę odpoczęli, poszukaj lokalu z dala od zgiełku miasta. Zmiana otoczenia rozbudzi w nich kreatywność, jednocześnie oderwie od ciągłych myśli o wynikach. Dodatkowo zachęci ich do spojrzenia na problem z nowej perspektywy. Jeżeli zdecydujesz się na takie miejsce na imprezę integracyjną, pamiętaj, że nie wszyscy pracownicy są zmotoryzowani.  

Miejsce na imprezę integracyjną, sala bankietowa – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Miejsce na imprezę integracyjną powinno pasować do jej charakteru. Zwróć uwagę na catering, standard usług i wyposażenie pokoi. Wybór świadczy nie tylko o organizatorach eventu, lecz wpływa na wizerunek całej firmy. Jeśli chcesz zorganizować wyjazd integracyjny, zadbaj o kwestie logistyczne. Możesz wynająć autokar, który dowiezie wszystkich na miejsce. Zanim go zarezerwuj, zapytaj, ile osób skorzysta z takiego rozwiązania. Dopytaj, czy ośrodek wypoczynkowy, hotel lub pensjonat dysponuje miejscami parkingowymi.

Miejsce na imprezę integracyjną – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Miejsca na imprezy Kraków

Stolicę Małopolski corocznie odwiedza nawet kilkanaście milionów turystów. Kwitnie tam również turystyka biznesowa. Przemysł MICE w Krakowie generuje spore zyski. To bardzo atrakcyjne miejsce na spotkanie w interesach, kongres, konferencję czy właśnie imprezę integracyjną. Mnogość hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych sprawia, że do wyboru mamy naprawdę różne i niebanalne miejsca na imprezy Kraków. Lokale na firmowe imprezy integracyjne konkurują ze sobą ciekawym wystrojem, pomysłem na aranżację wnętrz, a także zaskakują różnorodnością, jeśli chodzi o typ proponowanej kuchni.

DJ na imprezę integracyjną

Ale Kraków to również tradycja i wiele lokalizacji kojarzących się z wybitnymi postaciami życia kulturalnego. Ze względu na dużą liczbę szkół artystycznych łatwiej tu także o ciekawe atrakcje na imprezę firmową. Dla przykładu, w ramach team buildingu można zorganizować ciekawe warsztaty teatralne albo niebanalną grę miejską. Albo też zaprosić nietuzinkową postać na nasz event firmowy. Taka gwiazda na imprezę firmową z pewnością ucieszy fanów filmu albo muzyki czy po prostu tych, którzy śledzą życie celebrytów. Miejsca na imprezy firmowe Kraków z pewnością mogą zaoferować nam wiele atrakcji eventowych różnego typu.

Szukasz miejsca na imprezę integracyjną?

Już znalazłeś – zadzwoń i zarezerwuj termin!

Ciekawe miejsca na imprezy integracyjne

Wyjazdy firmowe zawsze wzbudzają ogromne emocje wśród pracowników. Zadbajmy o to, by były one pozytywne! Organizując firmową imprezę integracyjną powinniśmy sprawić, by większość uczestników chciała brać w niej udział, a nie czuła się do tego przymuszona. Najlepszą zachętą będzie wybór takiego miejsca na imprezy integracyjne, żeby każdy poczuł się jak na krótkim wakacyjnym wypadzie. W dodatku wypadzie w takie miejsce, gdzie i tak miał ochotę pojechać.

Miejsce na imprezę integracyjną – Sosnówka k. Karpacza

Ciekawe miejsca na imprezy integracyjne, to przede wszystkim te zlokalizowane w górach albo nad morzem lub jeziorem. Przy czym woda atrakcyjna jest głównie latem, natomiast górskie destynacje są interesujące przez cały rok. Od wiosny do jesieni można tu rozkoszować się górskimi szlakami i zapierającymi dech w piersi widokami. Zimą jeździć na nartach, uprawiać inne sporty zimowe lub po prostu delektować się górskim klimatem i zwiedzać ośnieżone zamki i pałace, które w tej scenerii wyglądają po prostu baśniowo. Zimą, po powrocie ze spaceru inaczej smakują również lokalne przysmaki. Wyostrzony apetyt sprawia, że z tym większą przyjemnością uczestnicy wyjazdu delektują się miejscowymi specjałami. Sprawdzą się wtedy takie atrakcje na imprezy firmowe, jak na przykład turniej kulinarny albo degustacja lokalnych rozgrzewających nalewek lub piw rzemieślniczych. 

Dlaczego wybór miejsca na imprezę integracyjną jest tak ważny?

Lokalizacja wydarzenia wpływa na samopoczucie uczestników. Decyduje również o tym, czy event poprawi relacje między członkami zespołu i zbuduje zaangażowanie. Dobrze zaplanowane wydarzenie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy, dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły.  

Zwróć uwagę nie tylko na atrakcyjną lokalizację, lecz także kameralną atmosferę, elegancki wystrój, przepyszne jedzenie i profesjonalna obsługa. Zanim zarezerwujesz miejsce na imprezę integracyjną, zastanów się, czy wszyscy będą się dobrze bawić. 

Najlepsze miejsca na imprezy

Wybierając najlepsze miejsca na imprezy zawsze starajmy się dopasować je do charakteru naszego eventu. Zależnie od tego, czy będzie to na przykład impreza integracyjna, konferencja czy dyskretne spotkanie biznesowe musimy tak dobrać miejsce i obiekt na imprezę firmową, żeby osiągnąć zakładany cel. Nieco inaczej będziemy szukać i wybierać hotel na imprezę integracyjną i team building, a inaczej na międzynarodowe sympozjum. W tym drugim przypadku ważny będzie standard obiektu, możliwość zakwaterowania dużej liczby uczestników i bliskość lotniska.

Miejsce na imprezy integracyjne – Centrum Grillowe Dworu Korona Karkonoszy

Z kolei najlepsze miejsca na imprezy integracyjne to takie z odpowiednim zapleczem technicznym, umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia i dysponujące odpowiednią kadrą. Impreza firmowa połączona z integracją wymaga również dobrego cateringu i sporo miejsca, choćby na imprezę taneczną czy firmowe ognisko integracyjne albo grill. Miejsce na imprezę powinno też być położone w atrakcyjnym miejscu i zapewnić profesjonalną i doświadczoną obsługę.

Pamiętajmy też, że imprezy integracyjne zwykle wydłużają się do późnych godzin nocnych i należy zapewnić uczestnikom noclegi. Zatem najlepsze miejsca na imprezy muszą również oferować pokoje gościnne, najlepiej oczywiście w tym samym obiekcie. Unikniemy wtedy nieprzyjemnej sytuacji – goście mogliby przecież pobłądzić w poszukiwaniu swojego hotelu czy innej kwatery.

Jak przygotować scenariusz imprezy firmowej? 

Zanim przygotujesz plan imprezy, możesz przeprowadzić ankietę wśród współpracowników. Zapytaj, jakie atrakcje najbardziej przypadłyby im do gustu. Miłośnikom mocnych wrażeń możesz zaproponować park linowy, spływ kajakowy, wojskowy tor przeszkód, czy zaprawy poranne. Na takim wyjeździe doskonale sprawdzą się też wycieczki rowerowe i piesze, turnieje sportowe, fotobudka, karaoke, degustacja piwa lub wina. Ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia integracyjne zachęcą do twórczego myślenia, a także wyzwolą ducha zespołu. Postaraj się więc regularnie organizować takie wydarzenia, by skłonić współpracowników do większego zaangażowania. 

Chcesz bardziej zmotywować zespół do działania? Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie gier integracyjnych z elementami adrenaliny, rywalizacji lub pracy zespołowej. Skorzystaj z pomocy specjalisty, który przeanalizuje, jak poprawić relacje firmowe, a następnie dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń. Impreza integracyjna to doskonała okazja, by połączyć wypoczynek z elementami szkolenia. 

motywy na imprezę firmową: inspiracje
Bankiet firmowy

Miejsca na imprezy plenerowe

Spotkanie firmowe czy też firmowa impreza integracyjna niekoniecznie musi odbywać się w jakimś budynku czy też ograniczać się do wspólnego biesiadowania czy wyjścia na piwo. Ciekawą alternatywą jest organizacja eventu firmowego na świeżym powietrzu. Może to być na przykład dobrze przygotowana i zaplanowana olimpiada firmowa albo różnego rodzaju spływy czy rajdy terenowe. Szukając miejsca na imprezy plenerowe musimy mieć wcześniej przygotowany plan plenerowej imprezy integracyjnej. Trzeba w miarę dokładnie wiedzieć, jakiego typu atrakcje na taki event firmowy chcemy przygotować. Ważne jest także, jaka orientacyjnie będzie liczba uczestników spotkania i o jakiej porze roku robimy imprezę plenerową. Odpowiedzi na te pytania pozwolą lepiej wybrać potencjalne miejsca na imprezy firmowe.

Inne ważne aspekty przy organizacji imprez w plenerze to wybór takiego obiektu, który będzie dysponował dużym, rozległym terenem. Jeśli będziemy wybierać hotel na wyjazd firmowy, to zwróćmy szczególną uwagę na to, czy jest tam ogród. Jako miejsce na imprezę plenerową, po odpowiednich ustaleniach i zgłoszeniach, nada się też park lub las albo łąka z pięknym górskim widokiem.

Sprawdzony sposób na integrację – ognisko firmowe

Ognisko… Któż z nas nie dał się choć raz w życiu zauroczyć strzelającymi w niebo płomieniami i blaskiem ognia? Jest coś magicznego we wspólnym siedzeniu przy ognisku. Zwykle robimy to z rodziną i przyjaciółmi, zacieśniając więzi, ale sposób ten doskonale sprawdzi się także w przypadku grupy pracowniczej. Wspólny śmiech, rozmowy albo tylko wpatrywanie się w ogień – to zawsze działa. Wytwarza się jakiś rodzaj porozumienia, i o to właśnie chodzi podczas imprezy integracyjnej. A jeśli jeszcze przy ognisku zorganizujemy małą biesiadę z pieczeniem kiełbasek, chleba i ziemniaków, z grzanym winem czy gorącym cydrem, pracownicy na pewno poczują tę magię ognia.

imprezy integracyjne dla pracowników

Imprezy integracyjne – czy warto?

Różne są skojarzenia z imprezami integracyjnymi. Dla jednych to okazja do budowania więzi i nawiązywania relacji w grupie, inni widzą w nich tylko szansę na alkoholowe szaleństwo bez granic… Tak czy inaczej, wyjazdy i imprezy integracyjne cieszą się dużym powodzeniem. Po prostu zintegrowani pracownicy chętniej ze sobą współpracują, a w zgranym zespole panuje atmosfera wzajemnej życzliwości. Oczywiście taka impreza musi zostać dobrze przygotowana. Organizacja imprez integracyjnych to poniekąd sztuka. Dokładny plan, wzięcie pod uwagę wszystkich elementów, przewidzenie nawet najbardziej nieprawdopodobnych scenariuszy… Jeśli nas to przerasta, lepiej powierzyć przygotowanie firmowego eventu specjalistom. Bo z pozoru nieformalne, dość luźne, zdawałoby się, imprezy integracyjne wymagają jednak formalnego, drobiazgowego przygotowania i rozplanowania.

Zabawa, event, impreza…

Zabawy, event, impreza – to właśnie kojarzymy z wyjazdem integracyjnym. A przecież impreza integracyjna to nie tylko beztroska zabawa, lecz także – a może przede wszystkim – budowanie świetnych relacji między pracownikami. Profesjonalne zajęcia mające na celu wspieranie procesu integracji zespołu to clou imprez integracyjnych i ich podstawowy cel. Zespół zintegrowany to zespół wydajny i kreatywny, niezajmujący się jakimiś drobnymi konfliktami czy biurowymi gierkami, lecz zajęty wypełnianiem swych obowiązków. Aby zobaczyć efekty w pracy zawodowej, warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na organizację imprez firmowych.

Miejsca na imprezy firmowe – jak wybrać właściwe?

Jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o wybór miejsca na imprezy firmowe. Można zdecydować się na kipiące energią centrum dużego miasta, na przykład Wrocław, albo spokojną lokalizację gdzieś w górach. Można zamieszkać w hotelu, pensjonacie, agroturystyce czy nawet w domkach letniskowych. Albo nawet w namiotach czy własnoręcznie zbudowanych szałasach, jeśli miałby to być wyjazd survivalowy. Każdy znajdzie coś dla siebie i swojego zespołu – najważniejsze, by być razem i dobrze się przy tym bawić!    

Miejsce na imprezę integracyjną – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka
Szybki kontakt Zamów ofertę