Pomysły na integrację firmową

Imprezy firmowePoradyTeam Building
Gry integracyjne w Karkonoszach

Przyjazna atmosfera w pracy to podstawa! Kiedy członkowie firmowej załogi mają dobre relacje, pracują efektywniej. Jak zbudować i utrzymać pozytywną atmosferę w pracy? Najlepszym sposobem są regularne firmowe imprezy integracyjne. Przedstawiamy najlepsze pomysły na integrację firmową!

Imprezy integracyjne mają na celu przede wszystkim zacieśnienie więzi w zespole oraz poprawę komunikacji i współpracy między pracownikami. Jednak aby to osiągnąć, należy wiedzieć, jak zrobić udaną imprezę dla pracowników. W naszym artykule podpowiadamy, jak się za to zabrać. Prezentujemy gotowe, sprawdzone pomysły na firmową integrację. Znajdziecie w nim gotowe scenariusze imprez firmowych i podpowiedzi, jak skutecznie integrować zespół poprzez zabawę. Chcemy pomóc Wam zrozumieć, na czym w istocie polega firmowa integracja i jak w prosty sposób ją realizować.

Warsztaty gotowania, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza
Turniej kulinarny, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Po co organizować firmowe imprezy integracyjne?

Wiele firm działa na zasadzie współpracy zespołowej. Jednak do tego, aby firmowa machina funkcjonowała poprawnie i odnosiła sukcesy na rynku, niezbędna jest dobra komunikacja między jej członkami. Pracownicy powinni znać się na wylot. Powinni w pełni wykorzystywać potencjał każdej osoby. Tylko wtedy ich praca będzie efektywna i przy okazji bardzo przyjemna.

Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. W zespołach często dochodzi do niepotrzebnych sprzeczek i kłótni. Czym są one spowodowane? Przyczyn może być wiele – począwszy od słabej znajomości osób w grupie, poprzez niepoprawną komunikację, aż do braku zrozumienia. O to, żeby w zespole panowała przyjazna atmosfera, powinien zadbać pracodawca. Najlepszym sposobem na zbudowanie silnych więzi pomiędzy pracownikami jest regularne organizowanie firmowych imprez integracyjnych.

Integracja zespołu

W imprezach integracyjnych chodzi o… integrację. Pracownicy mogą spokojnie porozmawiać o sprawach, o których nie ma czasu rozmawiać w godzinach pracy – na przykład o zainteresowaniach, rodzinie czy innych kwestiach ważnych dla członków zespołu. Jest to świetna okazja do tego, aby się lepiej poznać i zbudować silne relacje.

Imprezy integracyjne łączą pracowników, poprawiają komunikację między poszczególnymi członkami zespołu i tworzą niezwykle pozytywną, miłą atmosferę. Zgrany zespół to zespół, który może osiągać dużo więcej. Może pracować efektywniej – a jak dobrze wiemy, efektywna praca to klucz do odniesienia sukcesu na rynku!

Centrum Imprez Plenerowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Praca czasem może być bardzo stresująca. Warto zapewnić pracownikom chwilę relaksu, oderwania od obowiązków służbowych. Firmowa impreza integracyjna to idealny sposób na odprężenie! Takie wydarzenie pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o pracy. Pozwala naładować baterie i wrócić do wykonywania codziennych zadań z nową energią, motywacją i uśmiechem na twarzy.

Klasyczne pomysły na integrację firmową

Podstawową formą firmowych imprez integracyjnych dla pracowników są tradycyjne przyjęcia. Gdzie zorganizować takie wydarzenie? Pamiętajmy, że firmowe imprezy integracyjne nie powinny być organizowane w miejscu pracy! Powinien być to neutralny grunt, na którym pracownicy nie będą myśleć o obowiązkach służbowych. Najlepiej sprawdzi się dworek, restauracja czy – w okresie wiosenno-letnim – elegancki ogród z mnóstwem pięknych kwiatów, krzewów i drzew.

Sala na bankiet integracyjny, sala weselna Dolny Śląsk

Na przyjęciu firmowym nie może zabraknąć odpowiednio skomponowanego menu oraz orzeźwiających drinków. To, jak będzie wyglądać karta dań, zależy od charakteru i długości imprezy. Na krótkie wydarzenie wystarczy wystawny obiad składający się z dwóch dań oraz z deseru. Na dłuższą imprezę wypada zamówić catering, który poza ciepłymi daniami zaproponuje półmiski z przekąskami na zimno oraz z ciastami. Można rozważyć również przygotowanie wiejskiego stołu ze swojskim, regionalnym jadłem.

Firmowy grill

Ciekawą opcją na firmowe przyjęcie integracyjne jest grill. W ogrodzie przy Dworze Korona Karkonoszy można zorganizować imprezę grillową z pieczonym dzikiem i prosiakiem lub wyjątkową biesiadę piwną z pieczonymi kiełbaskami i skoczną muzyką na żywo.

Uzupełnieniem takiego wariantu imprezy firmowej może być konkurs wiedzy o piwie i wspólna degustacja miejscowych piw rzemieślniczych.

Ognisko integracyjne zimą, Sosnówka k. Karpacza

Pomysły na integrację firmową – warsztaty integracyjne

Zamiast tradycyjnego przyjęcia, można przygotować ciekawe warsztaty dla pracowników. Członkowie zespołu nie tylko spędzą miło czas i wzmocnią więzi między sobą, ale również nauczą się czegoś nowego.

Świetnym pomysłem są warsztaty samoobrony, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak bronić siebie i innych w sytuacjach zagrożenia. Znajomość technik samoobrony to bardzo przydatna wiedza, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Wyroby rzemieślnicze, Dwór Korona Karkonoszy

Innym ciekawym rozwiązaniem są warsztaty rzemiosła regionalnego. Na Dolnym Śląsku funkcjonuje wiele małych manufaktur i rodzinnych pracowni zajmujących się tradycyjnym rzemiosłem. Szkolenie do doskonała okazja do tego, żeby dowiedzieć się, jak powstają tradycyjne dolnośląskie szkła, elementy ceramiki czy tkaniny. Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu tradycyjnego rzemiosła. A kto wie, może któryś z nich odkryje swój ukryty dotąd talent?

Integracja – warsztaty kulinarne

Sprawdzonym i bardzo lubianym pomysłem na firmową imprezę integracyjną są warsztaty kulinarne. Do ich przeprowadzenia można zaprosić znanego szefa kuchni albo ikony medialne w dziedzinie kulinariów. Podsumowanie takich zajęć to również świetna okazja do wspólnej degustacji i miłego rozpoczęcia zabawowego wieczoru.

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Firmowe imprezy integracyjne z motywem

Firmowe imprezy integracyjne według scenariusza to najlepszy sposób na dobrą, wyśmienitą zabawę i niezapomniane wspomnienia! Dlatego też jest to doskonały pomysł na firmową imprezę integracyjną. Wyjątkowa scenografia przeniesie pracowników w niesamowity świat, w którym będą mogli chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach służbowych.

Impreza firmowa – kasyno, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Impreza integracyjna z motywem może przybrać dwie formy. Pierwszą z nich jest gra scenariuszowa. Uczestnicy zabawy dostaną do rozwikłania zagadkę (na przykład kryminalną). Jest to rodzaj zabawy, który uczy współpracy i komunikacji. Pozwala poznać mocne i słabe strony każdego pracownika. Jest to świetne rozwiązanie dla nowych zespołów, które dobrze się nie znają, a także dla grup, które nie potrafią się dogadać. Gra scenariuszowa zintegruje zespół, co przełoży się na poprawę atmosfery w pracy i efektywność wykonywania zadań służbowych.

Zabawy tematyczne

Drugą formą imprez integracyjnych z motywem są zabawy tematyczne – np. disco w stylu lat 80., czy hawajskie party. Każdy element takiego przyjęcia musi nawiązywać do ustalonego motywu – w tym dekoracje, stroje, menu i muzyka. Tylko wtedy uczestnicy będą mogli w stu procentach przenieść się w wyreżyserowany świat. Ich emocje będą autentyczne, a wspomnienia niezapomniane.

Bal firmowy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Firmowe imprezy integracyjne

Firmowa impreza integracyjna może również przybrać aktywną formę. Igrzyska z elementami team buildingu? Wycieczka z przewodnikiem po pięknej, górzystej okolicy? A może rywalizacja w parku linowym? Propozycji jest wiele! Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Aktywna integracja dostarczy uczestnikom potężnej dawki wyśmienitej zabawy i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Blok CTA

Szukasz pomysłu na firmowe imprezy integracyjne?

Mamy ich wiele. Już dziś zarezerwuj dogodny termin!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe znaleźć można w Dworze Korona Karkonoszy. Eventy tam organizowane (podobnie jak wesela w górach) cieszą się dużym interesowaniem, a uczestnicy często wspominają je jako wspaniałe przeżycie i źródło pozytywnej energii.

Regularne imprezy integracyjne to klucz do zgranego, dobrze funkcjonującego zespołu pracowniczego. Wspólne wyjścia poprawiają relacje, pomagają pokonać konflikty i tworzą znakomitą atmosferę w miejscu pracy.

Atrakcje na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Impreza integracyjna pomysły

Pomysły na imprezę integracyjną zawsze powstają z jakiejś potrzeby. Może chodzić o zwykły relaks i odprężenie, może to być też na przykład forma „wkupienia się” do zespołu przez nowego pracownika. W przypadku całkiem nowych zespołów czy projektów jest to świetny pomysł na wzajemne poznanie się, przejście na ty i bezpośrednią rozmowę. Z inicjatywą firmowego spotkania integracyjnego może wyjść pracownik lub szef jakiegoś zespołu albo firmy. Jeśli to pracownicy wychodzą z taką propozycją, to zawsze warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieję. Tak czy inaczej, taką propozycję najlepiej po prostu wdrożyć w życie. Pracownicy lubią otrzymywać małe bonusy, a firmowa impreza integracyjna z pewnością nim jest.

Zabawa scenariuszowa- detektyw, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Można zorganizować ją na przykład z okazji zrealizowania jakiegoś planu albo celu biznesowego. Świetną okazją zawsze są awanse pracowników albo jubileusz firmowy. Ale o integrację firmową należy koniecznie zadbać również w przypadku pojawiania się konfliktów lub stwierdzenia niewłaściwej komunikacji lub współpracy między ludźmi. W tym przypadku taką imprezę firmową warto połączyć ze szkoleniem albo warsztatami z elementami team buildingu. Można też zaprosić kogoś z zewnątrz, kto pomógłby rozładować napięcie i profesjonalnie przećwiczyć niektóre istotne elementy współpracy w zespole.

Imprezy integracyjne – pomysły warte zrealizowania

Doskonałym pomysłem na firmowe imprezy integracyjne jest organizacja wyjazdu w atrakcyjne miejsce. Większość firm wybiera 2-, 3-dniowe wypady, na przykład w góry, i łączy je z różnymi atrakcjami  dla pracowników. Mogą to być krótkie wycieczki po okolicy, zwiedzenie atrakcji turystycznych, ale także gry i zabawy integrujące zespół.

Dużym powodzeniem cieszy się organizacja igrzysk firmowych, imprez tematycznych albo gier i zabaw opartych na specjalnym scenariuszu. Świetnym przykładem kreatywnego podejścia są imprezy firmowe organizowane w Dworze Korona Karkonoszy. Organizator proponuje na przykład 15 niezawodnych zabaw team buildingowych, ale także zapewnia indywidualne podejście i potrafi urozmaicić integrację firmową w ciekawy i zaskakujący sposób.

Impreza przebierana, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zgrany zespół

Każdy doświadczony manager wie, że zgrany zespół jest kluczem do sukcesu. Zadowolony pracownik skupia się na pracy i jest lojalny wobec firmy. Szefowie stosują różne techniki na utrzymanie dobrej atmosfery w pracy. Profesjonalnie prowadzone firmy mają też całą strategię employer brandingową. Jednym z najprostszych rozwiązań jest właśnie organizacja firmowych imprez integracyjnych.

Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy

Pomysłów na firmowe imprezy integracyjne jest oczywiście wiele. Warto jednak korzystać z tych już wypróbowanych i miejsc, gdzie organizatorzy wiedzą, jak się za to zabrać. Doświadczona obsługa takiego eventu również ma duże znaczenie. Niemal każda firmowa impreza integracyjna, niezależnie od tego, czy była związana ze szkoleniem, wycieczką czy konkursami, kończy się uroczystą kolacją, a często również tańcami. Dlatego warto zwrócić uwagę na te elementy. W przypadku większej liczby uczestników warto skorzystać z usług DJ-a albo przygotować wcześniej play listę. Menu również powinno być dopasowane do ewentualnej przedłużonej kolacji. W przypadku, kiedy przewidujemy również degustację alkoholi, zadbajmy też o ciepłe posiłki i odpowiednią ilość przekąsek.

Impreza integracyjna dla pracowników – pomysły

Impreza integracyjna dla pracowników powinna przebiegać w luźnej atmosferze. Najlepiej, żeby dodatkowo aktywnie spędzać czas i wspólnie się bawić. Jednym ze sprawdzonych pomysłów jest organizacja  różnego rodzaju konkursów. Na ogół w pozytywny sposób integrują one ludzi, rozwijają ducha rywalizacji i pobudzają kreatywne myślenie. Zwykle jest też przy nich dużo dobrej zabawy i śmiechu.

Innym rozwiązaniem może być przygotowanie gry terenowej. Taka zabawa na świeżym powietrzu  wymaga jednak starannego przygotowania. Lecz inne zabawy, jak choćby kalambury lub gry scenariuszowe, też muszą być wcześniej przygotowane. Niemniej takie nakłady zawsze się zwrócą w postaci satysfakcji zawodników i miłych wspomnień. Konkursy na imprezy integracyjne oznaczają też  nagrody dla zwycięzców. Drobny upominek albo miła niespodzianka potrafią każdemu dodać skrzydeł.

Gry terenowe dla firm w górach

Zabawy na imprezę integracyjną

W co się bawić? Zabawy na firmowe imprezy integracyjne powinniśmy dobrać do potrzeb grupy. Przede wszystkim do jej liczebności. Inne rozrywki możemy zaproponować grupie 10-osobowej, a inne 30-osobowej. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę, na jakim etapie integracji zespół obecnie się znajduje. Dla nowo powstałych grup lepiej dobrać gry i zabawy pozwalające się lepiej poznać. Natomiast dla zespołów, które już dłużej funkcjonują, dobierzmy atrakcje wzmacniające i pogłębiające relacje. Dobre będą także zabawy wzmacniające kreatywność i zaangażowanie. Zwróćmy też uwagę, żeby rozrywki na imprezę integracyjną były na odpowiednim poziomie i umożliwiały wszystkim dobrą zabawę. Doświadczeni organizatorzy firmowych imprez integracyjnych potrafią je dopasować do każdej grupy i sprawić, że wszyscy będą się dobrze bawić. A przecież o to właśnie chodzi w czasie firmowych imprez integracyjnych.

Integracja firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Imprezy integracyjne – gdzie zorganizować?

Kameralny hotel w górach czy integracja w miejskim klimacie? A może połączyć jedno z drugim? Żeby dobrze dobrać miejsce na firmową imprezę integracyjną, zastanówmy się, jaki przede wszystkim cel chcemy osiągnąć. Jeśli podstawowym założeniem jest zbliżenie ludzi do siebie, stworzenie im warunków do rozmowy i wspólnej zabawy, to raczej wygrają miejsca spokojniejsze, nieco oddalone od miejskiego zgiełku. Tam uwaga uczestników będzie zwrócona na innych ludzi, a naturalne krajobrazy i piękno przyrody tylko zbuduje i podkreśli dobry nastój. W takim otoczeniu łatwiej będzie się otworzyć na innych i poświęcić wspólnej zabawie.

Miejsce na imprezę integracyjną

Karkonosze to zawsze dobry wybór. To znana kraina pałaców i ogrodów. Z mniej oczywistych, a bardzo atrakcyjnych miejsc, których w tej okolicy nie brakuje, można wymienić na przykład wczasową miejscowość – Sosnówkę, gdzie znajduje się przepiękny zalew, a jednocześnie możemy cieszyć się wspaniałymi górskimi widokami.

Sosnówka koło Karpacza, widok na zalew

Jeśli jednak chcielibyśmy naszej grupie dostarczyć więcej bodźców i wrażeń, wybierzmy raczej miasto. Na przykład stolicę Dolnego Śląska, Wrocław, pełen pięknych zabytków, a jednocześnie tętniący życiem. Stare pałace sąsiadują tu z klimatycznymi knajpkami, ciekawe muzea ze wspaniałymi parkami. Nie ma to jak energia wielkiego miasta! 

Wrocław na imprezy firmowe

Pomysły na integrację firmową – spotkanie integracyjne

Czy każde spotkanie w większym gronie pracowników jest już formą integracji zespołu? Chyba jednak niekoniecznie. Różnego rodzaju odprawy, podsumowania, zebrania, narady i inne służbowe spotkania zwykle mają zupełnie inny cel. Mogą wręcz zespół dezintegrować. Tam gdzie atmosfera pracy jest zbyt napięta, a pracownicy nie potrafią się komunikować, trudno mówić o efektywności. A już na pewno nie może być mowy o efekcie synergii. Dlatego tak ważna jest organizacja firmowych imprez integracyjnych, podczas których  można rozładować napięcie i dać szansę pracownikom na zażegnanie ewentualnych konfliktów. Chodzi o to, żeby stworzyć zgraną grupę pracowniczą, która w przyszłości sama będzie potrafiła rozwiązywać drobne problemy.

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to też szansa na wypracowanie nowych pomysłów i usprawnienie pracy w firmie. Pracownicy w bezpośredniej rozmowie, w luźnej atmosferze, mogą dogadać się między sobą, jak łatwiej albo prościej załatwić niektóre sprawy.

Blok CTA

Szukasz idealnego miejsca
na spotkanie integracyjne?

Dwór Korona Karkonoszy zaprasza!
Sosnówka koło Karpacza, widok na zalew

Przy firmowym ognisku albo zabawie integracyjnej będzie okazja na zmianę klimatu i rozmowy o wszystkim. Również o tym, co nas pasjonuje, co lubimy a czego nie. I może przy tej okazji uda się zrozumieć, czym kierują się nasi koledzy z pracy. Jak ich zmotywować albo też czego nie robić, żeby ich nie deprymować. Takie spotkania często kończą się tym, że pracownicy, zamiast wymieniać się setką maili, po prostu zadzwonią do siebie i szybko posuną sprawy naprzód.

Firmowa impreza integracyjna

Firmowa impreza integracyjna to sprawdzone narzędzie w budowaniu zgranego zespołu i dobrej atmosfery w pracy. Taką imprezę można połączyć z elementami szkolenia i nabywaniem nowych kompetencji. Jakich? Na przykład w zakresie pracy w grupie i poprawnej komunikacji w zespole.

Organizacja takich imprez to świetna inwestycja w pracowników. Poczują się oni docenieni przez pracodawcę, a wzmocnienie więzi koleżeńskich sprawi, że nie będą zainteresowani zmianą środowiska pracy. To także dobra okazja na zwykłe ludzkie poprawienie nastroju i regenerację sił witalnych. Miłe towarzystwo i pozytywne nastawienie sprawi, że niektóre trudne sprawy rozwiążemy od ręki!

Integracja w plenerze, Dwór Korona Karkonoszy

Podsumowanie

Jak widać, spotkanie integracyjne dla pracowników można zrealizować w dowolnej formie. Ważne, by było ono ciekawe i atrakcyjne dla uczestników. Pomysły na firmowe imprezy integracyjne zawarte w tym artykule mogą być wykorzystane jako gotowe scenariusze imprezy firmowej lub też posłużyć tylko jako inspiracja do własnych projektów. Proponowane zabawy tematyczne czy warsztaty i gry zespołowe z pewnością pomogą pogłębić i wzmocnić pozytywne relacje w zespole. Wybór innych, ciekawych i angażujących atrakcji na imprezy znajdziecie na naszym blogu o imprezach firmowych i team buildingu. Chętnie pomożemy też w przygotowaniu imprezy integracyjnej dla Twojej firmy, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.

Najczęściej zadawane pytania

Imprezy firmowe Sosnówka

Eventy firmowe w górach mają wyjątkową moc! Wspaniałe krajobrazy i integracja na świeżym powietrzu sprzyjają powstawaniu więzi między pracownikami. Ośrodek szkoleniowo-eventowy Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza dysponuje Centrum Imprez Plenerowych z zadaszonym miejscem na grilla i ognisko. Pikniki firmowe w takim otoczeniu to prawdziwa atrakcja dla załogi.

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

W Karkonoszach odbywa się bardzo dużo różnorakich imprez firmowych. Bankiety, konferencje, gale, szkolenia, zabawy team buildingowe czy jubileusze w górskich kurortach zyskują dodatkowy walor. Firmowe imprezy wyjazdowe zawsze są bardziej atrakcyjne dla pracowników, kontrahentów czy klientów, niż eventy organizowane w siedzibie firmy, bo pozwalają oderwać się od codzienności i skupić na zabawie czy integracji.

Jakie atrakcje na imprezy firmowe?

Atrakcje podczas imprez firmowych to ta część eventu, na którą najbardziej czekają pracownicy. Po szkoleniach czy warsztatach poświęconych kwestiom merytorycznym warto zaproponować załodze team building w postaci wyprawy do parku linowego, rajdu off road czy raftingu. Albo turnieju kulinarnego czy warsztatów teatralnych. Także turnieje planszówek lub degustacje piw rzemieślniczych to sprawdzone atrakcje na imprezy firmowe. Doświadczone firmy eventowe oferują nawet ponad 100 różnych scenariuszy gier i zabaw dla firm, jest więc w czym wybierać.

Miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk to eventowe zagłębie. Firmy, także te z innych rejonów kraju, bardzo chętnie wybierają Dolny Śląsk jako miejsce na imprezy firmowe. Pracowników można zaprosić do stolicy regionu, Wrocławia, gdzie będzie okazja zakosztować atrakcji wielkiego miasta. Równie dobrą opcją jest wybór Jeleniej Góry i okolic lub Karpacza na firmowy event. Znajdziemy tam wiele ośrodków, hoteli i obiektów konferencyjnych, w których można urządzić bal firmowy, ognisko integracyjne, zabawy team buildingowe czy jeszcze inny rodzaj imprezy dla firm.

Szybki kontakt Zamów ofertę