Wyjazd integracyjny w górach – twórz niezapomniane przeżycia!

Imprezy firmoweIntegracjaTeam Building
Wyjazd integracyjny w górach - skutery

Integracja, team building, tworzenie więzi w zespole – te idee w ostatnich latach zyskały ogromną popularność wśród firm i przedsiębiorców na całym świecie. Okazało się bowiem, że eventy integracyjne bardzo wyraźnie przyczyniają się do podniesienia produktywności i zaangażowania pracowników w codzienne obowiązki. Jest to też świetny sposób na odstresowania i rozładowanie napięcia w zespole. Jednym z najpopularniejszych jest wyjazd integracyjny w górach. Dlaczego?

Czego się dowiesz z artykułu?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wyjazdy integracyjne w górach cieszą się tak dużą popularnością? To nie tylko okazja do oderwania się od codziennych obowiązków i podziwiania malowniczych krajobrazów, ale przede wszystkim doskonały sposób na wzmocnienie więzi w zespole. Firmowe imprezy integracyjne zdają egzamin jako narzędzie budowania relacji między pracownikami, co przekłada się na zwiększenie efektywności pracy i lepszą atmosferę w biurze. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zorganizować wyjazd integracyjny w góry, jakie atrakcje można włączyć do programu oraz jak skutecznie przeprowadzić elementy team buildingu, aby odnieść maksymalne korzyści z takiego przedsięwzięcia. Dowiesz się także, jak urozmaicić wyjazd poprzez tematyczne imprezy, ile kosztuje organizacja takiego eventu oraz jak prawidłowo rozliczyć firmowy wyjazd w góry. Przygotujcie się na pełną inspiracji podróż po świecie firmowych wyjazdów integracyjnych!

Wyjazd integracyjny w górach – co w nim tak urzeka?

Tereny górskie od zawsze przyciągają turystów pięknymi widokami, dziką przyrodą i ciekawymi atrakcjami. Decydując się na wyjazd integracyjny w górach będziemy mieć dużo więcej możliwości, niż w innych rejonach kraju. Na czoło wysuwa się tu oczywiście jazda na nartach, zarówno po wyznaczonych trasach, jak i stokach narciarskich (niektóre z nich czynne są cały rok). Do tego dochodzą sporty i zajęcia typowo zimowe, które zyskują na atrakcyjności właśnie w górach: kulig, jazda na saniach czy skuterach śnieżnych, wspólne lepienie bałwana, konkurs lodowej rzeźby czy bitwa na śnieżki.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Warto taki górski wyjazd połączyć z innymi atrakcjami, które także sprzyjają integracji zespołu. Jak radzi Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka eventowa z Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce: „Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzają się kilkudniowe wyjazdy integracyjne. Zajęcia wymagające dużej aktywności dobrze jest łączyć z mniej intensywnymi, na przykład wspólnym śpiewaniem przy ognisku z kiełbaskami podczas pikniku firmowego, staropolską ucztą czy biesiadą piwną” – dodaje doświadczona organizatorka imprez firmowych

Firmowe imprezy integracyjne – warsztaty kulinarne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Na popularności zyskuje także wspólne obchodzenie różnych świąt i jubileuszy w firmach, choćby wigilia firmowa z uroczystą kolacją, albo zabawa karnawałowa w stylu lat 20. z tańcami do białego rana. Warto te okazje wzbogacić o dodatkowe, typowo team buildingowe atrakcje i zajęcia, aby w pełni wykorzystać tkwiący w nich potencjał.

Dlaczego firmowe imprezy integracyjne mają duże znaczenie?

Firmowe imprezy integracyjne dziś są już standardem funkcjonowania większości firm. Wynika to nie tylko z konieczności integrowania zespołów pracowniczych, ale także z potrzeby zatrzymania najbardziej wartościowych osób w firmie. Jak wynika z ogólnoświatowych badań, tylko 13% wszystkich pracowników czerpie prawdziwą satysfakcję z wykonywanej pracy. A to oznacza, że zdecydowana większość pracowników nie wkłada serca w wykonywane zadania. O ile w krajach, gdzie trudno jest o pracę, przedsiębiorcy i korporacje i tak mają chętnych do zatrudnienia, to w bogatszych krajach jest już zgoła inaczej.

Ten trend widoczny jest również w Polsce, gdzie bezrobocie jest niewielkie. Dlatego trzeba bardziej zadbać o pracownika. A jego pozyskanie i wyszkolenie jest dość kosztowne. Tym bardziej opłaca się więc dołożyć starań, by wyszkolonych pracowników utrzymać w firmie. Stąd też tak popularne są różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, imprezy firmowe i motywacyjne, warsztaty integracyjne, eventy oraz szkolenia. A więc jeśli widzisz, że jest zła atmosfera w pracy, zdecyduj się na zorganizowanie imprezy integracyjnej.

Atrakcje na imprezy firmowe - kasyno

Wyjazdy integracyjne dla firm

Oczywiście góry to doskonałe miejsce na imprezy integracyjne dla firm nie tylko zimą, ale przez cały rok. Teren pozwala na organizację różnego typu biegów z przeszkodami z elementami wspinaczki, czy też wypraw survivalowych z opiekunem. Tego rodzaju eventy to świetny sprawdzian silnej woli i współpracy w drużynie, wymagają jednak one od uczestników stosunkowo dobrej kondycji i stanu zdrowia, nie będą więc odpowiednie dla wszystkich. Spokojniejszą formą integracji mogą być różnego rodzaju wycieczki (piesze, rowerowe lub autokarowe). Wyjazdy z przewodnikiem pomogą nam odkryć najciekawsze zabytki przyrodnicze, architektoniczne i historyczne regionu. 

Integracyjny wyjazd firmowy – atrakcje

W górach znajdziemy specjalnie przygotowane trasy o różnym poziomie trudności i czasie potrzebnym na ich pokonanie. Organizatorzy eventów integracyjnych oferują też czasem specjalne wycieczki tematyczne lub dodatkowe atrakcje. Dwór Korona Karkonoszy zaprasza na przykład na odkrywanie tajemnic nieczynnej kopalni uranu, drużynowe poszukiwanie skarbów na zamku Chojnik czy podróż szlakiem lokalnego rzemiosła. Niezapomnianym doświadczeniem, które na pewno podniesie wszystkim poziom adrenaliny jest też lot balonem czy śmigłowcem. Górskie pejzaże widziane z lotu ptaka to przeżycie, które pozostaje z nami na zawsze.

Wyjazd integracyjny - lot helikopterem

Eventy team buildingowe nie tracą na popularności, a połączenie przyjemnego z pożytecznym przyciąga coraz więcej firm. Wyjazd integracyjny w górach to najlepsza opcja dla wszystkich, którym zależy na jak najlepszym wykorzystaniu tego wspólnego czasu.

Organizacji wyjazdu firmowego zawsze towarzyszy pewne napięcie i pytanie, czy na pewno wszystko się uda. Zwłaszcza jeśli integracyjny wyjazd firmowy musiał przygotować ktoś bez doświadczenia w tym względzie. Najprościej jest taki wyjazd przygotować w obiekcie konferencyjnym, specjalizującym się na przykład w team buildingu. Wtedy kupując usługę imprezy firmowej, można od razu w pakiecie zamówić gry integracyjne, ognisko firmowe, uroczystą kolację, bal firmowy lub inne atrakcje eventowe. W dodatku doświadczona firma eventowa potrafi dobrać aktywności do charakteru grupy i celu wyjazdy firmowego.

Schronisko Samotnia, Karkonosze

Wyjazd integracyjny w górach z elementami team buildingu

Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wzbogacić wyjazd integracyjny w góry o elementy team buildingu. Dlaczego? Bo dobrze przeprowadzony team building przynosi mnóstwo korzyści! Jego celem jest budowa silnego zespołu pracowniczego, który sprawnie i efektywnie wykonuje wszystkie zadania służbowe, potrafi szybko rozwiązać wszelkie problemy, ma motywację do działania i dzięki temu odnosi sukcesy w branży. Team building uczy komunikacji, rozluźnia atmosferę i wzmacnia więzi.

Blok CTA

Szukasz miejsca na event integracyjny w górach?

Dwór Korona Karkonoszy spełni Twoje oczekiwania!
Zamek księcia Henryka i widok na Zalew Sosnówka

Jak wpleść team building w wyjazd integracyjny w górach? Team building to różne gry i zadania oparte na współpracy i wzajemnym zrozumieniu. Przykładem są firmowe igrzyska olimpijskie. Pracownicy podzieleni na drużyny rywalizują ze sobą w ciekawych konkurencjach. Za każde zwycięstwo przydzielane są punkty. Wygrywa ta grupa, która ostatecznie uzyska ich najwięcej. A co jest potrzebne do tego, żeby odnieść sukces? Poza dobrą kondycją i umiejętnością logicznego myślenia ważna jest współpraca, aktywne słuchanie swoich kolegów/koleżanek z drużyny i umiejętność wykorzystania potencjału każdego członka grupy. Uczestnictwo w firmowych igrzyskach to sposób na poprawę funkcjonowania zespołu pracowniczego na co dzień, a przy tym potężna dawka wyśmienitej zabawy i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Ognisko integracyjne w górach, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Firmowe igrzyska to jedna z wielu zabaw team buildingowych, które można wykorzystać na wyjeździe integracyjnym w górach. Inne rozwiązania to:

 • mecz piłki nożnej,
 • zabawa scenariuszowa – na przykład gra detektywistyczna,
 • budowa maszyny Goldberga,
 • proste zadania, takie jak „Ślepe zaufanie”, „Dwie prawdy i kłamstwo”, „Drużynowe kalambury”, „Konkurs taneczny” itp.
Imprezy integracyjne – budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy

Sposób na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego w góry – impreza tematyczna

Gdzie znaleźć atrakcje na imprezy firmowe? Jazda na nartach, piesze wycieczki, wyprawy survivalowe, czy też wspinaczka po malowniczych szczytach – górska okolica oferuje ich niezwykłą różnorodność. Przy odrobinie zaangażowania można zapewnić uczestnikom wyjazdu kilka dni pełnych wrażeń. Zwieńczeniem wyjazdu integracyjnego może być szalona impreza tematyczna. Wieczorek w klimacie lat 80.? Egzotyczne party w hawajskim stylu? A może wystawne przyjęcie w stylu Hollywood z czerwonym dywanem i blaskiem fleszy, które przeniesie uczestników prosto do tej magicznej krainy? Możliwości jest mnóstwo! Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Na imprezie tematycznej kluczową rolę odgrywa aranżacja. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że goście w pełni wczują się w klimat przyjęcia. Na potańcówce w stylu lat 80. powinny królować blask i kolor! Salę warto ozdobić kolorowymi balonami, błyszczącą kulą dyskotekową i serpentynami z bibuły. Na hawajskiej imprezie nie może zabraknąć zielonych palm, egzotycznych girland, kolorowych kwiatów tropikalnych i ozdobnych elementów w kształcie ananasów czy kokosów. Na przyjęciu w stylu Hollywood powinny znaleźć się takie elementy jak czerwony dywan, elegancka ścianka do zdjęć, tablica powitalna przypominająca klaps filmowy i klimatyczne oświetlenie.

Impreza tematyczna w stylu Hollywood, 25 lecie firmy

Nie można zapomnieć o tanecznej muzyce i starannie skomponowanym menu składającym się z gorących dań, bufetu zimnych przekąsek i karty alkoholi – wszystko w stylu przyjęcia.

Team building w górach – pomysły

Co można robić w górach? Wszystko! Oto kilka pomysłów na team building w górach.

Wspinaczka górska

Zorganizuj sesję wspinaczki górskiej. Członkowie zespołu będą wspólnie pokonywać trudności i wzmacniać współpracę oraz zaufanie. To doskonała aktywność, która wymaga wzajemnej pomocy i komunikacji.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Rajdy piesze

Zaplanuj rajd pieszy, podczas którego zespół będzie musiał współpracować, rozwiązywać zagadki i osiągnąć określone cele. To nie tylko pozwoli uczestnikom odkryć piękno gór, ale również wzmocni ich zdolności do pracy zespołowej.

Zjazdy na linie

Zorganizuj zjazdy na linie lub tyrolce, podczas których członkowie zespołu będą wspólnie przemieszczać się po wysoko zawieszonych trasach. To nie tylko dostarczy im adrenaliny, ale również umożliwi wspólne przezwyciężanie wyzwań.

integracja przez szkolenie
Firmowe wyjazdy integracyjne 

Wycieczka na szczyt

Zaplanuj wycieczkę na szczyt góry – na przykład kultowej Śnieżki. Członkowie zespołu będą musieli wspólnie pokonywać trudności i motywować się nawzajem, by osiągnąć wspólny cel. Ta długotrwała aktywność pomoże w budowaniu więzi i umiejętności przywódczych.

Ognisko integracyjne

Zorganizuj wieczorne ognisko w górach, kiedy członkowie zespołu będą mogli spędzić czas razem, śpiewać, tańczyć i dzielić się opowieściami. To doskonała okazja do nieformalnych rozmów i budowania relacji.

obiekty konferencyjne na integrację
Wyjazd firmowy w górach

Warsztaty survivalowe

Zorganizuj warsztaty survivalowe w górach, gdzie zespół będzie uczyć się podstawowych umiejętności przetrwania w naturalnym środowisku. To nie tylko rozwija umiejętności teamworku, ale również buduje zaufanie i zdolności adaptacyjne.

Team building – survival

Gry terenowe

Zorganizuj różne gry terenowe, takie jak paintball, spływ kajakowy, downhill. Zespół będzie rywalizować i współpracować przy realizacji różnych zadaniach. To świetny sposób na integrację.

Pamiętaj, że dobór konkretnych aktywności zależy od preferencji i umiejętności członków zespołu, a także od warunków górskich i bezpieczeństwa. Upewnij się, że dostosowujesz program do potrzeb i możliwości uczestników.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny w góry?

Wyjazd integracyjny w góry to doskonały sposób na odpoczynek od codziennych obowiązków służbowych i naładowanie baterii, by z nową energią i motywacją wrócić do pracy. Malownicza, górska okolica, zapierające dech w piersiach widoki i bliskość wyjątkowej natury sprzyjają odprężeniu i budowaniu pozytywnych relacji między pracownikami. Górskie klimaty rozluźniają napięcia i poprawiają atmosferę.

Jak zorganizować niezapomniany wyjazd integracyjny w góry? Przede wszystkim należy ustalić rodzaj i charakter eventu. Wyjazd integracyjny może przybrać najróżniejsze formy – tradycyjna integracja, integracja połączona ze szkoleniem, warsztaty integracyjne itd. Określenie charakteru wyjazdu ułatwi wybór miejsca i innych elementów, od których będzie zależeć to, czy całe przedsięwzięcie się powiedzie.

Następnym krokiem jest wybór miejsca. Jaki powinien być hotel na imprezy integracyjne?  Komfortowy i jednocześnie przytulny. Jednym z nich jest Dwór Korona Karkonoszy oferujący wygodne miejsca noclegowe ze śniadaniem, dostęp do przestronnej sali konferencyjnej, sal balowych w różnych stylach oraz do urokliwego ogrodu, w którym można zorganizować ognisko integracyjne. Ponadto zapewnia ponad 100 scenariuszy imprez, które urozmaicą firmowy wyjazd.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza

Na wyjeździe integracyjnym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji. Rozrywka powinna być dopasowana do oczekiwań grupy. Przed rozpoczęciem planowania wyjazdu warto zrobić mały research – zapytać pracowników, co lubią najbardziej, jaka forma spędzania wolnego czasu sprawia im największą frajdę. Odpowiednio dopasowane atrakcje to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Ile kosztuje wyjazd integracyjny w góry?

Koszt wyjazdu integracyjnego w góry zależy od wielu czynników. Jakich?

 • Liczba uczestników: im większa grupa, tym wyższe będą koszty zakwaterowania, transportu i innych usług.
 • Okres wyjazdu: cena może się różnić w zależności od pory roku. Popularne miejsca w górach mogą być droższe w sezonie turystycznym, a tańsze poza tym okresem.
 • Wybór zakwaterowania: cena zakwaterowania zależy od standardu i lokalizacji. Możesz wybierać między hotelami, pensjonatami, apartamentami lub domkami letniskowymi.
 • Transport: koszty transportu będą zależeć od odległości, środka transportu (autokar, pociąg, samolot) oraz ewentualnych transferów na miejscu.
 • Aktywności i atrakcje: jeśli planujesz dodatkowe atrakcje, takie jak wycieczki, lekcje narciarstwa, górskie wspinaczki, koszty mogą się zwiększyć.
 • Wyżywienie: jego koszt, w zależności od rodzaju cateringu, może znacząco wpłynąć na całkowity budżet imprezy firmowej.

Tak więc trudno jest oszacować koszt wyjazdy firmowego w górach bez szczegółowych danych. Warto skontaktować się z firmami organizującymi tego rodzaju wyjazdy, aby otrzymać dokładniejsze szacunki.

Catering na imprezy firmowe Dworu Korona Karkonoszy

Wyjazd integracyjny w górach – pomysły warte uwagi

Oto kilka pomysłów na aktywności podczas wyjazdu integracyjnego w góry. Wspinaczka w skałach lub na sztucznej ścianie wspinaczkowej to doskonała aktywność, która wymaga współpracy, zaufania i wzajemnej pomocy. Wycieczki piesze po górskich szlakach, pozwalają podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się świeżym powietrzem. Można zaplanować trasy o różnym stopniu trudności, aby dostosować je do możliwości uczestników.

Jeśli wszyscy lubią jazdę na rowerze, wynajmijcie rowery górskie i wybierzcie się na przejażdżki po górskich szlakach. To świetny sposób na aktywność fizyczną i eksplorację okolicy. A jeśli wyjazd odbywa się w sezonie zimowym i macie do dyspozycji ośrodek narciarski, skorzystajcie z okazji do zjazdów na nartach lub snowboardzie. Pamiętajcie o zorganizowaniu lekcji dla początkujących i dostosowaniu tras do umiejętności uczestników.

organizacja wycieczek firmowych
Firmowe wyjazdy integracyjne 

Możecie też zorganizować górskie gry i zabawy, takie jak zawody w rzutach śnieżkami, budowanie igloo, lepienie bałwana czy poszukiwanie skarbów na trasie wędrówki. To świetny sposób na integrację i wspólną zabawę. Podobnie jak wspólne gotowanie – możecie zaplanować ognisko lub grilla, przy którym wszyscy będą mogli spędzić czas. Albo zaplanować warsztaty gotowania, a potem wspólnie skonsumować przygotowane dania.

Podczas wyjazdu firmowego w górach można też zorganizować sesje relaksacyjne, takie jak joga na świeżym powietrzu, medytacja czy stretching. To pomoże uczestnikom zrelaksować się i odprężyć po intensywnych aktywnościach. Górskie kurorty często oferują też bogate zaplecze spa i wellness. Zarezerwuj czas na relaks w saunie, jacuzzi lub masaże.

Jak rozliczyć wyjazd firmowy w góry?

Rozliczenie wyjazdu firmowego w góry zależy od polityki finansowej i procedur obowiązujących w Twojej firmie. Oto ogólne wskazówki dotyczące rozliczania takiego wyjazdu:

 • Zachowaj dokumentację. Upewnij się, że masz pełną dokumentację dotyczącą wydatków związanych z wyjazdem. Obejmuje to faktury, rachunki, potwierdzenia płatności, bilety, dokumenty dotyczące zakwaterowania, transportu, atrakcji, posiłków itp. Staraj się zachować oryginały lub skanować dokumenty dla celów archiwizacyjnych.
 • Zapoznaj się z polityką firmową dotyczącą rozliczania podróży służbowych. Upewnij się, że wiesz, jakie są limity kosztów, jakie są akceptowane rodzaje wydatków i jakie są procedury rozliczeniowe.
 • Wypełnij formularze rozliczeniowe zgodnie z wymaganiami Twojej firmy. Zazwyczaj będą zawierać informacje o celu podróży, daty, koszty zakwaterowania, transportu, posiłków, atrakcji, itp. Przedstaw pełną i dokładną informację.
 • Podaj koszty związane z transportem, takie jak bilety lotnicze, pociągowe, koszty wynajmu samochodów, przejazdy taksówką itp. Dołącz dokumenty potwierdzające te wydatki.
 • Uwzględnij koszty zakwaterowania w górach, takie jak hotel, pensjonat, apartament lub domek letniskowy. Dołącz rachunki i potwierdzenia płatności.
 • Zanotuj koszty posiłków podczas wyjazdu, zarówno w restauracjach, jak i w przypadku cateringu na miejscu. Dostosuj się do limitów określonych przez firmę.
 • Jeśli były jakiekolwiek dodatkowe wydatki, takie jak atrakcje turystyczne, bilety wstępu, lekcje narciarstwa itp., podaj je w formularzu rozliczeniowym i dołącz dokumenty potwierdzające płatności.
 • Przedstaw wszystkie koszty w formie raportu rozliczeniowego zgodnie z procedurami obowiązującymi w Twojej firmie. Wprowadź dokładne dane i zapewnij przejrzystość w swoim rozliczeniu.
 • Terminy i procedury: Przestrzegaj terminów i procedur dotyczących rozliczenia wyjazdu. Upewnij się, że przesyłasz rozliczenie we wskazanym czasie i zgodnie z obowiązującymi wymaganiami.

Imprezy firmowe w górach, Karkonosze

Gdzie na wyjazd integracyjny w góry?

Istnieje wiele wspaniałych miejsc na wyjazd integracyjny w góry, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oto kilka popularnych destynacji:

 • Karkonosze to wspaniałe i malownicze góry w południowej Polsce. Oferują różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu, takie jak wędrówki, wspinaczka, jazda na nartach czy snowboardzie. Karpacz i okolice, na przykład Sosnówka położona nad pięknym zalewem, są popularnymi miejscowościami, gdzie można znaleźć liczne schroniska, pensjonaty i atrakcje turystyczne.
 • Alpy to najwyższe góry w Europie, rozciągające się przez kilka krajów, takich jak Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria i Niemcy. Oferują szeroki wybór ośrodków narciarskich, wspaniałe trasy piesze i rowerowe, oraz wiele innych atrakcji.
 • Dolomity we Włoszech znane są z malowniczych krajobrazów, skalnych formacji i spektakularnych tras wspinaczkowych. Dolomity oferują również wiele tras narciarskich oraz możliwości pieszych wycieczek.
 • Rocky Mountains, Kanada i USA. Góry Skaliste to obszar o imponujących krajobrazach i różnorodnych atrakcjach. Oferują wspaniałe trasy narciarskie, szlaki do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki, kajakarstwa i wiele więcej.
 • Szwajcaria jest znanym krajem górskim, oferującym wiele pięknych miejsc do odwiedzenia. Alpy Szwajcarskie zapewniają doskonałe warunki do wspinaczki, narciarstwa, snowboardingu oraz turystyki pieszej. Znajdziesz tam również urokliwe miasteczka, takie jak Zermatt czy St. Moritz.
 • Chamonix jest popularnym ośrodkiem narciarskim i górskim, położonym w Alpach Francuskich. To miejsce słynie z wspaniałych tras narciarskich, wspinaczki, snowboardingu oraz możliwości podziwiania malowniczych krajobrazów.

Pamiętaj, że wybór miejsca zależy od preferencji grupy, sezonu, budżetu oraz dostępnych atrakcji i infrastruktury w danym regionie. Wiadomo, że w przypadku wyjazdu firmowego dla całej załogi nie wybierzemy Gór Skalistych, ale jeśli chodzi o wyjazd motywacyjny dla kilku osób, to dlaczego nie? 

Karpacz – popularne miejsce na wyjazd integracyjny w góry

Jak zorganizować wyjazd integracyjny w górach – podsumowanie

Organizacja wyjazdu firmowego może być ciekawym, ale również wymagającym zadaniem. Oto kilka rad, które pomogą Ci zorganizować udaną imprezę integracyjną. Przede wszystkim określ cel wyjazdu i budżet. Czy chcesz zwiększyć zaangażowanie zespołu, zintegrować nowych członków zespołu czy po prostu umożliwić relaks i zabawę? Ustal również budżet, który masz do dyspozycji, aby mieć jasne wytyczne podczas planowania. Następnie wybierz odpowiednią lokalizację. To kluczowy element udanego wyjazdu integracyjnego. Zastanów się, czy chcesz zorganizować event w mieście, na wsi, w ośrodku wypoczynkowym czy może w innym kraju. Rozważ dostępność obiektów konferencyjnych i eventowych, atrakcje turystyczne, zakwaterowanie i transport w wybranej lokalizacji. Zapytaj członków zespołu o ich preferencje i sugestie dotyczące wyjazdu. Możesz przeprowadzić ankietę lub zorganizować spotkanie, aby poznać ich oczekiwania i upewnić się, że planujesz wyjazd, który spełni ich oczekiwania. Zaplanuj takie aktywności, które będą sprzyjać integracji i budowaniu relacji w zespole. Mogą to być gry zespołowe, wspólne projekty, warsztaty rozwojowe, wyzwania itp. Ważne jest, aby uwzględnić różne zainteresowania i umiejętności członków zespołu.

Następnie opracuj harmonogram, który uwzględnia różne aktywności i atrakcje. Może on obejmować gry zespołowe, warsztaty, relaks, wieczorne wydarzenia rozrywkowe itp. Upewnij się, że harmonogram jest zrównoważony i daje czas zarówno na aktywność, jak i na relaks. Zapewnij smaczne jedzenie i napoje, które zaspokoją różne preferencje dietetyczne. Najlepiej skonsultuj się z uczestnikami, jeśli mają specjalne wymagania żywieniowe.

Mapa dojazdu

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie na wyjazd integracyjny w góry?

Dobre miejsce na firmowy wyjazd integracyjny w góry to Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. Jest to obiekt konferencyjno-szkoleniowy specjalizujący się w team buildingu dla firm. Ten doświadczony organizator wyjazdów integracyjnych w góry proponuje również aż ponad 100 scenariuszy imprez integracyjnych i atrakcji eventowych.

Wyjazd integracyjny w góry pomysły?

Karkonosze to obecnie najchętniej odwiedzane góry w Polce. Jest tu też świetna baza turystyczna. Także dla firm jest sporo propozycji ciekawych miejsc na wyjazdy integracyjne z odpowiednią bazą noclegową i szkoleniową. Lokalnym liderem w organizacji wyjazdów integracyjnych w góry jest Dwór Korona Karkonoszy oferujący ciekawe atrakcje i ponad 100 pomysłów na firmowe imprezy w górach.

Impreza integracyjna w górach?

Organizacja imprez integracyjnych w górach ma te przewagę nad innymi lokalizacjami, że w górach jest pięknie i jest co robić przez cały rok. Letnie atrakcje na imprezę firmową w górach to na przykład gra terenowa w górach czy też loty balonem. Zimą oczywiście można zrobić firmowy wypad na narty albo zimową imprezę integracyjną w górach, połączoną z ciekawymi atrakcjami, warsztatami i dobrą zabawą.

Atrakcje na wyjazd integracyjny w góry?

Oczywistymi atrakcjami na wyjazd integracyjny w góry są na przykład górskie spacery, wejście na szczyty górskie, ognisko firmowe czy też bal firmowy w górach. Ale na przykład Dwór Korona Karkonoszy oferuje aż ponad 100 niebanalnych atrakcji na wyjazdy integracyjne w góry. Są to na przykład: gry terenowe w górach, lot balonem albo helikopterem na górami, rajdy typu off-road, spływy pontonowe w górach, buble football, olimpiada firmowa w górach, turnieje kulinarne i wiele, wiele innych.

Szybki kontakt Zamów ofertę