Pomysł na spotkanie integracyjne? Sprawdź 6 inspirujących koncepcji

PoradyTeam Building
Pomysł na spotkanie integracyjne

Integracja pracowników to wyjątkowo istotny proces, który realnie przekłada się na atmosferę w miejscu pracy i wydajność całego zespołu. Pomysł na spotkanie integracyjne, który jest kreatywny i angażujący, przyniesie dokładnie taki efekt, jakiego spodziewa się firma. Co istotne, odniesie także sukces wśród pracowników. Co zrobić, aby impreza integracyjna była udana? Proponujemy 6 nietuzinkowych koncepcji.

Spotkanie integracyjne nie musi być nudne!

Specjaliści od HR już od dawna wiedzą, że imprezy integracyjne to często jedyny sposób na zacieśnienie więzów międzyludzkich i poprawę atmosfery w miejscu pracy. Dla wielu pracowników to także jedyny sposób, aby poznać się w warunkach innych niż przestrzeń biurowa. Tradycyjne eventy polegały na spotkaniu w restauracji przy obiedzie albo szkoleniu połączonym z wieczorową imprezą. Oczywiście to w dalszym ciągu dobry pomysł na spotkanie integracyjne – a w zasadzie lepszy taki, niż żaden. Z czasem jednak pracodawcy zaczęli szukać kreatywnych form zabawy, które dostarczą jeszcze więcej rozrywki. Chcesz zorganizować spotkanie integracyjne, które zapada w pamięci? Skorzystaj z naszych pomysłów!

Imprezy tematyczne

Nie trzeba silić się na organizację kosztownego eventu, żeby spotkanie integracyjne zaliczyć do udanych. Imprezy tematyczne to doskonały sposób, aby zaangażować zespół jeszcze zanim rozpocznie się impreza. Wystarczy, że na spotkaniu będzie obowiązywał strój nawiązujący do motywu przewodniego. Warto tutaj wspomnieć, że bale przebierańców mogą być udane, ale przygotowanie takiej kreacji wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Lepiej pójść w kierunku imprez w stylu lat 50 czy 60. W takim wypadku zdecydowanie łatwiej będzie też przygotować sale, menu czy muzykę, która porwie do tańca. Do organizacji imprezy tematycznej najlepiej wybrać hotel.

Piknik

Jeśli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomysł na spotkanie integracyjne przerodził się w pełnoprawny piknik. Świeże powietrze i duża ilość słońca to jeden z najlepszych sposobów na naładowanie baterii. Grill i leżaki to punkty obowiązkowe, ale spotkanie integracyjne można wzbogacić o gry i zabawy, które wzbudzą odrobinę rywalizacji i zmuszą do zespołowej współpracy. Niepodważalną zaletą pikniku jest możliwość zaproszenia nie tylko pracowników, ale też ich rodziny. Nieformalna atmosfera sprzyja nawiązywaniu nowych relacji i pozwala na wzajemne poznanie się pracowników.

Pomysł na spotkanie integracyjne piknik

Warsztaty kulinarne jako pomysł na spotkanie integracyjne

Przez żołądek do serca? Warsztaty kulinarne cieszą się coraz większą popularnością, bo spełniają wszystkie założenie spotkania integracyjnego. To nie tylko ciekawa forma rozrywki, ale też dobry sposób na integrację pracowników i poprawę ich pracy zespołowej. Pewnie niewielu członków załogi ma czas, aby zgłębiać tajniki sztuki kulinarnej we własnym zakresie. Dobrze poprowadzone warsztaty są angażujące, a zdobytą wiedzę pozwalają wykorzystać w domowej kuchni i podczas pracy w grupach przy projektach firmowych. Co więcej, uczestnicy spotkania mogą zdegustować dania – zarówno szefów kuchni, jak i samodzielnie przygotowane potrawy.

Szukasz niebanalnych pomysłów i miejsca na spotkanie integracyjne?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Sauna – ale nie taka zwykła

Odrobina relaksu i oderwanie się od codziennych obowiązków przydaje się każdemu, tak samo pracodawcom, jak i pracownikom. Już kilkunastominutowy pobyt w saunie pozwala się odprężyć i redukować napięcie, a jeśli będzie to nocna sauna? Efekt odprężenia będzie spotęgowany. Nocne saunowanie można połączyć z intensywnymi szkoleniami, dzięki czemu wieczorem wypoczną nie tylko mięśnie, ale i umysł.

Escape room

Escape room pozwoli każdemu pracodawcy stworzyć zespół do zadań specjalnych, który poradzi sobie z każdą kryzysową sytuacją i pracą pod presją czasu. Jako pomysł na spotkanie integracyjne sprawdza się doskonale, bo dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny wszystkim uczestnikom, a organizator z łatwością wyłapie młode talenty, które poradzą sobie ze stresową sytuacją. To także doskonałe ćwiczenie, które uczy panowania nad nerwami i zachowania przytomnego umysłu w obliczu problemów, które trzeba jak najszybciej rozwiązać. Escape room przynosi także korzyści w postaci zrozumienia schematów myślenia kolegów z pracy.

Spływ kajakowy

Jeśli spotkanie integracyjne ma być przede wszystkim związane z aktywnością fizyczną, to spływ kajakowy sprawdzi się idealnie. Można wybrać miejsce, które oferuje także możliwość zorganizowania grilla i wieczornej imprezy. Trasy spływu są różne, dlatego jeśli pracownicy nigdy wcześniej nie siedzieli w kajaku, lepiej wybrać te mniej zaawansowane, z którymi poradzi sobie każdy uczestnik.

Pomysł na spotkanie integracyjne spływ kajakowy

Pomysł na spotkanie integracyjne – garść informacji

Bez względu na to, czy skorzystasz z naszych propozycji, czy znajdziesz swoją drogę, musisz pamiętać, że spotkanie integracyjne powinno być dobrze zaplanowane, a pracownicy powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem. Postaraj się, aby wszyscy uczestnicy wynieśli z imprezy mnóstwo radości, a kolejnych spotkań nie traktowali jako przykrej konieczności. To właśnie Ty, jako pracodawca, najlepiej znasz swój zespół, dlatego dostosuj rozrywkę do preferencji pracowników.

Szybki kontakt Zamów ofertę