Ciekawe zajęcia integracyjne na pierwszy firmowy wyjazd

Team Building

Na zajęcia integracyjne na co dzień nie ma zwykle czasu. Później obowiązków przybywa i tak z czasem zaczynają się pojawiać najpierw drobne,  a potem coraz większe konflikty w firmie. Warto skupić się na sposobach integracji już podczas pierwszego firmowego wyjazdu.


Poniżej przewodnik po tym, jak zastosować zajęcia integracyjne do pracy z nowym zespołem:

Firmowa integracja to nie tylko banalne gry i znane wszystkim od dawna zabawy. Obecnie oferta takich wyjazdów jest bogata jak nigdy. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni motyw przewodni i… datę imprezy.

gdzie na wyjazd integracyjny: dobry plan

Zajęcia integracyjne na przełamanie lodów

Pierwszy firmowy wyjazd, nowa praca i zupełnie nowi ludzie – nic dziwnego, że każdy jest trochę zestresowany. W takiej sytuacji lepiej zacząć od skutecznego przełamania lodów. To te pierwsze zajęcia integracyjne nadadzą ton całemu wyjazdowi. Najlepiej sprawdzą się dłuższe i bardziej złożone scenariusze imprez firmowych, takie jak:

  • Rozwiązywanie zagadki kryminalnej – pochlania czas i uwagę na długie godziny, a w międzyczasie można poznać lepiej uczestników i nawiązać pierwsze sojusze.
  • Uczta staropolska – potrawy, odpowiednie otoczenie, a nawet przebrania mogą sprawić, że goście poczują się, jakby byli w innej epoce.
  • Warsztaty survivalu – szybki sposób na to, by pozwolić swojej ekipie na wykazanie się.Pozytywne emocje po survivalu i nowo odkryte tematy do rozmowy można kontynuować wieczorem podczas piwnej biesiady czy wspólnej kolacji.

Dwór Korona Karkonoszy oferuje zajęcia integracyjne dopasowane do potrzeb gości o wymagających potrzebach. Zobacz nasze przykładowe firmowe imprezy w górach.

kreatywne zabawy integracyjne: zespół

Jakie zajęcia integracyjne są najbardziej uniwersalne?

Zajęcia integracyjne nie muszą być ekstremalne jak survival ani nietypowe jak rozwiązywanie zagadki kryminalnej. Jeśli zespół naprawdę słabo się zna i trudno powiedzieć, co mu się spodoba, można też pomyśleć o neutralnych i bezpiecznych propozycjach, które sprawdzą się niezależnie od potrzeb czy gustu. Takie są gry stolikowe, które dodatkowo zacieśnią więzy pomiędzy dopiero poznającymi się uczestnikami.

Szukasz miejsca i pomysłów na
zajęcia integracyjne?

Mamy jedno i drugie –
już dziś zarezerwuj dogodny termin!

Zupełnie bezpiecznym wyjściem jest też obiad okolicznościowy z menu odpowiednim zarówno dla osób jedzących mięso, jak i wegetarian. Konfigurator imprez na stronie Dworu Korona Karkonoszy pozwala łączyć atrakcje, wypełniając czas po brzegi przyjemnościami. Dodatkowo warto zostawić nieco czasu wolnego dla uczestników. Można wówczas dobrać aktywność jak wycieczka górska z przewodnikiem czy degustacja piw, w których można, ale nie trzeba uczestniczyć. Brak przymusu docenią ci, którzy lubią chodzić własnymi ścieżkami.

Które zajęcia integracyjne do zadań specjalnych?

Czasem zajęcia integracyjne to tylko jeden z wielu elementów wyjazdu, a innym razem to od nich zależy powodzenie określonego firmowego projektu. Jeśli np. trzeba spośród kilku kandydatów wybrać menadżera czy szefa, warto obserwować zespół w trakcie takich aktywności jak survival. Nie chodzi oczywiście o to, że ten, kto umie rozpalić ognisko, nadaje się na stanowisko, ale na pewno osobie zaradnej i panującej nad emocjami warto powierzyć odpowiedzialną funkcję.

Jeśli natomiast zajęcia integracyjne mają mieć na celu również poprawę zdolności radzenia sobie ze stresem, to można postawić na zajęcia z technik relaksacyjnych lub warsztaty robienia kosmetyków. Czasem chodzi tylko o to, by miło spędzić czas w niezobowiązującej atmosferze. Wówczas biesiada piwna i karaoke to strzał w dziesiątkę. Na koniec warto wspomnieć o wyjątkowych atrakcjach, które sprawdzą się jako nagroda lub zachęta np. dla świeżo wytypowanych menadżerów. W tym wypadku na pewno odpowiedni będzie kameralny lot balonem lub helikopterem.

Zajęcia integracyjne, które można przenieść do firmy

Zabawa, którą zespół pozna podczas wspólnego wyjazdu, sprawdzi się później również podczas świąt i spotkań w biurze. Przykładem mogą być firmowe igrzyska czy karaoke. Fajnym pomysłem będzie doroczny teleturniej – z wiedzy ogólnej lub z ciekawostek związanych z firmą. Ten ostatni da się nawet przeprowadzić on-line! Zaangażuje pracowników, którzy będą musieli najpierw wymyślić pytania, a później odpowiadać na nie, zdobywając punkty w zespołach. Takie zajęcia integracyjne można bezpiecznie prowadzić w dowolnej grupie, bez żadnego wcześniejszego przygotowania.

Z kolei bardziej zaawansowane techniki, jakimi operują coachowie czy trenerzy podczas wyjazdów integracyjnych, lepiej zostawić specjalistom. Psychologiczne warsztaty odbywają się często w pięknym plenerze i pod nadzorem, bo tylko wówczas uczestnicy mogą rozluźnić się i naprawdę ujawnić swoje emocje. Przenoszenie tego do biura na własną rękę może się nie udać.

Szybki kontakt Zamów ofertę