Wesele tematyczne – fantastyczne wesela zimą i latem

Porady
Alicja w Krainie Czarów ślub

Alicja w Krainie Czarów, Gra o Tron czy filmy Tima Burtona – to tytuły doskonale rozpoznawalne nie tylko przez znawców fantastyki. Słynni bohaterowie z wymienionych tytułów weszli na dobre do popkultury. Stali się tak powszechni, że Szalonego Kapelusznika czy Daenerys Targaryen coraz częściej spotkać możemy przechadzających się wśród gości weselnych. Jeśli i wam marzy się fantastyczne wesele tematyczne, inspirowany bohaterami ze świata Fantasy, przeczytajcie kilka porad. Oto jak w stosunkowo prosty i bezkosztowy sposób tego dokonać.

Wesele tematyczne – Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów. Idealnym miejscem do zaaranżowania tego typu ślubu będzie przestrzenny ogród z dużą ilością roślinności i z żywopłotem. Samo wesele warto również zorganizować w plenerze, np. w formie pikniku. Na stołach dla gości do napoi przyklejamy karteczkę „wypij mnie”, natomiast ciasteczka staną się czarodziejskie, jeśli dodamy etykietkę „zjedz mnie”. Dodatkowo, pamiętając o słynnej herbatce, na którą wpadała Alicja do Szalonego Kapelusznika, wyposażamy siebie i naszych gości w zestawy filiżanek i dzbanuszków. Po ogrodzie mogą przechadzać się koty, jeśli właściciele obiektu wyrażą na to zgodę. Całą masę gadżetów znajdziecie w internecie. A magiczna atmosfera, która utworzy się wokół tego wydarzenia, z pewnością sprawi niemałą frajdę gościom.

Zabawy weselne: szukanie króliczej nory, układanie domków z kart.
Przydatne rekwizyty: koszyk piknikowy, trąbka, biało-czerwone róże, muchomory, karty do gry, klucze, staromodne zegary, zegarki na łańcuszku, lustra, szachy, kapelusze, fraki.

Alicja w Krainie Czarów wesele

A może nieco bardziej ekstrawagancko?

Tim Burton. To reżyser filmów z charakterystycznym, rozpoznawalnym stylem, który jest mieszanką surrealizmu, groteski i czarnego humoru. Wyraziste postacie z filmów takich jak: Sok z żuka, Gnijąca Panna Młoda, Edward Nożycoręki czy Charlie i Fabryka Czekolady są doskonale znane i lubiane nie tylko przez znawców kina tego gatunku. Jeśli chcemy w dniu ślubu nawiązać do takiej stylistyki, warto posłużyć się motywem szachownicy czy też czarno białą kolorystyką, często wykorzystywaną przez Burtona w filmach.

Nie obejdzie się bez kontrastujących, wyrazistych kolorów połączonych z potarganymi włosami oraz hipnotyzującymi motywami geometrycznymi. W czasie uczty weselnej na stole ustawiamy fontannę czekolady, dziwaczne potrawy, zakręcone lizaki, kolorowe słodycze, ozdoby z dyni. Salę lub ogród ozdabiamy balonami czy wielobarwnymi parasolami, gdzieniegdzie przeplatając sztucznymi owadami i zwierzętami: żukami, ćmami, nietoperzami, pająkami. Zdecydowanie można w tym przypadku pobudzić wodze fantazji nad kolorem i formą.

Tim Burton wesele

To ślub tematyczny, którym zachwycone będą także dzieci! A i dorośli odnajdą się w takim klimacie, który z pewnością rozpoznają już od pierwszego spojrzenia. Przywiedzie on na myśl ulubione, ponadczasowe hity kinowe.

Przydatne rekwizyty: kapelusze, gorsety, okulary, gogle, kołnierze, pończochy, kostiumy w paski stylu lat 50., i 60.

Wesele w klimacie Gry o Tron

Gra o Tron. Idealną porą roku na zorganizowanie ślubu w stylu Gry o Tron jest oczywiście zima. Aby zorganizować tego typu zimowe wesele, wcale nie musimy wynajmować całego sztabu stylistów i dziesiątek rekwizytów. Skupiamy się przede wszystkim na miejscu (musi być stylowe, niezbyt nowoczesne) oraz na strojach, fryzurach i dodatkach. Najprościej mówiąc potrzebujemy szat nawiązujących no naszej epoki średniowiecza: sukien, peleryn, płaszczy, diademów, kaftanów. Połyskującą koronę na głowę rezerwujemy dla Pana i Panny Młodej. W Sali ustawiamy Żelazny Tron, który wykorzystujemy potem do zabaw weselnych.

Jak dodaje nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: „Część z bardziej odważnych gości może przebrać się za białych wędrowców lub „dzikich” zza muru. Na stołach ustawiamy stylizowane świeczniki, wystawne sztućce, menu (np. w pozwijanych rulonach), puchary z winem, mięsa, zupy, pieczenie, chleby. Stoły podzielone są wg najważniejszych rodów. Aby było zabawnie, stół z teściami to np. Mała Rada Królewska. Aby dodać trochę klimatu salę możemy też ozdobić mapą ze świata Westeros, a na suficie podwiesić sztucznego smoka”.

wesele Gra o Tron

Idealną zabawą weselną, wpisującą się w konwencję Gry o Tron, będą występy błazna, żonglerka czy też taniec z ogniami. Nazewnictwo kinowe możemy przenieść na salę weselną w szerszym kontekście i ponazywać wszystkie stoły.

Zabawy na lato: strzelanie z łuku, walka z mieczem z manekinem (w którym znajdują się cukierki), szukanie smoczych jaj.
Zabawy na zimę: przejażdżki saniami, atak białych wędrowców (wojna na śnieżki).
Przydatne rekwizyty: sztuczne kruki, futra, poroża (zima), wianki, wachlarze, płócienny namiot (lato).  

Wesele jak ze snów?

Spełniamy wszystkie marzenia – przekonaj się!

Wesele tematyczne – stwórz zaproszeniowy rebus

Wręczając zaproszenia ślubne swoim gościom, warto przemycić w nich choćby małą wskazówkę o tym, że będzie to wesele tematyczne. Można to zrobić za pomocą całej koncepcji zaproszenia, lub zmienić wzór tak, aby był to charakterystyczny rekwizyt z motywu przewodniego. Tekst zaproszenia także może być utrzymany w języku konkretnego stylu. Warto wpleść tam również odpowiadające wszystkiemu nazewnictwo.

Jeśli wybierzecie motyw Alicji w Krainie Czarów, możecie wręczać gościom zaproszenie, wyciągając je prosto z czarnego kapelusza. To będzie idealna wskazówka dla zaproszonych, a jednocześnie świetna niespodzianka.

Alice in Wonderland wedding

Wesele tematyczne a podziękowania dla gości

Idealnym sposobem na kontunuowanie wybranego motywu, jest wręczenie gościom małego upominku. Przy tradycyjnym weselu, najczęściej są to lokalne miody, krówki z logo Państwa Młodych, lizaki, małe nalewki czy kotyliony. Wesele tematyczne rządzi się jednak swoimi prawami i zamiast tradycyjnych prezencików, Młoda Para powinna pokusić się o zaskakujące podziękowania, w których goście od razu będą mogli upatrywać motyw przewodni wesela. Wystarczy pomyśleć chwilę, jaki charakterystyczny rekwizyt najbardziej kojarzy nam się z danym filmem. Z pewnością w sieci znaleźć można wiele takich upominków tematycznych albo stworzyć je samodzielnie. Tym bardziej będzie to dla gości fantastyczna niespodzianka, jeśli będą wiedzieć, że Para Młoda włożyła w przygotowanie prezencików mnóstwo serca.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę