Jak zorganizować romantyczny ślub w walentynki?

PoradyTrendy

Walentynki to najbardziej romantyczny dzień w roku. To prawdziwe święto miłości, które wydaje się wręcz idealnym momentem na rozpoczęcie nowego etapu w związku – etapu małżeństwa. Jak zorganizować romantyczny ślub w walentynki?

Szukasz idealnej daty na ślub?

Zgłoś się do nas po poradę!

Czy ślub w walentynki to dobry pomysł?

Walentynki to międzynarodowe święto zakochanych, które przypada 14 lutego każdego roku. Tego dnia w kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie liturgiczne św. Walentego, którego uznaje się za patrona zakochanych. Zwyczaj obchodzenia walentynek wywodzi się ze średniowiecznej Europy – a dokładnie z południa i zachodu kontynentu. Tradycja obchodzenia walentynek przywędrowała do Polski z Bawarii i Tyrolu wraz z kultem św. Walentego dopiero w latach 90. XX wieku. 

Zwyczajem w tym wyjątkowym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne – niejednokrotnie pisane wierszem. Walentynki to doskonała okazja do tego, by obdarować ukochaną osobę drobnym upominkiem i spędzić razem czas, celebrując swój związek i ciesząc się wzajemną miłością. 

W walentynki w powietrzu unosi się duch miłości, witryny sklepowe rozświetlone są neonami w kształcie serc i wszystko dookoła usiane jest czerwonymi różami, które symbolizują głęboką miłość. Wszędzie panuje niezwykle romantyczna aura. Aura idealna do tego, by rozpocząć nowy etap w życiu – etap małżeństwa!

Wzruszający ślub w walentynki – rozchwytywana data

Wszystko ze względu na niezwykle romantyczną atmosferę, jaka przyświeca temu wyjątkowemu dniu. W związku z dużym zainteresowaniem narzeczonych ślubem w Walentynki termin w urzędzie lub w kościele trzeba zarezerwować odpowiednio wcześniej. Należy również zadbać o rezerwację sali weselnej. Wiele sal – szczególnie tych cieszących się dużą popularnością – ma zajęte terminy nawet na kilka lat do przodu. Co więcej, niektóre obiekty 14 lutego organizują inne imprezy walentynkowe. Warto zatem zarezerwować salę z dużym wyprzedzeniem.

A co jeśli walentynki nie wypadają w sobotę? Przecież to właśnie w ten dzień tygodnia najczęściej organizuje się śluby! Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować ślub na piątek, niedzielę, czy nawet poniedziałek. Obecnie coraz więcej urzędów i parafii organizuje ceremonie zaślubin w inne dni niż sobota. Warto jednak odpowiednio wcześniej potwierdzić te dane w wybranym urzędzie lub kościele.

Jaki motyw przewodni na wesele w walentynki?

Motywy przewodnie wesela to w dzisiejszych czasach podstawa. Motyw to coś, co nadaje wydarzeniu niepowtarzalny charakter, czyni je jedynym w swoim rodzaju. Starannie dobrane dekoracje, elegancka papeteria i inne elementy w jednym stylu stworzą spójną, estetyczną aranżację. Motyw przewodni wesela powinien odzwierciedlać marzenia narzeczonych. To przecież jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Dzień, który będą wspominać przez wiele lat. Dlatego ważne, by perfekcyjnie wpisywał się w ich wymarzoną wizję. 

Ślub w walentynki to doskonałe rozwiązanie dla romantyków, osób wrażliwych na piękno, które czują ducha miłości towarzyszącego temu wyjątkowemu dniu. Czar walentynek można wykorzystać w ślubnej aranżacji. Kolor przewodni wesela bordo, czerwień czy róż idealnie pisze się w walentynkową stylistykę. Dekoracje utrzymane w walentynkowych odcieniach połączone ze ślubną bielą, delikatne akcenty w postaci serduszek w najróżniejszych formach, niezwykle klimatyczne światełka – to wszystko tworzy niesamowicie romantyczny nastrój, idealny do tego, by celebrować zawarcie związku małżeńskiego.

Na weselu w walentynki powinny koniecznie pojawić się świeże kwiaty. Kwiaty od wieków są symbolem miłości, namiętności, pożądania, troski, wierności i innych wartości, które przyświecają parze tego pięknego dnia. W lutym można wykorzystać dostępne przez cały rok róże bądź wybrane kwiaty sezonowe – np. delikatne astry gałązkowe, drobne gipsówki, piękne tulipany, czy też magiczne eustomy.

Jednym z weselnych zwyczajów jest obdarowywanie gości drobnymi prezentami. Upominki dla gości weselnych to forma „dziękuję”. Wyraz wdzięczności za przyjście i wspólne świętowanie zaślubin. Pary najczęściej wybierają słodkie podziękowania. Wesele w walentynki to doskonała okazja do tego, żeby podarować weselnikom lizaki lub ciastka w kształcie serduszek, czy też domowej roboty babeczki ozdobione czerwonym bądź różowym lukrem. Takie prezenty idealnie wpiszą się w romantyczny motyw przewodni wydarzenia. 

Na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć atrakcji, które oczarują gości i dostarczą im niezapomnianych wrażeń. Ślub w walentynki to doskonała okazja do tego, by wykorzystać fontannę czekoladową z łakociami w kształcie serduszek, czy też fotobudkę z walentynkowymi gadżetami.

 Romantyczna oprawa muzyczna na ślub i wesele w walentynki 

Odpowiednia oprawa muzyczna to nieodłączny element ślubu. Muzyka podkreśla romantyczność chwili i nadaje jej jeszcze bardziej magiczny charakter. Na ceremonii zaślubin o piękną oprawę muzyczną może zadbać… kwartet smyczkowy! Spokojna muzyka klasyczna przygrywana na eleganckich instrumentach to kwintesencja romantyczności. Występ muzyków sprawi, że słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane przez zakochanych zyskają jeszcze głębsze znaczenie. 

W sali weselnej powinny królować romantyczne przeboje. Miłosne ballady warto przeplatać  szybszymi utworami, idealnymi do energicznych pląsów na parkiecie. Puszczanie wyłącznie wolnej muzyki może szybko znużyć gości. A nie o to chodzi w świętowaniu zaślubin! Wesele to radosne wydarzenia, które trzeba celebrować z przytupem.

Walentynkowe kreacje pary młodej

Tradycyjne kreacje ślubne to biała suknia dla panny młodej i garnitur dla pana młodego. Na ślubie w walentynki warto utrzymać tę tradycję. Klasyczne stroje ślubne są bowiem kwintesencją romantyczności i elegancji. Stylizacje można wzbogacić o delikatne czerwone bądź różowe akcenty, które nawiążą do wyjątkowego charakteru walentynkowego ślubu – np. butonierka, muszka, szpilki, ozdoby we włosach panny młodej.

Kolorystykę charakterystyczną dla dnia św. Walentego można wykorzystać, komponując ślubny bukiet dla panny młodej. Zestaw składający się z różowych róż czy czerwonych goździków będzie prezentował się niezwykle pięknie i romantycznie.

Pamiętajmy o tym, że luty to wciąż zima. Pogoda raczej nie zachwyci nas piękną słoneczną aurą i wysoką temperaturą. Państwo młodzi powinni koniecznie zaopatrzyć się w stosowne okrycia wierzchnie, które zapewnią im skuteczną ochronę przed nieprzyjemnym zimnem. Panna młoda może postawić na efektowne futerko, klasyczny płaszczyk lub cieplejszą narzutę. Idealnym rozwiązaniem dla pana młodego będzie zaś prosty, elegancki płaszcz.

Komercyjny charakter walentynek

Przyrzeczenie sobie wiecznej miłości w walentynkowej aurze może być niesamowitym przeżyciem. Jednak nie każdy podziela to zdanie. Wiele osób uważa, że walentynki to komercyjne, sztuczne święto, które nijak się ma do prawdziwej miłości. Zdaniem niektórych miłość powinno okazywać się ukochanej osobie każdego dnia, a nie tylko od święta. I owszem – zgodzimy się z tym twierdzeniem. Jednak czy walentynki to nie idealny moment na to, by przypieczętować związek? Pokazać jeszcze większą miłość swojej drugiej połówce? Każda okazja do świętowania wzajemnej miłości jest dobra!

Czy warto zatem wziąć ślub w walentynki? Bez wątpienia! 14 lutego to najbardziej romantyczny dzień w roku. Dlaczego by nie wykorzystać tej wyjątkowej aury do tego, by przyrzec sobie wieczną miłość?

Szybki kontakt Zamów ofertę