Ślub na plaży: organizacja krok po kroku

Porady
para młoda

Marzycie o tym, aby ceremonia zaślubin odbyła się poza murami urzędu stanu cywilnego, a na dodatek uwielbiacie polskie morze? Pomyślcie, żeby zorganizować ślub na plaży. Bajkowa sceneria na długo zapadnie w pamięci wszystkich gości. Zaplanowanie takiego przedsięwzięcia może jednak przyprawić o zawrót głowy, dlatego przygotowaliśmy garść wskazówek dla pary młodej.

Ślub na plaży: kwestie organizacyjne

Marzycie o romantycznym ślubie na plaży? Taka ceremonia niewątpliwie ma swój urok, z drugiej strony bywa koszmarem finansowym i organizacyjnym. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, pamiętajcie, że jesteście zdani na łaskę lub niepogody pogody. Nie wystarczy, że przygotujecie jeden scenariusz przyjęcia. Przygotujcie przynajmniej kilka wariantów, dzięki czemu niesprzyjająca pogoda nie popsuje Wam planów. Planując ceremonię w plenerze, pamiętajcie, żeby zostawić miejsce w takim stanie, w jakim go zastaliście.

Relaksujący szum morza, lekka bryza, ciepły piasek pod stopami i odgłosy mew… taka sceneria zachwyci zakochanych romantyków Nic więc dziwnego, że odkąd można zawrzeć związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego, coraz więcej par planuje ślub na plaży. Chociaż organizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się z dodatkowymi formalnościami, wysiłek się opłaca.

wesele w plenerze

Marzycie o ślubie kościelnym nad brzegiem morza? W takim razie powinniście złożyć wniosek do biskupa odpowiedniej archidiecezji, w którym przytoczycie solidne argumenty. Uzbrójcie się w cierpliwość, ponieważ nierzadko na taką decyzję czeka się nawet kilkanaście miesięcy. Przygotujcie się również na to, że biskup niekoniecznie musi wyrazić na to zgodę. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, ale nie chcecie rezygnować ze swoich planów, rozważcie ślub w kościele i wesele na plaży.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy chcecie wstąpić w związek małżeński przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. W tym przypadku Wasz wniosek najprawdopodobniej zostanie rozpatrzony pozytywnie, powinniście się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami. Opłata za organizację ślubu w plenerze wynosi 1000 zł. Pamiętajcie, żeby dołączyć do wniosku mapkę z zaznaczonym miejscem uroczystości. Zazwyczaj wystarczy wydruk z Mapy Google ze strzałką oznaczenia.

Ile kosztuje ślub na plaży?

Ustalając budżet, powinniście wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, o których wspomnieliśmy wcześniej. Do tego dochodzą inne wydatki. Przede wszystkim powinniście uwzględnić opłaty za: 

  • namiot,
  • stoły i krzesła,
  • catering i obsługa,
  • przenośna toaleta,
  • dekoracje,
  • podłoga pod namiot,
  • oprawa muzyczna.

Niezależnie od tego, czy chcecie wynająć altankę, czy namiot na przyjęcie, możecie również rozstawić drewniany podest. Ślub na plaży nie musi się wcale odbywać na piasku, co zresztą byłoby niewygodne zarówno dla Pary Młodej, jak i gości. Niestety, kapryśna pogoda może zrujnować nawet najstaranniej zaplanowaną uroczystość, dlatego warto mieć w zanadrzu plan B. Rezerwując pokoje w hotelu, zapytajcie menedżera, czy w razie niesprzyjających warunków, można przenieść imprezę do sali.

Wesele w plenerze: motyw przewodni

Szukacie inspiracji na niezapomniany ślub na plaży? Przede wszystkim wybierzcie paletę kolorów i elementy dekoracji, które będą współgrać z namiotem weselnym. W ten sposób pokażecie gościom, że liczy się dla Was każdy, nawet najdrobniejszy detal. W tym przypadku doskonale sprawdzi się motyw hawajski lub marynistyczny.

Zastanawiacie się, jak znaleźć idealne miejsce na wesele? Kochacie spędzać urlop, pływając w morzu lub opalając się na plaży? W takim razie pomyślcie o tym, aby zorganizować ślub w nadmorskim plenerze. Szukając odpowiedniego hotelu, zwróćcie uwagę na to, aby znajdował się blisko USC lub kościoła i plaży. Upewnijcie się też, że dojazd z dworca kolejowego lub autobusowego nie sprawi gościom większego problemu.

Potrzebujecie wsparcia przy organizacji ślubu?

Z nami wszystko się uda!

Organizujecie ślub na plaży i marzycie o wyjątkowej sesji poślubnej? Umówcie się w takim razie z fotografem, że zrobi Wam zdjęcia o zachodzie słońca. A może zastanawiacie się, jaka suknia najlepiej pasuje na ślub na plaży? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się lekka, zwiewna sukienka z naturalnej tkaniny. Polecamy romantyczną kreację z wiskozy, lnu lub bawełny. Proponujemy również, aby założyć do niej wygodne czółenka na niskim obcasie.

Wesele nad morzem: praktyczne wskazówki

Jeśli nade wszystko cenicie sobie prywatność i chcecie spędzić ten wymarzony dzień w gronie najbliższych, przemyślcie swoją decyzję. Plaża jest miejscem użytku publicznego, dlatego powinniście się liczyć z tym, że wczasowicze mogą na Was patrzeć. Jeśli jednak organizujecie kameralną uroczystość i dysponujecie dużym budżetem, rozważcie wynajem posesji w nadmorskiej miejscowości. W ten sposób nie tylko unikniecie wścibskich spojrzeń, lecz także zapewnicie sobie bezpieczeństwo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za picie alkoholu na plaży grozi mandat. Aby nie narobić sobie problemów, porozmawiajcie z lokalnym urzędnikiem. Być może podpowie Wam, gdzie można spokojnie spożywać mocniejsze trunki. Jeśli jednak lokalne władze nie będą Wam przychylne, zorganizujcie ślub na plaży, a przyjęcie przenieście do ogrodu przylegającego do hotelu lub ośrodka wypoczynkowego. Zanim zdecydujecie się na pokaz sztucznych ogni, sprawdźcie, gdzie możecie go zorganizować. Nie chcecie przecież zaczynać związku małżeńskiego od płacenia mandatów.

Szybki kontakt Zamów ofertę