Jak przygotować ogród na wesele?

PoradyTrendy
Jak przygotować ogród na wesele?

Wesele w ogrodzie to alternatywa plenerowego przyjęcia. By wszystko się udało niezależnie od pogody, warto odpowiednio ogród na wesele przygotować. O czym pamiętać szykując przyjęcie na zewnątrz? W jaki sposób zadbać o gości zarówno w czasie upałów, jak i deszczu? Oto garść pomysłów na idealny ogród na wesele! 

Idealny ogród na wesele, czyli jaki?

Chcąc zorganizować przyjęcie w plenerze, Para Młoda powinna zastanowić się, czy dane miejsce rzeczywiście się nadaje. Ogród na wesele, w którym Para Młoda chce świętować zawarcie małżeństwa, nie musi być ogromny. Ważne, by z głową wszystko zaplanować. Na dobrze zorganizowanej przestrzeni można zaoferować gościom plenerową zabawę i zadbać o ich potrzeby tak, by przez całą noc nie myśleli o powrocie pod dach.  

Jeżeli miejsce przyjęcia to przydomowy ogród, lub ogród przy restauracji, z którą Narzeczeni chcą podpisać umowę, to nie muszą się Oni przejmować wieloma logistycznymi problemami. Organizując wesele w przydomowym ogródku, Para Młoda musi jednak wynająć obsługę.   

Szukając ogrodu, w którym można zorganizować przyjęcie weselne, Para Młoda musi wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejsze będzie to, czy przyjęcie weselne nie będzie zakłócało ciszy nocnej i nie sprawi, że zabawa do rana będzie przeszkadzała sąsiadom.  

Marzysz o przyjęciu weselnym w ogrodzie?

Wiemy, jak stworzyć wyjątkową atmosferę!

Warto szukać takiego miejsca, które będzie można podzielić na strefy. Dzięki temu ogród weselny z łatwością posłuży zarówno jako miejsce do tańca, jak i do biesiadowania. 

Państwo Młodzi powinni pomyśleć zarówno o miejscu, w którym będzie mógł rozstawić się zespół lub DJ, jak i zadbać o miejsce, gdzie goście będą mogli coś zjeść. Warto także pomyśleć o miejscu na uboczu, gdzie zgromadzeni będą mogli usiąść i odpocząć lub spędzić czas na rozmowie. Szukanie na własną rękę ogrodu weselnego, który spełni te kryteria, wydaje się jednak karkołomnym zadaniem.  

Czy ogród na wesele to na pewno dobre rozwiązanie? 

Organizując wesele plenerowe latem, prawie każda Para Młoda martwi się o upał. O ile wysokie temperatury nie wydają się tak groźne, gdy wesele organizowane jest w klimatyzowanej sali, tak ogród na wesele ochładzany nie będzie. Dlatego Państwo Młodzi nie bezpodstawnie obawiają się męczących, zbyt wysokich temperatur w czasie trwania zabawy. 

Dobrze, jeżeli ogród na wesele jest choć częściowo zacieniony. Drzewa tworzą nie tylko korzystny mikroklimat, ale także zbawienny cień. A ten zapewne będzie pożądany przez wszystkich w czasie słonecznych, ciepłych dni.  

W idealnym ogród na wesele w upalny dzień Państwo Młodzi znajdą oczko wodne, potok, lub fontannę. Wprawdzie nie chodzi o to, by się w niej ochłodzić. Sama obecność wody sprawia, że powietrze w ogrodzie staje się bardziej wilgotne, a upał mniej uciążliwy.

DKK ogród

Ogród na wesele w czasie deszczu 

Planowanie wesela odbywa się zazwyczaj kilka miesięcy, lub nawet lat wcześniej. Nikt więc nie jest w stanie przewidzieć, jaka pogoda będzie tego dnia panowała. Organizowanie wesela w ogrodzie wiąże się z ryzykiem, że tego dnia będzie padał deszcz.  

Wesele pod chmurką to nie lada wyzwanie organizacyjne. W razie niepogody, należy dołożyć wszelkich starań, by goście nie przemokli. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju zadaszenia. Wiaty, żagle, a nawet parasole mogą uratować przyjęcie w czasie chwilowych opadów. Lepiej jednak wziąć pod uwagę ogród na wesele jako jedną z opcji, miłe urozmaicenie, a całość imprezy zaplanować w sali weselnej. Podobno deszcz w dniu ślubu przynosi Parze Młodej szczęście na przyszłe, wspólne lata. Dlatego niech nawet opady nie są w stanie zepsuć Parze Młodej uroczystości.  

Jak umilić gościom wesele na ogrodzie? 

Ogród na wesele, tak jak sala balowa czy weselna, może być utrzymany w różnych stylizacjach. Para Młoda może wybrać ogród wiejski i zorganizować sielskie wesele, lub ogród różany, w którym idealnie można zorganizować wesele w stylu boho, glamour lub vintage. Wybierając miejsce do świętowania, Państwo Młodzi mogą podkreślić klimat, w jakim utrzymać chce całą uroczystość. 

Szukając atrakcji i udogodnień w czasie wesela, Narzeczeni mają tak samo szeroki wybór jak w czasie organizowania wesela w pomieszczeniu. Mogą zaprosić barmana, stworzyć słodki stół na weselu lub bar z lemoniadą.  

 

poprawiny grill w ogrodzie

Warto pomyśleć nad miejscem do relaksu, gdzie rozstawić można leżaki, a nawet rozłożyć koce piknikowe. Ogród warto przyozdobić różnego rodzaju lampionami i girlandami. Dzięki temu zapanuje przyjemny półmrok, który podkreślony zostanie delikatnym światłem. Po zmierzchu świetnie sprawdzą się zimne ognie na wesele

Wesele i ślub w ogrodzie są bardzo dobrym pomysłem o ile Państwo Młodzi się do tego odpowiednio przygotują. Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu obsługi, mogą Oni spełnić swoje marzenie o idealnym ogrodzie weselnym i bawić się aż do świtu wśród kwiatów i zieleni. 

Szybki kontakt Zamów ofertę