Zimowy ślub – wady i zalety

PoradyTrendy

Ślub i wesele w zimie to od kilku lat temat na czasie. Niektórzy nie wyobrażają sobie nawet uroczystości w innym terminie niż lato, inni zachwycają się zimowymi ceremoniami. Oczywiście, prawda jak zawsze leży pośrodku. Zimowy ślub ma swoje mocne i słabe strony – warto je poznać zanim zdecydujemy się na wyznaczenie daty ślubu. 
 

Zimowy ślub – zalety

Dla większości z nas jednym z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa jest Boże Narodzenie. Choć wraz z wiekiem stajemy się bardziej praktyczni, tańczące w blasku gwiazd płatki śniegu, kolorowe lampki i bombki czy zapach pierników wciąż wywołują w nas sentyment. Jednak ta magia Świąt w całej rozciągłości przenosi się na wesele! Wyjątkowa atmosfera nadaje temu i tak niezwykłemu przecież dniu jeszcze więcej romantyzmu, podniosłości i nutki tajemniczości. 

Jadąc saniami z kościoła do sali weselnej pod rozgwieżdżonym niebem, mijając okryte śnieżnym puchem domy i lasy, możemy poczuć się jak w bajce. Za zimowymi weselami, oprócz ich niezwykłej atmosfery, przemawiają jednak też względy praktyczne. Jeśli bowiem dysponujemy ograniczonym budżetem (lub po prostu wolimy wydać pieniądze na dom czy podróż poślubną), przyjęcie weselne w chłodniejszych miesiącach będzie doskonałym rozwiązaniem. Zarówno sale weselne jak i usługodawcy oferują w tym czasie niższe ceny, często organizowane są specjalne promocje. Nie ma też większego problemu z zarezerwowaniem dogodnego terminu i wynajęciem na ten czas upatrzonego fotografa czy zespołu.

Jeśli myślimy o weselu tematycznym, również tu mamy duże pole do popisu. Jest to przecież czas karnawału i zabawy do białego rana – czy może być lepszy okres na szalone, oryginalne przyjęcie weselne? Również tylko zimą nasi goście będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak kulig, jazda na nartach czy sankach, a także bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Wesele w tematyce lodowej krainy czy Królowej Śniegu? Czemu nie! Doświadczony obiekt pomoże zorganizować wszystkie atrakcje i udogodnienia dla gości. 

Wesele zimą to także niesamowita aura zaślubin. Jeśli sala posiada miejsce do zaślubin plenerowych, cała ta sceneria będzie niczym z bajki. Widok rozpościerających się w oddali górskich szczytów przeniesie wszystkich do innej krainy, z której nie będą chcieli wyjeżdżać. Dlatego właśnie Dwór Korona Karkonoszy jest tak oblegany przez cały rok. 

Doskonały plan wesela, realizacja i obsługa, ale także komfortowe noclegi?

Dwór Korona Karkonoszy – zapraszamy!

Zimowy ślub a po nim… poprawiny!

Jeśli Para Młoda zechce wyróżnić się spośród innych par, może przygotować mnóstwo atrakcji dla gości. Za zaoszczędzone na terminie pieniądze, warto zorganizować wymarzone poprawiny. Nie musi być to całkowicie standardowa impreza, na której goście będą zmęczeni całonocną zabawą.

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie poprawin w formie atrakcji przez cały dzień. Co powiecie na fantastyczny kulig powozem, spacer po ośnieżonych dolinach lub szlakach turystycznych, a na koniec wielkie ognisko z widokiem na góry, na których śpiewom i tańcom nie będzie końca? Jeśli podoba Wam się ten pomysł, zimowy ślub jest właśnie dla Was!

Wady zimowego ślubu

Jak wszystko, wesele zimą ma oczywiście pewne swoje mankamenty. Nie zawsze jednak musimy się nimi sugerować – wystarczy, że na pozór wyglądające wady, przekujemy w zalety.

Choć zaspy śnieżne i lodowe sople wyglądają pięknie, błoto i chlapa już nie. Istnieje ryzyko, że nie tylko pobrudzi to stroje Młodej Pary i gości, ale też pokrzyżuje plany na plenerową sesję ślubną. Warto na zimowe wesele wybrać więc góry – nie tylko śnieg utrzymuje się tu dłużej, ale też będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami i pamiątkowymi zdjęciami! Jeśli dostosujemy nieco garderobę do pory roku – też nie będzie to źle wyglądało. 

Jak dodaje ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej: „Jeśli marzymy o poprawinach w formie grilla, również należy wybrać cieplejsze miesiące. Chociaż już ognisko z kiełbaskami i grzanym winem czy piwem doskonale sprawdzi się także zimą”.

Dodatkowy wydatek, którego unikniemy urządzając wesele latem, to wierzchnie okrycia dla Pary Młodej. Chociaż koszt ich zakupu jest nieporównywalnie mniejszy, niż oszczędności wynikające z zimowego wesela, nie jest to element stroju, który będziemy mogli nosić na co dzień (zwłaszcza biały płaszcz czy futerko Panny Młodej). Tym bardziej, że organizując wesele zimą, unikniemy upałów, które mogłyby negatywnie wpływać na gości. Odrobina mrozu na świeżym, siarczystym, górskich powietrzu nikomu nie zaszkodzi, a po wejściu na salę, gości będą ogrzewały aromatyczne, zimowe potrawy oraz wyśmienite trunki.

Pozostaje też problem mniejszej dostępności produktów, przede wszystkim świeżych owoców i warzyw. Królować za to na stołach będą przetwory, produkty piklowane i kiszone oraz mięsa – to, w zależności od gustu gości i Młodej Pary, niekoniecznie musi być minusem. 

Jak widać wady zawsze można odwrócić. Jeśli tylko spojrzymy na nie łagodniejszym okiem, z pewnością zobaczymy w nich wiele zalet. Przecież nawet latem może się zdarzyć, że ślub będzie opatrzony wiatrem albo gęstą ulewą. Co wtedy? Przecież nie możemy uzależniać tego jedynego dnia od pogody, ponieważ nie mamy na to żadnego wpływu. Pogoda latem w górach zmienia się bardzo szybko, dlatego zarówno Para Młoda, goście, jak i sala weselna, muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Dobrze zorganizowany, doświadczony obiekt, zawsze posiada plan B, który realizuje w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń. Dlatego warto wybrać taką salę, która zapewni nie tylko doskonały plan, realizację i obsługę, ale także komfortowe noclegi. 

Szybki kontakt Zamów ofertę