Zimowe wesele – dlaczego warto?

Porady
Zimowe wesele Para Młoda

Terminy ślubu i wesela przypadające na okres wiosenny i letni są przez Młode Pary chętniej wybierane, niż daty zimowe. Młodzi obawiają się ponurej pogody oraz dodatkowych kosztów związanych z weselem zimą. Jak jest jednak naprawdę? Czy rzeczywiście zimowe wesele jest droższe? Jakie zalety ma wesele w zimie?

Zimowe wesele – pogoda

Ślub w zimie. Oczywiście biorąc ślub zimą nie możemy spodziewać się pogodowych cudów. Może padać śnieg i być naprawdę mroźnie. Ale czy to nie jest także magiczny wydźwięk tego dnia? Jak pięknie wyjdą fotografie ślubne, kiedy spadać będą na Was delikatne, zjawiskowe płatki śniegu, a biały puch leżący dookoła będzie idealnie komponował się z suknią Panny Młodej?

Szczególnie w obecnych czasach, kiedy borykamy się ze skutkami globalnego ocieplenia musicie być przygotowani na to, że podczas Waszego ślubu spadnie nagle deszcz. Jednak prawdopodobieństwo tego jest naprawdę niewielkie. Szczególnie, jeżeli wybierzecie termin w styczniu lub lutym. Obecnie luty jest statystycznie najbardziej mroźnym miesiącem w roku. Dlatego możecie wówczas być pewni, że pogoda Was nie zawiedzie.

Dwór Korona Karkonoszy – wyjątkowe wesela!

Szczególnie w górach, gdzie jest nieco mroźniejszy klimat. Tutaj nawet z początkiem grudnia mogą pojawić się opady śniegu. Ten może utrzymywać się nawet do kwietnia, kiedy pojawią się pierwsze oznaki wiosny. Dlatego organizując wesele zimą w górach możecie być pewni pogody jak w żadnym innym miesiącu w roku. Tutaj macie pewność, że będzie biało, mroźnie oraz przede wszystkim pięknie i magicznie.

Warto przygotować się na każdą ewentualność. Pamiętajcie o ciepłych nakryciach wierzchnich oraz ochronie przed deszczem w postaci parasola. Warto zadbać o to odpowiednio wcześniej. Tak, aby zakupić odpowiedniej wielkości produkt, który będzie w kolorze białym. W ten sposób będzie komponował się z kolorem, który dominuje podczas uroczystości zaślubin w niemalże każdej polskiej rodzinie.

Wesele w zimie – pogoda

Pamiętajmy, że na pogodę nie mamy absolutnie wpływu, dlatego warto pogodzić się z nią i po prostu mieć nadzieję, że będzie dla nas łaskawa. Co więcej, w polskim klimacie nawet latem możemy mieć duże wątpliwości co do aury na zewnątrz w nasz piękny dzień. I nie ma w tym nic dziwnego, u nas pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i wystarczy nagłe załamanie, żebyśmy dostali coś zupełnie odwrotnego, niż to, czego oczekiwaliśmy.

Zimowe wesele

Zimowe wesele – lokalizacja

Zimowe wesele. Jeśli już wybierzemy zimową aurę na ślub, powinniśmy pomyśleć o najlepszej lokalizacji. Zima ma swój urok tak naprawdę wszędzie, jednak to góry są jej przypieczętowaniem! Więc co powiecie na zimowe wesele w górach? Brzmi to bajecznie i jeszcze lepiej wygląda.

Uwierzcie, zabawa weselna, zza okien której rozpościera się widok na nieziemskie pasma górskie to coś, czego nie sposób zapomnieć. Zimowe wesele w górach sprawdza się doskonale również jako wesele wyjazdowe. Cała rodzina oraz grono przyjaciół może wówczas na chwilę wyjechać, odpocząć i spędzić wspólnie czas.

Zaproszenie gości już kilka dni wcześniej, daje mnóstwo możliwości zaoferowania im komfortowych noclegów, bliższego poznania się dwóch rodzin oraz wspólnych wycieczek po górach. To z pewnością sprawi, że zabawa weselna będzie jeszcze lepsza! Po takiej uroczystości goście nie będą chcieli wyjechać! Wielu z nich zrobi sobie po weselu krótki urlop, aby spędzić jeszcze trochę czasu w tych niesamowitych okolicznościach przyrody. 

zima Dwór Korona Karkonoszy Dworska Sala Balowa
Dwór Korona Karkonoszy

Zimowe wesele – góry czy morze?

Inną popularną lokalizacją na wesele zimą jest morze. Tutaj również można podziwiać piękno przyrody oraz cieszyć się niesamowitym spokojem. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, że zimą nad morzem jest znacznie mniej otwartych lokali. Dlatego może pojawić się problem z miejscem, gdzie mogłoby się odbyć wesele.

Z naszych obserwacji wynika, że Pary Młode zdecydowanie chętniej wybierają góry na wesele. Tutaj można dopasować w dowolny sposób długość pobytu oraz zająć się aktywnością fizyczną pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Można również znacznie wcześniej poznać rodzinę oraz spędzić z nią kolejne dni. Gwarantujemy, że jest to doskonałe wejście we wspólne życie dla małżonków oraz ich najbliższych.

Jeżeli zastanawiacie się, czy wyjazdowe wesele jest dobrym pomysłem, zima jest najlepszą okazją do tego. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji, a w zimowej scenerii każde miejsce wygląda zupełnie inaczej. Wręcz bajkowo. Dlatego kameralny ślub w górach, w dodatku zimą na pewno się sprawdzi!

Pamiętajcie jednak, że w przypadku wyjazdowego wesela może okazać się konieczne wcześniejsze częste pojawianie się w tym miejscu. Musicie dograć wszystkie szczegóły z podwykonawcami oraz znaleźć ich na miejscu. Możecie to potraktować jako dodatkową szansę na urlop lub krótki odpoczynek w górach. Jednak warto o tym pamiętać podczas planowania wesela oraz rozdzielania czasu pomiędzy poszczególne etapy pracy nad nim.

Marzysz o weselu, ale przeraża Cię organizacja?

Jesteś w dobrych rękach. Wszystkim się zajmiemy.

Ślub w zimie – zalety

Decydując się na wesele w zimie, otrzymujemy przede wszystkim dużo większą swobodę, jeśli chodzi o wybór miejsca. Dzięki wolnym terminom w ratuszach, kościołach i salach weselnych, na upragniony dzień przyjdzie nam czekać dużo krócej niż latem. Nie będzie także kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego fotografa, kamerzysty czy zespołu muzycznego – tu także wybór będzie dużo większy niż w sezonie letnim.

Karkonosze zimą

Często będziemy mogli też liczyć na niższe ceny usług i mniejsze koszty wynajmu sali weselnej, które oferowane są Młodym Parom decydującym się na ślub w okresie zimowym. Oszczędności te pokryją z nawiązką koszt zakupu dodatkowej pary butów, czy eleganckiego okrycia wierzchniego. Na weselu wyjazdowym powinniśmy też zadbać o komfortowe noclegi dla gości, które albo opłaci Para Młoda, albo sami goście. Przy organizacji zimowego wesela i idących wraz z nim oszczędności, noclegi będziemy mogli zaoferować gościom w prezencie. To, na co przeznaczymy zaoszczędzone pieniądze, zależy już tylko od inwencji i kreatywności małżonków. 

Zimowe rabaty w obiekcie weselnym, zniżki udzielane przez zespół, fotografa, kamerzystę to kilka tysięcy złotych – czyli koszt Waszej podróży poślubnej. Dlatego warto o tym pomyśleć.

Ogromnym atutem są również piękne scenografie, jakie będą Wam towarzyszyć podczas ślubu zimą. Kto z nas nie czekał na pierwszą gwiazdkę i nie uznał, że święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas w roku, niech pierwszy rzuci kamieniem…

Takie wrażenia baśniowości zimy wywodzą się przede wszystkim z pięknych, białych dróg oraz gór za oknami. Oraz możliwością lepienia bałwanów, rzucania się śnieżkami oraz podziwiania drzew, które są ozdobione naturalnymi dekoracjami, jakimi są sople lodu oraz puch ze śniegu na ich gałęziach.

Plusy zimowych wesel

Kolejną zaletą zimowego wesela jest większa możliwość manewrowania dniami wolnymi po uroczystości. Każda Młoda Para potrzebuje chwili wytchnienia po intensywnym czasie, jakim są przygotowania do ślubu. Dlatego większość decyduje się na krótki urlop od razu po weselu.

Decydując się na wesele latem, trzeba mierzyć się z koniecznością organizacji tygodnia urlopu z dni, które przypadają na etacie. Jednak zimą, kiedy mamy święta Bożego Narodzenia może okazać się, że potrzebujecie zaledwie 3 do 4 dni wolnych, żeby rozpocząć świętowanie weselem przez wigilią, następnie odpocząć w święta, w ostatnie dni grudnia oraz zakończyć celebrowanie w Sylwestra. Wykorzystując zaledwie część swoich dni wolnych od pracy.

Zimowe wesele – wady

Chcemy, żeby Wasze decyzje dotyczące ślubu oraz wesela były podejmowane z wiedzą dotyczącą całej sytuacji. Dlatego przedstawimy Wam również wady i utrudnienia, jakie niesie za sobą wesele zimą.

Przede wszystkim Panna Młoda musi liczyć się z tym, że jej wybór dotyczący wymarzonej sukni ślubnej zostanie mocno ograniczony. Nie ma możliwości, żeby skorzystała z oferty letnich sukienek, które są niezwykle zwiewne, lekkie oraz nie posiadają żadnego rękawa. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej narzutki lub futerka, które ochronią przed mrozem, śniegiem, a nawet ewentualnym deszczem.

Warto również mieć przygotowane plany awaryjne na wypadek, gdyby doszło do niebezpiecznych sytuacji. Zimą, szczególnie w górach może być niebezpiecznie na drogach. Oblodzone ulice oraz słaba widoczność przyczyniają się do zwiększenia liczby wypadków. Dodatkowo może pojawić się problem z samochodem, który nie najlepiej znosi niskie temperatury.

Wesele w grudniu może się również wiązać ze słabszą frekwencją wśród zaproszonych gości. Zdecydowana większość będzie chciała spędzić święta z najbliższymi. Może się również zdarzyć, że odmówią oni ze względów finansowych. Grudzień jest zawsze niezwykle trudnym miesiącem dla portfeli, które szykują się do zakupu prezentów od Mikołaja oraz pod choinkę.

Jednak nawet sumując wszystkie wady i niedogodności związane z weselem zimą, istnieje mnóstwo zalet takiego rozwiązania. Uważamy, że wszystkie zalety związane z oszczędnością pieniędzy oraz pięknymi krajobrazami oraz możliwościami zdecydowanie rekompensują konieczność lepszego zaplanowania uroczystości oraz organizacji i odpowiedzialności ze strony Pary Młodej.

Zimowe wesele – świąteczna atmosfera

Nie powinna nikogo odstraszać zimowa aura – wręcz przeciwnie! Świąteczne dekoracje na ulicach i w kościołach nadadzą temu dniu dodatkowego, magicznego charakteru.

Może się nawet okazać, że nie potrzebujecie żadnych dodatkowych ozdób w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przecież wszystko jest pięknie ozdobione z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy, że dołożycie delikatne świeże kwiaty lub inne subtelne ozdoby, które będą sugerowały, że tutaj odbywa się uroczystość zaślubin. Wesele zimą – dekoracje są już właściwie gotowe!

Jest to kolejna oszczędność. Znacznie mniej funduszy musicie poświęcić na dekoracje oraz odpowiednie przystrojenie kościoła. Możecie wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na piękne ozdoby sali weselnej lub zdecydować się na dodatkową atrakcję, na przykład zimowe zawody podczas oczepin.

ślub w Boże Narodzenie

Oczepiny podczas zimowego wesela

Oczepiny to bardzo szczególny moment podczas każdego wesela. Przez jednych kochany, przez innych znienawidzony, w zależności od doświadczeń poszczególnych osób. Zadbajcie o to, żeby po Waszych zabawach każdy z gości weselnych wręcz pokochał oczepiny. Jak to zrobić?

Przede wszystkim zadbajcie o to, żeby zespół, a przede wszystkim wodzirej mieli poczucie humoru oraz estetyki podobne do Waszego oraz Waszych gości. Dzięki temu wszystkie zaproponowane przez nich oraz przez Was zabawy spotkają się z aprobatą i goście chętnie wezmą w nich udział.

Przy okazji zimowego wesela wykorzystajcie możliwości, jakie stawia przed Wami aura. Postawcie na zabawy, które można przenieść na zewnątrz. Kto pierwszy przyniesie idealną śnieżkę? Lub znajdzie bałwana, ukrytego pośród drzew na podwórku domu weselnego? Takie zabawy zachęcą Waszych gości do aktywności oraz wyjścia na zewnątrz.

Możecie również zorganizować zabawy, które nawiązują do Bożego Narodzenia. Dobrym pomysłem mogą być zgadywanki narzeczeńskie, test dopasowania osadzony w klimacie świątecznym lub inne gry, które swoich charakterem będą nawiązywać do tego magicznego okresu w roku.

Ślub w zimie – mozliwości

Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy: „Śnieg i niską temperaturę możemy wykorzystać do stylizacji naszego wesela. Używając pochodni, świec, luster, kryształów, czy nawet rzeźb lodowych, nadamy naszemu weselu niepowtarzalnego charakteru. Jest to też okazja do zapewnienia naszym gościom dodatkowych atrakcji, na przykład w postaci przejażdżki dorożką, kuligu, czy specjalnego sezonowego menu”. Jeśli chcemy więc, aby ten specjalny dzień stał się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, warto wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje nam zimowe wesele.

Zimowe wesela

Zimowe wesele a poprawiny

Zimowe wesele oferuje nam również mnóstwo możliwości na organizację poprawin w wybranym przez siebie stylu. Jeśli chcemy zapewnić gościom niesamowite przeżycia również na poprawinach, możemy zorganizować choćby kulig, który przeniesie wszystkich w czasy młodości i ówczesnych atrakcji. Oprócz tego, doskonałym pomysłem po kuligu, może być klimatyczne ognisko. Biorąc pod uwagę, że zimą dni są bardzo krótkie, ognisko będzie utrzymane w konwencji obiadokolacji dla gości.

Zimowe menu

Zaserwować można nie tylko doskonałe dania mięsne, ale także ryby, grillowane warzywa. Oprócz tego, podane zostaną grzane wina, piwa rzemieślnicze, miody pitne, nalewki i wszelkie rozgrzewające trunki, bez których poprawiny przy ognisku nie mogą się odbyć! Wieczór przy ognisku, a dodatkowo niesamowity widok na góry, to spełnienie marzeń o wyjątkowych poprawinach. Para Młoda z pewnością długo nie zapomni tak zorganizowanych przez siebie poprawin.

potrawy zimowe wesele

Dlaczego proponujemy takie rozwiązanie? Pamiętajcie, że poprawiny nie muszą kojarzyć się ze sztywnym obiadem oraz napiętą atmosferą. Mogą być pełne luzu, śmiechu oraz zabawy. Wystarczy, że wszyscy pojawią się na nich w odpowiednich nastrojach. Jednak, jeżeli ktokolwiek będzie nie w sosie, powrót do lat młodości oraz ognisko z pewnością przywrócą mu doskonały nastrój.

Koszty wesela organizowanego zimą

Bądźmy szczerzy, koszty wesela często znacznie odbiegają od standardowych wydatków, jakie ponosimy w ciągu roku. Są często wyższe niż koszty wszystkich przyjęć urodzinowych, wliczając w ten bilans osiemnaste urodziny. Dlaczego więc w dalszym ciągu ludzie decydują się na wesela?

Jest to szczególny dzień w życiu każdego z Was. Wkraczacie w nowe życie oraz zaczynacie pełnić zupełnie odmienne role życiowe niż do tej pory. Chcecie wspólnie spędzić resztę Waszego życia. Deklarujecie to podczas ślubu.

Jest to szczególny dzień nie tylko dla Was. Również dla całej Waszej rodziny, która od tego dnia jest jedną. Łączycie ze sobą wiele osób, które były do tej pory dla siebie obce. Otwieracie im nowe ścieżki rozwoju oraz pokazujecie nowe znajomości. Czy nie brzmi to bajkowo, ekscytująco i wręcz niesamowicie?

Wszyscy chcą z Wami świętować ten dzień. Wy również chcecie podzielić się swoją radością z innymi osobami, które są dla Was bliskie. Dlatego organizujecie wesele, na którym znajdą się wszystkie osoby, które dużo dla Was znaczą.

Zimowe wesele – koszty

Jak jednak wygląda sprawa kosztów? Wesele zimą, jak już wspominaliśmy, jest znacznie tańsze niż to organizowane latem. Jeżeli dodatkowo zdecydujecie się na uroczystość w piątek lub niedzielę, możecie zaoszczędzić naprawdę duże sumy. Spokojnie z zaoszczędzonych pieniędzy wybierzecie się na ponad tygodniowe wakacje w ramach podróży poślubnej. Wasz miesiąc miodowy może być wspaniały, wesele ekscytujące oraz tanie. Wystarczy, że wybierzecie zimę jako porę swojej uroczystości.

Koszty wesela organizowanego zimą mogą być bardzo niskie. Dzięki temu macie możliwość wynajęcia sani oraz zorganizowania kuligu dla swoich gości. Możecie również postawić fontannę czekoladową lub piękny, kolorowy słodki stół. To wszystko, atrakcje, oczepiny oraz samo wesele mogą być tańsze niż wynajem sali na przyjęcie latem.

Widzicie już, jaka to ogromna oszczędność? Jeżeli zależy Wam na zorganizowaniu pięknego wesela, ale w niskich cenach, sprawdźcie terminy domów weselnych w grudniu, styczniu oraz lutym. Następnie porównajcie je z letnimi. Różnica może być niezwykle zachęcająca. Tak czy inaczej, kosztorys wesela trzeba starannie przygotować.

nowoczesne wesele: słodkości

Suknia ślubna na zimowe wesele

Suknia ślubna musi być szczególnie dobrze przemyślana podczas zimowego wesela. Jest to kreacja, która jest wyjątkowa dla każdej kobiety. Prawdopodobnie już od wielu lat wiesz, jaka suknia jest Twoją wymarzoną oraz możesz wskazać bez mrugnięcia okiem swój idealny model.

Warto również zwrócić uwagę na górę sukni. Jeżeli masz swoją ulubioną, wypatrzoną oraz wymarzoną suknię, ale nie jest ona odpowiednio dopasowana do zimowych kreacji, z pewnością konieczny będzie zakup dodatkowej narzutki lub futerka. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale jest konieczne. Pamiętaj, że adrenalina może sprawić, że będzie Ci gorąco nawet przy ujemnych temperaturach oraz w letniej sukni. Jednak nie oznacza to, że będzie to bezpieczne dla Twojego zdrowia.

Suknia zimowa

W przypadku zimowego wesela jednak zwróć uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim warto kupić taką suknię, która posiada kilka warstw. Najlepiej, jeżeli nie jest to koronka. Powinna być wystarczająco ciepła w okolicach nóg. Tak, żebyś nie odczuwała zimna podczas wchodzenia do kościoła oraz transportu pomiędzy kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego a salą weselną.

Obecnie dostępny jest ogromny wybór okryć wierzchnich dla Panien Młodych, które decydują się na zimowe wesele. W zdecydowanej większości przypadków nadają one kobiecie niesamowitego wyglądu oraz sprawiają, że wygląda jeszcze piękniej niż w samej sukni.

Jeżeli odpowiednio dobierzesz nakrycie do swojego stroju oraz sylwetki, możesz zauważyć pełne zachwytu spojrzenia ze strony swoich gości. Jest to z pewnością bardzo miłe uczucie dla osoby, która powinna być w centrum uwagi wszystkich, którzy zgromadzili się na uroczystości.

Podsumowując. Koniecznie zadbaj o odpowiednie nakrycie wierzchnie na te chwile, kiedy będziesz znajdować się na zewnątrz. Pamiętaj, że jest to nieodłączny element Twojej kreacji, dlatego powinien pasować do sukni ślubnej oraz Twojej sylwetki. Dzięki odpowiednio dobranej sukni ślubnej oraz narzutce, będziesz wręcz błyszczeć podczas twojego zimowego ślubu, jak błyszczą płatki śniegu w zimowym słońcu.

Baśniowy krajobraz

Jaki samochód sprawdzi się w przypadku zimowego wesela?

Zimowe wesele wymaga również zainwestowania w odpowiednie auto. Od wielu lat w Polsce panuje tradycja, że Para Młoda wypożycza samochód, którym przyjeżdża pod kościół oraz do domu weselnego. Zazwyczaj jest to model, który bardzo pasuje do osobistych upodobań narzeczonych oraz oddaje ich podejście do motoryzacji. Kwestia wyboru odpowiedniego auta należy do Pana Młodego oraz jego świadka. Jednak zdarza się, że Panna Młoda też chce uczestniczyć w wyborze.

Kto prowadzi samochód w dniu ślubu? Jest to prywatna przestrzeń Pary Młodej oraz ich świadków. Są to najbardziej zaufane osoby, przyjaciele, dlatego młodzi mogą chociaż na chwilę się odrobinę odprężyć oraz zapomnieć o stresie związanym ze ślubem oraz weselem. Dlatego samochód Pary Młodej prowadzi zawsze świadek. Jeżeli nie ma on prawa jazdy, wówczas można wziąć pod uwagę inne opcje.

Zdarza się również, że Para Młoda jedzie sama samochodem, natomiast świadkowie mają swoje auto. Wówczas są to sportowe modele, które z pewnością robią niesamowite wrażenie na wszystkich uczestnikach ceremonii, którzy czekają na narzeczonych przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego. Jednak zimą lepiej postawić na klasyczne limuzyny, bardziej komfortowe o tej porze roku.

Wyjątkowe miejsce na wesele – Dwór Korona Karkonoszy

Zimowe wesele – a co ze ślubem w zimie? 

Ochota na zimowe wesele z pewnością naszła co najmniej połowę z Was, po przeczytaniu tego artykułu. Pewnie zastanawiacie się jednak, co ze ślubem? Ta kwestia nie stanowi żadnego problemu! Co więcej, zima oferuje niesamowite możliwości organizacji tej podniosłej chwili! Jeśli decydujecie się na ślub cywilny, bez problemu możecie zorganizować go nie tylko w urzędzie, ale również w plenerze! Zimowe wesele nawet bez ślubu w plenerze jest piękne, ale może być jeszcze lepsze!

Wyobraźcie sobie Was, Parę Młodą, mówiącą symboliczne „TAK”, patrząc na otaczający Was krajobraz gór! Czy to nie brzmi jak bajka? Może stać się rzeczywistością, jeśli tylko tego chcecie! Wystarczy zorganizować ślub i wesele w Dwór Korona Karkonoszy. W ogrodzie odbędzie się Wasz jedyny w swoim rodzaju ślub (wystarczą ciepłe okrycia), a komfortowa i przestronna sala balowa przyjmie Waszych gości po królewsku! 

Szybki kontakt Zamów ofertę