Ślub w grudniu – dlaczego wesele zimą to dobry pomysł?

Kiedy weseleTrendyWesele zima
Ślub w grudniu – dlaczego wesele zimą to dobry pomysł?

Grudzień większości z nas kojarzy się z rodzinnym i spokojnym świętowaniem Bożego Narodzenia i hucznym celebrowaniem nocy sylwestrowej. Jest to miesiąc ciepły i szczęśliwy – nawet mimo mroźnej aury za oknem. Ślub i wesele zimą to również ciepłe i rodzinne wydarzenie. To czas miłości, wybaczania i radości. Jest to zatem idealny moment na to, by wyznać sobie wieczną miłość na ślubnym kobiercu. Dlaczego warto wziąć ślub w grudniu? Jak wykorzystać walory tego wyjątkowego miesiąca i wykorzystać plusy ślubu zimą?

Magiczny ślub w grudniu

Ślub to niesamowite wydarzenie, dlatego tak istotny jest odpowiedni termin ślubu. Moment, w którym dwoje zakochanych przyrzeka sobie wieczną miłość na ślubnym kobiercu, jest niezwykle romantyczny. Tę ważną chwilę para zapamięta do końca życia. Dlatego ważne jest, aby była taka, jak sobie ją wymarzyli. Ślub w święta bożego narodzenia będzie z pewnością miał inny charakter niż ślub w styczniu, a to niewątpliwie zwiastuje szczęście młodej parze.

Organizacja wymarzonego ślubu to nie lada wyzwanie. Załatwienie wszelkich formalności i przygotowanie każdego elementu może zająć nawet kilka czy kilkanaście miesięcy (chociaż rekordziści udowadniają, że wesele last minute zorganizowane w kilka tygodni może być równie magiczne i wyjątkowe). Jednym z pierwszych etapów przygotowań do ślubu jest wybór daty. Czy warto zorganizować ślub w grudniu? Z pewnością ślub w zimie będzie wyjątkowy.

4 powody, dlaczego ślub w grudniu to dobry pomysł

Gorący sezon ślubny rozpoczyna się wiosną wraz z rozkwitem pierwszych pąków na drzewach, a kończy późną jesienią, kiedy korony drzew zaczynają przybierać kolorowe barwy. Jednak coraz więcej par odchodzi od tego utartego schematu, wybierając inne miesiące, by powiedzieć sobie najważniejsze „tak”. Ślub w grudniu może być niezwykle magiczny, a wręcz – bajkowy. Dlaczego zimowy ślub to dobry pomysł?

Grudniowy ślub -wyjątkowy klimat

Grudniowa atmosfera idealnie wpisuje się w romantyczny charakter ceremonii zaślubin. A szczególnie ta mroźna i śnieżna aura w dniu ślubu. Biały puch pokrywający wszystko dookoła, blask bijący od kolorowych światełek świątecznych i pięknie przystrojona choinka bożonarodzeniowa – grudniowa aura ma w sobie coś magicznego. Zawarcie związku małżeńskiego w tym okresie może być niesamowitym doświadczeniem. Zima to z całą pewnością czas pełen uroku. W dodatku miasta i miasteczka są pięknie przystrojone – jeśli weźmiemy ślub w grudniu, dekoracje zimowe oraz uroczysty, świąteczny klimat mamy właściwie za darmo, są to niewątpliwie plusy ślubu zimą!

Blok CTA

Magiczny ślub zimą?

Tylko w górskiej scenerii!
Dwór Korona Karkonoszy zaprasza ♥

Czas spędzony z rodziną

Grudzień to miesiąc miłości, bliskości i rodziny. W święta i w okresie świątecznym nie ma czasu na kłótnie i złe myśli. Ślub w grudniu jeszcze bardziej podkreśli tę rodzinną, wyjątkową atmosferę. Ceremonia zaślubin to dodatkowa okazja do wspólnego celebrowania.

Sesja zdjęciowa – wesele zimą

Plusem jest również większa szansa na to, że wszyscy zaproszeni goście pojawią się na przyjęciu, czyli zwiększy się frekwencja gości. Każdy, kto kiedykolwiek organizował jakąś imprezę, nawet tylko dla kilkunastu osób, wie, jak trudno jest wybrać termin, który pasowałby wszystkim uczestnikom zabawy. A w okresie świątecznym większość osób ma wolne. I nic im nie stanie na przeszkodzie, by uczestniczyć w Waszym największym święcie.

Ślub i wesele zimą – szansa na rezerwację wymarzonej sali

Chociaż obecnie coraz częściej możemy usłyszeć, że sezon ślubny trwa cały rok, to zakochani nadal najchętniej wybierają ciepłe miesiące na to, by wypowiedzieć to najważniejsze „tak”. Zimowe śluby wciąż nie są tak popularne, a co za tym idzie – dużo łatwiej znaleźć niepowtarzalną salę weselną. Taką, która w gorącym sezonie ślubnym jest oblegana przez zakochanych.

Tańszy ślub zimowy – większa dostępność usługodawców i niższe ceny

Tak samo jest z innymi usługodawcami. Ze względu na to, że grudniowe terminy nie są tak popularne na organizację ślubu i wesela, dużo łatwiej znaleźć i zarezerwować świetnego fotografa, znany zespół, czy też doświadczoną firmę dekoratorską. Warto wspomnieć, że w gorącym okresie ślubnym najlepsi wykonawcy mają zajęte terminy nawet na dwa lata do przodu. Organizując ślub zimą, macie szansę zarezerwować wybitnych fotografów czy kamerzystów kilka miesięcy, czy nawet kilka tygodni, wcześniej, co sprawi, że zimowa sesja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

Sesja zdjęciowa, wesele zimą, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zimą jest taniej – grudzień to przecież czas wyprzedaży i promocji. Prezenty dla Młodej Pary, eleganckie stroje czy przysmaki na stół weselny, nie wspominając już o alkoholach, można znaleźć w bardzo korzystnych cenach. Aspekt finansowy warto też wziąć pod uwagę przy zamawianiu typowych weselnych usług – fotograf, zespół muzyczny lub didżej, florystka czy nawet wedding planerka mniej policzą za swoją pracę w tak zwanym niskim sezonie. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób można wydać choćby na podróż poślubną. Zimowa panna młoda musi liczyć się jednak z wydatkiem na suknię na zimowy ślub, welon panny młodej i zimowy bukiet, które są sporym wydatkiem. Wszelkie oszczędności będą więc mile widziane Zwłaszcza że zimowe wyjazdy do ciepłych krajów też zwykle są bardzo korzystne finansowo!

Ślub w adwencie

Planując zimowy ślub, należy mieć na uwadze, że pierwsze 3 tygodnie grudnia to okres adwentu. Jeszcze do niedawna Kościół nakazywał powstrzymywanie się od hucznych zabaw w tym czasie, co mogło zniechęcać niektóre Pary Młode do grudniowego wesela. Jednak po korekcie przepisów prawa kanonicznego nie ma żadnych ograniczeń: można z czystym sumieniem uczestniczyć w zabawach czy organizować wesela.

Skąd ta zmiana? Od kilku już lat podkreśla się, że adwent to czas radosnego oczekiwania. Dla niektórych – na przyjście Chrystusa. Inni czekają na prezenty (w każdym z nas wciąż tkwi dziecko z niecierpliwością wypatrujące pierwszej gwiazdki i momentu, gdy będzie można zanurkować pod choinkę!). I z pewnością – dla wszystkich to czas oczekiwania na spotkanie z najbliższymi. Na chwile bliskości, dzielenia się radością. Nie ma więc żadnych przeszkód, by w czasie zabawy weselnej podziwiać śnieg cudownie skrzący się w blasku księżyca w te najkrótsze dni w roku. W przypadku ślubów cywilnych tym bardziej można wyprawić wesele w dowolnym dniu grudnia.

Ślub w grudniu – terminy

Ślub w Święta Bożego Narodzenia

Z różnych badań wynika, że Boże Narodzenie to ulubione święto Polaków. Jako że i tak w tym czasie zwykle spotykamy się z bliskimi, można jednocześnie zorganizować wesele. Na tej uroczystości nie tylko spotka się cała nasza rodzina, ale i dołączy do niej rodzina naszej drugiej – od tego momentu! – połówki. Nawet tradycjonaliści raczej nie będą mieli nic przeciwko temu, by Gwiazdkę spędzić w rodzinnym gronie, nawet jeśli w trochę poszerzonym składzie.

Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza – miejsce na wesele

W dzisiejszych czasach często podczas świąt widujemy także najbliższych przyjaciół, a ich też zwykle zapraszamy na ślub i wesele. Skoro i tak w święta gromadzimy wokół siebie tyle bliskich osób, aż prosi się, by właśnie w tym terminie powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. W sercach wszystkich, których kochamy, ten moment pozostanie na zawsze. Potrzeba hucznego świętowania tej uroczystej chwili z bliskimi jest głęboko zakorzeniona w naszej tradycji.

Ślub w Sylwestra

Noc sylwestrowa wydaje się wręcz stworzona do wyprawiania wesel! Dla wielu osób to jedyna noc w roku, kiedy biorą udział w tanecznej zabawie. Dlaczego nie wykorzystać tej okazji? Wszyscy i tak mają wolne w pracy, więc nie ma problemu z dostępnością gości. Poza tym łatwo jest przedłużyć sobie wolny czas biorąc kilka dni urlopu, aż do Trzech Króli. Dzięki temu można naprawdę wypocząć po hucznym weselu!

wesele zima

Wszystkie odcienie bieli

Panna Młoda w bieli to klasyka. Tradycja. By nie rzec: banał. Wyobraź sobie jednak pałac Królowej Śniegi. Białe piórka, białe płatki śniegu, białe puchate pompony, biały kawałek aksamitu niedbale przerzucony przez oparcie fotela. Kryształki lśniące w promieniach słońca. Lustra zwielokratniające ten cały blask. Wszystko białe, wszystko lśniące. Po prostu – wesele całe w bieli. Co więcej, w białej sukni występuje nie tylko Panna Młoda! Wszyscy goście weselni noszą białe stroje. W białym każdemu do twarzy. W tym kolorze każdy wygląda młodo i świeżo. Chyba żaden inny kolor nie ma aż tylu zalet. A gdy puścimy wodze fantazji, może nawet ujrzymy w bieli… Pana Młodego!

zima wesele grudzień
Wesele zimą

Najbardziej popularne odcienie to czysta, neutralna biel, czyli – nomen omen! – śnieżna biel. Inne zimne odcienie bieli to biel gołębia, czyli kolor łączący w sobie biel, błękit i chłodną szarość. Także mroźna biel budzi skojarzenia z zimą; to odcień z niebieskimi tonami. Jest też cała gama ciepłych odcieni bieli – na przykład mleczna biel, w której widzimy tony żółci, czy kość słoniowa, w której przebłyskują żółtawo-brązowawe refleksy. W czasie wesel często wykorzystywany jest odcień kremowy, to niewątpliwie najcieplejszy odcień bieli z wyraźnymi żółtymi tonami. Alabaster uważany jest za bardzo szlachetny odcień bieli, charakteryzuje się żółtawo-różowawym odcieniem. I jeszcze cappuccino, kolor na pograniczu bieli i brązu. Panny Młode często wybierają też odcień perłowy, czyli biel połyskującą różowo i żółto.

Inny pomysł na ślub – może warto dopasować aranżacje ślubną – w każdym jej aspekcie – do Matki Natury, która zimą stroi się w biel i kryształki? Nie bój się, że będzie monotonnie – biel ma naprawdę wiele odcieni. Tak naprawdę trudno je nawet zliczyć. Podobno producenci farb oferują aż 150 różnych tonów białego koloru! Nazwy białych barw często nawiązują do świata przyrody, do flory, fauny czy minerałów: mówimy o kolorze gołębim, kości słoniowej, alabastrowym czy perłowym.

wesele krok po kroku - przygotowania pod pełną kontrolą

Kwiaty na ślub w grudniu

Myśl o zdobyciu świeżych kwiatów w grudniu może przyprawić o ból głowy. A zwłaszcza ich cena. Ale może warto zastąpić je – w dużej mierze – innymi dekoracjami? Puszyste pompony, piękne papierowe rozety w różnych wzorach i kolorach, sznury pereł czy koralików z powodzeniem sprawdzą się w roli weselnych ozdób. Poza tym świeże kwiaty zimą to niezbyt ekologicznie rozwiązanie, a przecież obecnie coraz częściej staramy się wybierać działania proekologiczne.

wesele zimą
Wesele zimą – bukiet Panny Młodej

Prawdziwe, żywe kwiaty tak właściwie potrzebne są jedynie do bukietu Panny Młodej. W ozdobnych kompozycjach, którymi przystrajamy salę weselną, samochód czy kościół, doskonale można je zastąpić gałęziami, w kolorze naturalnym lub przemalowanymi na srebrno czy złoto – zależnie od stylu, jaki wybierzemy.

Gałązki przybrane kolorowymi chwostami, kwiatami z bibułki czy lśniącymi soplami oczarują gości może nawet bardziej, niż świeże róże czy tulipany wiosną i latem. Stroiki bożonarodzeniowe w formie wianków będą pięknie prezentować się na stołach, otulone puszystymi ozdóbkami. Świerk, gwiazda betlejemska, ostrokrzew – rośliny te od razu kojarzą się z ogniem trzaskającym na kominku i ciepłą, świąteczną atmosferą. W blasku świec będą wyglądać zjawiskowo. Jak widać, wbrew obawom kwiaty na ślub w grudniu nie muszą jednak stanowić problemu.

Bajeczny ślub w grudniu – jak zaaranżować salę weselną?

Zima zachwyca swoim nieodpartym urokiem – szczególnie śnieżna zima. Biały puch pokrywający wszystko dookoła, pięknie mieniący się od promieni słonecznych lub świątecznych światełek, wygląda wyjątkowo magicznie. Zimową aurę warto przenieść na salę weselną. A w górach, nawet przy dzisiejszej, zmiennej aurze, zwykle śniegu nie brakuje. Wyobraźcie sobie skrzące się płatki śniegu, w tych wszystkich fantastycznych kształtach…. Postaw na rozświetlone bielą wnętrze udekorowane krystalicznymi formami. Dekoracje o formach podobnych szlachetnym kamieniom z pewnością będą się wyróżniać. Przykują uwagę!

Wesele w górach

A co powiecie na wiejski ślub w grudniu w góralskim stylu? Grudzień to doskonały czas na to, by zorganizować wesele w górach. W wiejskiej aranżacji weselnej powinny pojawić się haftowane obrusy, kolorowe wycinanki i delikatne kwiaty. Góralski klimat przyjęcia podkreśli skoczna muzyka grana przez prawdziwą kapelę i wiejskie menu składające się ze swojskich dań i regionalnych trunków. Do ślubu w tym stylu doskonale pasowałyby własnoręcznie przygotowane, tradycyjne ozdoby, jakie robiono w dawniej. Kiedyś całymi rodzinami szykowano dekoracje świąteczne. Może i dziś warto zacieśnić w ten sposób więzy rodzinne i umówić się na wspólne przygotowanie grudniowych ozdób weselnych? Bajecznie kolorowe, papierowe i bibułkowe łańcuchy, rajskie jabłuszka, słomiane ozdóbki w różnych kształtach, pomarańcze nabijane goździkami – nostalgia gwarantowana!

Wesele w grudniu

Wesele w grudniu może stanowić odbicie pięknej, zimowej scenerii. W zimowej aranżacji weselnej powinny rządzić delikatne, śnieżnobiałe dekoracje. Na stołach nie może zabraknąć subtelnych obrusów, długich świec w srebrnych lub złotych świecznikach i oszronionych gałązek.

Zimowy charakter uroczystości doskonale podkreślą elegancko przystrojone, oprószone sztucznym śniegiem choinki, szklane lampiony ozdobione szyszkami, kule śnieżne lub srebrne sople zwisające z sufitu i dekoracje z bombek. Niebieskie i granatowe dekoracje, również kojarzące się z zimą, sprawdzą się jako dodatek do wszechogarniającej bieli. Do bieli najbardziej pasuje srebro, z kolei granat w połączeniu ze złotem wygląda wręcz nieziemsko!

Grudzień to również idealny czas na to, żeby urządzić wesele w stylu glamour. Styl ten to nieprzeciętna elegancja, blask i luksus. Kocha blichtr. Lustra, lustra i jeszcze raz lustra! Lustrzane refleksy, migotanie kryształków. W aranżacjach glam nie może zabraknąć gustownej zastawy stołowej, białych róż w wysokich, szklanych wazonach, długich świec, ozdób z kryształkami, lśniących elementów oraz złotych lub srebrnych akcentów. By aranżacja nie sprawiała wrażenia zbyt zimnej, warto ją uzupełnić o barwy, które kojarzą się z luksusem – purpurą, fioletem, głębokim różem. Nie od rzeczy będą też czarne akcenty. Ten styl nikogo nie pozostawia obojętnym! I zawsze chce być w centrum uwagi.

Ślub w grudniu – przesądy

Chociaż przesądy ślubne u większości Młodych Par wywołują wyłącznie uśmiech na twarzy i są traktowane z przymrużeniem oka, to śmiało można uznać je za element ślubnej tradycji. Do najpopularniejszych przesądów bez wątpienia możemy zaliczyć te dotyczące daty ślubu. Według wierzeń ślub powinien odbyć się w miesiącu, który w swojej nazwie zawiera literkę „r”. Ma to przynieść parze wspaniałą przyszłość, harmonię i trwałość związku. Grudzień na szczęście zalicza się do tego grona.

Niektórzy twierdzą, że połączenie się węzłem małżeńskim w okresie świąt Bożego Narodzenia, zapewni parze szczęście. Czas ten przepełniony jest bowiem miłością i radością. Wszyscy są dla siebie życzliwi. Rozpoczęcie małżeństwa w miłej atmosferze dobrze wróży na resztę życia.

Blok CTA

Marzycie o klimatycznym weselu w górach?

Sprawdźcie dostępność terminów w Dworze Korona Karkonoszy!

Ślub w zimie to też zimowa podróż poślubna

W Karkonoszach zimą nie ma czasu na nudę. Możecie poszusować po ośnieżonych stokach, wybrać się na przechadzkę po urokliwej okolicy i zobaczyć najwspanialsze atrakcje turystyczne – słynną Śnieżkę, majestatyczne Śnieżne Kotły, urokliwy Wodospad Kamieńczyk czy zamek Chojnik. Wieczorami możecie wygrzewać się przy kominku, popijając pysznego, góralskiego grzańca. Koniecznie spróbujcie regionalnej kuchni, która ceniona jest za różnorodność i wyjątkowy smak.

zima wesele karnawał
Wesele zimą, Karkonosze

Alternatywą dla wypoczynku w górach jest podróż do ciepłych krajów. Zimą ceny wakacji w tropikach są naprawdę atrakcyjne. Możecie wybrać się na malownicze Bali, gorącą Dominikanę czy do szalonego Meksyku, gdzie będziecie sączyć orzeźwiające drinki pod palmami i delektować się przyjemnym ciepłem. Urlop w tropikach pozwoli rozpocząć Wam nowe życie z przytupem!

ślub zimą czy latem: bajeczny widok
Podróż poślubna w ciepłe kraje

Ślub w styczniu i atrakcje dostępne tylko zimą  

A może zorganizować jako atrakcję dla gości nocną sannę? Kulig, a po nim grzaniec z goździkami i zabawa do białego rana! Przy mniejszych weselach można to urządzić. W dodatku w grudniu zmrok zapada naprawdę szybko. Nie trzeba długo czekać, by ujrzeć rozgwieżdżone niebo. A w górach niebo nocą jest wyjątkowe – gwiazdy wydają się być na wyciągnięcie ręki.

atrakcje na weselu
Atrakcje na wesele zimą – wesele Karpacz, Karkonosze

Dwór Korona Karkonoszy położony jest niedaleko zimowej atrakcji turystycznej – wioski lapońskiej Kalevala w Borowicach. W tym wyjątkowym miejscu możemy naszym gościom weselnym pokazać renifery czy psi zaprzęg! To taka mała Finlandia w  sercu Karkonoszy. Dla osób lubiących ekstremalne wyzwania istnieje możliwości zorganizowania noclegu w namiocie otoczonym zaspami śniegu. Kto wie, może nawet uda się spotkać św. Mikołaja?…

Ślub i wesele w grudniu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników zimy i zimowych atrakcji. Po weselu możecie wybrać się w podróż poślubną w malownicze góry. Góry zimą mają w sobie coś niesamowitego – a zwłaszcza nasze wspaniałe Karkonosze. Szczyty górskie pokryte śniegiem wyglądają niezwykle pięknie.

Pamiętajmy także, że od kilkunastu już lat śnieg w Polsce ujrzeć można głównie w górach. Grudniowy ślub, dodatkowo zorganizowany na przykład w Karkonoszach, zapewni nam niepowtarzalne tło do pamiątkowych zdjęć i filmów. Zimowy klimat, śnieżna sceneria – zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie świat otulony białym puchem, a w tej magicznej scenerii Ty i Twój ukochany… Któż nie chciałby mieć wesela w takich dekoracjach?

Pamiętajmy, że wśród zwyczajów adwentowych króluje pieczenie pierniczków. Należy je przygotować odpowiednio wcześniej, najlepiej już na początku grudnia. Wtedy możemy mieć pewność, że na święta będą miękkie i naprawdę smaczne.

Wprawdzie pierniczki to nie są tradycyjne słodycze podawane podczas wesela, ale może spróbujecie zmodyfikować zwyczaje i poczęstujecie gości własnoręcznie przygotowanymi wypiekami? Zwłaszcza że można je ozdobić Waszymi imionami lub datą ślubu. Albo inicjałami gości. Takie pierniczki można też rozdać weselnikom jako upominki po imprezie. Na pewno przywołają miłe wspomnienia!

Grudzień to wyjątkowa atmosfera, która udziela się chyba każdemu. Niby narzekamy na komercjalizację tych świąt, na świąteczne dekoracje pojawiające się zaraz po Zaduszkach. Te świąteczne wystawy, świąteczne piosenki w każdej stacji radiowej… Aż do przesytu. A jednak mało kto potrafi oprzeć się uroczystej atmosferze i radosnemu klimatowi Bożego Narodzenia. Szczególnie gdy prószy śnieg. Mikołaj, Gwiazdka czy Gwiazdor przynoszący prezenty – czyż może być lepszy podarunek pod choinkę niż związanie swego losu z ukochaną osobą? 

Ślub w grudniu może być wyjątkowy. Grudzień to czas radości, miłości i przebaczania. Wstąpienie w związek małżeński w takiej atmosferze będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Najczęściej zadawane pytania

Sala weselna w górach?

Czym różni się sala weselna w górach od tych położonych w innych częściach kraju? Właściwie niczym – poza otoczeniem. Ale to właśnie krajobraz widoczny z sali na wesele jest nie do podrobienia. Górskie szczyty, wodospady, potoki, łąki i lasy – tego nie znajdziemy nigdzie indziej. A już na pewno nie w salach weselnych położonych w miastach. Sale weselne w górach często też otoczone są pięknymi ogrodami, w których można wziąć ślub w plenerze i zorganizować wesele w ogrodzie. Jako przykład można wymienić Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza, dysponujący specjalną altaną z widokiem na góry do ślubów cywilnych i humanistycznych oraz wielkim ogrodem z ponad 100 gatunkami roślin.

Wesele Dolny Śląsk?

Na wesele Dolny Śląsk wybierany jest nader często i chętnie. Nie tylko przez miejscowe pary młode, lecz także przez narzeczonych z innych regionów. Także pary na co dzień mieszkające i pracujące za granicą decydują się na wesele w Polsce, i to często właśnie na Dolnym Śląsku. Bliskość granicy z Niemcami i Czechami, wielokulturowość regionu, dobry dojazd w Karkonosze, gdzie znajduje się mnóstwo obiektów weselnych zachęcają do urządzenia wesela w Polsce właśnie w tej części kraju.

Czy wesele zimą jest tańsze?

Wesele poza tak zwanym wysokim sezonom, który trwa od maja do końca września, zwykle jest tańsze. Można wtedy wynegocjować lepszą cenę za talerzyk, czyli za menu na wesele. Taniej można też wynająć salę na wesele – i są one bardziej dostępne. Poza tym ceny usług podwykonawców, którzy mają wtedy mniej zleceń, także będą niższe. Tak więc DJ, fotograf, kamerzysta, makijażystka czy dekoratorka mogą okazać się tańsi niż w szczycie sezonu ślubnego. A poza tym zima zapewnia wspaniałą scenerię dla zdjęć ślubnych, zwłaszcza wesele w górach.

Czy można brać ślub w grudniu?

Ślub można wziąć w każdym miesiącu. W końcu każdy moment jest dobry, by w obecności przyjaciół i rodziny ślubować sobie dozgonna miłość. Obawy niektórych par młodych przed ślubem w grudniu mogą wynikać z faktu, że trwa wtedy Adwent. Jednak Kościół nie zabrania urządzania zabaw i wesel w tym czasie. Dla chrześcijan to czas radosny, czas oczekiwania, więc radość towarzysząca weselu jest jak najbardziej na miejscu.

Rustykalne wesele zimą?

Czy styl rustykalny będzie odpowiedni na wesele zimą? Oczywiście! Dekoracje w ciepłych barwach, dużo świec i lampionów, drewno i naturalne materiały wykreują nastrój przytulności. Idealny do rodzinnej imprezy z najbliższymi. Najlepiej zorganizować grudniowe wesele w górach i jako atrakcję zaproponować gościom kulig! A potem kieliszek grzańca przy kominku na rozgrzewkę.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę