Ślub w grudniu – dlaczego wesele zimą to dobry pomysł?

TradycjaTrendy
Ślub w grudniu – dlaczego wesele zimą to dobry pomysł?

Grudzień większości z nas kojarzy się z rodzinnym i spokojnym świętowaniem Bożego Narodzenia i hucznym celebrowaniem nocy sylwestrowej. Jest to miesiąc ciepły i szczęśliwy – nawet mimo mroźnej aury za oknem. To czas miłości, wybaczania i radości. Jest to zatem idealny moment na to, by wyznać sobie wieczną miłość na ślubnym kobiercu. Dlaczego warto wziąć ślub w grudniu? Jak wykorzystać walory tego wyjątkowego miesiąca?

Magiczny ślub w grudniu

Ślub to niesamowite wydarzenie. Moment, w którym dwoje zakochanych przyrzeka sobie wieczną miłość na ślubnym kobiercu, jest niezwykle romantyczny. Tę ważną chwilę para zapamięta do końca życia. Dlatego ważne jest, aby była taka, jak sobie ją wymarzyli.

Organizacja wymarzonego ślubu to nie lada wyzwanie. Załatwienie wszelkich formalności i przygotowanie każdego elementu może trwać nawet kilka czy kilkanaście miesięcy (chociaż rekordziści udowadniają, że wesele last minute zorganizowane w kilka tygodni może być równie magiczne i wyjątkowe). Jednym z pierwszych etapów przygotowań do ślubu jest wybór daty. Czy warto zorganizować ślub w grudniu?

Magiczny ślub zimą?

Tylko w górskiej scenerii!
Dwór Korona Karkonoszy zaprasza ♥

4 powody, dlaczego ślub w grudniu to dobry pomysł

Gorący sezon ślubny rozpoczyna się wiosną wraz z rozkwitem pierwszych pąków na drzewach, a kończy późną jesienią, kiedy korony drzew zaczynają przybierać kolorowe barwy. Jednak coraz więcej par odchodzi od tego utartego schematu, wybierając inne miesiące, by powiedzieć sobie najważniejsze „tak”. Ślub w grudniu może być niezwykle magiczny, a wręcz – bajkowy. Dlaczego zimowy ślub to dobry pomysł?

Wyjątkowy klimat

Grudniowa atmosfera idealnie wpisuje się w romantyczny charakter ceremonii zaślubin. A szczególnie ta mroźna i śnieżna atmosfera. Biały puch pokrywający wszystko dookoła, blask bijący od kolorowych światełek świątecznych i pięknie przystrojone choinki – grudniowa aura ma w sobie coś magicznego. Zawarcie związku małżeńskiego w tym okresie może być niesamowitym doświadczeniem.

Czas spędzony z rodziną

Grudzień to miesiąc miłości, bliskości i rodziny. W święta i w okresie świątecznym nie ma czasu na kłótnie, negatywne myśli i smucenie się. Ślub w grudniu jeszcze bardziej podkreśli tę rodzinną, wyjątkową atmosferę. Ceremonia zaślubin to dodatkowa okazja do wspólnego celebrowania.

Plusem jest również większa szansa na to, że wszyscy zaproszeni goście pojawią się na przyjęciu. Większość osób ma bowiem wolne w okresie świątecznym.

Szansa na rezerwację wymarzonej sali

Chociaż obecnie coraz częściej możemy usłyszeć, że sezon ślubny trwa cały rok, to zakochani dalej najchętniej wybierają ciepłe miesiące na to, by wypowiedzieć sobie najważniejsze „tak”. Zimowe śluby wciąż nie są tak popularne, a co za tym idzie – dużo łatwiej znaleźć niepowtarzalną salę weselną. Taką, która w gorącym sezonie ślubnym jest oblegana przez zakochanych.

Większa dostępność usługodawców

Tak samo jest z innymi usługodawcami. Ze względu na to, że grudniowe terminy nie są tak popularne na organizację ślubu i wesela, dużo łatwiej znaleźć i zarezerwować świetnego fotografa, znany zespół, czy też doświadczoną firmę dekoratorską. Warto wspomnieć, że w gorącym okresie ślubnym najlepsi wykonawcy mają zajęte terminy nawet na dwa lata do przodu. Organizując ślub zimą, macie szansę zarezerwować wybitnych fotografów czy kamerzystów kilka miesięcy, czy nawet kilka tygodni, wcześniej.

Wesele w grudniu a adwent

Planując zimowy ślub, należy mieć na uwadze, że pierwsze 3 tygodnie grudnia to okres adwentu. Urządzanie hucznych przyjęć w tym czasie nie jest zgodne z nauką Kościoła. Oczywiście można wziąć ślub kościelny, jednak należy odpuścić organizację wesela. Jeśli zależy Wam na ceremonii w kościele, a przy tym marzycie zimowym weselu, powinniście wybrać jeden z dni między 25 a 31 grudnia.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku ślubów cywilnych. Zawierając świecki związek małżeński, można wyprawić wesele w dowolnym dniu grudnia.

Ślub w grudniu – przesądy

Chociaż przesądy ślubne u większości wywołują wyłącznie uśmiech na twarzy i są traktowane z przymrużeniem oka, to śmiało można uznać je za element ślubnej tradycji. Do najpopularniejszych przesądów bez wątpienia możemy zaliczyć te dotyczące daty ślubu. Według wierzeń ślub powinien odbyć się w miesiącu, który w swojej nazwie zawiera literkę „r”. Ma to przynieść parze wspaniałą przyszłość, harmonię i trwałość związku. Grudzień na szczęście zalicza się do tego grona.

Niektórzy twierdzą, że połączenie się węzłem małżeńskim w okresie świąt Bożego Narodzenia, zapewni parze szczęście. Czas ten przepełniony jest bowiem miłością i radością. Wszyscy są dla siebie życzliwi. Rozpoczęcie małżeństwa w miłej atmosferze dobrze wróży na resztę życia.

Bajeczny ślub w grudniu – jak zaaranżować salę weselną?

Zima zachwyca swoim nieodpartym urokiem – szczególnie śnieżna zima. Biały puch pokrywający wszystko dookoła, pięknie mieniący się od promieni słonecznych lub świątecznych światełek, wygląda wyjątkowo magicznie. Zimową aurę warto przenieść na salę weselną.

W zimowej aranżacji weselnej powinny rządzić delikatne, śnieżnobiałe dekoracje. Na stołach nie może zabraknąć subtelnych obrusów, długich świec w srebrnych lub złotych świecznikach i oszronionych gałązek. Zimowy charakter uroczystości doskonale podkreślą elegancko przystrojone, oprószone sztucznym śniegiem choinki, szklane lampiony ozdobione szyszkami, kule śnieżne lub srebrne sople zwisające z sufitu i dekoracje z bombek.

Grudzień to również idealny czas na to, żeby urządzić wesele w stylu glamour. Styl glamour to nieprzeciętna elegancja, blask i luksus. W aranżacjach glam nie może zabraknąć gustownej zastawy stołowej, białych róż w wysokich, szklanych wazonach, długich świec, ozdób z kryształkami, lśniących elementów oraz złotych lub srebrnych akcentów.

A co powiecie na wiejski ślub w grudniu w góralskim stylu? Grudzień to doskonały czas na to, by zorganizować wesele w górach. W wiejskiej aranżacji weselnej powinny pojawić się haftowane obrusy, kolorowe wycinanki i delikatne kwiaty. Góralski klimat przyjęcia podkreśli skoczna muzyka przygrywana przez prawdziwą kapelę i wiejskie menu składające się ze swojskich dań i regionalnych trunków.

Zimowa podróż poślubna

Ślub i wesele w grudniu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników zimy i zimowych atrakcji. Po weselu możecie wybrać się w podróż poślubną w malownicze góry. Góry zimą mają w sobie coś niesamowitego – a zwłaszcza nasze wspaniałe Karkonosze. Szczyty górskie pokryte śniegiem wyglądają niezwykle pięknie.

W Karkonoszach zimą nie ma czasu na nudę. Możecie poszusować po ośnieżonych stokach, wybrać się na przechadzkę po urokliwej okolicy i zobaczyć najwspanialsze atrakcje turystyczne. Wieczorami możecie wygrzewać się przy kominku, popijając pysznego, góralskiego grzańca. Koniecznie spróbujcie regionalnej kuchni, którą ceni się za różnorodność i wyjątkowy smak.

Alternatywą dla wypoczynku w górach jest podróż do ciepłych krajów. Zimą ceny wakacji w tropikach są naprawdę atrakcyjne. Możecie wybrać się na malownicze Bali, gorącą Dominikanę czy do szalonego Meksyku, gdzie będziecie sączyć orzeźwiające drinki pod palmami i delektować się przyjemnym ciepłem. Urlop w tropikach rozpocznie Wasze małżeństwo z przytupem.

Ślub w grudniu może być wyjątkowy. Grudzień to czas radości, miłości i przebaczania. Wstąpienie w związek małżeński w takiej atmosferze będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Szybki kontakt Zamów ofertę