Jaki pojazd wybrać do kościoła – czyli czym jechać na weselu?

PoradyTrendy

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie dla dwojga zakochanych. W takim dniu wszystko powinno nas cieszyć i być wyjątkowe. Dlatego też sporo uwagi poświęcamy temu, jaki pojazd wybrać do kościoła. Zatem czym jechać na weselu – rozważmy kilka możliwości.

Ślubna limuzyna

Klasyczna limuzyna ślubna to chyba jedna z najczęściej wybieranych opcji transportu dla pary młodej na wesele w Polsce. Długa biała limuzyna z dekoracjami ślubnymi niemal weszła już do tradycji weselnych. Jest ona także ikoną amerykańskiej popkultury, zgodnie z którą przez kilka dekad przedstawiano śluby na ekranie. Modne są również zabytkowe pojazdy, oldtimery i oldskulowe repliki. Jednak taki pojazd musi być dobrze zachowany i elegancki. Jest to istotne zwłaszcza podczas sesji ślubnej. Zdjęcia w limuzynie ślubnej albo na jej tle są przecież pamiątką na długie lata.

Blok CTA

Wesele na Dolnym Śląsku?

Najlepiej z widokiem na góry!

Czym jechać na weselu – auta drogie i luksusowe

Na przeciwległym biegunie do klasycznych pojazdów ślubnych są nowoczesne i drogie auta. Najczęściej są to SUV-y albo auta terenowe (które oczywiście są zbyt drogie, by nimi wjeżdżać w leśne błoto). W tym wariancie ślubnego transportu pamiętać trzeba, że nie każda kreacja Panny Młodej będzie pasować do wysokiego zawieszenia. Choć oczywiści może ona przecież z auta zeskoczyć wprost w ramiona ukochanego.  

Aranżacja pojazdu do ślubu

Auto może być też tylko dodatkiem i służyć jako nośnik dekoracji ślubnych związanych z motywem wesela. Wesela tematyczne są bardzo modne. Pozwalają się wyróżnić i nadać imprezie indywidualny rys, zgony z zainteresowaniami Pary Młodej. Na przykład jeśli chcemy mieć wesele w stylu Hollywood, to na dowolnym pojeździe możemy umieścić kamerę na statywie. Albo na folkowe wesele możemy po prostu użyć koronek i wianków do przyozdobienia pojazdu. Pomysły na aranżację auta do ślubu zależą wyłącznie od naszej wyobraźni i fantazji. Jedynym ograniczeniem jest to, że muszą być one w miarę bezpieczne i niekoniecznie należy poruszać się wtedy najbardziej obleganymi i szybkimi trasami.

Młode Pary wybierają też często do ślubu pojazdy z otwieranym dachem typu kabriolet. Choć tu również trzeba oczywiście uważać, by nie ucierpiała fryzura Panny Młodej lub by welon nie spadł z jej głowy zbyt wcześnie, na wiele godzin przed oczepinami.  

Czym jechać na weselu – pomysły

Pomysł na dekoracje pojazdu do ślubu może też wynikać po prostu z pasji i zainteresowań Pary Młodej. Może też być realizacją ich marzeń i pragnień związanych ze ślubnym kobiercem.

Czym na wesele? Rikszą! Wesele w Dworze Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Romantyczna dorożka

Biały powóz i woźnica w liberii to propozycja dla romantyków i osób lubiących klasykę. Taki ślubny pojazd bardzo pasuje do wesela w stylu rustykalnym, szlacheckim albo steam punkowym. Konie i dorożka zawsze budują nastrój elegancji i przywołują bajkowy klimat. Wesele w stylu retro aż się prosi o tego typu środek transportu.

Klasyczny tandem

Przyjazd na własny ślub rowerem, choć wydaje się dość odważny, może pasować do osób nietuzinkowych i lubiących sport. Jeśli jednocześnie chcemy podkreślić, że mamy wspólny ze świeżo poślubionym małżonkiem cel i kierunek, to wybierzmy klasyczny tandem.

Czym jechać na weselu? A może lektyką do ślubu!

Do ślubu lektyką? Czemu nie! To pomysł zaczerpnięty z wesela na Dolnym Śląsku. Wywodzi się z tradycji weselnych kultywowanych w Karkonoszach. Tutaj do ślubów udzielanych w Kaplicy św. Anny na górze Grabowiec Pary Młode już od wieków są noszone w lektykach. Tradycja ta wywodzi się z czasów, kiedy to wyprawa w góry dla bardzo zamożnych ludzi była dość uciążliwa, jako że wysiłek fizyczny uważali za coś poniżej swojej godności. Wynajmowali więc tragarzy. Z czasem okazało się, że lektyki są bardzo wygodnym środkiem transportu także dla Par Młodych. A więc na wesele Dolny Śląsk – tylko lektyką!

Sanie do ślubu zimą?

Wyobraźmy sobie zimowe wesele… Wkoło śnieg, lodowe sopelki przystrajają naszą drogę do ślubu, a sanie na białym puchu wyglądają po prostu zjawiskowa! I na pewno stworzą niesamowitą oprawę wesela. Aby osiągnąć ten efekt, na datę wesela najlepiej wybrać środek zimy. A miejsce na wesele? Tylko i wyłącznie góry. Tylko wesele w górach daje nam niemal 100-procentową gwarancję śniegu, a o za tym idzie, możliwość udania się na ceremonię saniami właśnie. Przejazd saniami do ślubu to bardzo dobry pomysł, ale też opcja weselnego transportu, która w naszych warunkach klimatycznych może być nieco ryzykowna. Dlatego warto zminimalizować ryzyko, wybierając salę weselną w górach. Na przykład w Karkonoszach, obok Karpacza, znajdziemy klimatyczny Dwór Korona Karkonoszy z przepiękną salą balową i butikowymi pokojami dla gości. Można tam urządzić wesele o każdej porze roku z widokiem na góry.

Czym jechać na weselu – klasyczny motocykl

Motocykl z bocznym wózkiem, do tego klasyczne gogle i dawne stroje. To ciekawa opcja dla kolekcjonerów i miłośników motoryzacji. Mechaniczny, fabryczny look idealnie wpisze się też w styl wesela steam punkowego.

Wesele zimą – oldskulowe auto do ślubu

Branżowe pojazdy specjalne czyli do ślubu służbowo

Pasjonatów swojej pracy czasem kusi, by wykorzystać branżowe motywy na ślubie. Nie dziwią już mundury wszelkich formacji, a także to, że strażak do ślubu może podjechać wozem z drabiną. Również inne formacje nie pozostają w tyle. Na przykład marynarz może na ślub przypłynąć łodzią (ważne tylko, by nie pomylił portu…), a miłośnik podniebnych wrażeń zjawi się na własnym ślubie balonem albo helikopterem.

Transport ślubny – skuter

Ważne jednak, by nie przesadzać ze służbowymi pojazdami. Na przykład strażnik więzienny albo policjant, zjawiając się na własnym ślubie służbowym pojazdem, mogą sprawiać wrażenie, że nie przyjechali tak całkiem dobrowolnie… A w przypadku kuriera albo listonosza, że wpadli tylko na chwilkę, co też kłoci się z ideą małżeństwa.

Czym jechać na weselu – traktorem na ślub?

Nieco inaczej rzecz ma się z traktorem. To pojazd ślubny, który może budzić wielkie emocje, a w przypadku polityków nawet prowadzić do dymisji. Zatem wybierając nietuzinkowy pojazd na ślub zwróćmy również uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i możliwe konsekwencje.

Czym jechać na weselu czyli transport dla gości weselnych

W zależności od tego, gdzie bierzemy ślub i urządzamy wesele, może być też czasem potrzebny dodatkowy transport gości weselnych. Często wybieranym wariantem jest po prostu wynajęcie autokaru. Taki transport dla gości pozwoli przemieścić na raz wiele osób. I co równie ważne, wszyscy razem będą na miejscu o określonej godzinie. Trzeba zawsze uprzedzić kierowcę, że pojazd będzie używany do ślubu. Chodzi o to, by na pewno był czysty i elegancki, a także w miarę naszych potrzeb i gustu przystrojony.

Czy do ślubu wypada iść pieszo?

Tylko od naszego gustu i preferencji powinno zależeć to, jak chcemy udać się do kościoła lub innego miejsca ślubu albo wesela. Oczywiście istotna jest również odległość. Jeśli na przykład do USC, do kościoła albo do domu weselnego mamy tylko kilka kroków, to spokojnie możemy iść pieszo do ślubu. I odwrotnie – większe odległości wymagają już jakiegoś środka weselnego transportu.

Wesele latem – pieszo na ślub

Rozważając czym do ślubu, zwróćmy też uwagę na datę ślubu. Letnie wesele, przy pięknej pogodzie, wspólny spacer do urzędu czy kościoła i sali weselnej na pewno będzie przyjemnym dodatkiem do całej uroczystości. Przy gorszej pogodzie warto mieć jednak przygotowany inny pomysł na to, czym jechać na weselu. Wtedy pewno przyda się jakiś samochód do ślubu.  

Samochód do ślubu

Najczęściej zadawane pytania

Czym do ślubu Dolny Śląsk – lektyka albo „na drągach”?

Dolny Śląsk to wyjątkowa część kraju. Malownicze krajobrazy, mnóstwo atrakcji turystycznych, wspaniałe zabytki, ale też festiwale i koncerty. Przy tym Dolny Śląsk to znane zagłębie weddingowe, znajdziemy tam mnóstwo pałacyków, dworków i willi idealnych do urządzenia romantycznej ceremonii ślubnej. Na przykład ślub i wesele w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza pozwala na realizację nietypowej podróży na ślub i wesele – w lektyce czyli na drągach. To tradycja tych terenów, jako że na wycieczki i śluby w Sosnówce i Karpaczu bogatych turystów noszono w lektykach właśnie.

Czy można iść pieszo do ślubu?

Oczywiście, że do ślubu można pójść również pieszo. Faktem jest, że zwykle para młoda wieziona jest do ślubu samochodem, ale równie dobrze można wybrać spacer. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli do kościoła czy do urzędu mamy blisko i jest piękna pogoda. Spacer do kościoła na ślub lub do domu weselnego po ślubie może być dodatkową atrakcją wesela. Jest to również najbardziej ekologiczny i tani wybór transportu do ślubu.

Czym na wesele – pomysły?

Jak dostać się do domu weselnego, urzędu czy do kościoła? Kiedyś odpowiedź była oczywista – eleganckim, wynajętym autem. Najlepiej limuzyną. Ale wraz ze wzrostem popularności ślubów tematycznych, wesele z motywem, imprez weselnych „szytych na miarę” pojawiły się nowe, niebanalne opcje transportu ślubnego. Pociąg, balon, rower. Motocykl albo jacht. Kajak lub autokar czy riksza. Traktor, skuter albo wóz drabiniasty. Lektyka, czołg czy samolot – co tylko dyktuje nam wyobraźnia, serce, fantazja no i zasobność portfela…

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę