Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób?

Porady
Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób?

Chociaż huczne wesela od lat cieszą się ogromną popularnością, to dziś coraz więcej par wybiera świętowanie w gronie najbliższych. Zwyczaj organizowania małych wesel przywędrował do nas z Zachodu. Niewielkie przyjęcie to nie tylko niższe koszty całego przedsięwzięcia. To także szansa na to, by mocniej przeżywać tę piękną chwilę. Nadać jej rodzinny, swobodny charakter. Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób?

Kameralne przyjęcie weselne o wyjątkowym charakterze

Ogromne wesela nawet na kilkaset osób to norma w polskiej tradycji. Wesele w Polsce to zwykle naprawdę duża impreza, bo Polacy lubią hucznie świętować ważne wydarzenia. A zawarcie związku małżeńskiego bez wątpienia się do takich zalicza. Wiele Par Młodych czuje się zobowiązanych do tego, by zaprosić na swój ślub całą rodzinę, wszystkich przyjaciół, a nawet sąsiadów i inne osoby z bliskiej społeczności. Czasem lista weselnych gości rozrasta się do niebotycznych rozmiarów i ostatecznie Para Młoda czuje się na swoim weselu obco i niekomfortowo. A nie o to przecież chodzi.

Wesele w ogrodzie, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Dzień ślubu to jeden najważniejszych momentów w życiu zakochanej pary. To ona jest wtedy najważniejsza. Ona ma się czuć swobodnie. A nie przyjaciółka sąsiadki, czy syn kolegi taty, który kilka lat wcześniej z grzeczności zaprosił parę na przyjęcie. I teraz wypada zaprosić jego.

Obecnie coraz więcej narzeczonych decyduje się na kameralny ślub tylko dla najbliższych. Popularne stało się zapraszanie wyłącznie tych osób, z którymi Para Młoda ma najlepszy kontakt i spędza z nimi najwięcej czasu. Małe wesele to szansa na to, by porozmawiać z każdym gościem, co na dużym przyjęciu nie zawsze jest możliwe. Co więcej, taka impreza jest tańsza i daje więcej możliwości. Podpowiadamy, jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób!

Miejsce na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Małe przyjęcie weselne

Jak zorganizować wesele? Kiedy podejmiemy tę, być może najważniejszą, decyzję w życiu, pozostaje nam już tylko ją zrealizować. Czyli zdecydowaliśmy, że to właśnie z Nim albo z Nią chcemy spędzić resztę życia. Teraz trzeba tylko wziąć ślub, zorganizować małe przyjęcie weselne i rozpoczynamy nowe życie! Musimy też wybrać – ślub cywilny czy ślub kościelny albo konkordatowy? Ślub bez wesela jak zorganizować – coraz więcej Par Młodych zadaje sobie to pytanie. Czasy są takie, że wielu z nas obawia się takich wyzwań. Jednak życie się nie zatrzymało i warto brać z niego to, co najlepsze. Oczywiście dla nas! Dlatego jeśli nie chcemy ze ślubu robić wielkiej imprezy, to po prostu zaplanujmy małe przyjęcie weselne zamiast wystawnego wesela.

Blok CTA

Szukacie obiektu na kameralne wesele na wyłączność?

Zapraszamy do Dworu Korona Karkonoszy ♥

Kameralne wesela dla najbliższych nam osób pozwoli podkreślić rangę wydarzenia, a jednocześnie nie zmusza nas do tego, by zapraszać wielu gości weselnych. Zwłaszcza, że często Para Młoda na wielkich weselach nawet dobrze nie zna zaproszonych gości weselnych… Bo decyzję o organizacji wesela podjęli za nich rodzice. Małe przyjęcie weselne nie wymaga też takiego zaangażowania jak w przypadku dużego wesela. Warto też pamiętać, że w przypadku kameralnego przyjęcia łatwiej pokusić się o organizację wesela last minute, opcji coraz częściej wybieranej przez narzeczonych.

Wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizując przyjęcie po ślubie w restauracji po prostu wystarczy zrobić wcześniej odpowiednią rezerwację. Choć oczywiście warto uprzedzić obsługę, o jaką imprezę chodzi i ustalić wszelkie szczegóły oraz podać liczbę gości weselnych. Pozwoli to w dzień przyjęcia weselnego uniknąć zbędnych nieporozumień. Dzięki temu manager lokalu będzie wiedział, że nie chodzi jedynie o stolik dla określonej liczby gości, lecz o zorganizowanie małego przyjęcia weselnego.

Symbole ślubu

Nawet mała impreza weselna w dniu ślubu wymaga przygotowania kilku symbolicznych akcentów. Jednym z nich jest tort weselny. Nie musi być wcale bardzo okazały – chodzi tylko o podkreślenie, że to wyjątkowy dzień i wyjątkowe spotkanie. Choć oczywiście największe wrażenie robią 3-piętrowe torty.

Warto do przyjęcia weselnego włączyć też inne akcenty ślubne. Takie jak dekoracje sali i stołów weselnych i być może, wybranie także jakiegoś motywu przewodniego przyjęcia weselnego. Przy ograniczonym budżecie na przyjęcie weselne można też własnoręcznie je wykonać.

Podobnie Para Młoda może samodzielnie przygotować zaproszenia ślubne, a zamiast zawodowego fotografa poprosić kogoś z przyjaciół o zrobienie ślubnych zdjęć.

 

Skromne przyjęcie czy małe wesele?

Skromne przyjęcie weselne zamiast wesela na 150 osób często nie podoba się rodzicom i dziadkom państwa młodych. Zwykle dlatego, że zapraszali oni wcześniej wiele osób na własne uroczystości i sami też byli wielokrotnie gośćmi weselnymi. A tradycyjne podejście wymagało rewanżu i zapraszania nawet dalszych krewnych i sąsiadów na wesele własnych dzieci. Dziś jednak wiele się zmieniło. Króluje bardziej zindywidualizowane podejście do kwestii ślubu i wesela. Tak więc pamiętajcie, że to Wasze przyjęcie. I jeśli nie chcecie dużego wesela, to po prostu go nie róbcie! Dawniej również miejsce na wesele nie miało aż takiego znaczenia jak dzisiaj. Często organizowano je w domu, a na wisi w remizie albo stodole. Dziś nawet kameralne przyjęcie ślubne organizuje się zwykle poza domem – w jakimś ciekawie zaaranżowanym domu weselnym albo w pięknym ogrodzie. Jest to wygodne dla gości weselnych – dzięki temu zarówno oni, jak i Para Młoda mogą czuć się bardziej swobodnie niż podczas przyjęcia w domu.

Para Młoda

Dlatego właśnie częstym wyborem jest obecnie dom weselny. Choć jeśli chcemy zorganizować ekskluzywne przyjęcie weselne, to wybierzmy raczej stylowy dworek na wesele albo elegancką restaurację. Można tam zorganizować też nietypowe przyjęcie weselne, oparte na jakimś ciekawym wątku albo scenariuszu.

Ślub w plenerze – altana ślubna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Młoda Para może też rozważyć przyjęcie weselne w plenerze. Ślub w ogrodzie oczywiście najlepiej organizować latem albo wiosną. Organizując na przykład przyjęcie ślubne w stylu boho nie będziemy potrzebować wielu stołów weselnych i krzeseł. Mogą przydać się za to leżaki i przede wszystkim odpowiednie nastawienie – na luźną, trochę wakacyjną atmosferę.

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób krok po kroku

Małe wesele może przybrać formę klasycznej całonocnej imprezy z tańcem i szalonymi oczepinami. Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie kameralnego przyjęcia zamiast wesela. Wystawny obiad w eleganckim lokalu to również dobry sposób na świętowanie zawarcia związku małżeńskiego.

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób? Planowanie małego wesela przebiega w podobny sposób jak planowanie hucznej imprezy. Przyszli nowożeńcy muszą znaleźć idealną salę weselną, ustalić menu, przygotować dekoracje i zadbać o oprawę muzyczną. Jednym z pierwszych kroków powinno być ustalenie budżetu weselnego.

Budżet na kameralne wesele

Ustalenie budżetu to ważny etap przygotowań do ślubu. Nieodpowiednie rozplanowanie wydatków może przysporzyć wielu niepotrzebnych nerwów. A stresu przed ślubem i tak jest dużo. Po co więc dokładać go sobie jeszcze więcej?

Koszt wesela

Małe wesele bez wątpienia kosztuje mniej niż impreza na kilkaset osób. Różnica widoczna jest przede wszystkim w cenie za catering weselny. Przyjmując, że za tzw. talerzyk płaci się około 250 złotych, przy 30 osobach całkowity koszt jedzenia wyniesie 7 500 zł, przy 150 osobach zaś będzie to koszt 37 500 zł. 30 000 zł różnicy to niemało. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na niesamowitą podróż poślubną lub dodatkowe atrakcje, które uczynią wesele niezapomnianym przeżyciem; czymś naprawdę wyjątkowym.

Czy na weselu warto oszczędzać? Wszystko zależy od Was, od Waszych marzeń i możliwości finansowych. Optymalnym rozwiązaniem jest oszczędzanie na tym, co jest dla Was mniej ważne, by jednocześnie móc zaszaleć z tym, co ma dla Was największe znaczenie. Przygotowując budżet, koniecznie ustalcie listę priorytetów. Dzięki temu z łatwością rozplanujecie wydatki.

Sala Złota, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób – idealne miejsce

Przed wyborem miejsca na wesele ustalcie motyw przewodni przyjęcia. Może marzycie o wyjątkowej imprezie tematycznej, która powinna odbyć się w jakimś specjalnym miejscu? Określenie stylu wesela ułatwi Wam wybór odpowiedniej sali.

Koniecznie weźcie pod uwagę również charakter przyjęcia. Jeśli zdecydowaliście się zorganizować klasyczne wesele, wybrana sala weselna powinna mieć wydzielony parkiet, na którym będzie można swobodnie tańczyć i przeprowadzić oczepiny.

Wesele w górach – sesja zdjęciowa, Sosnówka k. Karpacza

Duże znaczenie ma również sama lokalizacja obiektu weselnego. Świetnym pomysłem jest organizacja przyjęcia w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku – tam, gdzie króluje natura, powietrze pachnie świeżością, a dookoła rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Choć wiele Par Młodych wybiera na wesele duże miasta – impreza ślubna w centrum także ma swój urok. Dlatego wesele Wrocław czy okolice to też dobry pomysł.

Sala na wesele

Znacznie prościej jest wynająć salę na 30 osób, niż znaleźć lokal, który pomieści 200 czy więcej gości. Do wyboru macie:

  • niewielkie sale weselne usytuowane w obiektach wypoczynkowych – takie pomieszczenia zwykle nazywa się salami kominkowymi; idealne, wyjątkowo klimatyczne rozwiązanie na zimowy ślub,
  • małe restauracje – może być to Wasza ulubiona knajpa, czy też urokliwy lokal usytuowany w pięknej, malowniczej okolicy,
  • ogród – niewielkie wesele w ogrodzie to kwintesencja romantyczności, a śluby w plenerze są coraz popularniejsze.

Wybrany lokal weselny udekorujecie zgodnie z ustalonym motywem. Wystrój możecie stworzyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy dekoratorskiej. Starannie przygotowana aranżacja weselna uczyni przyjęcie niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju.

Blok CTA

Kameralne przyjęcie weselne?

W górach zrobi wrażenie!

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób – wybór menu

Jedzenie to ważny element wesela, na którym nie warto oszczędzać. Wiele osób zwraca ogromną uwagę na menu weselne. Jakość i forma podania jedzenia często ostatecznie decyduje o tym, czy goście będą dobrze wspominać całe wydarzenie.

Menu na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jak zorganizować smaczne przyjęcie weselne na 30 osób? W menu należy uwzględnić kilka dań ciepłych (liczba w zależności od długości wesela), przekąski na zimno oraz desery. Wytrawne i słodkie przystawki warto podać w formie bufetu na stołach, aby goście mogli coś przekąsić w dowolnym momencie. Nie należy przesadzać z ilością jedzenia. Do planowania menu podejdźcie z głową i rozwagą.

Menu na wesele

Pamiętajcie, że dania na wesele powinny pasować do wybranego motywu przewodniego przyjęcia. Urządzacie wiejską biesiadę w górach? Na stołach nie może zabraknąć swojskiego jadła. Postawiliście na wystawne przyjęcie w stylu glamour? Podajcie gościom wykwintne dania jakby prosto z eleganckiej restauracji. A może marzy Wam się impreza w hawajskim stylu? Zatem w menu powinny pojawić się egzotyczne dania, tropikalne owoce i drinki z palemką.

menu na wesele

Zespół, DJ, a może własna playlista?

Na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć oprawy muzycznej. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie zespołu muzycznego z wodzirejem. Chociaż jest to dobry pomysł na huczne, całonocne imprezy, to na mniejszym weselu również może się sprawdzić. Należy jednak pamiętać, że wynajęcie zespołu muzycznego wiąże się z dość wysokim kosztem. Tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług DJ-a, który może tak samo dobrze rozkręcić weselną zabawę.

Muzyka na wesele

Jeśli nie planujecie tańców na Waszym przyjęciu weselnym, postawcie na muzykę z odtwarzacza, która umili biesiadowanie przy wspólnym stole. Upewnijcie się, że wybrana sala na wesele dysponuje odpowiednimi urządzeniami i nagłośnieniem, które pozwolą Wam odtwarzać utwory. Możecie zorganizować własny sprzęt. Do tego, aby puszczać muzykę na niewielkiej sali, wystarczy Wam porządny soundbar i laptop.

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób

Małe wesele, wielkie możliwości

Im mniej gości, tym mniejsze koszty całego przedsięwzięcia! „Nadwyżkę budżetową” możecie wykorzystać na dodatkowe atrakcje ślubne, które uczynią wydarzenie jedynym w swoim rodzaju. Atrakcje zapewnią gościom mnóstwo wyśmienitej zabawy i dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

Zaoszczędzone pieniądze możecie przeznaczyć również na uatrakcyjnienie dekoracji, poprawiny w nietypowym stylu czy szaloną podróż poślubną. Wszystko zależy od Was! Dajcie się ponieść wyobraźni, wykorzystajcie swoją kreatywność i zróbcie to, o czym zawsze marzyliście. To Wasz dzień! Będziecie wspominać go do końca życia, dlatego zadbajcie o to, aby był wyjątkowy. Dokładnie taki, o jakim zawsze marzyliście.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje przyjęcie weselne dla 30 osób?

Koszt eleganckiego przyjęcia weselnego dla 30 osób to przede wszystkim koszt cateringu i ewentualnie rezerwacji sali na wyłączność. Takie kameralne wesele nie wymaga też orkiestry, zwykle wystarczy przygotowanie własnej playlisty. Również rezygnacja ze specjalnych dekoracji pozwala ograniczyć koszty. Podsumowując: 30 osób razy catering dla nich po około 250 zł daje 7 500zł. Oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od wybranego obiektu na wesele, a także wzrosnąć w przypadku dodatkowych usług.

Wesele Dolny Śląsk?

Niewielkie przyjęcie weselne najlepiej uświetnić wybierając ciekawe miejsce na jego organizację. Na Dolnym Śląsku jest sporo zabytkowych pałaców czy dworków, ale także wspaniałe góry. Na przykład w pięknie położonej Sosnówce koło Karpacza znajduje się Dwór Korona Karkonoszy z odrestaurowaną, ponad stuletnią salą weselną. W tym stylowym dworze weselnym można zorganizować kameralne przyjęcie weselne z widokiem na góry.

Gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne?

Przystępując do organizacji weselnego przyjęcia dla najbliższej rodziny i przyjaciół zacznijmy od dokładnego określenia liczby gości weselnych. Kolejnym kryterium może być miejsce ślubu. Małe przyjęcie ślubne najlepiej zorganizować w obiekcie zapewniającym kameralną atmosferę. Ważne też jest, by mieć wszystko w jednym miejscu. Na przykład w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza możemy mieć salę weselną, noclegi dla gości, wyśmienity catering i doświadczoną obsługę. A do tego jeszcze pomoc w organizacji ślubu i przyjęcia weselnego.

Sala weselna Sosnówka?

W Sosnówce koło Karpacza znajduje się jedna z najwyższych i najpiękniejszych sal weselnych w regionie. Jest to ponad stuletnia sala balowa Dworu Korona Karkonoszy. Jej oryginalne drewniane sklepienie i zachęcający do tańca parkiet od dawna zachwycają gości weselnych. Można w tej sali weselnej również urządzać śluby i przyjęcia weselne z wykorzystaniem niesamowitej wewnętrznej antresoli.

Ślub w Karpaczu?

Ślub i przyjęcie weselne można zorganizować również poza miejscem zamieszkania. Decydując się na takie rozwiązanie, najlepiej jest wybrać miejsce bardzo atrakcyjnie położone tak, aby dodatkowo uświetnić ceremonię ślubu. Karkonosze i Karpacz z jego najbliższą okolicą są obecnie bardzo modne i masowo odwiedzane przez turystów. Dlatego też Pary Młode chcące urządzić kameralne przyjęcie weselne wybierają często sąsiadującą z Karpaczem Sosnówkę. Znajduje się tam stylowy Dwór Korona Karkonoszy, w którym można zorganizować jednocześnie ślub (także w pięknym ogrodzie z ponad 100 gatunkami roślin) i przyjęcie weselne.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę