Kameralny ślub w górach – magiczna ceremonia w niesamowitej okolicy

Sala weselnaTradycjaTrendy

W czasach młodości naszych dziadków czy rodziców nie wyobrażano sobie ślubu w innym miejscu niż parafia Panny Młodej. Wesela zaś musiały być huczne, a cichy ślub cywilny był wręcz niespotykany. Najczęściej organizowano je w remizach, miejscowych świetlicach czy w domach. Skromny, kameralny ślub w górach czy w ogóle uroczystość w gronie najbliższej rodziny, były rzadkością.

Romantyczny cichy ślub we dwoje

Dziś narzeczeni chcą czegoś więcej niż tradycyjna uroczystość ślubna. Chętnie poszukują nietypowych miejsc na ślub i wesele, planują ceremonie wyjazdowe i świętują w mniejszym gronie. Cichy ślub cywilny nie jest już rzadkością. Organizując ślub cywilny miejsce może być dowolne, mile widzimy będzie zarówno ślub na leśnej polanie, jak i mały ślub w miejscu takim jak Rezydencja Gubałówka, Hotel Belvedere czy Hotel Kopieniec, ślub w plenerze Zakopane również wchodzi w grę. Doskonałym rozwiązaniem dla par, które marzą o niesamowitej, magicznej uroczystości z najbliższymi jest kameralny ślub w górach. Dlaczego? O czym pamiętać, organizując wyjazdowy ślub? Przede wszystkim należy pamiętać organizując ślub wyjazdowy, że do wyboru mamy klimatyczne kościółki, jak i ślub w urzędzie stanu cywilnego. Zorganizować ślub cywilny możemy sami, albo skorzystać z pomocy profesjonalistów. Organizacja ślubu w górach niczym nie różni się od organizacji tego wyjątkowego wydarzenia w innym miejscu. Efekt za to jest powalający, ze względu na scenerię.

Górski klimat, który idealnie wpisuje się w ślubną aurę

Polskie góry mają w sobie coś wyjątkowego – czy to Karkonosze, czy góry Beskidy – dlatego organizacja ślubu w górach staje się coraz popularniejsza. Rozległe pasma górskie, z których rozciąga się bajeczna panorama na malownicze doliny i inne niesamowite widoki to coś, co przyciąga turystów z najbardziej odległych zakątków kraju, a nawet zza jego granic. Region górski to gratka dla miłośników natury, osób wrażliwych na piękno, tych, którzy cenią sobie odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu wspaniałej, bujnej przyrody. Górska atmosfera odstresowuje, dodaje pozytywnej energii i wprawia w wyśmienity nastrój. Jest to też idealne tło na ślub cywilny plenerowy.

Górskie widoki zachwycają wszystkich. Wyjątkowa aura, jaka panuje w polskich górach, jest kwintesencją romantyczności. Nic więc dziwnego, że plenerowe śluby są tak popularne. Góry to doskonałe miejsce na to, by wypowiedzieć najważniejsze „tak” w życiu, świętować miłość i oficjalnie rozpocząć nowy, wspólny rozdział historii. Organizacja ślubu w górach to także spełnienie marzeń o wyjątkowej uroczystości.

ślub Jelenia Góra - panorama
Karkonosze – miejsce na wesele

Jeśli marzycie o niesamowitej ceremonii w bajecznej atmosferze, wybierzcie malownicze Karkonosze, choć wesele w Tatrach również może się wydawać zachwycające. Karkonoski Park Narodowy, zapierające dech w piersiach Wodospady Szklarki i Kamieńczyka, „magiczna górka”, liczne doliny, wartkie potoki i przede wszystkim szczyty o urozmaiconej rzeźbie z ponad 1600-metrową Śnieżką na czele. Czy może być piękniejsze miejsce ceremonii ślubnej? Karkonosze to piękny region, zachwycający bogactwem niesamowitych pomników przyrody i innych naturalnych atrakcji. Kameralny ślub w górach karkonoskich to gwarancja niepowtarzalnych emocji. Tylko tak właściwie – dlaczego kameralny? Skąd wziął się fenomen świętowania zaślubin w gronie najbliższych?

Dlaczego warto zaplanować kameralny ślub w górach?

Kameralne przyjęcie warto zorganizować właśnie w górach. Mmiejsce ceremonii odgrywa duże znaczenie. To propozycja nie tylko dla par, które tam się poznały. Albo mają, na przykład w Karkonoszach, jakieś ulubione miejsce, do którego regularnie wracają. Warto wziąć tam ślub bez względu na dotychczasową historię!

Kameralne śluby są niesamowite, ale dlaczego cichy ślub to dobry pomysł? Wyjazdowa ceremonia, gdzieś pośród malowniczych okoliczności przyrody, w gronie najbliższych, to szansa na to, by przeżywać rozpoczęcie nowego etapu w związku w intymny sposób. Taka uroczystość może być nawet bardziej wzruszająca i magiczna niż huczny ślub, w którym uczestniczy 150 czy 200 osób. Niewielka uroczystość, po której nastąpi kameralne przyjęcie, to sposób na to, by przeżywać wszystko mocniej i intensywniej.

Nie można również zapomnieć o komforcie, jaki stwarza takie wydarzenie, jak mały ślub. Podczas kameralnego przyjęcia bez problemu porozmawiacie z każdym gościem. Weselnicy będą czuć się swobodniej i szybciej nawiążą kontakt ze sobą nawzajem.

Warto zorganizować kameralny ślub w górach

Ślub kameralny – czyli na ile osób właściwie? To pojęcie tak nieostre, że trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Ile osób zaprosić na kameralny ślub w górach? Dla jednych kameralne przyjęcie to impreza na 20, góra 30 osób. Mają niezbyt duże rodziny, albo nie utrzymują kontaktów z dalszymi krewnymi. Na swój ślub planują zaprosić tylko rodziców, rodzeństwo i najbliższych przyjaciół.

Inni z kolei nie wyobrażają sobie świętowania tego najważniejszego dnia w swoim życiu bez całej gromady bliższych i dalszych krewnych, pociotków, przyjaciół jeszcze z przedszkola, i ulubionego barbera. W takim przypadku trudno będzie zejść poniżej 80 gości. Widać więc, że pojęcie „kameralne przyjęcie” może być bardzo różnie interpretowane…Warto przy tym pamiętać, że potajemny ślub to zupełnie inna sprawa. Wtedy potrzebni są jedynie świadkowie, czyli bardzo kameralne grono.

Zaplanuj ślub kameralnie czyli… skromnie?

Kameralne uroczystości mają różne oblicza. Czy kameralny ślub oznacza skromny ślub? A może wcale niekoniecznie? Pierwsze skojarzenie ze słowem kameralny to skromny, cichy, oszczędny. Bez pompy i bez rozgłosu. I jeszcze gorzej: nieznaczny i niezauważalny! Wręcz znikomy. Czyli – żaden! To synonimy pojęcia „kameralny”. Ale właściwie dlaczego ślub kameralny miałby być właśnie taki? Nawet jeśli urządzamy kameralny ślub, z pewnością nie chcemy, by przeszedł niezauważony, by był ślubem „nikłym” i „ograniczonym”.

Bo przecież jeśli myślimy o kameralności w pierwszej wersji (maksymalnie 20, no może przyjęcie na 30 osób), nasz kameralny ślub w górach może być urządzony wręcz z rozmachem! Mniejsza liczba gości oznacza przecież mniejsze wydatki. Najpierw na tak zwany talerzyk, następnie na ewentualne noclegi, dalej na różne atrakcje dla gości. Tym bardziej więc warto urządzić go tak, jak naprawdę byśmy chcieli. Nie iść na kompromisy, tylko spełnić swoje marzenia.

sesja poślubna: para młoda

Mały ślub – plusy kameralnego ślubu w górach

Dlaczego ślub kameralny, a nie wielki i huczny? Przede wszystkim – nie wszyscy lubią tłok i tłumy. A na przyjęciu na 100 czy 150 osób siłą rzeczy trudno o intymność czy prywatność. Niewielkie przyjęcie może być bardziej klimatyczne i łatwiej dopasować je do naszych oczekiwań. Nie każdy lubi tańce do białego rana w gronie częściowo obcych, nie oszukujmy się, osób. Nie każdy ma ambicje aktorskie – a na dużym weselu Państwo Młodzi poniekąd muszą odegrać swoje role. Postępować zgodnie ze scenariuszem, bo takie właśnie są oczekiwania w przypadku hucznych imprez.

Zawężenie grona gości pozwala na spokojne rozkoszowanie się tym dniem. Przeżywanie tych wyjątkowych chwil jedynie w gronie najbliższych, a nie w tłumie ludzi, na pewno bardziej spodoba się osobom introwertycznym, wrażliwszym; takim, które nigdy nie pretendowały do bycia duszą towarzystwa.

Małe wesele – przyjęcie w ogrodzie

Kameralne wesele w gronie najbliższych to popularna forma świętowania. Warto też wspomnieć, że wielu gości będzie zadowolonych z takiego rozwiązania. Oni też nie zawsze lubią huczne zabawy i tańce, mogą przecież, podobnie jak Państwo Młodzi, preferować pogawędki czy wręcz gry w planszówki przy kominku. Podczas przyjęcia ślubnego? Właściwie czemu nie? Albo spokojne przyjęcie w ogrodzie przy grillu. W czasie kameralnego przyjęcia można spokojnie pogawędzić, lepiej się poznać, porozmawiać o planach na przyszłość. Można wybrać się na wspólne zwiedzanie miejscowych atrakcji, bez pośpiechu delektując się każdą chwilą.

altanka ślub w ogrodzie

Nie warto urządzać przyjęcia pod dyktando innych osób. To Twój dzień – jedyny taki w życiu! Jeśli więc nie pociąga Cię wizja konwencjonalnego ślubu i hucznego wesela, zrealizuj swój plan idealnego przyjęcia ślubnego. 

Para Młoda

O czym należy pamiętać organizując kameralny ślub w górach?  

Planowanie kameralnego ślubu w górach powinno przebiegać w podobny sposób co organizacja dużej ceremonii i hucznego przyjęcia weselnego w innym miejscu. Przede wszystkim ustalcie budżet. Wiadomo, że organizując sam ślub cywilny koszty mogą być niższe, zwłaszcza gdy decydujemy się na ślub bez wesela. Szczegółowy kosztorys wesela i ślubu to racjonalne rozplanowanie wydatków i sposób na to, by uniknąć dużych, niespodziewanych kosztów czy innych finansowych (niekoniecznie przyjemnych) niespodzianek.

Gdy określisz budżet ślubny warto przygotować wstępną listę gości. Kogo zaprosić na kameralny ślub w górach? Wybierzcie osoby najbliższe Waszym sercom. Te, w których towarzystwie czujecie się najlepiej. Macie z nimi najlepszy kontakt, uwielbiacie spędzać z nimi czas. Na liście ślubnej może znaleźć się zarówno 15, jak i 30 czy 40 osób. Wszystko zależy od Waszych preferencji, marzeń i oczekiwań. Listę przygotujcie zgodnie z sumieniem. Nie zapraszajcie kogoś wyłącznie dlatego, „bo tak wypada”.

Sala weselna Dolny Śląsk – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza na pewno zadowoli każdą Parę Młodą!

Ustaliliście budżet i przygotowaliście listę gości? Czas rozpocząć prawdziwą zabawę, czyli organizację ceremonii i przyjęcia. By nie zapomnieć o żadnym ważnym szczególe, stwórzcie plan, uwzględniający:

  • miejsce na ceremonię (np. mały kościółek) i szczegóły związane ze ślubem,
  • salę weselną,
  • motyw przewodni ślubu i wesela,
  • oprawę muzyczną,
  • menu,
  • dodatkowe atrakcje,
  • nocleg dla gości,
  • sprawy organizacyjne – w tym umowy z podwykonawcami, transport i inne.

Motyw przewodni na kameralny ślub w górach

Jaki motyw przewodni na ślub wybrać? Wspomnieliśmy, że kameralny ślub w górach może być niesamowicie romantyczny, intymny i wzruszający. Wyjątkowość takiego wydarzenia warto podkreślić odpowiednimi dekoracjami. Zaplanuj ślub zgodny ze swoim charakterem i zamiłowaniami, znajdź wspaniałe rustykalne miejsce na ślub o wschodzie słońca lub ślub bez wesela.

Z górską atmosferą doskonale współgra styl rustykalny, który nawiązuje do ziemi, sielskości, wiejskości i wszystkiego, co naturalne. Góry przecież kojarzą się nam z naturą, przyrodą, zielenią. Rustykalne dekoracje to prostota i lekkość. W takiej aranżacji nie może zabraknąć girland z zielonych roślin, jutowych sznurków, koronek, klimatycznego oświetlenia oraz elementów z naturalnego drewna (na przykład skrzynek, podstawek pod świece itp.). Warto dorzucić polne kwiaty w stonowanych odcieniach. Materiały pasujące do tej stylistyki to len, batyst i płótno.

Kolory przewodnie wesela i ślubu rustykalnego to zieleń, biel i écru. Warto dodać także barwy ziemi, czyli beże i brązy. Stonowana kolorystyka połączona z naturalnością drewnianych dekoracji, delikatnością polnych kwiatów i subtelnością otaczającej przyrody to kwintesencja romantyczności.

Kameralny ślub w górach można również zorganizować w iście góralskim stylu, wykorzystując charakterystyczne w górach dekoracje weselne. Folkowe dekoracje, czerwone kwiaty i wesele w prawdziwej, góralskiej karczmie – folkowa uroczystość w górach będzie niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich gości!

Neofolk – naturalny styl kameralnego ślubu w górach

Jednak współczesnym Parom Młodym ten styl może wydać się zbyt ludowy. Może więc raczej przyjęcie w stylu neofolk? Ono pozwoli nam uciec od dosłowności wiejskich dekoracji. Z rzemiosła ludowych twórców i sztuki ludowej wybieramy tylko to, co najpiękniejsze, a potem łączymy je z nowoczesnymi detalami. Dzięki temu możemy dość dowolnie miksować tradycyjne desenie z różnych regionów Polski. Interpretujemy je na nowo, uzyskując niepowtarzalny efekt.

Para Młoda

Regionalne ornamenty, często w uproszczonej postaci czy pozbawione swych charakterystycznych, bardzo żywych kolorów, świetnie pasować będą do minimalistycznych wnętrz. Filcowe torebki, lniane lub wiklinowe lampy, wełniane czy plecione ze sznurka dywany-wycinanki. Kogutki, podhalańskie parzenice, łowickie pasy czy pawie oczka zaczerpnięte z kultury kurpiowskiej doskonale sprawdzą się choćby w roli ozdób. Niekonwencjonalne połączenia? Właśnie o to chodzi! Folklor w designerskim wydaniu – oto co oferuje nam neofolk.

Wesele w górach

Kameralny ślub w górach – nocleg: jak znaleźć miejsce?

Planowanie wyjazdowego ślubu wiąże się z koniecznością zorganizowania noclegu dla gości weselnych. Jako gospodarze wydarzenia nie możecie zostawić weselników samych z tym problemem. Do Waszych obowiązków należy pomoc gościom w zorganizowaniu zakwaterowania. W miarę możliwości możecie pokryć koszty owego zakwaterowania. 

Najlepszym – a przy tym najbardziej komfortowym – rozwiązaniem będzie nocleg dla gości weselnych w tym samym obiekcie, w którym odbędzie się wesele (warto wziąć to pod uwagę przy poszukiwaniach sali weselnej). Wyeliminuje to problem transportu gości, a także pozwoli im na odpoczynek czy odświeżenie się w trakcie przyjęcia. Plusem jest również to, że hotele, dworki czy inne obiekty wypoczynkowe często oferują atrakcyjne zniżki w przypadku organizacji wesela z noclegiem.

Dwór Korona Karkonoszy – wyjątkowe przyjęcia ślubne!

Innym pomysłem jest zakwaterowanie gości w innym obiekcie – najlepiej usytuowanym w pobliżu wynajętego lokalu weselnego. Tę opcję warto rozważyć w przypadku organizacji wesela restauracji czy sali, która nie dysponuje miejscami noclegowymi.

Ślub wyjazdowy, a błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo rodziców przed ślubem to polski zwyczaj ślubny, praktykowany główne w domach katolickich. Podczas rytuału Para Młoda klęka przed swoimi rodzicami, prosząc ich o błogosławieństwo związku. Rodzice wypowiadają uroczyste, podniosłe słowa, po czym kropią zakochanych wodą święconą. Błogosławieństwo powinno odbyć się w domu rodzinnym panny młodej. A jak kultywować tę tradycję, organizując ślub wyjazdowy? Kameralne błogosławieństwo może odbyć się w Waszym pokoju hotelowym. Jeśli chcecie nadać chwili bardziej uroczysty charakter, wybierzcie moment przed rozpoczęciem ceremonii w wybranym kościele. Innym pomysłem jest błogosławieństwo w sali weselnej chwilę przed rozpoczęciem przyjęcia.

Ślub w górach – jaką porę roku wybrać na ten dzień?

Oczywiście każda pora roku na swoje wady i zalety, jeśli chodzi o organizację ślubu i kameralnego przyjęcia. Ale patrząc z czysto estetycznego punktu widzenia, w górach jest pięknie o każdej porze roku. Tak więc każdy miesiąc się nada, by zorganizować niepowtarzalne przyjęcie ślubne w górach.

Blok CTA

Szukasz inspiracji na kameralny ślub w górach?

Nasz obiekt z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Wiosna to wymarzony okres do wyjścia na szlak. Wraz z budzącą się do życia przyrodą obudzimy się i my! Można przecież przyjechać dzień czy dwa wcześniej, lub zostać chwilę dłużej, i zrelaksować się spacerując po górskich łąkach. Z kolei latem w górach można zanurzyć nogi w potoku, lub wręcz ochłodzić się kąpielą w górskim wodospadzie. Jesień to przepiękne kolory przebarwiających się liści na drzewach i krzewach. Niesamowite barwy, te wszystkie żółcienie, pomarańcze, czerwienie i fiolety. Zima w górach zwykle oznacza śnieg, zjawisko rzadko teraz spotykane na nizinach, a więc będące dodatkową atrakcją dla wszystkich. Zimą, by dostosować się do przyrody,  można zorganizować wesele całe w bieli. Nie tylko Panna Młoda ubrałaby biel, ale także Pan Młody i wszyscy goście. Pomysł może nieco ekscentryczny, lecz z pewnością widowiskowy. Skrzący się w słońcu śnieg, kryształowe sople lodu, płatki wirujące w blasku księżyca. I na tym tle biały orszak ślubny…

Ślub w górach – sesja fotograficzna na tle górskich szczytów

Ten dzień powinien być naprawdę wyjątkowy. A więc może poranny spacer w dniu ślubu? Niby nie ma czasu, niby jeszcze tyle zostało do załatwienia… Jednak trzeba sobie uświadomić, co tego dnia jest najważniejsze. A raczej – kto? Oczywiście Wy! Wasze uczucie, więź między Wami. Tego dnia, w którym będziecie bardzo zajęci, cały czas otoczeni innymi ludźmi, tym bardziej warto poświęcić trochę czasu na pielęgnowanie własnego uczucia.

Te wyjątkowe chwile, bardziej prywatne, można uwiecznić na kilku dosłownie zdjęciach. Na przykład powrót z porannej przechadzki w świetle wstającego dopiero słońca. Potem – tak zwany first look – pierwsze spojrzenie Pary Młodej na siebie, już w oficjalnych, ślubnych „rynsztunkach”. Ciekawe, czy bardzo będziecie się różnić od swojego codziennego „ja”?

Warto na pewno zrobić jeszcze zdjęcia na tle zachodzącego słońca. Wymknąć się na chwilę z przyjęcia, może z najbliższymi przyjaciółmi? Fotografie tego typu – zachodzące słońce, mnóstwo drzew i oczywiście widok gór w tle – to oczywiście kicz, prawda? Pocztówka. A jednak… Jeśli dodatkowo widać na nich uczucie, zdjęcia przestają być sztuczne i pocztówkowe, a stają się zapisem autentycznych emocji. I żeby już był komplet klisz, warto dorzucić trochę ujęć kilka godzin później, gdy wzejdzie księżyc. Najbardziej spektakularna jest pełnia, ale księżyc w nowiu – ten uroczy rogalik – też świetnie się nada na bohatera Waszej sesji zdjęciowej!

fotograf na ślub

Przyjęcie na świeżym powietrzu – ślub wesele

W przypadku kameralnego przyjęcia w górach warto rozważyć przyjęcie w ogrodzie. Ślub w plenerze może być strzałem w dziesiątkę, gdy gości nie ma zbyt wielu. Skoro mówimy o ślubie w górach, to najlepszy byłby ogród naturalistyczny. Taki najbardziej pasuje do majestatycznych szczytów, starych świerków czy szumiących potoków. Układ ogrodu w tym przypadku stwarza wrażenie przypadkowości. Powinien płynnie łączyć się z otaczającym go górskim krajobrazem. W takim miejscu można będzie swobodnie cieszyć się tym ważnym dniem i obecnością bliskich osób, z powodzeniem organizując ślub cywilny w plenerze.

Panna Młoda może wybrać stylizację „na rusałkę” – wianek na głowie, prosta, lniana sukienka, sandałki lub bose stopy. Pan Młody – proste spodnie i lniana koszula. Materiały naturalne jak otoczenie, kolory – barwy ziemi, czyli brąz, terakota, zgaszona zieleń i beż, a do tego biel. Relaks zapewniony! Zwłaszcza jeśli postawimy na typowe ogrodowe menu, czyli grill albo ognisko.

Ile kosztuje ślub kameralny w górach – Karkonosze

Karkonosze to magiczny rejon położony na pograniczu Polski i Czech. Najbogatsza w zabytki i atrakcje turystyczne część naszego kraju. Nigdzie indziej nie znajdziemy tylu zamków i pałaców. Do dziś zachowała się ich ponad setka, a mamy jeszcze do dyspozycji niezliczone dwory czy dworki myśliwskie. Łatwo zorganizować ślub w tym regionie – wiele z tych obiektów funkcjonuje jako restauracje, hotele, sale balowe czy weselne.

Oferują one szeroki wachlarz usług na każdą kieszeń. Region ten nosi miano Doliny Pałaców i Ogrodów, i często jest porównywany do francuskiej Doliny Loary. Skąd na Dolnym Śląsku takie zagęszczenie wspaniałych rezydencji i pałaców? Po prostu w XIX wieku dwór pruski zdecydował, że właśnie ten region będzie idealnym miejscem wypoczynku dla samego cesarza! A za władcą podążyły oczywiście elity kraju, budując własne pałace, wille i dworki. Planowanie ślubu cywilnego w Karkonoszach to zdecydowanie dobry pomysł.

candy bar
Candy bar na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Przy okazji ślubu można zaplanować zwiedzanie tych pięknych zabytków oraz parków pałacowych czy ogrodów. A przy tym cały czas mamy widok na skaliste szczyty, prastare lasy, rwące potoki i wodospady! Można też wraz z gośćmi wybrać bardziej nietypową atrakcję, jaką jest wędrówka korytarzami starych kopalń, sztolni czy zagłębienie się w labirynty wiekowych kompleksów obronnych. Tego typu miejsc w regionie Dolnego Śląska także nie brakuje.

Sesja weselna w górach

Kameralny ślub w górach będzie dla Was niesamowitym przeżyciem. Świętowanie w tak malowniczych okolicznościach to magiczny, niezwykle romantyczny początek nowego rozdziału w związku.

Ślub Zakopane, mały kościółek czy ślub w plenerze?

Podsumowując – górski klimat nie ma sobie równych, jeśli chodzi o scenerię ślubu czy wesela. W Polsce dużą popularnością cieszą się także Tatry, oferując szeroki wachlarz możliwości. Ślub Tatrach to klimatyczne kościółki, przepiękne widoki i niezapomniane chwile. Przykładowo Rezydencja Gubałówka wesele organizuje od postaw. Jeśli w grę wchodzi jedynie ślub plenerowy Zakopane również ma do zaoferowania przepiękne miejsca na ślub cywilny w plenerze. Jednak warto odkryć klimat Karkonoszy i cieszyć się

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Wesele Karpacz?

Karpacz i okolice to często wybierane miejsce na ślub i wesele. I nic dziwnego. Jedyny w swoim rodzaju klimat Karkonoszy zachęca do wypowiedzenia sakramentalnego „tak” właśnie tam. W tym regionie wiele obiektów – i tych zabytkowych, i nowo powstałych - oferuje usługi weselne. Sosnówka, położona nad zalewem, tuż obok Karpacza, to jedna z tych miejscowości, w których młode pary często urządzają wesela.

Ślub cywilny w górach?

Ślub cywilny w górach, z widokiem na górskie szczyty to niewątpliwie wyjątkowa ceremonia. Ślub cywilny organizacja nie jest skomplikowana, zwłaszcza gdy mamy pomoc. W Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce przygotowano specjalne miejsce na śluby cywilne i humanistyczne w plenerze. To tak zwana Perła w Koronia – specjalna altana na wzniesieniu, z widokiem na góry. Otaczający altanę ogród z ponad 100 gatunkami roślin pozwala urządzić nawet duże wesele w plenerze, bo pomieści do 200 gości weselnych. Można też wziąć ślub w plenerze, a wesele urządzić w Dworskiej Sali Balowej na 170 gości. Jeśli chodzi o ślub Zakopane daje również sporo możliwości.

Ile kosztuje wesele w górach?

Wesele w górach kosztuje tyle samo co gdzie indziej. Koszt wesela w największym stopniu uzależniony jest od liczby gości, których chcemy zaprosić. Weźmy pod uwagę także atrakcje ślubu. Oczywiście lokalizacja sali na wesele też ma znaczenie, ale sale weselne w górach wcale nie są droższe od tych w innych częściach kraju. Opcją jest także ślub cywilny w plenerze Zakopane. Dużo zależy też od oferowanego standardu lokalu, dodatkowych atrakcji, na jakie się zdecydujemy i terminu, jaki wybierzemy na wesele. Gdy chcemy uniknąć wysokich kosztów rozważmy np. ślub humanistyczny Zakopane. Mniejsze wydatki generuje także romantyczny cichy ślub we dwoje.

Jak zorganizować wesele w górach?

Wesele w górach organizujemy tak samo, jak wszędzie indziej. Czyli wybieramy termin ślubu, salę na wesele, catering, transport, zaproszenia, orkiestrę lub DJ-a, dekoracje, atrakcje na wesele itd. Jeśli obawiamy się, że nie podołamy temu zadaniu, zdecydujmy się na usługi profesjonalnej wedding plannerki. Albo wybierzmy taki dom weselny, który zaoferuje nam pomoc asystentki ślubnej, która zaplanuje wszystkie atrakcje weselne.

Jak zorganizować ślub w urzędzie stanu cywilnego w górach?

Ślub cywilny w górach w urzędzie stanu cywilnego to krótka ceremonia i dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy chcemy wziąć dyskretny ślub. Kameralne grono uczestników, para młoda, urzędnik i świadkowie - planowanie ślubu cywilnego to głównie formalności urzędowe. W przypadku gdy chcemy wziąć ślub cywilny Zakopane w plenerze należy to oczywiście zgłosić w urzędzie i uiścić stosowna opłatę. Koszt ślubu cywilnego jest jednakowy w całym kraju. Ślub cywilny miejsce jest dowolne, musi znaleźć się w nim jedynie godło państwowe.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę