Fotograf na ślub – jakich zdjęć oczekują Państwo Młodzi?

PoradyTrendy
fotograf na ślub

Wybór fotografa na ślub i wesele to jedna z najważniejszych decyzji, przed którą stają Państwo Młodzi. Dawno minęły czasy, gdy wystarczały pamiątkowe zdjęcia robione przez wujka-amatora. O dziwo, nawet w dobie powszechnie dostępnych dobrych aparatów w telefonach komórkowych, profesjonalna fotografia ślubna wcale nie ucierpiała – wręcz przeciwnie. Z czego to wynika? Być może jest to rozwój technologii, który spowodował znaczne ulepszanie sprzętów fotograficznych lub większe umiejętności fotografów. Niegdyś tworzenie reportaży ślubnych wyglądało zupełnie inaczej niż obecnie. Jaki powinien być fotograf na ślub, który sprosta oczekiwaniom współczesnych Par Młodych?

Jak wybrać fotografa ślubnego?

ak wybrać fotografa na ślub i wesele? Najprościej odpowiedzieć na to pytanie kierując się gustem i upodobaniami Państwa Młodych. Nie każdy jednak ma przecież czas, aby szukać i przeglądać dziesiątki stron z ofertą fotografów. Do tego dochodzi kwestia dostępności fotografa w danym terminie. Bardzo przydatne jest, gdy w takiej sytuacji pomaga nam Wedding Planner lub opiekun wesela. Jak stwierdza Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny w Dworze Korona Karkonoszy: „Narzeczeni bardzo sobie cenią naszą kompleksową organizację wesel i pomoc na każdym kroku przygotowań do uroczystości. Jesteśmy w stanie polecić nie tylko zaprzyjaźnionych fotografów, ale także np. stylistki, dekoratorów czy zespoły muzyczne”. A jak potwierdzi każda Młoda Para, oszczędność czasu i stresu podczas przygotowań do wesela do rzecz bezcenna.

Kiedy już zawęzimy poszukiwania do kilku upatrzonych fotografów, możemy przejść do drugiego etapu, czyli stylu ślubnej sesji fotograficznej. Zastanówmy się, na jakich zdjęciach zależy nam najbardziej i wybierzmy nie tylko spośród opinii w sieci, ale przede wszystkim uroku zdjęć poszczególnych twórców. 

Piękna sceneria do zdjęć ślubnych i wesele jak z bajki?

Zapytaj nas o wolne terminy!

Fotograf na ślub – jakich zdjęć oczekują Państwo Młodzi?

Sesja ślubna to już nieodłączny punkt w planowaniu każdego wesela. Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia są bezcenną pamiątką, dlatego nie dziwi nikogo, że Młoda Para znika na jakiś czas podczas przyjęcia udając się na sesję ślubną. O ile zdjęcia z kościoła i zabawy weselnej są zwykle dość klasyczne, o tyle to, jakich zdjęć oczekują Państwo Młodzi z swojej sesji ślubnej może przybierać bardzo różne i ciekawe formy. Tu warto przyjrzeć się dorobkowi wybranych fotografów i wybrać styl, który najbardziej nam odpowiada. Niektóre ekipy fotograficzne tworzą niezapomniane kadry, które są ogromnym zaskoczeniem podczas odbioru reportażu ślubnego. Warto przyjrzeć się portfolio wybranych przez siebie potencjalnych fotografów. Być może wpadnie Wam w oko jakiś detal, dzięki któremu wybierzecie właśnie te osoby.

Czy fotograf na ślub powinien posiadać jakieś wyjątkowe cechy? Oczywiście, tylko takie, które będą kluczowe dla Waszej decyzji. Przed dokonaniem wyboru, warto więc zastanowić się, na czym Wam najbardziej zależy. Jeśli najbardziej zależy Wam na wspaniałym reportażu z wesela, wybierzcie taką osobę, która zachwyca wychwyconymi, niepowtarzalnymi momentami, uwiecznionymi na fotografiach ślubnych. Jeśli jednak to emocje są dla Was najważniejsze, wybierzcie fotografa, który doskonale zachowuje na zdjęciach najbardziej podniosłe i wzruszające momenty. Jeśli natomiast zależy Wam na nietuzinkowej sesji w plenerze, wybierzcie spośród tych twórców, którzy skupiają się głównie na tym aspekcie. Czy są ekipy, które spełniają wszystkie te warunki jednocześnie? Oczywiście! I to nie tylko wśród profesjonalistów, ale także amatorów!

Fotograf na ślub – plener ślubny

Nadal najpopularniejsze są zdjęcia młodych małżonków w plenerze, z pięknymi widokami czy historycznymi budynkami w tle. To szeroka kategoria, gdzie właśnie pole do popisu znajduje kreatywność fotografa. W ostatnich latach prawdziwym przebojem są tu zdjęcia z dronu, które pozwalają w pełni uchwycić piękno pejzażu z nietypowej perspektywy. Warto znaleźć takiego fotografa, który będzie miał niecodzienne pomysły na sesję plenerową. Przy okazji takiej sesji kamerzysta, przygotowujący reportaż filmowy, ma okazję uchwycić Parę Młodą w pięknej scenerii. To świetna okazja do urozmaicenia filmu ślubnego, który w większości wybierają młodzi małżonkowie. 

Wiele słyszy się o sesjach wyjazdowych, m.in. nad morzem, w górach, a nawet za granicą. To doskonały pomysł, szczególnie w momencie, kiedy młodzi chcą zrealizować całkowicie innowacyjny reportaż i wyróżnić się inwencją twórczą.

Niektóre pary decydują się na jeszcze bardziej nietypowe i szalone zdjęcia. Mogą one nawiązywać do ich wspólnych zainteresowań np. podróży czy sportu. Często sesje ślubne przywołują też zawód któregoś lub obojga małżonków za pomocą rekwizytów czy miejsca wykonania fotografii. Jeśli chcemy naprawdę oryginalnych zdjęć, warto poszukać także inspiracji w Internecie oraz omówić tę kwestię z wybranym fotografem – mogą nam oni tu podsunąć cenne rozwiązania i pomysły. Ogranicza nas tu właściwie tylko fantazja. Sesja ślubna pod wodą? Dlaczego nie! Takie zdjęcia są bez wątpienia cenną pamiątką, a sama sesja wspaniałym wspomnieniem dla Młodej Pary.

Fotograf na ślub – profesjonalista czy amator?

Pewnie wielu z Was, przygotowujących się do wymarzonego dnia, zastanawia się, czy warto inwestować pieniądze w fotografa-amatora i czym różni się on od profesjonalisty. Jeśli w Waszym otoczeniu jest osoba, której warto zaufać w kwestii fotografowania ślubu, czemu nie? Wystarczy, że osoba ta ma talent, dobre oko i świetny sprzęt. Od tego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia.

Pamiętajcie jednak, że amator powinien mieć już doświadczenie w fotografii ślubnej, ponieważ jest to specyficzna uroczystość, wymagająca pewnego rodzaju umiejętności. Fotograf na ślubie i weselu powinien wtapiać się w tłum i nie absorbować sobą ani Pary Młodej, ani gości. Z pewnością za amatorski (co nie znaczy gorszy) materiał, z pewnością zapłacicie znacznie mniej. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem i dać szansę osobie, której ufacie, bądź która zbiera znakomite opinie.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę