Program wesela krok po kroku

Porady
Program wesela krok po kroku

Chociaż ślub i przyjęcie  trwają zaledwie kilkanaście godzin, warto starannie przygotować program wesela. Zastanawiacie się, jak wszystko ogarnąć bez niepotrzebnych nerwów? Potrzebujecie pomocy w ułożeniu najważniejszych wydarzeń i atrakcji? Skorzystajcie z naszych wskazówek! 

Program wesela: jak powinien wyglądać? 

Program wesela uwzględnia kluczowe wydarzenia i atrakcje w kolejności chronologicznej. Zwykle rozpoczyna się od wejścia nowożeńców na salę, a kończy na oczepinach lub konkretnej godzinie zakończenia przyjęcia. Ponadto warto w nim ująć pierwszy taniec, ciepłą kolację, krojenie tortu, przemówienia gości i wszystkie atrakcje.   

Z pewnością długo myśleliście nad tym czym zaskoczyć gości weselnych. Jeśli zamówiliście zimne ognie, fotobudkę, pokaz iluzjonisty, czy drink bar na wesele, koniecznie umieśćcie to w harmonogramie.  Dzięki temu macie wszystko pod kontrolą.  Upewnijcie się, że program wesela jest prosty i czytelny dla gości.  Wpiszcie w nim godzinę i tytuł zdarzenia, możecie również dołączyć odpowiednią grafikę.  Zastanawiacie się, w którym zakątku sali weselnej najlepiej prezentuje się taki harmonogram? Możecie go umieścić w ramie lub sztaludze, w pobliżu planu stołów. Jeśli lubicie klasyczne rozwiązania, połóżcie harmonogram na poszczególnych stołach, tak, by goście mogli w każdej chwili na niego zerknąć. W ten sposób łatwiej zaplanują zabawę i powrót do domu. Taki plan przyda się szczególnie wtedy, gdy wynajęliście autokar, który ma odwieźć gości po przyjęciu. 

Dlaczego warto przygotować program wesela? 

Proponowany harmonogram stanowi punkt odniesienia dla  Państwa Młodych, ponadto ułatwia współpracę między salą a zespołem.  Przygotowując program, zastanówcie się, jak długo mają trwać poszczególne atrakcje i w jakiej kolejności je ułożycie.  Możecie również poprosić o pomoc świadków lub rodziców.  

Jeśli dysponujecie ograniczonym budżetem, najprawdopodobniej zastanawiacie się, z czego możecie zrezygnować. Przygotowując program wesela ustalcie, które punkty są kluczowe, a które chcecie pominąć. Przy okazji może się okazać, że przerwy między kolejnymi atrakcjami są zbyt długie. Wprowadźcie wtedy ciekawe przerywniki, by nie zanudzać swoich gości. 

Pamiętajcie, by program wesela wręczyć również zespołowi. W stosownej chwili przypomni gościom o nadchodzących atrakcjach, np. pierwszym tańcu, krojeniu tortu, zabawach, czy konkursie.  Taka przypominajka sprawdzi się doskonale w przypadku fotobudki, którą wynajmuje się zwykle na kilka godzin.  

Aby ułatwić prace fotografowi i kamerzyście, możecie wysłać im program wesela ze stosownym wyprzedzeniem. Dzięki temu spokojnie zaplanują podróż, jeśli są z innej miejscowości. Dotrą punktualnie na miejsce i utrwalą tak ważne dla Was chwile.  

Co warto uwzględnić w harmonogramie weselnym? 

Zanim zabierzecie się za przygotowanie programu wesela, ustalcie z salą weselną godziny wydawania posiłków i ogólne menu.  Dzięki temu unikniecie sytuacji, w której kelnerzy podadzą ciepłą kolację, a zespół zaprosi gości do zabawy.  Jeśli chcecie, by wszystko poszło sprawnie, zostawcie odstępy między posiłkami. Możecie między nimi zaplanować atrakcje dla gości.  Wygospodarujcie więcej czasu na spokojne zjedzenie ciepłego posiłku. W czasie, gdy lokal zaserwuje zimną płytę, zorganizujecie blok taneczny i atrakcje. 

Planujecie ślub w przyszłym roku?

Nie zwlekaj z rezerwacją!
Już dziś sprawdź dostępne terminy!

Jeśli chcecie, by wesele wyglądało tak, jak sobie zamarzyliście, zadbajcie aranżację sali balowej. W zależności od tego, jak bardzo skomplikowane dekoracje zamówiliście, ich montaż może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Dużą popularnością cieszą się girlandy świetlne, podświetlane litery, wazony z kwiatami, świeczniki i lampiony. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i pośpiechu, przeznaczcie na to zadanie wystarczająco dużo czasu. Poinformujcie też właściciela lub menadżera lokalu, ile czasu może Wam zająć udekorowanie sali. Jeśli chcecie np. urządzić wesele i ślub w stylu glamour, poszukajcie złotych świeczników, eleganckich lampionów i pozłacanych pater na owoce.  Wspomniane dekoracje idealne dopełnią wystrój sali. 

W harmonogramie uwzględnijcie też miejsce i termin odbioru tortu. Dzięki temu macie pewność, że nic Wam nie umknie w tym całym rozgardiaszu. Jeśli to Wy odpowiadacie za tort, a nie lokal, upewnijcie się, że miejsce, w którym organizujecie przyjęcie, dysponuje chłodnią lub przynajmniej dużą lodówką.  

Program wesela: podstawa dobrej organizacji 

Przygotowując scenariusz wesela, koniecznie uwzględnijcie w nim godzinę, zadanie, osobę odpowiedzialną za realizację i miejsce. Jeśli o czymś zapomnieliście, pamiętajcie, że zawsze możecie to dopisać.   

Zastanawiasz się, dlaczego powinieneś wpisać lokalizację w harmonogramie? Wyobraź sobie, że Twoja siostra lub kuzynka ma odebrać kwiaty, a w Twojej  miejscowości znajduje się kilka kwiaciarni.  Jeśli podasz dokładny adres, zaoszczędzisz jej sporo czasu i nerwów.  

Jeśli chcecie, by ślub i wesele wyglądały tak, jak sobie wymarzyliście, poświęćcie trochę czasu na przygotowanie harmonogramu. W ten sposób dobrze przygotujecie się do uroczystości, a tym samym unikniecie wielu wpadek i zwykłego marnowania czasu.

Pamiętajcie jednak, że wcale nie musicie restrykcyjnie trzymać się programu wesela. Spróbujcie nie wpadać w panikę, jeśli coś poszło nie po Waszej myśli. To najważniejszy dzień w Waszym życiu, dlatego nie stresujcie się i nie zawracajcie sobie głowy błahostkami. 

Szybki kontakt Zamów ofertę