Jak zorganizować niezwykłe przywitanie gości weselnych?

PoradyTrendy
przywitanie gości weselnych

Wstąpienie w związek małżeński to bardzo podniosłe, uroczyste wydarzenie. Jest to jeden z najważniejszych momentów w życiu zakochanej pary. Państwo Młodzi zwykle świętują ten dzień w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Weselnikom warto podziękować za przybycie. Jak to zrobić? Jak zorganizować wyjątkowe przywitanie gości weselnych? Podpowiadamy. 

Jak powitać weselników? 

Wiele mówi się o tym, że wesele jest dla gości, a nie dla Pary Młodej. Może nie jest to do końca prawda, bo świeżo upieczone małżeństwo powinno czuć się doskonale na swoim przyjęciu weselnym, to bez wątpienia warto odpowiednio zadbać o komfort weselników. Jednym z ważnych elementów przyjęcia weselnego jest oficjalne przywitanie gości weselnych.  

Najpierw Młoda Para zastanawia się nad tym, jak zapraszać gości na wesele, po czym kiedy już się zjawią, warto ich pięknie powitać. Powitanie weselników to najlepszy sposób na to, żeby wyrazić im wdzięczność za przybycie i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia. Jest to również doskonała okazja do tego, aby życzyć im dobrej zabawy na weselu.  

Gości weselnych można powitać na kilka różnych sposobów. Tradycyjną formą przywitania jest przemowa wygłoszona przez Parę Młodą. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się  ozdobne banery i plakaty powitalne. Takie elementy nie tylko są ciekawą formą przywitania weselników, ale także mogą stanowić oryginalną dekorację sali weselnej. Nawet sala balowa, jeśli zrobimy to w dobrym guście, nie starci przez to na swej świetności.  

Szukasz bajkowego miejsca na wesele marzeń?

Zrealizujemy niemal każdy scenariusz
– przekonaj się!

Banery i plakaty ślubne jako przywitanie gości weselnych 

Personalizowane banery i plakaty ślubne mogą stanowić doskonałą, dość nietypową formę przywitania gości weselnych. Co powinny zawierać takie elementy? Przede wszystkim imiona Państwa Młodych, datę ślubu oraz tekst powitania gości. Ciekawą opcją jest dołączenie do powitania jakiegoś wyjątkowego cytatu o miłości lub o świętowaniu. Mnóstwo cytatów znanych pisarzy, publicystów czy innych cenionych osób można znaleźć w internecie na odpowiednich stronach. 

Baner lub plakat powinien pasować do stylu lub motywu przewodniego wesela. Dzięki temu wystrój będzie spójny i estetyczny. Na przyjęciu rustykalnym doskonale sprawdzi się drewniana tabliczka z wygrawerowanym napisem. Wesele w stylu boho można zaopatrzyć w plakat z kwiatowym printem, a wesele i ślub w stylu glamour – w elegancką tablicę ze złotymi lub srebrnymi elementami. Tak samo jest w przypadku wesela tematycznego. Baner lub plakat musi idealnie komponować się z przygotowaną aranżacją. 

Gdzie ustawić plakat lub baner ślubny? Najlepiej przed wejściem do sali weselnej. Goście z pewnością nie przejdą obojętnie obok takiej ozdoby. Już na samym początku przyjęcia weselnego poczują, że Para Młoda zadbała o każdy element dnia zaślubin. 

Wyjątkowa przemowa na przywitanie gości weselnych 

Przemowę witającą weselników powinien wygłosić Pan Młody. To właśnie on w dniu ślubu staje się głową rodziny, więc do niego należy ten obowiązek. Pan Młody przede wszystkim powinien podziękować gościom za przybycie na ślub. W swojej przemowie może zawrzeć również wyrazy wdzięczności dla świadków za pomoc w przygotowaniach do ślubu oraz podziękowania dla żony i jej rodziców za przyjęcie do rodziny. Ciekawym pomysłem jest opowiedzenie krótkiej anegdotki o jakimś ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce przed ślubem lub o tym, jak zaczęła się jego znajomość z żoną. Na koniec przemowy Pan Młody powinien zaprosić gości do stołów i życzyć im wspaniałej zabawy. 

Przemówienie weselne może być powodem nerwów i stresu dla wielu osób. Dlatego warto podejść do tego na luzie – może nawet wpleść w słowa przemówienia jakiś żart nawiązujący do sytuacji, żeby rozładować napięcie. 

Przywitanie gości weselnych – na dworze czy na sali? 

Wiele par zastanawia się, czy powitać gości jeszcze zanim wejdą na salę weselną, czy lepiej zrobić to na dworze. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. 

Przywitanie w plenerze to doskonała opcja dla miłośników natury. Kwiaty, drzewa czy krzewy znajdujące się przed wejściem do sali weselnej tworzą wyjątkową, niesamowitą scenerię. Na dworze jest więcej miejsca. Goście mają dużo swobody – nie ma tłoku i ścisku jak na parkiecie. Minusem mogą zaś być sytuacje, na które Państwo Młodzi nie mają wpływu – takie jak nieprzewidywalna pogoda czy hałas. Dlatego właśnie nawet wesele na świeżym powietrzu tak naprawdę tylko częściowo odbywa się na zewnątrz.  

Na sali weselnej jest lepsze nagłośnienie. Można włączyć cichą, spokojną muzykę, która stworzy znakomite tło do wypowiedzi. Sala weselna zwykle jest klimatyzowana, co może być dużym plusem w gorące, letnie dni. Nawet kilkuminutowe stanie na dworze przy 30-stopniowym upale może być bardzo nieprzyjemne i męczące dla gości – a w szczególności dla starszych osób i dla dzieci. 

Para Młoda na pierwszym miejscu powinna postawić komfort swoich gości. Należy pamiętać o tym przy wyborze miejsca na wygłoszenie mowy powitalnej. 

Przywitanie gości weselnych to bardzo ważny element wesela, którego nie warto pomijać. Bliscy z pewnością poczują się wyjątkowo, kiedy Para Młoda skieruje do nich kilka słów prosto z serca, które wyrażą wdzięczność za wspólne świętowanie oraz zaproszą do wspaniałej zabawy weselnej. 

Szybki kontakt Zamów ofertę