Wesele we wrześniu – zalety i wady

PoradyTrendy
wesele we wrześniu

Kiedy ślub? Oto jedno z pierwszych pytań, które pada tuż po zaręczynach. Zadają je sobie nie tylko sami narzeczeni, ale także rodzina. Na wybór daty uroczystości wpływa wiele czynników. Niektórzy marzą o przyjęciu w określonej porze roku i planują na przykład wesele we wrześniu. Inni mają upatrzone miejsce na wesele i konkretna data jest dla nich kwestią wtórną. Każda jednak wiąże się z określonymi zaletami i wadami. Jak wygląda to zestawienie dla września? Zobaczmy.

Dlaczego akurat wrzesień?

Wesele we wrześniu… Jest wiele Par Młodych, które specjalnie wybierają datę wrześniową na ślub i wesele. Jest to dla nich na tyle ważne, że mogą dopasować wszystko pod konkretne terminy. Dlaczego?

Wrzesień to piękny miesiąc, w którym można doświadczyć tak zwanej złotej, polskiej jesieni. Jest jednak znacznie bardziej łaskawy pod względem pogody od października, kiedy mogą trafić się pierwsze nocne mrozy. Pogoda we wrześniu jest znacznie łagodniejsza niż w innych miesiącach, ponieważ nie doświadczymy – już – typowo letnich upałów ani – jeszcze – jesiennych deszczy.

Tutaj zorganizujesz swoje wymarzone wesele! Dwór Korona Karkonoszy

Dodatkowo wrzesień to świetny miesiąc dla przesądnych Par Młodych. W nazwie tego miesiąca występuje literka „r”. Według przekonań małżeństwa zawarte w takim czasie są szczęśliwe oraz długotrwałe. W końcu na ślubnym kobiercu przysięgamy sobie miłość aż do śmierci. Warto pomóc odrobinę szczęściu wybierając odpowiednią datę ślubu.

Wrzesień to również miesiąc, w którym zarówno w szkole jak i na studiach nie pojawiają się jeszcze żadne wymagające obowiązki. Dlatego można odpuścić jeden weekend nauki oraz pojawić się na weselu. Jeżeli Młoda Para myśli o swoich gościach, chętnie decyduje się właśnie na ten miesiąc.

Wesele we wrześniu – zalety

Choć liście i temperatura zaczynają powoli spadać, jeśli planujesz wesele na koniec września, to możliwości są nadal nieograniczone. Wciąż możesz bowiem urzeczywistnić marzenie o uroczystości w plenerze, a piękno jesiennej aury doda jej niesamowitego uroku. Zwłaszcza, jeśli wesele odbywa się w górach! Jedyne co należy wziąć pod uwagę to plan B w razie niepogody. Ten aspekt wesela warto mieć na względzie już na etapie wyboru miejsca, w którym odbędzie się impreza. „Bierzemy pod uwagę różne opcje pogodowe już na etapie planowania wesela” – uspokaja Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy. „Młode Pary mogą nam całkowicie zaufać, ponieważ nasze działania są efektem naszych doświadczeń, a zorganizowaliśmy dotychczas kilkaset wesel” – dodaje.

Plenerowe wesele – Dwór Korona Karkonoszy

Wesela we wrześniu są popularne, jednak wesele w sierpniu lub ślub w lipcu cieszą się większym powodzeniem. Dzięki temu Para Młoda ma znacznie więcej możliwości do wyboru spośród dostępnych terminów. Można dobrać go do swoich preferencji, planów oraz innych czynników, które wpływają na wybór.

Czy zastawialiście się kiedyś jak powinna wyglądać Wasza idealna sesja ślubna? W przypadku wesela we wrześniu jest to niezwykle proste. Wystarczy, że dacie się ponieść wyobraźni oraz wykorzystacie naturę. Liście zaczynają przybierać złote barwy, dlatego pięknie komponują się z białą suknią Panny Młodej. Dodatkowo sezonowe rośliny mogą stworzyć piękny klimat, który umożliwi wykonanie niezapomnianych zdjęć.

Planujecie ślub we wrześniu?

Czas zarezerwować salę weselną ♥

Wesele jest raczej kojarzone z przyjęciem, które odbywa się w nocy. Z tego względu narzeczeni wybierają raczej takie pory, kiedy ślub kończy się w okolicach zmroku. We wrześniu jest to znacznie łatwiejsze niż w letnich miesiącach. Możecie spotkać się z bliskimi o odpowiedniej porze, spędzić wspólnie ślub, a następnie bawić się do rana. Bez obaw, że dzienne światło zniszczy cały urok przyjęcia.

Ślub we wrześniu – inspiracje

Wrzesień to wymarzony miesiąc na wesele dla tych, którzy kochają głębsze i mocniejsze kolory – brąz, pomarańcz, mocny fiolet, czerwień i zieleń to idealne barwy, które pasują do naturalnego wystroju otaczającego miejsce wydarzenia. Jeśli chodzi o inspiracje, natura i kolory motywu przewodniego wesela cudownie się uzupełnią. Może na kolor przewodni wesela wybrać fiolet? Sesja zdjęciowa z górskimi szczytami w tle musi się udać! Atutem może być także wcześniej zapadający zmrok. Migocące świece i nastrojowe lampiony szybciej wprowadzą gości w zmysłowy nastrój i otulą ich swym ciepłym blaskiem.

Styl wesela

Z pragmatycznego punktu widzenia, wesele we wrześniu po prostu jest tańsze. Warto przyjrzeć się cenom usług – fotografów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. To także miesiąc, który niesie ze sobą feerię smaków. Obfituje w różnorakie warzywa i owoce. Dzięki temu we wrześniowym menu na wesele nie zabraknie jesiennych specjałów.

wesele we wrześniu

Motyw przewodni na wesele we wrześniu

Obecnie rośnie moda na motyw przewodni wesela. Jeżeli zostanie on ustalony, znacznie łatwiej jest wybrać idealne dodatki, które będą pasowały do reszty wystroju. Dodatkowym atutem jest tutaj możliwość ustalenia dress-code. W ten sposób wszystkie zdjęcia oraz nagrania ze ślubu oraz wesela będą wyglądały pięknie i niepowtarzalnie.

Jaki styl wesela wybrać? Jaki może być motyw przewodni wesela we wrześniu? Najlepiej, jeżeli jest to temat związany z naturą. Głębokie kolory, ciemna zieleń, pomarańcz oraz żółć pięknie komponują się z bielą sukni oraz jasny garniturem Pana Młodego.

Wszystkie stoły mogą zostać przystrojone sezonowymi roślinami, które nadadzą niesamowitego wyglądu. Natomiast zimne przystawki dla gości we wrześniu to pole do popisu dla kucharzy i kelnerów.

Kolejną inspiracją na wrześniowe wesele to ciemne barwy. Czerń i złoto to barwy, które nadają elegancji oraz tajemniczości. Jest to również motyw, który różni się od standardowego wesela, jakie jest organizowane w miesiącach letnich. Wrzesień to wręcz idealny miesiąc na ciemne barwy, eleganckie przyjęcia oraz unikalne ozdoby. Jako miesiąc, w którym spotykają się lato i jesień sprawdzi się doskonale dla Pary Młodej, która szuka oryginalnych inspiracji na swoją uroczystość.

Kwiaty na ślub we wrześniu

Nie każda Para Młoda zdaje sobie sprawę z ogromnych oszczędności, które może wygenerować dzięki żywym kwiatom. Bowiem wrzesień obfituje w cudowne wielokolorowe wrzosy oraz przepiękną, aromatyczną lawendę. Na kwiatach doniczkowych, biorąc pod uwagę ich cenę, możemy we wrześniu sporo zaoszczędzić. Kwiaty na stoły weselne – wybierz wrzosy, cynie, gazanie, dalie, hortensje, słoneczniki i oczywiście róże! Do tego lawenda, która dodatkowo sprawi, że na Waszym weselu pojawi się charakterystyczny zapach. Później ten aromat będzie się kojarzył gościom głównie z tym wyjątkowym dniem.

W zależności od tego, na jaki styl wesela się zdecydujecie, wrzesień to także ostatnie promienie słońca – to znakomita okazja na wykorzystanie tego czasu. Początek września tak naprawdę niczym nie różni się od sierpnia, bowiem tak naprawdę w każdym miesiącu może Was zaskoczyć deszcz. Ale nie martwcie się, nawet takie deszczowe zdjęcia z Waszego ślubu mogą wyjść znakomicie – najważniejsze jest Wasze nastawienie do tego dnia.

Wesele we wrześniu – piękne góry

Polskie pasma górskie to wyjątkowe miejsca. Można tutaj spotkać zwierzynę, która nie podchodzi do człowieka w żadnym innym regionie naszego kraju. Natomiast widoki, jakie oferują Karkonosze są najpiękniejszym prezentem weselnym dla Pary Młodej.

Zdarza się, że narzeczeni są zakochani w wędrówkach górskich oraz tatrzańskich tradycjach. Wówczas mogą zapragnąć zorganizować wrześniowe wesele w górach. Ma ono niewątpliwie mnóstwo zalet. Są to przede wszystkim piękne widoki, jakich nie można doświadczyć w żadnym miejscu w Polsce.

Szczególnie jesienne barwy na górskich stokach zapierają dech w piersi. Jest to również czas, kiedy w górach jest znacznie mniej turystów niż w miesiącach letnich. Dlatego można bez żadnych problemów oraz przeszkód zorganizować sesję zdjęciową, na której będziecie wyłącznie Wy oraz fotograf.

Wrześniowy ślub w górach wiążę się z koniecznością zorganizowania kilku kwestii. Jeżeli jest to uroczystość wyjazdowa zarówno dla Pary Młodej jak i rodzin z obu stron, należy zadbać o miejsce do snu dla każdego przyjezdnego. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami w postaci paliwa oraz kosztów noclegu. Jednak piękne widoki oraz niesamowita uroczystość zdecydowanie rekompensują wszelkie straty.

ślub Jelenia Góra - panorama
Karkonosze

Jak zorganizować wesele we wrześniu w górach?

Najważniejsze to odpowiednio wcześnie rozpocząć wszystkie przygotowania. Tutaj należy pamiętać, że może zająć to znacznie więcej czasu niż w przypadku wesela oraz ślubu organizowanych w mieście rodzinnym.

Konieczne jest częste odwiedzenie miejsca, gdzie odbędzie się wesele. Dodatkowo wszystkich podwykonawców, szczególnie zespół lub DJ-a, również najlepiej wynająć w okolicy, gdzie odbędzie się przyjęcie. Dlaczego? Każdy podwykonawca dolicza do swojej standardowej stawki koszty dojazdu. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ ma on ustalone konkretne sumy, jakie mają stanowić jego zarobek.

Wesele we wrześniu – kwestie organizacyjne

Dojazd do miejscowości oddalonej o kilkaset kilometrów znacznie różni się od dojazdu do kilkunastu kilometrów. Dlatego warto jest odpowiednio wcześniej zastanowić się co będzie bardziej opłacalne – dopłata za dojazd czy poszukiwanie podwykonawców na miejscu.

Dodatkowym elementem, jaki należy wziąć pod uwagę jest zapraszanie gości. Wesela najczęściej organizowane są w soboty. Zdarza się, że część gości jeszcze tego dnia wybiera się do pracy. Warto poinformować ich odpowiednio wcześniej, że na dojazd muszą przeznaczyć więcej czasu niż standardowo. Może część z nich będzie chciała skorzystać z przejazdu autokarem? Taki również należy im zapewnić.

Wesele we wrześniu w górach wymaga od organizatorów wcześniejszego przybycia na miejsce imprezy. Mogłoby się wydawać, że jest to dodatkowy problem oraz wada podobnego rozwiązania. Jednak dzięki temu narzeczeni mogą spędzić wspólny czas na wędrówkach oraz spacerach. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej ułożycie plan działania oraz będziecie się go mocno trzymać. Wówczas zapewniamy, że znajdziecie czas nawet na chwilę odpoczynku w pięknej górskiej scenerii.

Może przy okazji połączycie przyjemne z pożytecznym? W górach znajduje się mnóstwo pięknych miejsc, które są idealne na sesję ślubną. Część z nich tylko czeka na odkrycie. Podczas swoich spacerów przed ślubem możecie znaleźć to jedyne miejsce, które zostanie z Wami do końca małżeństwa na zdjęciach ślubnych.

Jesienne wesele – łyżka dziegciu w beczce miodu

Tym, co spędza sen z powiek każdej Parze Młodej, bez względu na porę planowanego wesela, jest frekwencja wśród gości. Ta we wrześniu może się okazać trudna do oszacowania. Zasadniczo z dwóch powodów – to miesiąc przypadający bezpośrednio po wakacjach, na których z reguły wykorzystuje się swój urlop. No i pieniądze… Niektórzy jeszcze we wrześniu wypoczywają i mogą nie chcieć rezygnować z wcześniej zaplanowanych wojaży. Z kolei dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, wrzesień oznacza związane z tym wydatki. Trzeba to wziąć pod uwagę, planując wesele we wrześniu (czy generalnie wesele jesienią).

wesele jesienią

Jakie wady może mieć wesele we wrześniu?

Oprócz problemów z frekwencją gości na weselu może również pojawić się problem z pogodą. Ta oczywiście może zaskoczyć niezależnie od pory roku. Jednak musimy przyznać, że wrzesień jest jednym z tych miesięcy, kiedy ulewny deszcz może Was spotkać podczas wychodzenia z kościoła.

Może się również zdarzyć, że ciemne chmury przysłonią piękne widoki, dla których organizowaliście wesele w górach. Jednak najczęściej są one na tyle oryginalne, że same w sobie stanowią dodatkową ozdobę w kadrach weselnych.

ślub w czerwcu
Wrześniowe niebo

Wesele we wrześniu – zaanonsujcie je odpowiednio wcześniej

Postarajcie się wręczyć większość zaproszeń odpowiednio wcześnie. Jak zapraszać gości na wesele? Obecnie robi się to nawet 4-5 miesięcy wcześniej, aby w dzisiejszym trudnym świecie każdy miał możliwość zmiany lub przesunięcia swoich planów oraz przygotowania się finansowo. Ponadto wiedząc o Waszym weselu, tym bardziej jeśli będzie ono wyjazdowe, część gości, którym zależy na przybyciu, zrezygnuje z tegorocznych wakacji na rzecz Waszego wyjątkowego dnia. Informacja o tym wydarzeniu pozwoli także większości gości zorganizować opiekę dla dzieci, stroje, prezenty i wszelkie inne sprawy, związane z przybyciem na Wasz ślub.

Dodatkowe atrakcje na weselu we wrześniu

Podobnie jak w innych miesiącach, tak samo we wrześniu potrzebne są dodatkowe atrakcje dla gości weselnych. Dzięki temu każdy z nich ma możliwość spędzić niezapomniany czas podczas zabawy.

Dodatkowe stoły na weselu

Tutaj jest wiele możliwości, z których może skorzystać Młoda Para. Najbardziej popularny jest w dalszym ciągu wiejski stół. Szczególnie w miesiącach jesiennych, kiedy każdy ma ochotę spędzić czas pod kocem, smaczne wędliny lub kiełbasy smakują wyjątkowo dobrze. Dodatkowo domowej roboty bimber lub inny trunek mogą być ciekawym urozmaiceniem dla standardowych alkoholi dostępnych dla gości.

Stół wiejski cieszy się niesłabnącą popularnością również ze względów praktycznych. Pamiętaj, że połączenie tłustego jedzenia z alkoholem oznacza znacznie mniejsze ryzyko zatrucia wśród gości. Mogą oni spokojnie zjeść potrawy, które wspomagają spalanie alkoholu w organizmie oraz bawić się dalej bez niepotrzebnych problemów, jakie mogą się pojawić.

Słodki stół

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa również słodki stół. Jest to atrakcja szczególnie dla dzieci oraz osób, które przepadają za słodkościami. Pięknie udekorowany, wypełniony ciastami, ciasteczkami, babeczkami oraz cukierkami. Brzmi jak raj? Jeżeli tak, z pewnością go potrzebujecie na swoim weselu!

Wystrój słodkiego stołu można dopasować do motywu przewodniego wesela. Jeżeli jest to przyjęcie utrzymywane raczej w ciemnych barwach, na takie również warto postawić na słodkim stole. W przypadku jasnego, pastelowego wrześniowego wesela, słodki stół również powinien mieć podobne barwy. W ten sposób można dodatkowo podbić atrakcyjność tej atrakcji dla gości.

A może pamiątkowe zdjęcie?

Na niejednym weselu furorę zrobiły fotobudki. Dają one możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z dodatkowymi elementami, jak sztuczne wąsy, tabliczki lub kapelusze. W ten sposób goście mogą złożyć Młodej Parze życzenia w oryginalnej formie. Daje to również możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, jak będzie wyglądało takie zdjęcie. Najczęściej przybierają one znacznie luźniejszą formę niż takie, które są wykonywane przez fotografa wynajętego przez Parę Młodą.

Wynajem oraz postawienie fotobudki wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak nie są to znaczne sumy, które mogłyby wpłynąć na kwestie organizacyjne. Fotobudka to świetna okazja do dodatkowej zabawy dla gości oraz Pary Młodej. W końcu kto Wam zabroni prywatnej sesji?

Dmuchany zamek dla dzieci

Organizacja wesela oraz zapraszanie gości z rodziny jest związane najczęściej z obecnością dzieci. Mogą być one z różnym wieku. Od najmłodszych, które jeszcze spędzają wieczór w objęciach rodziców po niemalże dorosłe osoby, które chętnie bawią się na parkiecie razem z innymi.

Szczególnie istotne jest zapewnienie rozrywki dzieciom pomiędzy 5 a 10 rokiem życia. Tutaj z pomocą przychodzą dmuchane zamki oraz zjeżdżalnie. Można wynająć taki obiekt na noc oraz ustawić na zewnątrz. Podczas wesela wrześniowego noce jeszcze są ciepłe, szczególnie na jego początku. Śmiało można bawić się na dworze.

Dzięki zapewnieniu rozrywki dzieciom można dać chwilę wytchnienia zmęczonym rodzicom. Z pewnością każdy z nich doceni możliwość odpoczynku oraz spędzenia czasu w towarzystwie rodziny oraz znajomych, bez konieczności ciągłego sprawdzania, co robi dziecko oraz organizowania dla niego dodatkowych atrakcji.

Czy na weselu we wrześniu potrzebni są animatorzy dla dzieci?

Animator na wesele – czy to dobry pomysł, zastawia się wiele Par Młodych. Wesele we wrześniu może wiązać się z zaskakującą pogodą. Może okazać się, że jest piękne słońce w ciągu dnia, a noc wyjątkowo ciepła. Jednak może również dojść do sytuacji, kiedy większość nocy będzie deszczowo. To może w znacznym stopniu przeszkodzić najmłodszym uczestnikom przyjęcia w dobrej zabawie.

Aby uniknąć sytuacji, w której na sali pojawiają się niezadowolone dzieci, które domagają się zainteresowania, warto zatrudnić animatorów. Zajmują się oni organizowaniem zabaw dla najmłodszych oraz są odpowiedzialni za ich dobre samopoczucie.

wesele atrakcje dzieci
Atrakcje dla dzieci na weselu

Jest to jak najbardziej opłacalna inwestycja. Podczas gdy dziećmi zajmują się animatorzy, rodzice mogą szaleć na parkiecie, odstresować się oraz porozmawiać z krewnymi. Możliwe, że do tej pory nie mieli podobnej okazji. Dlatego jeżeli tylko masz taką możliwość jako organizator, zatrudnij animatorów dla dzieci.

Zapewniamy, że będzie to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć w kwestii organizacji wesela we wrześniu.

Na co być przygotowanym organizując wesele we wrześniu?

Jak już wspominaliśmy, pogoda we wrześniu potrafi być nieprzewidywalna. Zdarza się, że pogoda nie rozpieszcza. Wówczas konieczne jest dopasowywanie wszystkich planów do natury. Jednak wiele pozytywnych aspektów takiego przyjęcia zdecydowanie wynagradza ryzyko związane z kapryśną pogodą.

Jednak podczas organizacji przyjęcia weselnego we wrześniu trzeba być gotowym na kilka ewentualności. Krótko podsumujmy wszystkie, które zostały wymienione w tym artykule.

ślub jesień
Jesienne wesele

Przede wszystkim Para Młoda musi liczyć się z ograniczonym czasem oraz zasobami finansowymi swoich gości. Wrzesień to szczególnie intensywny czas pod kątem wydatków. Szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi. Początek roku szkolnego, niedawne wyjazdy wakacyjne oraz zbliżające się powoli jesienne wydatki nie sprzyjają wkładaniu znacznych sum do koperty dla narzeczonych.

Dodatkowo może się zdarzyć, że część osób z rodziny uzna, że nie ma możliwości pojawienia się na Waszym weselu. Mogą mieć inne plany. Szczególnie studenci chętnie wyjeżdżają we wrześniu na wakacje. Jest to miesiąc, kiedy można złapać dużo słonecznej pogody, jednocześnie unikając tłumów na szlakach oraz plaży. Dlatego lista gości może być ostatecznie znacznie ograniczona.

Atrakcje na weselu

Warto również być przygotowanym na organizację licznych atrakcji wewnątrz budynku. Jeżeli na zewnątrz jest ciepła pogoda, z pewnością wielu gości chętnie odpocznie od muzyki. Jednak, jeżeli pada deszcz lub jest wyjątkowo zimno, większość osób będzie chciała schronić się w środku. Wówczas warto odpowiednio wcześniej przygotować atrakcje, które zrekompensują pogodę oraz umożliwią odpoczynek od szumu.

zabawy na wesele

Ślub we wrześniu przesądy

Z każdym chyba miesiącem w roku związane są jakieś ślubne i weselne przesądy. Zwykle część powiedzonek przestrzega przed zawieraniem związku małżeńskiego w danym miesiącu, a inne wręcz przeciwnie – zachęcają, obiecując w zamian długie i szczęśliwe życie. Gdyby chcieć je wszystkie brać na poważnie, okazałoby się, że w ogóle nie ma terminu, który nadawałby się na ślub… To oczywiście pokazuje, że nie warto wierzyć w zabobony.

Jednak przesądy ślubne i weselne w przypadku września są dość łaskawe dla Młodych Par, więc jeśli ktoś bardzo chce się kierować tego typu wskazówkami, powinien stanowczo wybrać wrzesień! Przede wszystkim ma on w swojej nazwie tę magiczną literkę „r”. Już samo to gwarantuje nam dozgonną miłość i wieczne szczęście w ramionach ukochanej osoby. Litera ta w języku polskim rozpoczyna słowo „rodzina”, więc siłą rzeczy kojarzy się ze szczęściem rodzinnym. I dobrze mu wróży! Poza tym w tradycji numerologicznej literka „r” oznacza cyfrę 9, co podobno symbolizuje wieczne szczęście.

DKK ogród
Wesele w plenerze – Dwór Korona Karkonoszy

Jeśli jednak ktoś z natury jest bardzo ostrożny i potrzebuje dodatkowych gwarancji, wstępując w związek małżeński, mamy jeszcze kilka dobrych wiadomości. Nazwa miesiąca września po łacinie to September. Wywodzi się od słowa septem; łacińskiego terminu oznaczającego siedem. A wszyscy wiemy, że „7” to najszczęśliwsza cyfra! Czegóż chcieć więcej? A jednak istnieją kolejne dobre znaki – według starego powiedzenia Jaki wrzesień taka jesień. Niektórzy interpretują to nie tylko w kontekście pogody, lecz twierdzą, iż oznacza to, że jesień naszego życia wyglądać będzie tak jak dzień naszych zaślubin we wrześniu. A więc jest pewność, że dożyjemy wspólnie starości, oczywiście w miłości i szczęściu. I jeszcze jedno – 9 września przypada Międzynarodowy Dzień Urody. Uroda – każda Panna Młoda chce wyglądać jak najlepiej i dba o nią przed ślubem. Warto świętować ten dzień, przygotowując się do wesela u kosmetyczki i makijażystki.    

Organizacja wesel to nasza specjalność – Dwór Korona Karkonoszy

Czy warto organizować wesele we wrześniu?

Wesele organizowane we wrześniu ma wiele zalet. Posiada jednak również wady. Jest to jednak standardowa proporcja, jaka jest spotykana w przypadku wesela w którymkolwiek miesiącu w roku. Niezależnie od tego, czy jest to przyjęcie w lipcu, sierpniu czy we wrześniu mogą zdarzyć się niezapowiedziane oraz zaskakujące sytuacje. Najważniejsze jest jednak podejście gości oraz Pary Młodej.

Jeżeli Ty i Twoi goście nie tracicie dobrego nastroju, nawet w najgorszą pogodę wesele może być uznawane za jedno z najlepszych w rodzinie. Jeżeli natomiast humory nie będą dopisywać, nawet najpiękniejsza pogoda tutaj nie pomoże. Dlatego powinniście skupić się przede wszystkim na jak najlepszym przeżywaniu tego wyjątkowego dla Was dnia. Wszystkie inne elementy to jedynie dodatki, które w niewielkim stopniu wpływają na wesele.

Wesele we wrześniu – jesteśmy na TAK!

Tak więc robić wesele we wrześniu czy nie robić? Robić! Generalnie praktycznie wszystko, czego byśmy nie chcieli, może się zdarzyć, bez względu na porę roku. Jest jednak taka sama szansa, że będzie idealnie. Bo owszem, może pogoda we wrześniu nie dopisze, ale to równie dobrze może się przytrafić w maju czy czerwcu. Ostatecznie jednak w nazwie miesiąca jest tak bardzo pożądana litera „r”. A więc wesele we wrześniu musi się udać!

ślub we wrześniu

Wesele we wrześniu to doskonała okazja do wypróbowania nowych potraw, ciekawych motywów oraz jesiennych zabaw podczas oczepin. To również miesiąc, kiedy sesja narzeczeńska czy ślubna wygląda wyjątkowo oryginalnie. Niewiele potrzeba, aby stworzyć magiczny klimat w złocie, czerwieni i innych odcieniach jesieni. Szczególnie organizując wesele w górach!

Szybki kontakt Zamów ofertę