Jak wybrać odpowiednie alkohole na wesele?

Porady
Dobry alkohol na wesele

Organizując przyjęcie weselne chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Największym koszmarem dla Młodej Pary jest sytuacja, kiedy goście weselni czują się zaniedbani. Dlaczego? Ponieważ mają do wyboru tylko potrawy, napoje czy alkohole, w których nie specjalnie gustują. A przecież na weselu każdy powinien czuć się wyjątkowo, jak na prawdziwej uczcie dla zmysłów i podniebienia. Dlatego to ważne, by oferta była zróżnicowana. Alkohole na wesele to kwestia dość sporna – jak z niej wybrnąć?

Jak nakazuje tradycja, na weselu musi być trunek wysokoprocentowy. Dla większości organizując wesele wódka jest podstawą. Nawet jeśli zdarzają się przyjęcia weselne bez alkoholu, nadal są one rzadkością. Jednak w ostatnich latach obserwujemy dość duży wzrost popularności wina względem wódki, zwłaszcza wśród osób z młodego i średniego pokolenia. Jakie alkohole wybrać, aby nasi goście byli w pełni usatysfakcjonowani, dobrze się bawili i wspominali nasze wesele przez lata? Oto kilka cennych rad dla przyszłej Młodej Pary.

Alkohole na wesele – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim wysoka jakość. Nie starajmy się oszczędzić, kupując alkohole na wesele niższej jakości. To pozorna ekonomia. Gdyby okazało się, że alkohol nie smakuje gościom, mogłoby to zepsuć całą zabawę weselną. Pamiętajmy też, że złe wiadomości rozchodzą się znacznie szybciej niż dobre. A nikt z nas nie chciałby sytuacji, kiedy całe wesele plotkuje o tym, że „coś nie tak z tą wódką” i to właśnie byłby temat nr 1 przyjęcia, zapamiętany przez lata. WAŻNE: zrób zakup kontrolowany wódki. Spróbuj i dopiero po degustacji kup odpowiednią ilość na całe wesele. Poza tym, jeśli goście nie zasmakują w wybranym przez Was trunku, wiele butelek zostanie po weselu, a niestety nie każda hurtownia przyjmuje zwroty nadwyżki alkoholu.

Po drugie tradycja. „Nawet na najnowocześniejszym weselu należy pamiętać o klasycznej, białej wódce. Dla wielu osób to wciąż podstawa zabawy weselnej, nie powinno jej więc zabraknąć na żadnym weselu. Pamiętaj, aby wódka na wesele była podawana w jak najmniejszych kieliszkach – nie wszyscy potrafią odmówić toastu co 15 minut. Częste toasty dużymi kieliszkami będą miały opłakany skutek” – radzi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy. Wódka musi być mocno schłodzona (nawet oszroniona) i stać na stołach w specjalnych coolerach. Ciepły alkohol mógłby mocno zaszkodzić gościom weselnym.

Marzycie o niezapomnianym przyjęciu weselnym w górach?

Zorganizujemy dla Was wyjątkowe wesele ♥

Po trzecie różnorodność. W ciągu ostatnich lat preferencje Polaków bardzo się zmieniły. Alkohole na wesele to już nie tylko wódka, mająca znaczącą pozycję na weselu od lat. Oprócz wódki na pewno powinniśmy zakupić większą ilość wytrawnego lub półwytrawnego białego i czerwonego wina. Młodsze (także starsze) pokolenie z pewnością chętnie wychyli kilka lampek tego właśnie trunku. Na każdym weselu powinien być także kącik alkoholi kolorowych (whisky, gin, rum itp.).
 
Po czwarte zwrot alkoholi. Jeśli kupujesz sporą ilość alkoholu i nie wiesz czy nie zostanie za dużo wódki, a nie chcesz brać po weselu np. 40 butelek do domu – to ustal wcześniej z hurtownią możliwy zwrot. Nie naklejaj też naklejek weselnych na butelki.
 

Drink bar – kolorowe alkohole na wesele

Innym rozwiązaniem jest wynajęcie drink baru, który na życzenie gości będzie przygotowywał wybrane przez nich trunki. Drink Master ma bowiem do dyspozycji nie tylko alkohol, ale także soki, napoje gazowane, owoce czy syropy barmańskie.

Dzięki takiemu zestawowi jest w stanie stworzyć doskonałe kolorowe koktajle. Drink bar to również wyśmienite drinki bezalkoholowe, które na życzenie każdego gościa, barman przygotuje według własnej koncepcji bądź dobrze znanych przepisów. Bezalkoholowy drink w niczym nie będzie się odróżniał od drinka alkoholowego, a gość uniknie zbędnych pytań o to, dlaczego nie pije alkoholu.

Alkohole na wesele

Innym rozwiązaniem jest wynajęcie drink baru. Barman, na życzenie gości, przygotowuje wówczas wybrane przez nich trunki. Drink Master ma bowiem do dyspozycji nie tylko alkohol, ale także soki, napoje gazowane, owoce czy syropy barmańskie. Dzięki takiemu zestawowi jest w stanie stworzyć doskonałe kolorowe koktajle. Drink bar to również wyśmienite drinki bezalkoholowe, które na życzenie każdego gościa, barman przygotuje według własnej koncepcji bądź dobrze znanych przepisów. Bezalkoholowy drink w niczym nie będzie się odróżniał od drinka alkoholowego, a gość uniknie zbędnych pytań o to, dlaczego nie pije alkoholu.
 
Alkohole dostępne w drink barze będą świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za wódką. Będą mogli napić się wówczas whisky, rumu czy ginu, według własnych, indywidualnych upodobań. Para Młoda nie będzie musiała jednocześnie martwić się, że któryś z gości nie znajdzie dla siebie odpowiedniego drinka, ponieważ barman jest w stanie z dostępnych napojów, zrobić coś, co przypadnie do gustu każdemu z gości.
 
Drink bar to także świetna opcja na wesele plenerowe czy poprawiny. Bar można wówczas zainstalować na tarasie obiektu czy w ogrodzie i cieszyć się nim w specjalnie przygotowanej strefie chillout. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drink bar wynająć na dwa dni weselne – to jednak zależy od budżetu weselnego. Z pewnością ten pomysł spodoba się gościom, dla których trunki alkoholowe są na weselu jedną z głównych atrakcji.
 

Pamiętajmy też, że wybierając drink bar, powinniśmy zaopatrzyć się w nieco mniej wódki. Z pewnością kolorowe drinki będą nie lada atrakcją, toteż goście wypiją znacznie mniej białej wódki. Dobre rozplanowanie wydatków na alkohol pozwoli nawet zaoszczędzić na tym elemencie wesela.

jaki alkohol na wesele

Alkohole na wesele międzynarodowe

Ponadto dobrym rozwiązaniem w przypadku wesel międzynarodowych (np. polsko – brytyjskich) jest serwowanie kilku gatunków polskich piw rzemieślniczych – obecnie robi to furorę na weselach i wywołuje bardzo pozytywne zaskoczenie gości. Ważne: piwo warto serwować tylko na poprawinach, by goście podczas wesela nie mieszali różnych alkoholi. Szczególnie polecamy nasze piwo rzemieślnicze AIPA DKK.

Wszelkiego rodzaju bramy, organizowane po ślubie przez sąsiadów i znajomych Pary Młodej, powinny być opatrzone „wykupnym”. Jest to zazwyczaj butelka wódki, dzięki której nowożeńcy będą mogli pojechać dalej.

Jeśli ktoś z otoczenia Pary Młodej, np. ojciec czy wujek tworzy własne wyroby alkoholowe, np. nalewki, jest to także świetna propozycja także na wesele. Nalewka może z powodzeniem zastąpić wódkę na bramach. Dodatkowo można ją także wykorzystać w drink barze. Jeśli Para Młoda nie ma pomysłu na podziękowania dla gości, wiśniówka, pigwówka czy aroniówka własnej roboty będzie wspaniałym podarunkiem, który goście z chęcią zabiorą do domu.

Teraz pozostała tylko dobra zabawa, degustacja trunków, taniec i śpiew do białego rana 🙂

Szybki kontakt Zamów ofertę