Lokal na wesele: czym kierować się przy wyborze?

PoradySala weselnaTrendy
lokal na wesele: stół

Jeśli ustaliłaś z partnerem datę ślubu, nadszedł czas, aby wybrać lokal na wesele. Pamiętaj, aby rozpocząć poszukiwania z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu łatwiej znajdziesz wymarzone miejsce, jednocześnie zaoszczędzisz sobie i ukochanemu niepotrzebnych nerwów. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę!

Jak wybrać lokal na wesele?

Szukając domu weselnego, weź pod uwagę wielkość sali, jej lokalizację, dostępność bezpłatnego parkingu, liczbę łazienek i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Najpierw zastanów się, czy chcesz zorganizować wesele, czy przyjęcie. Następnie podejmij decyzję, czy wolisz zaplanować je w centrum miasta, czy w przytulnym, nastrojowym miejscu, położonym na uboczu. Upewnij się, że wybrany lokal na wesele jest na Twoją kieszeń. Pamiętaj, że czekają Cię jeszcze inne wydatki.

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli masz jakieś wątpliwości, koniecznie porozmawiaj o nich z managerem lub właścicielem. Koszty wzrosną, jeżeli do ceny wynajmu sali będziesz musiała doliczyć dekorację krzeseł, stołów, oświetlenie, mikrofony, korkowe oraz obsługę. Czasem lepiej od razu wybrać cały pakiet usług, niż płacić za poszczególne elementy czy usługi.

Blok CTA

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować wesele?

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca: Dwór Korona Karkonoszy!

Jak usadzić gości na weselu?

Znalazłaś już idealny lokal na wesele, wręczyłaś eleganckie zaproszenia, wybrałaś menu i dopilnowałaś wszystkich formalności. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy rozmieszczaniu gości weselnych, aby uniknąć niezręcznej ciszy, bo goście nie będą potrafili nawiązać kontaktu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

lokal na wesele: sala balowa
Lokal na wesele

Jeśli chcesz stworzyć osobne strefy dla poszczególnych gości, wybierz kwadratowe lub okrągłe stoły. Przy jednym z nich możesz posadzić dorosłych krewnych Pana Młodego, a przy drugim dorosłych członków rodziny i przyjaciół ze strony Panny Młodej. Przy kolejnym stole może zasiąść młodzież, następnie najmłodsi goście.

W ten sposób jest duża szansa, że każdy z gości znajdzie kogoś, z kim będzie mógł znaleźć wspólny temat do rozmowy i z kim będzie dobrze się bawił.

Najlepszy lokal na wesele

Jak wybrać najlepszy lokal na wesele? Hmm… Najlepszy, czyli jaki? Jest to pojęcie dość nieostre. Ile Par Młodych, tyle definicji „najlepszego lokalu na wesele”. Jednak chyba można zgodzić się, że istnieją pewne cechy, bez których lokal na wesele na pewno nie może zostać uznany za najlepszy!  

Oprawa wesela

Na pewno nietuzinkowe wesele – a każdy marzy o takim! – wymaga odpowiedniej oprawy. Goście, atmosfera i oczywiście sala weselna – to właśnie decyduje, jak będziemy wspominać swój ślub i wesele. Jak wybrać lokal na wesele tak, by było niepowtarzalne? Przyjąć jakieś kryteria czy kierować się intuicją? Zastanówmy się wspólnie, jak powinien wyglądać idealny lokal na wesele dla Ciebie.

Atrakcyjna lokalizacja – klucz do sukcesu!

Weselna feta w atrakcyjnej lokalizacji to przepis na sukces! Dlatego wybierając lokal na wesele warto rozważyć, czy nie zorganizować naszej uroczystości w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Wprawdzie może wygodniej by było zorganizować wesele blisko domu, ale tak właściwie kto z nas chce, by był to dzień jak co dzień? W znanych dekoracjach, na tych samych ulicach, trudno nam będzie poczuć się odświętnie. A przecież na tym właśnie polega idea wesela – to ma być czas oderwania się od codzienności. Święto, podczas którego poczujemy się wyjątkowo. Zmiana lokalizacji z pewnością nam w tym pomoże!

Wybierając jakieś ciekawe miejsce otrzymujemy bonus w postaci pięknych widoków i niebanalnego otoczenia dla siebie i gości. Taki wyjazd już sam w sobie zapowiada się atrakcyjnie, a co dopiero w połączeniu z ceremonią ślubu, weselem i zabawą w gronie przyjaciół i rodziny!

Oczywiście najlepiej, żeby były to majestatyczne góry albo błękitne morze lub tajemnicze jezioro. Jednak to góry zwykle wygrywają, jako że oferują wiele atrakcji bez względu na porę roku. Jest tu pięknie nie tylko latem, również wiosną i jesienią górskie krajobrazy mają wiele do zaoferowania. A zima to już wymarzona pora, by się tam wybrać. Magia ośnieżonych szczytów na każdym robi wrażenie!

Wesele w górach

W górach, zwłaszcza w Karkonoszach, jest sporo urokliwych, nieco oddalonych od natłoku turystów hoteli, dworków i pałaców, w których warto zorganizować wesele. Niebanalne miejsce z pewnością na długo zapadnie w pamięć Parze Młodej i ich gościom. Warto też wziąć pod uwagę, że wykonane w takim otoczeniu zdjęcia będą nas cieszyć przez kolejne lata.

Wielkość sali weselnej

Wymiary sali weselnej – to, ilu może pomieścić gości to kolejna ważna kwestia przy planowaniu wesela. Pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę również na wysokość sali balowej, bo to właśnie ten parametr decyduje, czy będziemy czuli się komfortowo. Od wielkości kubatury zależy, czy będziemy mieć odpowiednią ilość powierza tak, by nie spływać potem nawet podczas najbardziej szalonych tańców i mieć czym swobodnie oddychać. Przecież nikt nie chce, by jego wesele kojarzyło się z ciasnotą i duchotą. 

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Styl i aranżacja

Możliwość zmiany aranżacji, dowolnego ustawienia stołów czy też bezproblemowego znalezienia miejsca dla orkiestry albo DJ-a jest ważna. Pozwala na dostosowanie lokalu do naszych potrzeb. Wystrój sali możemy wtedy dobrać do założonego stylu całości wesela. Również możliwość swobodnego ustawienia stołów pozwala na usadzenie gości według naszego pomysłu, a nie jest narzucane przez ograniczenia gabarytowe sali weselnej. Okrągłe stoły mogą nadać weselu charakter bardziej balowy i oficjalny. Tradycyjny układ, taki gdy wszyscy goście siedzą razem wzdłuż suto zastawionych stołów sprawi, że ton imprezy będzie bardziej biesiadny.

Dostępność lokalu na wesele

Jeśli planujemy wesele z dużym wyprzedzeniem, raczej nie będzie problemu z wynajęciem wymarzonej sali. Jednak jeśli nie zaplanowaliśmy imprezy ślubnej wcześniej, może się okazać, że musimy zmienić albo datę, albo miejsce wesela. A to nigdy nie jest łatwe, jeśli mamy już swoją wizję tego najważniejszego dnia w życiu…

Na szczęście istnieje jeszcze jedno wyjście – w branży weselnej pojawił się zupełnie nowy trend, czyli tak zwane wesele last minute. Zmiany w harmonogramach wymusiła kumulacja przekładanych po pandemii imprez. Część Par Młodych przekładała organizację wesela na czas po lockdownie. Tak więc z jednej strony pojawiły się wolne terminy, a z drugiej nastąpiło zagęszczenie organizowanych imprez. Organizacja ślubu i wesela na ostatnią chwilę dla osób, które miały już wszystko przygotowanie, raczej nie nastręcza zbyt wielu trudności.

Światło i dźwięk – wesele od strony technicznej

Wysokość sali decyduje nie tylko o tym, czy będziemy się w niej czuć komfortowo ani czy dobrze wypadnie na zdjęciach. Odpowiednie proporcje architektoniczne wpływają też na akustykę. Akustyka na weselu powinna być taka, aby dobrze było słychać muzykę, lecz by jednocześnie można było swobodnie rozmawiać przy stole. W ten sposób zapewnimy komfort zarówno gościom lubiącym taniec jak i tym, którzy lepiej czują się przy stole biesiadnym.

Sala weselna – atuty

Wrażenie przestrzeni zyskujemy również dzięki rozmiarom okien i wpadającego przez nie światła. Całość wpływa na to, jak goście będą postrzegać naszą salę weselną. Wiadomo, że im więcej przestrzeni będą mieli do zabawy, tym lepiej będą je wspominać. Niektóre sale weselne dają możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni, na przykład ustawienia podestów dla orkiestry. Są też takie z wkomponowaną już antresolą, na której można zainstalować muzyków lub urządzić inne występy.

sala balowa słoneczniki

Najlepiej, jeśli goście mają dodatkową przestrzeń choćby na to, aby się przewietrzyć w ogrodzie lub porozmawiać chwilę spokojnie na uboczu. Wesele to świetna okazja na spotkanie z rodziną lub poznanie jej nowych członków i przyjaciół.

Lokal na wesele – noclegi

Tradycyjne wesele na ogół kończy się późno w nocy lub trwa do białego rana. Lokal na wesele z pokojami gościnnymi na miejscu zapewni gościom i Parze Młodej możliwość swobodnego przygotowania strojów i makijażu, a także odpoczynku po przyjeździe na ślub i wesele. Również w trakcie zabawy będzie można skorzystać z pokoju i nieco się odświeżyć lub zmienić kreację.

Pokoje dla gości

Na weselach zwykle obecny jest też alkohol, a jak wiadomo, po jego spożyciu nie wolno prowadzić samochodu. Tak więc nasi goście w przypadku wesela bez możliwości noclegu mogą mieć problem z powrotem. Ponadto na drugi dzień często organizowane są poprawiny albo przynajmniej wspólne śniadanie. Większość gości chce się wtedy jeszcze spotkać i porozmawiać, na przykład przy porannej kawie. Noclegi na miejscu na to pozwalają.

Czy Para Młoda musi opłacić nocleg wszystkim gościom? W dzisiejszych czasach nocleg dla gości weselnych niekoniecznie pozostaje w gestii narzeczonych. Na pewno warto znaleźć miejsce na wesele oferujące pokoje dla gości, jednak kwestię opłat można różnie rozwiązać. 

Lokal na wesele powinien być też przyjazny dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Powinien być wyposażony w windę, podjazdy czy toalety dla niepełnosprawnych. Już od jakiegoś czasu są one standardem w hotelach i salach bankietowych. Jednak warto sprawdzić, czy faktycznie wszystko działa i czy przypadkiem nie zakwaterowano na przykład osób starszych w jakimś mniej dostępnym miejscu. Zwłaszcza w zabytkowych obiektach, w zamkach czy pałacach może się okazać, że żeby dojść do pokoju z sali weselnej, trzeba pokonać znaczną odległość i wiele schodów. A windy nie ma, bo z przyczyn technicznych nie dało się jej zamontować. Para Młoda powinna zadbać o komfort wszystkich gości, więc warto też pamiętać o tego typu kwestiach.

stylowe apartamenty pokoje saloniki
Pokoje dla gości – Salonik Królowej Śniegu, Dwór Korona Karkonoszy

Dzieci na weselu

Podejście do kwestii obecności dzieci na weselu jest bardzo różne. Jedni uważają, że w ogóle nie powinno ich być na tego typu imprezie, a inni forsują pogląd, że wszyscy zaproszeni goście powinni przyjść z dziećmi. W tym drugim przypadku rodzice często liczą na to, że dzieci będą się razem bawić i tym samym zajmą się same sobą. Musimy jednak pamiętać, że to rodzic albo opiekun prawny odpowiada za bezpieczeństwo dziecka i skutki jego czynów. Wesele to czas radości i beztroskiej zabawy. Łatwo wtedy o chwilę nieuwagi, niestety.

Najmłodsi goście weselni

Organizatorzy wesel z udziałem dzieci zwykle starają się zapewnić im animatora. Atrakcje dla dzieci na weselu najczęściej załatwiają sprawę. Jednak okres sprawowania opieki przez wynajętych profesjonalistów kończy się zwykle wieczorną porą, kiedy to dzieci powinny pójść spać. I wtedy pojawia się kwestia tego, że jednak jeden z rodziców musi zrezygnować w tym momencie z zabawy i zająć się potomstwem. Dlatego do tego zagadnienia należy podejść indywidualnie i z wielką rozwagą.

wesele atrakcje dzieci

W przypadku wątpliwości warto porozmawiać z szczerze z Parą Młodą i spytać, czy przewiduje ona obecność dzieci na weselu oraz czy w lokalu, w którym odbędzie się impreza jest odpowiednie miejsce, by na przykład zorganizować osobny stół dla dzieci i miejsce do zabawy. 

Kuchnia – jakość i renoma

Menu weselne to jedno z zagadnień, któremu Pary Młode poświęcają wiele uwagi. Dobry lokal na wesele oferuje zwykle co najmniej kilkadziesiąt dań do wyboru, ale też jest otwarty na sugestię i propozycje nowych smaków. Pamiętajmy, że menu weselne może być również świetną niespodzianką dla naszych gości. Możemy ich zaskoczyć wykwintnymi daniami i serwować cieszące podniebienie niespodzianki.

Menu weselne

Doświadczony szef kuchni może zaproponować coś niekonwencjonalnego i jednocześnie  dopasowanego do naszego gustu. Warto wcześniej zrobić rekonesans i umówić się na wstępną degustację wybranych potraw. Będziemy wtedy mogli zdecydować, co nam odpowiada, a co chcielibyśmy zmienić. Możliwości jest naprawdę wiele, poczynając od tego, czy zdecydujemy się na potrawy serwowane do stołu, czy na szwedzki stół. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, pamiętajmy, że jakość i renoma kuchni w wybranym przez nas lokalu na wesele ma niebagatelne znaczenie.

menu wesele jesienią

Lokal na wesele – obsługa

Wybór sali weselnej to niełatwa sprawa. Zwłaszcza że lokal na wesele to nie tylko odpowiedni budynek. To przede wszystkim odpowiednia, miła i profesjonalna obsługa. Żeby wesele było wspominane jako wspaniała uroczystość, gości nie może obsługiwać niegrzeczny kelner.

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Doświadczona obsługa na weselu będzie nie tylko miła, życzliwa i dyskretna, ale także pomoże nam w jakichś drobnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Tacy ludzie potrafią znaleźć się w każdej sytuacji i zawsze służą pomocą. Osoby, które pracowały przy organizacji wielu wesel wiedzą, jak się zachować w każdej sytuacji. Co więcej, czasem potrafią dyskretnie wesprzeć gości i podpowiedzieć pewne rozwiązania. Z pewnością zadbają, żebyśmy czuli się komfortowo i w pełni mogli cieszyć się zabawą, rozwiązywanie ewentualnych problemów pozostawiając właśnie im.

Lokal na wesele – poprawiny

Poprawiny to świetny czas na regenerację i przedłużenie wesela. To także okazja do pogłębienia relacji z rodziną i przyjaciółmi. Zwłaszcza jeśli zabawa trwała do białego rana, weselnicy muszą odpocząć i zregenerować się przed powrotem do domu. Wspólny obiad następnego dnia po weselu to też okazja do rozmów, śmiechów i wspólnych żartów. A czas po deserze, kiedy część gości zacznie zbierać się do powrotu, to dobry moment na to, żeby Państwo Młodzi podziękowali im indywidualnie za wspólną zabawę i prezenty. To tTaka chwila dla każdego z gości, już bez ślubnego stresu i w nowej roli małżonków. Takie pożegnanie i ewentualny drobny upominek dla gości weselnych z pewnością sprawi, że będą oni nasze wesele wspominać jako wyjątkowe. A drobiazg w postaci na przykład nalewki weselnej czy zdjęcia z fotobudki da im możliwość powrotu myślami do naszego ślubu i do nas samych.

Lokal na wesele a parking dla gości

Wybierając lokal na wesele zwróćmy uwagę na to, czy dysponuje on parkingiem dla gości. Taki z pozoru drobiazg dla części zaproszonych osób będzie miał duże znaczenie. Parking bezpośrednio przy sali weselnej daje nam komfort choćby w przypadku potrzeby zabrania czegoś z bagażnika w trakcie wesela. Nie bez znaczenia jest też to, że nie trzeba będzie daleko chodzić w szpilkach. W przypadku osób z ograniczeniami ruchowymi bliska odległość sali bankietowej od parkingu nie będzie powodować dyskomfortu przy przemieszczaniu się. A poza tym niektórzy ludzie lubią mieć wszystko pod ręką i bardzo cenią sobie wygodę…

Asystent ślubny / wedding manager – potrzebny czy nie?

Wedding manager to osoba, która pomoże nam przy organizacji ślubu. Zapewni kontakty z podwykonawcami i pomoże choćby przy wyborze menu czy aranżacji sali weselnej. Niektóre lokale na wesele oferują wyłącznie sam obiekt, bez odpowiedniej pomocy i doradztwa. Wtedy wszystko spada na barki Pary Młodej. Oznacza to, że narzeczeni nie będą mogli w pełni skupić się na intymnym przeżyciu tych ważnych chwil. Zaangażowanie asystenta ślubnego zdejmie z nas większość spraw i obowiązków do wykonania. Da szansę na radosne i pozbawione trosk oczekiwanie na ślub. Panna Młoda musi już tylko wybrać suknię ślubną, biżuterię i bukiet – resztą zajmie się asystent ślubny. Warto więc z pewnością wybrać lokal, który oferuje tego typu usługi.

Lokale weselne – co to właściwie takiego?

W Polsce nie ma ścisłej definicji ani ograniczeń prawnych, jeśli chodzi o lokale weselne. Część właścicieli różnego rodzaju obiektów wykorzystuje tę sytuację i organizuje wesela w miejscach niekoniecznie się do tego nadających. Oczywiście nie można nikomu zabronić organizacji wesela choćby w stodole czy byłej oborze. Wydaje się jednak, że współczesne standardy i oczekiwania gości, już choćby w zakresie higieny, powinny takie obiekty z góry wykluczyć z weselnego rynku.

Najlepszy lokal na wesele to taki, który oferuje komfort w trakcie zabawy. Taki, w którym nowożeńcy i ich goście czują się naprawdę dobrze. Optymalnie jest, by do zabawy weselnej mieć dużą salę balową oraz pokoje i apartamenty dla gości.

Apartamenty dla Nowożeńców

Ważne jest, by Para Młoda mogła spędzić noc poślubną – nawet jeśli w dzisiejszych czasach nie ma ona już takiego znaczenia jak kiedyś – w jakimś pięknym, wyjątkowym apartamencie. Mimo wszystko to jedyna taka noc w życiu! Powinna być niezapomniana i magiczna.

Ślub cywilny

Coraz częściej Pary Młode decydują się na ślub cywilny. Dość szybko postępująca laicyzacja społeczeństwa, zwłaszcza wśród najmłodszych członków sprawia, że ślub cywilny zyskuje na znaczeniu i nie jest już traktowany jako obowiązkowy dodatek do ślubu kościelnego. Narzeczonym nie zależy już na podtrzymywaniu tradycji ślubów kościelnych za wszelką cenę, nie czują się w obowiązku sprostać ewentualnym oczekiwaniom swych rodzin. Urządzają takie śluby i wesela, o jakich naprawdę marzyli.

A skoro ślub cywilny staje się główną ceremonią, niejako „ślubem pierwszego wyboru”, to mamy coraz więcej oczekiwań w stosunku do tej uroczystości. Nie chcemy, by odbyła się w pośpiechu, w mało atrakcyjnej sali USC. Na szczęście administracja wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i coraz częściej śluby cywilne mają miejsce w eleganckich, wyremontowanych lokalach. Nierzadko są to dawne dworki czy pałace, a więc idealne lokale na śluby. Noszą dumną nazwę Pałacu Ślubów i tak też się prezentują. Równie pięknie i elegancko, jak lokal, w którym zwykle po ślubie odbywa się poczęstunek lub wesele.

Lokal na wesele – niekonwencjonalne pomysły

Obecnie lokale weselne to najczęściej hotele, dworki, pałace, domy weselne, restauracje, sale bankietowe lub, ewentualnie, świetlice. Czasem jednak wesela odbywają się w niesztampowych miejscach. Lokalem na wesele bywa zamek, zajazd, klub, skansen, dawna hala fabryczna, muzeum, galeria sztuki, spichlerz, stodoła, młyn czy po prostu… plener. Co wybrać? Oczywiście trzeba zastanowić się, czego oczekujemy. W jakim stylu ma być nasze wesele? Czy mamy jakiś konkretny motyw przewodni, do którego chcemy dopasować lokal na wesele?

Może naszą pasją jest motoryzacja – wtedy wesele w hali fabrycznej będzie idealne. Albo kochamy wieś i marzymy o weselu w otoczeniu snopów zboża, w prostej białej sukience z wiankiem na głowie? Warto wtedy postarać się urządzić wesele w skansenie. Jeśli z kolei naszą pasją jest taniec dawny i należymy do zespołu, włóżmy stroje z epoki i urządźmy imprezę w średniowiecznym zamku! Jak widać, nietypowe lokale na wesele też mogą cieszyć się powodzeniem i być idealnym wyborem dla niektórych Par Młodych.

A może… ślub cywilny za granicą?

Logistycznie może być trochę więcej zachodu z organizacją ślubu i wesela za granicą, ale jego wyjątkowość i wrażenia nasze oraz gości – bezcenne! Radzimy jednak, by w takim wypadku skorzystać z usług konsultantki ślubnej i jej powierzyć znalezienie lokalu na wesele za granicą. Albo na wynajęcie wedding plannerki w kraju docelowym – ona najlepiej będzie znała lokalny rynek i znajdzie nam wymarzony lokal, w dobrej cenie. Bez znajomości realiów danego kraju trudniej będzie załatwić wszelkie kwestie organizacyjne.

Egzotyczny ślub

Niektóre Pary Młode marzą o wzięciu ślubu w jakimś egzotycznym miejscu. Fale oceanu rozbijające się o brzeg, palmy ocieniające morze piasku, albo ruiny starożytnych świątyń – to oczywiście wprost wymarzona sceneria na ślub. I w dodatku w zasięgu ręki! To marzenie może się spełnić – ślub cywilny można również zorganizować w innym kraju. Oczywiście wiąże się to z pewnymi urzędowymi opłatami, ale to wszytko. Należy skontaktować się z konsulatem wybranego kraju i załatwić niezbędne formalności.

para młoda

Ślub humanistyczny

Śluby humanistyczne coraz częściej pojawiają się na mapie imprez ślubnych. Ich atutem jest to, że są to ceremonie za każdym razem „szyte na miarę”. Nie ma dwóch identycznych scenariuszy. Każda Para Młoda ma ślub niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Sama wymyśla słowa ślubnej przysięgi, decyduje o lokalizacji i wystroju miejsca, gdzie odbędzie się ceremonia. 

Ceremonia ślubna na świeżym powietrzu

Ślub humanistyczny – tego typu ceremonie mogą odbywać się w dowolnym miejscu. Jak mówi popularne powiedzonko – sky is the limit! Mistrz czy Mistrzyni ceremonii bez wahania podążą za naszymi marzeniami i zrobią wszystko się, by ślub odbył się w wymarzonym przez nas miejscu.

Ślub kościelny lub konkordatowy

Wciąż często spotykana opcja, przede wszystkim wśród osób religijnych. Ślub kościelny  kojarzy się z uroczystą ceremonią, po której następuje huczne wesele. Choć oczywiście zdarzają się „ciche” śluby kościelne, to należą one jednak do rzadkości. 

Niektóre Pary Młode marzą o ślubie kościelnym czy konkordatowym na świeżym powietrzu. Niestety, kapłani rzadko się na to zgadzają. Nawet jeśli chcemy wziąć ślub w ogrodzie przykościelnym czy jakiejś przydrożnej kapliczce, raczej nie uda nam się tego załatwić.

Co więc zrobić, by mieć ślub w plenerze, a jednocześnie zależy nam na ślubie kościelnym? Pozostaje nam szybki i skromny ślub kościelny, albo konkordatowy, a potem ceremonia humanistyczna lub cywilna – już w wymarzonym ogrodzie, na plaży czy na pięknej, leśnej polance.  

Lokal na wesele „pod chmurką”

Czy ogród, leśną polanę, nadmorską plażę lub pomost nad jeziorem można uznać za odpowiedni lokal na wesele? I w ogóle za lokal? Jeśli w takim miejscu odbędzie się wesele, to chyba tak. Tyle że bez ograniczających nas ścian. A sufitem byłoby niebo pełne słońca w ciągu dnia lub pięknie rozgwieżdżone nocą. Czy można sobie wyobrazić bardziej magiczny lokal na wesele niż ten stworzony przez Naturę?

Lokal na wesele Jelenia Góra

Jakie miejsce na wesele wybrać? Morze czy góry? Miasto czy wieś? Restauracja czy sala weselna? Jest tyle możliwości… Zwłaszcza w okolicach Jeleniej Góry, gdzie znajdziemy słynną już Dolinę Pałaców i Ogrodów. W tym ślubnym zagłębiu mamy zatrzęsienie różnego rodzaju pałacyków, dworków, sal weselnych oferujących swe usługi Młodym Parom. Popularny Karpacz czy znana Szklarska Poręba to nie jedyne możliwości – coraz więcej turystów i Młodych Par odwiedza Sosnówkę, malowniczo położoną wieś letniskową koło Karpacza. W Sosnówce z pewnością znajdziemy idealne miejsce na wesele!

Sosnówka k. Karpacza

Podsumowując, najlepszy lokal na wesele to taki, w którym wszyscy goście się dobrze bawią, a Nowożeńcy czują magię pierwszych chwil bycia razem…

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Kameralne wesele Wrocław?

Na organizację kameralnego wesela najlepsze są sale w restauracji. A więc Wrocław jest świetnym miejscem na kameralne wesele, bo restauracji tam nie brakuje. Jednak jeśli wesele we Wrocławiu wydaje nam się za mało intymne i kameralne, wybierzmy salę na wesele w górach. Tam także znajdziemy obiekty, w których możemy wynająć salę na mniejsze wesele na wyłączność, albo urządzić urocze przyjęcie w ogrodzie. Na przykład w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza mamy kilka sal na przyjęcie ślubne do wyboru oraz piękny ogród na wesela w plenerze.

Czym się kierować przy wyborze lokalu na wesele?

Jaka wybrać salę weselną? Nie tylko cena się liczy! Oczywiście koszt wynajęcia sali weselnej z cateringiem to spory wydatek, jednak nie warto na niej oszczędzać. W końcu wesele urządzamy tylko raz, a lokal na wesele to jeden z tych elementów uroczystości, który jest najlepiej zapamiętany przez gości. Sala weselna powinna być duża, przestronna, wysoka i mieć elegancki wystrój.

Sala weselna Wrocław?

Wrocław, jak każde duże miasto, oferuje wiele sal weselnych do wyboru. Mieszczą się one w restauracjach czy domach weselnych. Jednak duże miasto, a zwłaszcza jego centrum, może nie oferować odpowiedniej, intymnej atmosfery na wesele. Może lepiej poszukać sali weselnej na wyłączność, na przykład w Kotlinie Jeleniogórskiej czy Karkonoszach? To zaledwie godzina drogi od stolicy regionu, a znajdziemy tam wiele pięknie położonych sal weselnych z ogrodem z widokiem na góry.

Sala weselna o co pytać?

Gdy szukamy sali weselnej, warto spytać managera sali o: cenę wynajmu samej sali, cenę tak zwanego talerzyka dla gości, catering – co obejmuje jego cena, koszt ewentualnego noclegu, cenę za poprawiny, koszt dodatkowych atrakcji dla gości weselnych. Nie wahajmy się dopytywać o szczegóły, by wszystko było jasne, jeśli szukamy sali na wesele.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę