Organizacja pikników firmowych
w pigułce

Jesień - imprezyLato - imprezyPoradyWiosna - imprezy
Kosz piknikowy na integrację w plenerze

Organizacja pikników firmowych to znakomity pomysł na integrację pracowników. Piknik pracowniczy to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wspomnień. Świętowanie na świeżym powietrzu w towarzystwie wyjątkowych atrakcji, dobrego jedzenia i radosnej muzyki dostarczy pracownikom wielu pozytywnych emocji i ułatwi im zbudowanie koleżeńskich relacji. Jak zorganizować takie wydarzenie?

Szukasz miejsca na piknik firmowy?

Dwór Korona Karkonoszy sprawdza się idealnie!

Piknik firmowy to doskonały sposób na integrację

Każdy świadomy pracodawca zdaje sobie sprawę z ogromnej roli integracji. Integracja to sposób na zacieśnienie więzi w zespole pracowniczym, rozluźnienie atmosfery w pracy i skuteczne zmotywowanie pracowników do działania. 

Integracja pracownicza może przybrać rozmaite formy – od wspólnych wyjść na miasto, przez warsztaty, imprezy firmowe, aż do kilkudniowych wyjazdów wypełnionych po brzegi wyjątkowymi atrakcjami. Ciekawym sposobem na integrację jest organizacja pikników firmowych. Świeże powietrze, luźna, koleżeńska atmosfera, promienie słońca przyjemnie ogrzewające ciała, radosna muzyka przygrywająca w tle i unoszący się w powietrzu zapach grillowanych potraw – impreza plenerowa to gwarancja wyśmienitej zabawy i niesamowitych wrażeń. Jak przygotować takie wydarzenie?

Organizacja pikników firmowych krok po kroku

Do organizacji pikniku firmowego warto się przyłożyć. Doskonale zaplanowany event może przynieść wiele korzyści – zarówno dla pracowników, jak i dla całej firmy. Kompleksowa organizacja pikniku wymaga sporo pracy, czasu i zaangażowania. Organizator musi zgrać wiele różnych elementów w jedną całość. Dzisiejsi pracownicy potrzebują czegoś więcej niż prostej imprezy. Chcą się wyśmienicie bawić, przeżywać niesamowite przygody, czuć wspaniałe emocje. Każdy element imprezy plenerowej powinien być zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Piknik musi obfitować w ciekawe atrakcje, które zapewnią uczestnikom moc niezapomnianych wrażeń. Jak zorganizować piknik firmowy krok po kroku?

Organizator imprez firmowych

Kiedy zorganizować piknik integracyjny?

Pierwszym etapem organizacji pikniku firmowego jest wybór daty. Logiczne jest, że optymalną porą na wydarzenie plenerowe jest okres wiosenno-letni, kiedy to pogoda jest najlepsza. Świętowanie pod chmurką w ciepły, słoneczny dzień bez wątpienia będzie przyjemnym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. 

Przy wyborze konkretnej daty warto kierować się sytuacją w firmie. Lepiej unikać tych terminów, które określane są jako „gorące” dla danego przedsiębiorstwa, czyli czasu, kiedy to większość pracowników całą swoją energię poświęca pracy nad ważnymi projektami. W gorącym okresie nie ma czasu na imprezy firmowe. Jednak po zakończeniu owego okresu – jak najbardziej! Organizacja pikniku firmowego w takim momencie będzie doskonałą formą nagrody za ciężką pracę zespołu. Będzie sposobem na odstresowanie, rozluźnienie atmosfery i naładowanie baterii. 

Przy wyborze daty warto unikać również terminów wakacyjnych, czyli czasu urlopowego. Najlepszy okres na piknik to maj, czerwiec oraz przełom sierpnia i września.

Organizacja pikników firmowych – idealne miejsce na piknik

Wybór odpowiedniego miejsca to ważny etap organizacji pikników firmowych. Niektórzy wręcz uważają, że dobra lokalizacja to połowa sukcesu! Miejsce na imprezę integracyjną powinno pasować do charakteru wydarzenia, liczby uczestników oraz rodzaju i liczby atrakcji. Ważne, aby na wybranym terenie znajdowała się altana, namiot bądź inne zadaszone miejsce, do którego goście będą mogli się schować, gdy podczas pikniku zerwie się burza czy zacznie padać. 

Piknik firmowy może odbyć się w różnych miejscach – na terenie firmy, w jednym z ciekawych miejsc rekreacyjnych w mieście, czy w ogrodzie przy interesującym obiekcie, hotelu bądź dworku. Przy wyborze miejsca na piknik warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

 • odległość od siedziby firmy,
 • dojazd – czy do obiektu można dojechać komunikacją miejską, czy też – jeśli piknik odbywa się poza miastem – ile czasu zajmie dojazd na miejsce,
 • dostępność miejsc parkingowych – jeśli uczestnicy mają dotrzeć własnymi samochodami,
 • budżet, którym dysponujemy,
 • dostępność zaplecza sanitarnego,
 • podłączenie do prądu – jeśli go nie ma, konieczne będzie zamówienie agregatu o odpowiedniej mocy, paliwa i wynajęcie elektryka, który podłączy wszystkie urządzenia,
 • otoczenie terenu – plusem będzie położenie w pobliżu jeziora, lasu, gór itp.,
 • bezpieczeństwo – czy obszar jest ogrodzony, jak daleko znajduje się od głównej drogi, czy jest przystosowany do dzieci (jeśli na wydarzeniu mają pojawić się rodziny pracowników).

Integracyjny piknik firmowy

Co nieco na mały i duży głód – catering na piknik firmowy 

Żadna impreza integracyjna nie może odbyć się bez wyżywienia! Organizacja pikniku firmowego wiąże się z koniecznością znalezienia i zamówienia firmy cateringowej, która dostarczy posiłki na miejsce wydarzenia. Jeśli impreza ma odbyć się na terenie hotelu czy innego obiektu, który dysponuje zapleczem gastronomicznym, sprawa jest nieco ułatwiona. Wystarczy ustalić wszelkie szczegóły dotyczące cateringu na piknik z przedstawicielem obiektu. 

Piknik to impreza o stosunkowo luźnym charakterze. Doskonałym rozwiązaniem na takie wydarzenie są przekąski, które można spożywać na stojąco – np. kanapki, koreczki, świeżo wypiekane bułeczki, ciasteczka, babeczki na słodko lub wytrawnie i inne. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie grilla z szaszłykami, karkówką i innymi potrawami lub ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Pieczone posiłki warto podawać w towarzystwie zimnego piwa rzemieślniczego lub orzeźwiającej lemoniady.

Ciekawym urozmaiceniem cateringu na piknik firmowy jest food truck – np. z burgerami, frytkami, hot dogami, pizzą czy innymi fast foodami. Można też wybrać budkę z pysznymi, zdrowymi kanapkami lub wyśmienitymi lodami – tradycyjnymi na gałki, lodami tajskimi czy na patyku. 

Organizacja pikników firmowych – wybór atrakcji

Na firmowym pikniku nie może zabraknąć ciekawych atrakcji, które ubarwią wydarzenie i dostarczą uczestnikom mnóstwo śmiechu i potężną dawkę pozytywnej energii. Wśród znakomitych atrakcji na imprezy firmowe możemy wymienić:

 • występy znanych osób,
 • muzykę na żywo,
 • pokazy tańca,
 • inspirujące warsztaty – np. gotowania, tańca czy rzemiosła regionalnego,
 • konkursy z nagrodami.

Piknik można wzbogacić o gry integracyjne, które ułatwią pracownikom zbudowanie koleżeńskich relacji i rozluźnią atmosferę. Do ciekawych zabaw integracyjnych zaliczymy: firmowe igrzyska olimpijskie, turniej piłkarski, grę w dwa ognie, czy też kalambury.

Jeśli na wydarzeniu mają pojawić się rodziny z dziećmi, warto wynająć animatora lub zorganizować dodatkowe atrakcje dla najmłodszych – np. dmuchany plac zabaw, kącik plastyczny.

Gry zespołowe plenerowe

Organizacja pikników firmowych – o czym pamiętać?

Organizując piknik firmowy, warto zainteresować się kwestią ubezpieczenia dla pracowników. Dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie ubezpieczenia OC i NNW. W przypadku większej imprezy należy zadbać o obecność ratowników medycznych.

Jeśli wydarzenie ma odbyć się poza miastem, warto zorganizować transport dla uczestników zabawy. 

Dobrym pomysłem będzie wynajęcie fotografa, który udokumentuje całe wydarzenie. Zdjęcia będą wspaniałą pamiątką dla pracowników. Ponadto mogą posłużyć jako materiały promocyjne dla firmy.

Organizator pikniku firmowego nie powinien zapomnieć o oprawie muzycznej wydarzenia. W zależności od budżetu można zamówić DJ-a, zespół muzyczny lub puszczać piosenki z odtwarzacza.

Szybki kontakt Zamów ofertę