Hotel na wyjazd firmowy – jak znaleźć idealną lokalizację?

PoradyTeam Building
Hotel na wyjazd firmowy – jak znaleźć idealną lokalizację?

Być może nie masz czasu i w biegu rezerwujesz hotel na wyjazd firmowy. Zaczekaj! Zanim naciśniesz „rezerwuj”, sprawdź, czy wybrany obiekt spełnia poniższe warunki, jeśli chodzi o lokalizację. Bez tego Twój zespół może się tam źle bawić. 

Wiele hoteli ulokowanych jest przy drogach wylotowych z dużych miast. Ceny są tam niższe niż w mieście, a dojazd -wręcz wymarzony. Takie miejsca świetnie nadają się na konferencję, ale nie jako hotel na wyjazd firmowy. Dlaczego? 

  • Hałas od strony drogi uniemożliwi wypoczynek i regenerację; 
  • krajobraz zbyt przypomina ten znany z miasta; 
  • taki obiekt nie nadaje się na wyjazd dłuższy, niż jeden dzień – dookoła nie ma sklepów ani atrakcji. 

Dodatkowo w takim miejscu sporo jest przypadkowych gości na jedną noc. A to jeszcze bardziej utrudnia pracownikom wyciszenie się i skupienie na własnych sprawach. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać idealne miejsce na szkolenie, to szukaj raczej ośrodków zamkniętych, które zapewnią gościom spokój. 

Szukasz idealnego miejsca na wyjazd firmowy?

Właśnie znalazłeś!

Hotel na wyjazd firmowy – w górach czy nad morzem? 

Zastanawiasz się pewnie, gdzie powinien znajdować się idealny hotel na wyjazd firmowy. W górach czy nad morzem? Tak naprawdę największe znaczenie ma to, czy jest on w miejscu, w którym da się odpocząć i zapomnieć o świecie zewnętrznym. Dlatego też na wyjazdy firmowe nie poleca się hoteli, które mieszczą się przy głównym szlaku.

Hotel na wyjazd firmowy

W Zakopanem czy Władysławowie po prostu za dużo się dzieje, by Twoi pracownicy mogli się skupić na tym, co dla nich przygotowałeś. Ktoś może spotkać znajomych lub mieć własne plany, a wtedy team-building się nie powiedzie, bo grupa nie będzie zgrana. Również dlatego poleca się raczej Karkonosze i Bieszczady lub mniej popularne miejscowości, niż główne uzdrowiska. Integracja grupy uda się wtedy, gdy grupa faktycznie będzie razem. Dodatkowo pokażesz ekipie coś nowego, bo jest spora szansa, że atrakcje w pobliżu Zakopanego lub Kołobrzegu są im już doskonale znane.  

teambuilding

W mieście czy na prowincji? 

Z podobnego powodu lepiej wybierać hotele na wyjazd firmowy, które są położone poza dużym miastem. Aglomeracja umożliwia zbyt dużą dowolność. Część zespołu może szaleć na dyskotece, ktoś może robić zakupy lub odwiedzać krewnych, a całość przestanie mieć wspólnotowy, firmowy charakter. Lepiej, gdy hotel stanowi odseparowaną od otoczenia bazę, a liczba atrakcji dookoła jest ograniczona.

Plusem położonego na uboczu ośrodka jest to, że jeśli przyjeżdżasz z dużą grupą, możesz zarezerwować go na wyłączność. Wówczas nic nie będzie Was rozpraszać, a pracownicy będą się czuli naprawdę bezpiecznie. W mieście, nawet, jeśli zarezerwujesz cały hotel, to dookoła będą bary, kawiarnie czy restauracje dostępne dla gości z zewnątrz. Pamiętaj, że nie chodzi o to, by załoga znalazła się fizycznie w jednym miejscu. Chodzi o autentyczne spędzanie ze sobą czasu. Integracja w grupie jest sposobem na efektywną realizację wspólnych celów, ale najpierw musisz stworzyć ku temu odpowiednie warunki.

Hotel na wyjazd firmowy tonący w zieleni 

Większość Twoich pracowników mieszka pewnie w mieście i nie może pochwalić się dużym ogrodem. Hotel otoczony betonowym parkingiem i ogrodzeniem będzie dla nich jakże znajomym widokiem. Na pewno jednak w takiej scenerii nie wypoczną. Potrzebujesz miejsca, w którym każdy znajdzie przestrzeń, by wykonać prywatny telefon, poćwiczyć jogę lub poczytać. Jeśli wokół obiektu nie ma tego typu terenów zielonych, to pracownicy będą stale skazani na swoje towarzystwo i nie wypoczną. Idealny hotel na wyjazd firmowy posiada zarówno sale konferencyjne czy inne miejsca do wspólnej integracji, jak i zaciszne zakątki, gdzie można odpocząć samemu.  

Hotel na wyjazd firmowy

Jeśli pogoda będzie ładna, przypałacowy park lub polana będą też idealnym miejscem na zorganizowanie gier zespołowych czy integracyjnych. Nie zawsze pomieszczenia zamknięte nadają się do przeprowadzania firmowych igrzysk i konkursów. Czasem aż prosi się, by tego typu wydarzenia przeprowadzić na zewnątrz. Jeśli miejsce jest odseparowane od zgiełku, będzie to łatwiejsze. Na terenach zielonych można organizować firmowe ogniska, survival czy inne aktywności. 

Polska centralna czy przy granicy? 

Pozostaje jeszcze pytanie o to, czy hotel na wyjazd firmowy powinien być położony w centralnej Polsce, czy raczej gdzieś pod granicą? Oba rozwiązania mają swoje plusy. Jeśli firma ma wiele oddziałów, a pracownicy mają spotkać się w jednym miejscu, to zdecydowanie postaw na środkową część kraju. Pamiętaj jednak, że nawet krótka wycieczka za granicę to olbrzymia atrakcja. Więc jeśli możesz, to znajdź coś pod niemiecką, czeską, litewską lub słowacką granicą. Szukanie noclegu pod granicą białoruską czy ukraińską nie jest już aż tak atrakcyjne. Każdy będzie potrzebował paszportu, a w przypadku Białorusi również wizy, co znacznie skomplikowałoby wyjazd. Biorąc pod uwagę hotel na wyjazd firmowy warto więc brać pod uwagę różne aspekty.

Hotel na wyjazd firmowy w Polsce? Nie tylko Bałtyk albo w Tatry

Zaczynasz organizować wyjazd firmowy, który ma się odbywać w Polsce. Od razu na myśl przychodzą znane wszystkim miejsca, czyli Bałtyk oraz Tatry. Tymczasem wiąże się to z wieloma niedogodnościami. Przepełnionymi hotelami, które trzeba rezerwować czasem nawet rok wcześniej. Tłumami na plaży jak i w górach. Niekończącymi się korkami na drogach (a przecież czas nie jest nielimitowany na takim wyjeździe). I wreszcie miejscami, które większość osób zwiedzało już w swoim życiu nie raz. A w wyjazdach firmowych chodzi o to, by zaskakiwać, odkrywać nowe miejsca i siebie nawzajem. Warto więc spojrzeć na mniej konwencjonalne, a równocześnie piękne miejsca w Polsce.

Skoro nie Bałtyk i Tatry – to gdzie?

Polska tylko z pozoru jest małym krajem. Tak naprawdę oferuje nam masę wspaniałych atrakcji, nie tylko w dużych miastach, ale i na pograniczach. Wystarczy dobrze poszukać i popatrzeć na mapę, a Polska odkryje przed nami miejsca pełne uroków, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Hotel na wyjazd firmowy powinien być zlokalizowany w miejscu rzadziej uczęszczanym niż typowe atrakcje turystyczne, do którego każdy z chęcią pojedzie, by zobaczyć coś nowego.

Dodatkowo pamiętaj, że na takie wyjazdy warto jechać w miejsca z dala od zgiełku wielkich miast, w których żyjemy na co dzień. Polska jest piękna – możemy o tym czytać na wielu portalach, szczególnie jeśli chodzi o faunę i florę. Mamy wszystko: morze, góry, jeziora. Nie szufladkuj swoich wyjazdów i nie idź na łatwiznę, przed Tobą wiele urokliwych miejsc do odkrycia. Poświęć trochę czasu, a Wasz wyjazd z pewnością będzie udany.

Popraw relacje pracownicze... na wyjeździe

Dlaczego warto wyjechać w góry?

Góry są idealnym miejscem na wyjazd firmowy przez cały rok. Wiosną, latem i jesienią można podziwiać zachwycające widoki spacerując po szlakach górskich, jeżdżąc rowerem, zaś zimą oferują liczne trasy narciarskie. Obecność natury sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni, odpoczynkowi, ucieczce od codziennych problemów i zgiełku miasta. Spacerując po szlaku natkniemy się na malownicze panoramy, które świetnie wyglądają na zdjęciach. Jednocześnie pośród natury można zorganizować naprawdę oryginalne eventy integracyjne. Służbowy wyjazd w góry będzie świetną okazją do zacieśniania więzi oraz poszerzania kompetencji na szkoleniach, w komfortowych salach hotelowych.

Karkonosze – góry na pograniczu polsko-czeskim

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów położone w południowo-zachodniej Polsce. Zachwycają malowniczymi widokami, urozmaiconą rzeźbą, wieloma zabytkami i wszechobecną ciszą. Góry te, dotąd pomijane przez wielu, kuszą swoją bogatą ofertą, która idealnie sprawdzi się by właśnie tam wybrać hotel na wyjazd firmowy.

Przede wszystkim szlaki są łatwe i przyjemne, dlatego każdy z pracowników jest w stanie wejść na szczyt. Nie trzeba się martwić, że z wyjazdu firmowego stanie się obóz survivalowy, gdzie trzeba będzie się wspinać całymi dniami. Nie potrzeba łańcuchów, specjalistycznego obuwia, a widoki i tak zapierają dech w piersiach.

Hotel firmowy w pięknych okolicznościach przyrody?

Sprawdź wolne terminy w Dworze Korona Karkonoszy!

Hotel na wyjazd firmowy w urokliwej okolicy

To co na pewno zachwyci w Karkonoszach to niecodzienny krajobraz, który jesteśmy w stanie podziwiać godzinami dzięki brakom tłumów na szlakach. Sprzyja to idealnie nawiązywaniu bliższych kontaktów z kolegami i koleżankami z pracy. Tu można swobodnie porozmawiać wędrując, a później odpocząć w schroniskach górskich, których w tych rejonach także nie brakuje. Tam z kolei można wspólnie usiąść, zjeść, napić się czegoś i również przeprowadzić grę integracyjną, która znów złączy cały zespół.

Uroku dodaje bezkres fantazyjnych skałek, ponieważ Karkonosze słyną z ponad 150 grup skalnych, z czego niektóre sięgają nawet 25 metrów wysokości. Miłym dla oka dodatkiem są trzy wodospady: Kamieńczyka, Szklarki i  Podgórnej, które z łatwością jesteśmy w stanie obejrzeć nawet w ciągu jednego dnia.

Jeżeli wśród Was są fani rowerowych wycieczek – nie mogliście trafić lepiej. W Karkonoszach jest wiele wyznaczonych tras, o różnym stopniu trudności, które jednocześnie ukażą piękne pejzaże i zabytki miejscowości, takich jak: Jelenia Góra, Piechowice, Karpacz, czy Szklarska Poręba.

A w okolicy nie tylko Polska

Karkonosze są naturalną granicą między naszym krajem, a Czechami (do stolicy – Pragi mamy jedynie 2,5 h autem). Dlatego jednego dnia warto udać się na wycieczkę do naszych sąsiadów. Z pewnością urozmaici to wyjazd firmowy, nie tylko widokowo, ale również kulinarnie. Warto spróbować czeskich knedliczek z gulaszem, czy napić się czeskiej kofoli.

Czeskie Karkonosze również zachwycają, warto wejść na Karkonoską Ścieżkę w Koronach Drzew, która położona jest w miejscowości Janské Lázně. Wysoka na 45 metrów wieża widokowa ukazuje nam zjawiskow scenerię, wśród której stare drzewa (niektóre mają nawet 150 lat) znajdują się na wyciągnięcie ręki.

Hotel na wyjazd firmowy z atrakcjami

Wybierając hotel na wyjazd firmowy nie kierujmy się tylko przyrodą i atrakcyjnymi widokami, ale również innymi urozmaiceniami. Organizacja wycieczek firmowych oznacza, że trzeba wziąć pod uwagę różne gusta i preferencje uczestników. Wiadomo, że nie każdy jest wielkim fanem pieszych wędrówek. W Karkonoszach warto zwiedzić na przykład Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, wśród której czekają na nas średniowieczne zamki, barokowe pałace, czy renesansowe dwory. Ciekawym miejscem jest także kościół „Wang” będący świątynią z XII wieku, czy Muzeum Karkonoszy, który zabierze was w fantastyczną wyprawę przez miliony dziejów Karkonoszy.

Jedzenie jedyne w swoim rodzaju

Gdy wybierzesz hotel na wyjazd firmowy znajdujący się w Karkonoszach, dasz uczestnikom możliwość skosztowania kuchni bardzo nietypowej, pradawnej, której dania serwowane są tylko w tym jednym miejscu w Polsce. Udając się do restauracji zjedźcie mieszanki potraw polsko-czeskich: karkonoskie kyselo (zupa na bazie produktów lokalnych), karkonoskie sikory (placki ziemniaczane podawane z kwaśną śmietaną), karkonoski ukrop (zupa czosnkowa) i wiele innych.

Wybierając hotel na wyjazd firmowy trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nie tylko istotny jest hotel sam w sobie, ale również jego lokalizacja. Organizując wyjazd służbowy warto wyjść spoza strefy komfortu i szukać miejsc nietypowych, nieszablonowych, a jednocześnie z odpowiednią infrastrukturą i ciekawymi atrakcjami. Jednym z takich miejsc są właśnie Karkonosze, które zachęcają nas swoimi widokami i całym zapleczem turystycznym.

Szybki kontakt Zamów ofertę